מרצדס בנץ: "לא נצטרף לשבוע האופנה בארץ במתכונתו הנוכחית"

יבואנית רכבי היוקרה השיקה סדרת אירועי אופנה בתצוגה של עידן כהן בחסותה. לאן היא מכוונת, לאן מכוון המעצב שהפסיק להציג בניו יורק ואיך קשור גלעד שליט?

איתי יעקב

|

18.02.16 | 09:20

האורח המפתיע בתצוגה של עידן כהן: גלעד שליט עם בת הזוג עדי סיגלר ומעצב האופנה. בקרוב שמלת הכלה? (צילום: עידן כהן)
האורח המפתיע בתצוגה של עידן כהן: גלעד שליט עם בת הזוג עדי סיגלר ומעצב האופנה. בקרוב שמלת הכלה? (צילום: עידן כהן)
צפו בתצוגה של עידן כהן
צילום וידאו: רפי דלויה

אולם המכוניות החדש של קבוצת כלמוביל, יבואנית מרצדס לישראל, אירח ביום חמישי שעבר את תצוגת האופנה של מעצב שמלות הערב והכלה עידן כהן, באירוע ערב ראשון מתוך סדרת אירועי אופנה, עיצוב ותרבות שמתוכננים להתקיים בין דגמי המכוניות החדשות.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

בין האורחים הרבים שהתייצבו על השטיח האדום היו "חשודות מיידיות" כמו נטלי דדון בהיריון מתקדם, נטע גרטי, עדי הימלבלוי וג'ני צ'רוואני, שהגיעה מצוידת בבעלה רוני מאנה, והיה גם אורח מפתיע אחד, גלעד שליט, שהגיע כמלווה של בת זוגו עדי סיגלר, חברה קרובה של כהן, שאף עלתה אל מסלול התצוגה בשמלה בעיצובו. האם החתונה של השניים מתקרבת, ואיתה שמלת הכלה של כהן?

 

על השטיח האדום: יובל שרף, נטע גרטי, נטלי דדון, רוני מאנה וג'ני צ'רוואני (צילום: עידן כהן)
  על השטיח האדום: יובל שרף, נטע גרטי, נטלי דדון, רוני מאנה וג'ני צ'רוואני(צילום: עידן כהן)

   

  תצוגת האופנה של כהן נקבעה, לא במקרה, ביום הפתיחה של שבוע האופנה בניו יורק לעונת סתיו-חורף 2016-17. על ההזמנה לתצוגה, וכן בדברים שאמרה ל-Xnet דנה רביד, מנהלת השיווק של קבוצת כלמוביל, נמסר כי הקולקציה שתוצג באירוע היא "טרום בכורה לשבוע האופנה בניו יורק". אלא שדווקא העונה, בניגוד לשתי העונות האחרונות בהן הציג כהן בשבוע האופנה ניו יורק, שמו לא נכלל ברשימת המציגים באירוע הרשמי, וגם לא בתצוגות האופנה הלווייניות הפזורות בעיר במהלך אותו שבוע. כמו כן, כהן סיים את ההתקשרות עם קלי קטרון, יח"צנית העל שייצגה אותו בניו יורק ובמידה רבה אחראית על החדירה שלו לשבוע האופנה. לדברי אלעד בורנשטיין, מנהל המותג ובן זוגו של כהן, ודגנית טאוב, יועצת עסקית ששכר המעצב לטובת פיתוח החברה בחו"ל, הבחירה לוותר העונה על שבוע האופנה בניו יורק נובעת מרצון לכבוש את היעד הבא: שבוע ההוט קוטור בפריז. "אנחנו מתכוונים להיות בין 18 בתי האופנה שמציגים הוט קוטור בפריז", אומרת טאוב ברצינות גמורה.

   

  "זה הוט קוטור, והוט קוטור זה לא תמיד הכי נוח". תצוגת האופנה של עידן כהן (צילום: אבי ולדמן)
   "זה הוט קוטור, והוט קוטור זה לא תמיד הכי נוח". תצוגת האופנה של עידן כהן(צילום: אבי ולדמן)

     

   אנחנו מניחים שטאוב, בורנשטיין וכהן עצמו מכירים את הנהלים הקבועים בתקנון של איגוד מעצבי ההוט קוטור הצרפתי, לפיהם המציגים בשבוע אופנת העילית חייבים להיות חברים בשמברה סינדיקל דה לה הוט קוטור, הגוף המארגן של שבוע ההוט קוטור, ולעמוד בקריטריונים נוקשים, שאחד מהם מחייב קיומו של סטודיו פעיל בפריז עם לפחות 20 עובדים. "אנחנו כרגע לא יכולים לחשוף את הפעילות העסקית שלנו בחוץ לארץ", מטיל בורנשטיין ערפל כבד סביב הנושא, וטאוב מוסיפה: "אנחנו בודקים שיתוף פעולה בפריז. כרגע אני לא יכולה לחשוף דבר". מי יודע, אולי עוד נגלה כי פניו של כהן לבית האופנה דיור.

    

   בחזרה להרצליה. שעה לפני תחילת התצוגה ביקרנו מאחורי הקלעים והתרשמנו מ-26 הדגמים בקולקציית הערב שהציג כהן, בהשראת תקופת הבל-אפוק בפריז (שהחלה בשלהי המאה ה-19), בתוספת דגמים של שמלת כלה ושמלה שחורה שחתמו את התצוגה, שעליהן נרקם הסמל של מרצדס, כמחווה לנותני החסות.

    

   "אנחנו מותג חזק, ואנחנו לא מצטרפים למישהו, אלא עושים את האירועים שלנו". שמלה במחווה למרצדס (צילום: אבי ולדמן)
    "אנחנו מותג חזק, ואנחנו לא מצטרפים למישהו, אלא עושים את האירועים שלנו". שמלה במחווה למרצדס(צילום: אבי ולדמן)

      

    עבודות היד בקולקציה, שנעשות בהודו, ניכרות בכל אחד מן הפריטים שעיצב כהן, במעין מוטיב חוזר של שיבוץ אבני חן גדולות על השרוולים, הצווארונים והמחשופים, כמו במקרה של שמלת מקסי שחורה מטול עם שסע עמוק, שעליו שובצו שתי רצועות מאבני חן אדומות. במקרה אחר הופיעו אבני חן ירוקות על דש ז'קט שחור ומחויט, שהועלה אל המסלול יחד עם תחתונים בלבד. מוטיבים נוספים שבלטו בקולקציה היו חרוזי נחושת קטנים שיצרו מראה מתוכשט ועמוס, כמו במקרה של ז'קט קצר עם שרוולי חרוזים בצבע נחושת סגלגל ואבנים ששובצו בחפתים, וכן גרבונים משובצי אבנים, שכהן יצר עבור הדוגמניות מבד טול שקוף.

     

    "אנחנו מתכוונים להיות בין 18 בתי האופנה שמציגים הוט קוטור בפריז". התצוגה של עידן כהן בניו יורק בשנה שעברה (צילום: gettyimages)
     "אנחנו מתכוונים להיות בין 18 בתי האופנה שמציגים הוט קוטור בפריז". התצוגה של עידן כהן בניו יורק בשנה שעברה(צילום: gettyimages)

      

     העודפות העיצובית שמאפיינת את כהן מציגה מצד אחד עושר טקסטילי באווירת "הכול כלול", כזה שבתי אופנה מקומיים יכולים רק להתקנא בו; אולם מהצד השני היא חושפת אותו כמעצב שלא יודע לעצור במינונים הנכונים. זה ניכר לא מעט פעמים לאורך הקולקציה, למשל בשמלת מקסי עשויה נוצות בצבע פודרה ופאייטים משובצים בצבע ניוד, כשעל חומר הגלם הנפלא הזה בחר כהן להוסיף את שיבוץ האבנים האדומות, שאם רק היה נעשה במינון הנכון היה הופך את השמלה ליצירת מופת.

      

     תוצאה נוספת של אותה עודפות היא משקלם הכבד של הבגדים (עד כדי כך שהתקשינו להחזיק את השמלות מהקולב). כהן מסביר: "זה הוט קוטור, והוט קוטור זה לא תמיד הכי נוח... כשלקוחה תזמין את אחד הפריטים נדאג לרווח את האבנים, באופן שיקליל את הבגד, אך עדיין ישמור על צורתו המקורית".

      

     התצוגה של כהן היא, כאמור, אירוע ראשון מתוך סדרת אירועי לייף סטייל שמתכננת קבוצת רכבי היוקרה כלמוביל באולם התצוגה בא.ת הרצליה. לדברי רביד, הרעיון מאחורי הפעילות הוא יצירת עולם שלם עבור קהל הלקוחות של מרצדס, שרוצה לצרוך יוקרה כחלק מתרבות. לשאלה האם מרצדס בנץ בישראל מתכוונת בעתיד לקחת תחת חסותה את שבוע האופנה בישראל, כפי שקורה כיום בערים כמו מוסקבה, קייב, איסטנבול, ברלין ועוד, משיבה רביד: "מרצדס לא תצטרף לשבוע האופנה בישראל במתכונתו הנוכחית. אנחנו מותג חזק, ואנחנו לא מצטרפים למישהו, אלא עושים את האירועים שלנו. עם זאת, אנחנו לא שוללים על הסף את האפשרות שנקיים שבוע אופנה בעתיד. בוא נראה קודם איך האירועים הנוכחיים מתעכלים בחוג הלקוחות שלנו".

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד