אילנית לוי: "גם הילדים שואלים
מתי אלירז ואני נתחתן"

היא סיפרה בראיונות שהיא רואה אותה ואת אלירז מתחת לחופה. כששבו השניים מחופשה כולם ציפו להודעה על הצעת נישואים, אך האצבע של לוי נותרה עירומה

אילנית לוי מצטלמת לשער לאישה
כתבת: קרן נתנזון ויץ, צילום סטילס: דודי חסון צילום וידיאו : קובי מאירי, עריכה: איציק יצחק נבון

מהרגע שנולדו, זוכים ליאם ואלין, ילדיהם המשותפים של אילנית לוי ואייל גולן, להרבה תשומת לב תקשורתית.

 

שני ההורים המפורסמים שנמצאים באור הזרקורים, ובני הזוג שלהם, רוסלנה רודינה שמככבת בימים אלו בריאליטי הישרדות, ואלירז שדה מנחה וזוכה האח גדול, מייצרים התעניינות בלתי פוסקת גם בחייהם.

 

כעת, לראשונה, אחרי שלל תמונות הפאפרצי, האירועים והאינסטגרם, הצטרפו השניים לצילום המקצועי של אמם המככבת על שער "לאשה", ויופיעו לצידה בתמונות הראיון.

 

"בדרך כלל אני קולנית יותר, אבל בגלל שהילדים כאן ההתנהלות שלי יותר עדינה ורגועה", היא מעידה בחיוך גדול ומספרת כי השניים שמעו שיחת טלפון עם ההצעה שישתתפו בצילום וגרמו לה לשנות את דעתה להימנע מכך עד היום, והפעם להסכים.

 

יחד עם זאת, ליאם (12) ואלין (9.5) שהרגישו בנוח מול עדשת המצלמה, קיבלו וטו בכל הקשור למענה על שאלות אישיות וצהובות, כשאת מלאכת המיקרופון לקחה על עצמה אמא אילנית.

"גם הילדים שואלים", אילנית עם אלין וליאם (צילום: דודי חסון)
  "גם הילדים שואלים", אילנית עם אלין וליאם(צילום: דודי חסון)

   

  לוי משמשת בימים אלו כפרזנטורית של אופנת "פוזה" ומשחקת בטלוויזיה בסדרת הילדים "סוסי פרא" שעלתה בערוץ זום, מודה שגם הילדים שלה שואלים, בעיקר כי מפנים אליהם את השאלות הבאות ברחוב: מה עם חתונה עם אלירז, ילדים נוספים, ומה דעתה על המשחק של רוסלנה בהישרדות.

   

  בראיון למגזין המודפס היא מנסה לענות על הכל:

   

  איך מצליחים לבנות ככה זוגיות חדשה?

  "זה באמת היה מאוד קשה. הפלוס היה שאני ואלירז עבדנו ביחד. הייתה לנו תוכנית יומית, אז נפגשנו מדי יום והוא גם הכיר את הילדים דרך העבודה. פעמיים בשבוע הייתי יוצאת בערבים ומביאה בייביסיטר, אבל תמיד הייתי חוזרת לישון בבית. לא הייתה אופציה מבחינתי שהילדים שלי יתעוררו בבוקר עם מישהי שהיא לא אמא שלהם. אני ואלירז התחלנו לישון ביחד רק כעבור שנתיים וחצי".

  אילנית לוי. "לא יכולה לשי את האושר שלי לפני האושר של הילדים" (צילום: דודי חסון)
   אילנית לוי. "לא יכולה לשי את האושר שלי לפני האושר של הילדים"(צילום: דודי חסון)

    

   נשמע מטורף.

   "היו לנו סביב זה הרבה ויכוחים ומריבות. ברור שאלירז ביקש שהילדים יישנו גם אצל אבא שלהם. הוא אמר שהוא מכיר הרבה זוגות גרושים וככה זה עובד. מאוד הלחיץ אותי שהקשר ייגמר בגלל שאני לא יכולה לתת לאלירז את הזוגיות שהוא רוצה. מה עוד שידעתי שהוא רווק ולא יכול להבין דבר שהוא לא נמצא בו. לקח לאלירז המון זמן להבין שזו אני. שאני מאוד אוהבת אותו, אבל שאני לא יכולה לעשות משהו נגד האינסטינקט שלי. שאני לא יכולה לשים את האושר שלי לפני האושר של הילדים".

    

   איך אלירז עם הילדים?

   "הקשר ביניהם נבנה מאוד לאט, כי בהתחלה הוא מאוד פחד להיות מעורב. הוא חשש להיות חלק מהבית ואז להיעלם להם אם ניפרד. היום יש ביניהם קשר מדהים. הוא לא מתערב בחינוך כי הוא יודע שבכל מה שקשור לילדים שלי אני מאוד רגישה. גם אם אמא שלי מעירה להם אני מתהפכת. זה חיסרון שלי. אבל בגלל שאלירז מודע לו, הוא אף פעם לא ירים עליהם את הקול. מקסימום אם יהיה ויכוח בבית ואחד מהם ידבר אליי בחוצפה, הוא יגיד, 'כבד את אמא שלך'. הוא בעיקר נותן להם טיפים ומצחיק אותם".

    

   תסמונת ג'ניפר אניסטון

   בשנתיים האחרונות לוי לא היססה לספר בראיונות שהיא לגמרי רואה אותה ואת שדה מתחת לחופה. לאחרונה שבו השניים מחופשה בברלין, אבל בעוד שרבים היו בטוחים שהיא תחזור משם עם הצעת נישואים, האצבע של לוי נותרה עירומה.

    

   התאכזבת שאלירז לא שלף טבעת?

   "לא, כי אני מכירה אותו. אלירז כל כך לחוץ וחרדתי במצבים כאלה. הוא לא היה מצליח לעשות כזאת הפתעה, לשמור את זה לעצמו. הוא היה מתעלף מהעומס הרגשי. אני גם לא מחכה שהוא יציע לי נישואים. אני לא עד כדי כך פרימיטיבית. הוא לא צריך להציע ולכרוע ברך. זו בהחלט יכולה להיות החלטה משותפת של שנינו. אבל אני כן חייבת לקבל טבעת, כי אני מאוד אוהבת יהלומים".

    

   בעוד שלוי מודעת ללחץ של הציבור לשמוע שהיא מתחתנת, או לחלופין שהיא בהיריון, היא עצמה לא ממש מבינה למה. אני מציעה לה את התיאוריה הבאה, "תסמונת ג'ניפר אניסטון": אניסטון ובראד פיט היו הזוג המלכותי של הוליווד. אלא שאז פיט בגד בה, פצח בזוגיות חדשה עם אנג'לינה ג'ולי ההורסת והביא איתה ילדים, בעוד שהיא נשארה מאחור. לוי וגולן נחשבו לזוג המלכותי של ישראל. אלא שאז הוא בגד בה, ועכשיו הוא נמצא בזוגיות חדשה עם רוסלנה ההורסת ויש להם תינוק.כמו אניסטון, כולם רוצים לראות גם אותך מאושרת ומקימה משפחה חדשה."אה, אז את אומרת שיצאתי המסכנה?"

    

   את חושבת שג'ניפר מסכנה?

   "אני חושבת שככה הציבור תופס אותה. נורא קל לפרגן לאדם שהוא מסכן כי אתה מרגיש מעליו. הציבור מסתכל על מישהו, שלפחות מבחינתו חווה השפלה ציבורית, ונורא קל לקחת את הצד שלו ולגונן עליו".

    

   ואת לא רואה את עצמך במקום הזה?

   "תראי, יש בזה משהו. הרבה פעמים אומרים לי, 'איך ויתרו עלייך?' אז אני כן יכולה לתמוך בתיאוריה הזו. יש בה מן האמת. מצד שני, מי אמר שוויתרו עליי? אולי אני זו שוויתרה?"

   את זו שוויתרה?

    

   "זה היה הדדי. פעם אני אמרתי לאייל שאנחנו צריכים להיפרד ופעם הוא אמר. החיים הרחיקו אותנו. הגענו למצב של חוסר תקשורת. אני יכולה להגיד לך שהיום אני מבינה שזוגיות זו עבודה מאוד קשה. זוגיות נעלמת לא כי אחד ויתר, אלא כי שניים ויתרו עליה. צריך שניים לכל דבר. לכישלון ולהצלחה".

    

   את מיישמת את הלקחים הללו עם אלירז?

   "ברור. בתור התחלה, אנחנו מדברים המון. פעם לא הייתי אדם שמדבר, אבל אלירז לימד אותי לדבר על רגשות. אני גם עושה לו משחקי קנאה בכוונה. אני חושבת שאפילו אם את לא מקנאה, את צריכה לשחק אותה. גם בשביל להדליק אותו וגם בשביל להדליק את עצמך. אני למשל יכולה לראות אותו בטלוויזיה עם מישהי ולהגיד לו, 'ראיתי איך פלירטטת איתה'. עכשיו הוא נורא עסוק בגלל 'החקלאי' (רשת שיווק שפתח שדה - י"מ) ויש ימים שאני בקושי רואה אותו. הוא חוזר לפעמים ב־11 בלילה. אז אני שולחת לו כל מיני הודעות כמו 'אוהבת', 'מתגעגעת', 'זוכר שאני קיימת?' כשאני ממהרת או כשאין לי כוח לחשוב, אני שולחת לו אייקון של לב".

    

   מה בעצם עוצר אתכם מלהתחתן?

   "אקט החתונה הוא שולי מבחינתי. אנחנו נתחתן רק כשנחליט להביא ילד. אלירז הוא עוד יותר פרימיטיבי ממני. הוא לא יכניס אותי להיריון לפני שנהיה נשואים".

    

   אוקיי. אז מה עוצר אתכם מלהביא ילד?

   "לשנינו יש הרבה חרדות. אלירז אוהב את הילדים שלי אהבת נפש, אבל אני יודעת מה זה ילד משלך. את חושבת שתאהבי את הילדים שלך כמו את האחיינים שלך, ואז את יולדת ומגלה שיש אהבה אחרת. אני תוהה אם כשיגיע ילד, האם הוא יוכל להתחייב לילדים שלי כמו לילד שלו? "גם לאלירז יש חרדות בעניין הזה. הוא יודע שדבר כזה יכול לסיים זוגיות. אם חס וחלילה אני ארגיש שהוא נותן העדפה לילד המשותף שלנו על פני הילדים שלי, לא אוכל להתמודד עם זה. מצד שני, שנינו יודעים שהחרדות הללו אף פעם לא ייעלמו. שאנחנו צריכים לאחוז יד ביד ופשוט לקפוץ למים. אני מודעת לעובדה שמגיל 35 הפוריות של האישה מתחילה לרדת. בשנתיים האחרונות זה רק הכניס לי עוד חרדה: העובדה שיש לי גם דדליין. אין ספק שזו תהיה שנה מאוד משמעותית. נחכה ונראה".

    

   התינוק של אייל ורוסלנה לא עושה לך חשק?

   "וואו, יאן כזה חמוד ומהמם. הבית של אייל ורוסלנה והבית של אמא של אייל נמצאים באותו מתחם, אז הרבה פעמים כשאני אוספת את הילדים מסבתא, אני רואה את יאן ונושכת אותו קצת. אבל להגיד לך שזה עושה לי חשק? לא בטוח. הקושי הכי גדול עם תינוקות זה שהם לא מדברים. את לא מבינה למה הם בוכים. אתם רעבים? עייפים? קר לכם? תגידו כבר מה הבעיה".

    

   את צופה ב"הישרדות"?

   "ברור. אבל קשה לי להגיד בעד מי אני. מצד אחד, ברור שאני בעד רוסלנה. הילדים מאוד אוהבים אותה ונורא ישמחו אם היא תזכה. מצד שני, אני גם בעד טילטיל כי הוא מרגש אותי ברמות. הוא גם הכי צריך את הכסף".

    

   הראיון המלא עם אילנת לוי בגיליון "לאשה" החדש - השבוע בדוכנים

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד