אסתי גינזבורג: "איילת הייתה ותישאר עבורי מושא להערצה"

בדיוק ברגע שחשבה שהיא משתגעת מעייפות (הודות לרפאל התינוק), נקראה אסתי גינזבורג להחליף את איילת זורר כפרזנטורית של גולברי ונקלעה לסערה תקשורתית

אסתי גינזבורג מצטלמת לשער לאישה
כתבת: קרן נתנזון ויץ, צילום סטילס: יניב אדרי צילום וידיאו : שי רוזנצוויג , עריכה: איציק יצחק נבון

חוץ מקיטורים על המטפלת שעזבה אותה לפני יומיים ועל הלילות הלבנים, לאסתי גינזבורג אין טענות. וגם אם יש, ממש לא נעים לה להשמיע אותן בקול רם. אחרי הכל, היא אסתי גינזבורג, ורוב הזמן היא מודעת לקלפים הטובים שחילק לה היקום ומזכירה לעצמה שיש אנשים עם קצת פחות מזל ממנה.

 

ועדיין לא קל לה הבוקר, בבית הקפה הסמוך לביתה בצהלה. בעלה, עדי קייזמן, הופקד לשמור על הילד, הוא מדי פעם שולח לה תמונות מזירת הקרב, והן גורמות לה לנוע באי־נוחות על הכיסא. "זה לא הגיוני", היא מקמטת את מצחה בדאגה, "רפאל עוד לא נרדם עד עכשיו".

 

כדי להיפגש עם גינזבורג צריך סיבה טובה, ולנו יש שתיים: אחרי שהייתה פרזנטורית של תכשיטי מילר, לאחרונה היא הפכה לפרזנטורית ושותפה בחברת התכשיטים הבינלאומית Belletto, שעבורה תעצב קולקציית קפסולה שתישא את שמה ותימכר בארץ ובעולם ("הבנתי את הקטע של לבוא ולהצטלם, ועכשיו אני רוצה שתהיה לי אחיזה באיך שהדברים נראים").

 

לא פחות דרמטי: אחרי 11 עונות היא נכנסה לנעליה של איילת זורר בת ה־46 על תקן הפרזנטורית החדשה של רשת האופנה גולברי - מהלך שעורר מהומה בעקבות תביעתה של איילת זורר לאחר פיטוריה מהקמפיין, כשזורר טוענת שבחברה אמרו כי "המראה שלה השתנה לרעה" (מגולברי נמסר כי הם יגיבו על התביעה בבית המשפט).

חילופי פרזנטורית בגולברי, אסתי אין - איילת אאוט (צילום: יניב אדרי)
  חילופי פרזנטורית בגולברי, אסתי אין - איילת אאוט(צילום: יניב אדרי)

   

  "כשאת פרזנטורית הרבה שנים, את הופכת לחלק מהדנ"א של החברה", מגיבה גינזבורג, "עם איילת זה אותו הדבר. עכשיו התפקיד שלי הוא להיכנס למקומה, וכבודה במקומה מונח. היא איילת זורר. אין בינינו שום קווי דמיון. בגולברי רצו לקחת את הקמפיין לכיוון יותר צעיר ואחר, ואני שמחה על זה".

   

  "איילת זורר הייתה ותישאר בשבילי מושא להערצה. אני מוקירה ומעריכה את הדרך שלה ואת הכבוד שהיא מביאה לישראל בעולם, ואני מקווה בשביל שני הצדדים שיסיימו את העניין הזה על הצד הטוב ביותר".

   

  את מפחדת שיום אחד הקריירה פשוט תיגמר? שתהיי מבוגרת מדי?

  "זה ברור שהקריירה תדעך. קורה לכולן. בעתיד זה יקרה גם לי. יש לי אותה מחשבה מגיל 17: מה הלאה, מה הצעד הבא. לימודים, או שאפתח עסק משל עצמי. אני הכי לא מפחדת שהדוגמנות תיגמר. זו תהיה בחירה שלי, שהספיק לי ואני רוצה לעבור לדברים אחרים".

   

  בחודש הבא היא חוגגת יום הולדת 26, ושום דבר בחיים שלה לא מזכיר חיים של בת גילה הממוצעת. היא מבלה עם בני 50-45, סיימה קורס ביחסים בינלאומיים באוניברסיטה הפתוחה, ועל הדברים שעושים בני גילה - טיולים ממושכים בעולם, עבודות מזדמנות, דייטינג, פייסבוק - היא דילגה בקלילות בלי תחושת החמצה. "יש לי חברה שעכשיו נמצאת בטיול, אבל לא כולם עושים את הטיול הזה, וגם לי הוא מעולם לא היה חסר. הייתי בהודו ובכל המקומות האלה".

   

  "אבא שלי ואני לא בקשר, זה המצב עכשיו ואני לא רואה פיוס בקרוב. לא יודעת להגיד לך מה יהיה בעוד חצי שנה או שנה. כיום אין בינינו קשר וזה עובד לי"

  כבר חמש שנים היא בזוגיות עם איש העסקים עדי קייזמן, 44, האקס של עפרה שטראוס ואבי בתם בת העשר. הוא מחזיק עסקי נדל"ן בברלין ומכר באפריל האחרון את קולנוע דקל המיתולוגי בשכונת בבלי בת"א ב־61 מיליון שקל.

   

  הם הכירו באביב 2010, התארסו לאחר חצי שנה של היכרות, נישאו ביוני 2012 בעין הוד, ובתחילת פברואר 2015 נולד רפאל, שדומה בדיוק לאביו, אבל יש לו את הצבעים של אמא ("כך שיש אינדיקציה שהוא גם שלי"). גינזבורג מקפידה על זמן איכות זוגי, מצטרפת תכופות לנסיעות העסקים של בעלה, ומרגישה שמצאה בית.

  גינזבורג עם בן זוגה עדי קייזמן (צילום: אמיר מאירי)
   גינזבורג עם בן זוגה עדי קייזמן(צילום: אמיר מאירי)

    

   "עדי הוא כמו משקולת בחיים שלי. יש לו כתפיים נורא רחבות, הוא גורם לי להרגיש שהכל יהיה בסדר. אני לוקחת דברים בפרופורציות, כשחברה פוגעת בי או מישהו כותב עליי משהו לא יפה, בבית יש מישהו שיודע לאסוף אותי ולהגיד לי, הכל בסדר. זה 90 אחוז מהסיבות שאני שפויה ונורמלית. כשאני חוזרת מיום צילום ומראה לעדי את התמונות, הוא מסתכל, אומר, 'תמונות הורסות, אין דברים כאלה', וביד השנייה קורא מייל בנייד. אני אוהבת את זה שהוא לא מתלהב ממני. הוא מאוד גאה בי, אבל יש לו את העולם שלו, וזה שומר עליי מאוזנת".

    

   ובהחלט היו רגעים שבהם צריך היה לשמור על איזון, כי להזכירכם, משפחת קייזמן-גיזנבורג עברה טלנובלה משפחתית קטנה, כאשר אביה, האדריכל אריה גיזנבורג, תבע את קייזמן בגין כספים המגיעים לו עבור רכישת "הבית הכתום" שתכנן בצהלה. לא מזמן נפתר הסכסוך בפשרה כספית, אבל המשקעים נותרו. אביה של אסתי עדיין לא ראה את הנכד שלו. "אבא שלי ואני לא בקשר", היא מוכנה לומר, "זה המצב עכשיו ואני לא רואה פיוס בקרוב. לא יודעת להגיד לך מה יהיה בעוד חצי שנה או שנה. כיום אין בינינו קשר וזה עובד לי".

    

   את סוד הנישואים המאושרים היא עוד לא פיצחה לגמרי. "לא חושבת שעם ותק של שלוש שנים בנישואים אני יכולה לתת את המתכון. אין ספק ששנינו חיים את החיים שלנו ולא מעורבים אחד בעבודה של השני, זה מאוד עוזר. גם אמרתי לעדי, שאני בחיים לא רוצה לעבוד איתו, כי אני כל כך אוהבת אותו שאני לא רוצה לעשות את זה לעצמנו".

    

   למה?

   "כי הוא בוס. אני דעתנית וגם הוא, אבל הוא גם מזל שור, מאוד עקשן. אחותי עובדת איתו ומדי פעם, אם קורה איזה משהו, אני אומרת לאחותי, 'אל תערבו אותי, מבחינתי את עובדת אצל אדם אנונימי'".

    

   מה הכי חשוב בשביל שלום בית?

   "לא לנסות לשנות את בן הזוג. אתמול חבר אמר לי, את לא מבינה שיש לך סוס פרא בבית? פשוט תקבלי את זה, אל תנסי להילחם בזה. עדי בן אדם שאוהב את החיים, יודע לאכול אותם וליהנות מהם, וזה מידבק".

    

   הוא עדיין לוחץ בכל מעלית על כפתור האזעקה?

   "מה, סיפרתי לך על זה פעם בראיון?", היא צוחקת. "כן, הוא עדיין עושה את זה. קטסטרופה. אני לא מוצאת את הצחוק בזה, אבל אוקיי, זה הקטע הילדותי שלו. את יודעת, הוא עובד מהבוקר עד מאוחר בלילה, ואם זה הפורקן שלו, שייהנה. אני יודעת להכיל את זה, לתת לזה מקום, למרות שאני לא נהנית מזה".

    

   יש עוד עניין שממלא אותה בהתרגשות בימים אלה: הידיעה שהיא נותנת בחזרה לקהילה. לא מזמן פנתה העמותה לקידום החינוך ביפו אל קייזמן, וביקשה שיתרום כסף. קייזמן נענה, וגינזבורג הצטרפה למהלך שבו הם תורמים בכל חודש סכום כספי נכבד לטובתו של ילד אחד מתוך עשרה, שמגדלת משפחת אומנה ישראלית בבית בשכונת נווה עופר בדרום תל אביב.

    

   "אם אנחנו יכולים לתת, למה לא?", היא מגלה, "שמענו על הבית בנווה עופר, על כך שלכל ילד שחי שם סיפור חיים מטורף, אמהות זונות או נרקומניות. אלה ילדים שההורים לא מהווים דמות בחיים שלהם. אנחנו מאמצים כלכלית את אחד הילדים".

    

   פגשת אותו?

   "עדיין לא פגשתי אותו, למרות שיש אופציה. אני לא מרגישה מוכנה לזה, בטח לא היום, כשאני אמא. לא מסוגלת להתמודד עם זה. אני מעדיפה לתת תמיכה כלכלית, זה גם משהו, ואני מדברת על זה כדי לעודד אנשים לעשות את זה. אני מחזיקה אותו עם סכום מסוים שהולך לכל הצרכים שלו".

    

   מה את מרגישה מול הנתון שיש היום כמעט מיליון ילדים רעבים בישראל?

   "זה לא ייאמן כמה אימהות משנה את נקודת המבט שלך. זה לא שלפני כן הייתי אטומה ולא היה לי אכפת, אבל היום הנתון הזה עושה לי כאב בטן. זה נתון מזעזע וזה מטורף, וכולם יודעים את זה. לשבת בבית הקפה הזה בצהלה ולשתות אמריקנו בבוקר, כל פעם מטלטל אותי מחדש. החיים שיש לנו פה מול החיים שיש למישהו אחר במרחק 20 דקות מכאן - אלו בעיות חברתיות שדורשות טיפול הרבה יותר עמוק".

   "דרוש קמפיין אגרסיבי לגיוס הציבור שיגרום לאזרחים לעשות שינוי" (צילום: יניב אדרי)
    "דרוש קמפיין אגרסיבי לגיוס הציבור שיגרום לאזרחים לעשות שינוי" (צילום: יניב אדרי)
     

     

    מה היית עושה?

    "יותר רעש, קמפיין אגרסיבי לגיוס הציבור שיגרום לאזרחים לעשות שינוי ולחבר אותם לקהילה. המצב חמור, ומטאטאים את הנושא הזה מתחת לשטיח, עוד נתון יבש שמתפרסם, ואחר כך שוכחים ממנו. יואב גלנט הוא חבר שלי, עוד לפני שמונה להיות שר הבינוי והשיכון, ומצוקת הדיור וקו העוני זה הדבר היחיד שהוא מסוגל לדבר עליו. הוא מבין שהמצב חמור וכמה שהידיים שלו קשורות".

     

    את רוצה מחאה חברתית כמו שהייתה בגלל מחירי הקוטג'?

    "מחאת הקוטג' בכלל עזרה? המחירים בתל אביב הם הכי יקרים שהיו אי פעם".

     

    "לפני שבועיים הייתי בסיום קורס קצינות של חברה בעיר הבה"דים. אנחנו עומדים במגרש וכל הבנות באות עם נשקים שלופים ומחבקות את ההורים, הילדים, התינוקות. זה אחד הדברים הכי מרגשים שעשיתי לאחרונה, אני אתפוס מהחברה שלי כבן אדם איכותי עד סוף החיים. מצד שני, ילדים קטנים מתרוצצים במגרש, והן עם אם־16, זאת הייתה תמונה שלא הצלחתי לקלוט אותה, איך זה נורמלי? באיזו מציאות הזויה אנחנו חיים? המחשבה שבעוד 17 שנה רפאל ילך לצבא מבעיתה אותי".

     

    הראיון המלא עם אסתי גינזבורג - בגיליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

    >>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

    >>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG

    >>> חדש וכייפי: האפליקציה החדשה של "לאשה"

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד