עדן בן זקן: "הסטייליסט נכנס
לחדר הארונות שלי והזדעזע"

מלכת השושנים עברה מהפך לא קטן מאז האוברול המפורסם ב-30 שקל. מי אחראי על הלוק החדש? מה היא חושבת על המבקרים? ועל מה עוד היא חולמת? ראיון עם חזון

"כולם מבקשים לעשות איתי סלפי. אבל חיכיתי לזה, אני לא אשקר, זו הגשמת חלום". עדן בן זקן (צילום: דודי חסון)
"כולם מבקשים לעשות איתי סלפי. אבל חיכיתי לזה, אני לא אשקר, זו הגשמת חלום". עדן בן זקן (צילום: דודי חסון)

עדן בן־זקן התגלתה באודישן של "אקס פקטור" בגיל 19. עם האוברול המנומר ב"30 שקל" והקול הנפלא היא הגיעה למקום השני, ומאז עושה חיל בעולם המוזיקה. היום, שנתיים אחרי, היא כבר קטפה תארים כמו "זמרת השנה" ו"הזמרת הכי מושמעת במדיה" והגיעה לאלבום זהב (על מכירת 115 אלף עותקים) ולאלבום פלטינה בזכות הורדות בדיגיטל.

 

בין כל אלה הספיקה בן־זקן גם להתגייס, והיום היא מלהטטת בין שירותה הצבאי באכ"א לבין הופעות ברחבי הארץ, ובדרך אוספת חומרים לאלבומה השני. לאור רשימת ההצלחות הזאת שנאספה בזמן קצר כל כך, ביקשנו לשמוע ממנה על החלומות וההחלטות שלה לשנת 2016.

 

לנסוע לחו"ל

"אף פעם לא הייתי בחו"ל ואני מתה לנסוע, זה חלום שלי. זה פשוט לא יצא. לפני 'אקס פקטור' לא היה לי כסף, כי לא ממש אהבתי לעבוד. לא הסתדרתי במסגרות כי כל מה שרציתי זה להיות זמרת, זה כל מה שעניין אותי. הייתי עובדת בחנות בגדים ואומרת לעצמי 'בסדר, אז תיכנסי למחסן, אבל את תהיי זמרת'. באלוהים, כל היום הייתי מדברת לעצמי. את היית בחו"ל? איך כולם כבר היו בחו"ל?

 

"אחרי 'אקס פקטור' הייתה שנה שבה לא ממש עבדתי, אז גם לא היה לי כסף, ואז הגיעה הפריצה ומאז לא הפסקתי לעבוד ולא היה לי זמן לנסוע. חופש? אתמול הופעתי באילת בבית מלון, אז קצת לפני הלכתי לקניון והיה כיף. אני לא מתלוננת, זה מה שרציתי כל החיים, אבל השנה די, הגיע הזמן לראות עולם. אולי אני אסע לאיטליה".

 

לאכול נכון

"נכנסתי עכשיו לקטע של תזונה. לא הייתה לי מודעות לעניין בכלל. כל יום הייתי חוזרת הביתה מהבסיס ומטגנת שניצלים. ועכשיו זהו, אסור לי יותר מטוגנים. למה? כי זה לא בריא. אבל עדיין אני הולכת לסופר ומבזבזת המון כסף על ממתקים. אני אוהבת שיש לי הרבה דברים טעימים בארון הממתקים, אבל אני צריכה להיגמל מזה. וקולה, כמה קולה הייתי שותה, שני בקבוקים של ליטר וחצי ביום. היה לי רק קולה במקרר, ולא דיאט אלא את הכי משמין. עכשיו אני משתדלת לאכול יותר סלטים ולשתות רק מים.

 

"על מה עוד אני מבזבזת? אני מבזבזת הרבה כסף על השיער שלי, כי אני עושה תוספות".

 

להשלים את המייקאובר

"אני עוברת עכשיו שינוי בלוק. יש לי סטייליסט הורס, נדב אליהו, שאני מטורפת עליו. הלוק שלי לא היה שיקי ולא היה לי סטייל, ואז נדב בא ואמר 'את צריכה ללבוש סטייל'. את לא יודעת מה הוא זרק לי מהארון. הוא נכנס לחדר הארונות שלי והזדעזע. הוא הסתובב איתי בקניון וקנינו מלא: גליתה, לילמיסט, דיסקו רוסו, זארה – חנויות שלפני זה לא הייתי נכנסת אליהן. ל'יפו־תל אביב', הרשת שבה קניתי את האוברול המפורסם, לא נכנסנו. אבל אני עדיין מאוד אוהבת אותה.

 

"עכשיו יש לי בגדים חדשים והכל מסודר לי בארון לפי לוקים, שזה ממש כיף. לפני שאני יוצאת אני מצלמת את הלוק ושולחת לנדב, וכך גם לפני שאני קונה משהו – אני מצלמת ומקבלת אישור. הנה, אתמול באילת צילמתי לו נעל והוא שלח לי בחזרה 'ממש ממש לא'. פעם לא עניין אותי כל כך להתלבש, להתאפר ולהסתרק. הייתי יוצאת מהבית במראה סביר, לא יותר. אף פעם לא 'וואו'. עכשיו חבר שלי קנה לי מוצרי איפור ב־2,000 שקל – הוא כזה, לא נותן לי להוציא שקל, הוא רב איתי אם אני מוציאה ארנק. פתאום אני אוהבת להתאפר ובא לי בגדים מגניבים, ואני מרגישה הרבה יותר נוח".

 

האוברול המיתולוגי. עדן ב"אקס פקטור" (צילום: אסף שמע)
  האוברול המיתולוגי. עדן ב"אקס פקטור"(צילום: אסף שמע)

   

  לאזן בין הקריירה לאהבה

  "יש לי חבר כבר שנה. קוראים לו שוקי ביטון ואני אוהבת אותו מאוד. הוא בן 22 ויש לו ארבעה עסקים: שלושה קיוסקים ומסעדת דגים על הטיילת בבת ים. "שוקי הדייג", מכירה? לא, הוא לא דייג, זה פשוט שם טוב.

   

  "הכרנו במסיבת קריוקי בבית של חברים. לא הייתי אז בשיא שלי. הייתי כבר מוכרת בעקבות ההשתתפות ב'אקס פקטור', אבל זה היה במהלך השנה אחרי התוכנית שבה ממש ישבתי בבית. רק כש'מנגינה' יצא התחיל הבלגן. הוא הכיר אותי לפני. עכשיו שנינו אנשים מאוד מאוד עסוקים, הוא עם העסקים שלו ואני עם הקריירה שלי, וזה ממש מצא מין את מינו. הוא המכסה שלי. יש לו קסם, הוא חרוץ ויש לו מוסר עבודה. הוא הנסיך על הסוס הלבן שהגיע אליי ונישק את הצפרדע. כל השבוע אנחנו עובדים ויש לנו את שישי־שבת ביחד. הוא בהחלטה לא עובד בשבת וגם אני לא מופיעה בשישי, אז יש לנו משישי בבוקר עד מוצ"ש ליהנות אחד מהשנייה.

   

  "לדעתי האהבה מנצחת הכל והכל מתגמד מולה. אנחנו מאוהבים בצורה פסיכית, כל היום סמסים. כשאנחנו נפגשים אנחנו דבוקים כמו סרדינים, הולכים כאילו נולדנו עם הראש מחובר. אני מקווה שהשנה נמשיך לאהוב ככה ושיהיו לנו עוד הרבה רגעים יפים. לעבור לגור ביחד? כן, אולי ביוני, אחרי שאשתחרר מהצבא".

   

  ליצור דואט

  "עשיתי כבר שיתוף פעולה עם אתניקס וזה היה מאוד כיף. הם היו מקסימים, זאב נחמה הוא אדם מדהים ומאוד מאוד מוכשר. עכשיו אני אוספת חומרים לדיסק החדש ומאוד בא לי לעשות שם עוד משהו כזה. זה מגניב את הקהל וזה גם כיף ליצור משהו עם זמר שבעיניי הוא גדול ומוכשר. יש לי כמה חלומות כאלה, אבל שום דבר עוד לא סגור, אז נראה מה ייצא. אני מקווה שזה יקרה השנה".

   

  לשמור על החברות

   "החברות שלי היום הן בעיקר חברות מהבסיס. אני משרתת בשלישות בביקורת אכ"א והכרתי שם כמה בנות מקסימות שהפכו לחברות ממש ממש טובות שלי. אני חולה עליהן ברמות. אנחנו יוצאות יחד או יושבות בבית ומאוד נהנות. יש לי גם חברות מקריית שמונה ואני שומרת איתן על קשר, אבל הוא פחות הדוק, אין מה לעשות.

   

  "חשוב לי לשמור על קשר עם החברות גם כשאני בזוגיות. תמיד אני קובעת ערבים עם חברות. אני יודעת שלא כולן ככה, ואני מפרגנת גם למי שלא, כי אני מבינה. חברים מהתעשייה אין לי. לא שיש לי התנגדות, פשוט אין הרבה אנשים בגיל שלי בתעשייה. לרוב יש פער גילאים די רציני, אז זה מוזר".

   

  להמשיך להצטלם

  "אני עושה סלפי, סלפי, סלפי כל היום. הייתי עכשיו באילת. אם אני רק יוצאת ללובי, עוברת שעה עד שאני חוצה אותו - כולם מבקשים לעשות איתי סלפי. אבל חיכיתי לזה, אני לא אשקר, זו הגשמת חלום. חלמתי שיעריצו אותי ויצטלמו איתי. לא תמיד זה פשוט. קורה שאני רבה עם מישהו בטלפון, אני עצבנית רצח, ואז מישהי באה ומבקשת לעשות סלפי, ואז אני צריכה לקום ולחייך חיוך גדול בתוך כל העצבים. אבל את יודעת מה גיליתי? שזה מרפא. זה מרגיע לי את העצבים, אז זה דווקא דבר טוב. אז אני מאחלת לעצמי להמשיך לעשות סלפי בלי הפסקה, כי בסך הכל זה אנשים שבאים ומפרגנים לי, ואלה האנשים שהרימו אותי ואני רוצה שימשיכו לבוא".

   

  להתחיל להתאמן

  "אף פעם לא התאמנתי ואני יודעת שצריך. השנה אני מתכננת להיכנס לזה. אני רוצה להתחיל לעשות פילאטיס, ללכת לחדר כושר ואולי גם לקחת מאמן אישי. אני מקווה להתחיל כבר החודש. ביוני אני משתחררת, ואז יהיה לי זמן פנוי בבקרים. התוכנית היא שמשעה 10:00 עד 12:00 אני אתאמן ואז אתפנה לכל השאר. הלוואי שזה יקרה".

   

  להוציא עוד להיט

  "את 'מלכת השושנים' הוצאתי בשיתוף פעולה עם מצעד הגאווה, וזה עשה את הבום. היו לי עוד להיטים, אבל זה היה פסיכי. ידעתי שזה שיר יפה, מגניב וקליט, אבל לא ידעתי שזה יתפוצץ ככה, לגמרי. היו לשיר 13 מיליון צפיות ביוטיוב. זה 'דרך השלום' שלי. כולם שרים את זה, מהתינוק ועד לסבא, וככה אני רוצה להיות - לכולם. עכשיו אני עובדת קשה כדי למצוא את הלהיט המפוצץ הבא. אני מקשיבה להמון שירים. כל שיר עובר דרך לירון המנהל שלי, ששולח לי אותו לווטסאפ. אני לא מפספסת אף שיר, רוצה לשמוע הכל, ואני יודעת שכאשר הלהיט יגיע, אני אדע שזה הוא".

   

  להפוך את הדירה לבית

  "אני גרה ברמת גן. בגיל 19 וחצי עברתי מקריית שמונה למרכז, ומאז עברתי בין כמה דירות. בהתחלה היה לי קשה. הגעגועים, הכביסות, הבישולים – אמא שלי הייתה עושה בשבילי הכל, ופתאום הכל נפל עליי. היום אני עושה את זה בצ'יק: מתקתקת, מיומנת, ועל הדרך גם שמה סיר על הגז. לפני ארבעה חודשים שוב עברתי, לדירה הנוכחית.

   

  "מאוד נוח לי ברמת גן, זה מול הבסיס שלי ויש לי כמה חברות שגרות לידי. גם אין פפראצי ברמת גן, אז אני יכולה לרדת עם גולגול למכולת וכולם מכירים אותי. מבחינתי, לעומת הצפון, רמת גן היא כמו תל אביב, אותו בלגן. עכשיו אני צריכה להפוך את הדירה לבית, ואני גם אעשה את זה. אני אלופה בדברים האלה. אני אוהבת ליצור חמימות: שטיחים, אור קטן בסלון, וילונות יפים, הרבה כריות, הרבה לבן. הכל אקנה באיקאה, איקאה זה פסיכי, אני יכולה לבזבז שם הרבה".

   

  להמשיך לנקות

  "איך אני נרגעת? אני מנקה! בחיי, זה מוציא לי את כל העצבים. אני שופכת ים מים ונרגעת. אם אין לי המון עבודה, אני עושה את זה כל יום. אני מנקה בסוף היום או כשאני חוזרת מהבסיס. למה? גם כי הבית נראה לי מלוכלך – מספיק שחבר שלי זורק בגדים על הרצפה אחרי שאני מנקה, וכבר אני ארצה לנקות שוב – וגם כי זה מרגיע. העובדה שאת מתרכזת במשהו מרגיעה. כשאני עצבנית אני לא יכולה לשיר. רק אקונומיקה והנוזל הירוק לשטיפת כלים מרגיעים אותי. אני חושבת שזה עדיף על אנשים שנרגעים עם חומרים אחרים, לא? תני לי להירגע בסוף היום עם ניקיון, זה עושה לי טוב".

   

  עובדת קשה כדי למצוא את הלהיט המפוצץ הבא. עדן בן זקן (צילום: דודי חסון)
   עובדת קשה כדי למצוא את הלהיט המפוצץ הבא. עדן בן זקן(צילום: דודי חסון)

    

   שיט שטוקבקיסטים אומרים

   למה מזרחית? למה מוניות שירות? למה לרזות? עדן עונה לדברים שנכתבו עליה ברשת

    

   "אבל למה מוזיקה ערבית, אנחנו ישראל או סעודיה? לא מסוגל לשמוע את הסגנון הזה"

   לת, Pplus

    

   עדן: "מוזיקה מזרחית זה הכיוון שלי וזה מה שגדלתי עליו בבית: אייל גולן, עמיר בניון שאבא שלי מטורף עליו. ברור שגם ביונסה וריהאנה משולבות ביצירה שלי, אבל אני אוהבת את המוזיקה המזרחית ולא מרגישה שאוכל לעשות משהו אחר".

    

   "על הרבה זמרות אמרו שרית חדד הבאה, אבל שרית חדד יש אחת"

   אתי, מאקו

    

   עדן: "נכון! שרית חדד, עם 21 אלבומים מאחוריה, היא זמרת על רמה. אני שומעת אותה מגיל ממש צעיר, היא אגדה. כל אחת במקום שלה. לי יש משבצת משלי".

    

   "יורם גאון צדק. פאר טסי שר על קרם הגנה והיא במונית שירות. המוזיקה בישראל היא זבל שנשמע בלופים על ידי בבונים"

   אפי איתן, Pplus

    

   עדן: "אין מה לעשות, החיים הפשוטים זה החיים שלנו. אני נוסעת במוניות שירות ומשתמשת בקרם הגנה בים. על מה אני אשיר? על לימוזינות באל־איי? אני לא יודעת איפה הוא חי. להגיד דברים כאלה זה לזלזל בארץ שלנו. אני לא קוראת טוקבקים בדיוק בגלל זה. זה מאוד פוגע בי".

    

   "חרפה של שיר! זה שעדן זמרת מצוינת זה ידוע, אבל לא יזיק להפגין טיפת אינטליגנציה ולא להסכים אוטומטית לקבל כל טקסט שדוחפים לה לידיים. איזה מסר זה אמור להעביר לילדות ולנערות שמקשיבות לה? שהמחמאה הכי גדולה שאפשר לסחוט מגבר זה 'כמה רזית, את עוד רגע נעלמת?', למה להיעלם זה דבר טוב?"

   YouTube

    

   עדן: "'כמה רזית' הוא שיר הומוריסטי לגמרי. את יודעת כמה גברים אומרים לנשים שלהם 'וואי, כמה רזית' רק כדי לגרום להן להרגיש טוב? זה טקסט של גילי זכאי וחשבתי שהוא חינני ומצחיק. אנשים מפרשים הכל באופן מילולי. אני שרה 'שורף לי בעיניים' וכותבים לי 'שימי סטילה'. לא כל שיר צריך מסר. זה שיר בשביל הרחבה, שיקפיץ אנשים. אבל אם פגעתי במישהו אני כמובן מצטערת, זו ממש לא הייתה הכוונה".

    

   "האם היינו מתייחסים בכלל למוזיקה של עדן בן זקן לולא הגיעה רחוק באחת מתוכניות הריאליטי הנצפות בישראל? אם לשפוט על פי הטקסטים המטומטמים והלחנים הנפוצים של אלבום הבכורה שלה, התשובה היא לא מוחלט"

   ערן איצקוביץ', מבקר מוזיקה NRG

    

   עדן: "מה זה כתבה? מה זה בכלל NRG? אני לא מכירה. אם הוצאתי ממנו כזה רגש, כנראה בכל זאת עשיתי משהו. אני מאחלת לו רק טוב, אבל הוא יכול היה להגיד את זה קצת אחרת. הוא לא אוהב את המוזיקה שלי? סבבה. למה להעליב? אם אני אפגוש אותו ברחוב אני לא אגיד לו שהבושם שלו מסריח. אבל זאת אני".

    

   עדן בן זקן על שער מגזין GOstyle (צילום: דודי חסון)
    עדן בן זקן על שער מגזין GOstyle(צילום: דודי חסון)

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד