חזרתי לחיים: בזכות הרומן שניהלתי, התאהבתי מחדש בבעלי

"נכון שהייתי עם גבר אחר, אבל לא היתה פה בגידה. עשיתי משהו שהציל את הזוגיות שלנו", בוידוי חשוף וכן מספרת עדי לענת לב-אדלר על החלטתה לנהל רומן

ענת לב אדלרפורסם: 18.01.16 07:54
"פתאום היה לי למה לחכות, פתאום חזרו להסתכל עלי, להתלהב ממני. פתאום היה לי סוד. והיו לי התרגשויות קטנות" (צילום: shutterstock)
"פתאום היה לי למה לחכות, פתאום חזרו להסתכל עלי, להתלהב ממני. פתאום היה לי סוד. והיו לי התרגשויות קטנות" (צילום: shutterstock)
"אני לא מסתירה. הרגשתי שאני עומדת למות בתוך השגרה המשעממת. הרגשתי שאם אני לא עושה עכשיו משהו רדיקלי ויוצאת מתוך העור של עצמי, אז אני גוזרת על עצמי גזר דין מוות. וזה גם מה שעשיתי, באומץ לב שבדרך כלל לא מאפיין אותי בכלל, כי אני די עושה מה שמצפים ממני ומה שנכון ומה שצריך, אבל הפעם זה היה חזק ממני וכאשר מישהו שפגשתי בכנס של העבודה התחיל איתי, הפעם כן זרמתי. החלפנו טלפונים וכבר למחרת הוא התקשר והזמין אותי לאכול איתו צהרים. מה כבר יכול להיות בארוחת צהריים? אז הלכתי בלי לחשוב יותר מדי, כי הרי החלטתי כבר עם עצמי שאני חייבת להתעורר קצת, להרגיש שמשהו קורה, שדברים זזים.

 

בבית הכל בסדר

"אל תביני אותי לא נכון. בבית הכל בסדר. באמת שבסדר. יש לנו שלושה ילדים גדולים – תאומים בני 14 ובת שעומדת לפני גיוס. בעלי הוא איש מקסים, שכל מה שמעניין אותו זה הבית והמשפחה, אני והילדים זה כל העולם שלו ואני יודעת שפשוט לא הגיע לו שאעשה לו את זה, אבל זה היה או הוא או אני.

 

"בהתחלה חשבתי להגיד לו. לספר לו מה אני מרגישה ושאני חייבת לצאת במיידי החוצה מהשגרה הזו, שדורסת אותי בלי שהיא אפילו מתכוונת ושאולי נחליט על כמה חודשים של נישואים פתוחים, אבל ידעתי שהוא לא יבין מאיפה נולד לי בראש הרעיון הזה והעדפתי לא למשוך אש. אז עשיתי מה שעשיתי בלי שהוא ידע וכן, בגדתי בו.

 

"נכון. במונחים של זוגיות תקינה אני יודעת שקוראים לזה בגידה, אבל אני חושבת שאם מישהו יסתכל על חצי השנה האחרונה של החיים שלי ממעוף הציפור, הוא יבין שלא הייתה פה בגידה בזוגיות שלנו, אלא שעשיתי משהו שדי הציל לנו את הזוגיות. נכון. ברור לי שאם הוא ידע מזה הוא ייפגע מאוד וגם ירצה להיפרד ממני. לכן הוא לא ידע מזה לעולם, אבל אני יודעת את האמת".

 

עדי (שם בדוי) עוצרת את השטף ושואלת אם אני מאמינה לה. אם אני מבינה איך זה יכול להיות שדווקא מה שהיה אמור להיות הפגיעה העמוקה ביותר בקשר היא זו שחיזקה אותו בסופו של דבר. אנחנו יושבות בחושך כמעט מוחלט בחצר של המקום בו העברתי את ההרצאה שלי על מסע אמצע החיים. היא ביקשה להישאר ולדבר ואני, שכבר רגילה לפניות הללו בסוף ההרצאות, הסכמתי מיד. למרות שכל מה שרציתי שעה ורבע לפני חצות, היה לעלות על הכרכרה לפני שתהפוך לדלעת ולנחות בתוך המקלחת הרותחת בבית הפרטי שלי.

 

הרומן החזיר אותי לחיים

האמת היא שהסיפור של עדי לא הפתיע אותי. שמעתי לא פעם מנשים שעברו חוויה דומה על העובדה שדווקא הרומן האסור הוא זה שהציל את הקשר. "זה פשוט החזיר אותי לחיים", היא ממשיכה בשקט, כדי שהבליינים שסוגרים את הלילה ויוצאים מהקפה הסמוך לא ישמעו.

 

"פתאום היה לי למה לחכות, פתאום חזרו להסתכל עלי, להתלהב ממני. פתאום היה לי סוד. והיו לי התרגשויות קטנות. הרומן שלנו נמשך כמה חודשים. לא משהו ארוך במיוחד. יצא לנו לקיים יחסי מין כמה פעמים בודדות. שנינו לא כל כך ידענו איך לנהל את זה ולא רצינו להסתבך. אבל היו טלפונים והודעות ושיחות ארוכות וכל האיסורים האלה והחידוש והריגוש, כל זה גרם לי פתאום להרגיש חיה ושווה. מה אני אגיד? התאהבתי מחדש בעצמי. בחיים שלי. והכי מוזר – התאהבתי מחדש באיש שלי. עד כדי כך שרציתי לשתף אותו, לספר לו, להגיד לו – אני יודעת שאתה רואה שטוב לי. מתחשק לי גם שתדע את הסיבה.

 

"פתאום היחסים שלנו אחרי כל כך הרבה שנים הפכו להיות שמחים יותר. יצאנו יותר. בילינו ביחד. הלכנו לסרטים. יצאנו להליכות משותפות. נפגשנו יותר עם חברים. מצחיק להגיד איך דווקא הכוח שהגיע מבחוץ הוא זה שהניע את הגלגל הפנימי. ואז לאט לאט גם דעכו המפגשים האסורים עם הקולגה מהעבודה. הוא כבר לא הסעיר אותי כמו בהתחלה. כלומר, הוא היה חמוד ומצחיק וכמובן נמשכתי אליו והסקס היה טוב, אבל אני לקחתי משם את מה שהייתי צריכה, את האינפוזיה המיידית שהנשמה שלי הייתה זקוקה לה כדי לא לדעוך. ואני כל כך שמחה שידעתי לעצור בזמן".

 

ומה עם השקר? האשמה?

לפתע גופה נתקף צמרמורת של רעידות ואני לא ידעתי אם זה מקור או מהתרגשות. חכי רגע, אני עוצרת את שטף הדיבור של עדי ונכנסת חזרה למסעדה בה היו השולחנות מלאים עד לא מזמן בנשים שהגיעו להקשיב להרצאה שלי ורוכשת שתי כוסות תה צמחים מהבילות עבור עדי ועבורי. מוסיקה שקטה מתנגנת ובחוץ קר מאוד. קור של ינואר בצפון הארץ ושתינו מתענגות על המגע החם של כוס הזכוכית שהבטחתי למנהל המשמרת להחזיר מיד עם תום השימוש.

 

"בספר שלך", היא פתאום מפתיעה עם ציטוט. "אני זוכרת שאמילי אומרת ליעל: 'שני דברים אני לא מרשה לך לעשות. לא להיתפס ולא להתאהב' ואני שמחה שלא עשיתי את שניהם", אומרת עדי וכשהיא קמה לקחת ממני את כוס התה הריקה כדי להשיב אותה לבר. אני מבחינה בחיוך הרחב שתלוי על שפתיה, כמו חצי ירח מואר.

 

"היום אנחנו כבר לא בקשר", היא חוזרת ואוספת את התיק שלה ממעקה הבטון. "מדי פעם הודעה נחמדה בסוף היום, כזו שמתעניינת באמת מה שלומי, אבל באמת שזהו. אני בלב שלם חזרה בבית. חזרה במקום שלי ועם המון המון הודיה בלב על מי שהביט בי משם, מלמעלה ושלח לי את חבל ההצלה הזה".

 

חבל הצלה, אני חושבת לעצמי, שבקלות היה יכול להפוך לחבל תלייה, אבל בזכות תבונתה של עדי, הפך לגשר של חבלים עליו התקדמה בחזרה, אל תוך חייה, אבל ממקום הרבה יותר שלם. והמוסר? והאשמה? והבגידה? והשקר עמו תצטרך לחיות כל השנים? שאלתי אותה. והיא אמרה שלכל דבר בחיים מוצמדת תווית של מחיר, גם אם לא תמיד מבחינים בה מיד בהתחלה. ושאם זה המחיר, היא מוכנה לשלם אותו ולשמור על שפתיים חתומות. כי זה מחיר הרבה פחות נוראי מאשר הייתה יכולה לשלם אילו התפרקו לה החיים.

 

אז נכון. כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה על המסע של עדי. אבל אני הבטתי בה בעיניים מחבקות כשהיא לבשה את מעיל הצמר הירוק והארוך שלה ועשתה את דרכה כמעט בדילוגים לכיוון המכונית, שהמתינה ליד שורת הברושים בקצה מגרש החנייה. ואז גם נזכרתי במשל העצים והרוח ובכך שלפעמים, בעיצומה של הסערה, דווקא השיח שנע עם הרוח מחזיק מעמד עם הרבה יותר מאשר העץ המתעקש להישאר זקוף.

 

--------------------------------------

 

דייט של אמצע החיים

רוצה להיפגש עם ענת לב-אדלר לשעת שיחה על מסע אמצע החיים? לפרטים לחצ/י כאן .  

ענת לב אדלר , מעבירה הרצאות וערבים חווייתיים לנשים בנושא אמצע החיים והצורך בשינוי ובהתפתחות בתקופה זו; מחברת הרומן רב המכר "כותבת ומוחקת אהבה". 

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמא, כותבת, נשואה, עובדת, אוהבת, מגדלת, מג'נגלת, ממהרת. לא מתחרטת, לא משתעממת, לא מזריקה, לא צובעת (בינתיים), לא יוצאת מהבית לא מאופרת. מרצה וסופרת, מחברת רב המכר "כותבת ומוחקת אהבה", מפרסמת את "מחברות אותך לעצמך" - מחברות השראה, יומני תוכן וקלפי השראה לנשים. מרצה על שינוי באמצע החיים.