צילום: שי יחזקאל

מהפך במקלחת: מתחילים במרכך ומסיימים בשמפו

כל החיים חפפתם ואז ריככתם, אבל טרנד ביוטי לוהט גורס שדווקא היפוך הסדר הזה יתרום למראה שיער נהדר. להתרגל לקנח בשמפו?

מעבר לשמירה על נפח השיער, השיטה הזו מאריכה באופן משמעותי את חיי הפן, ובנוסף החפיפה קלה יותר (צילום: shutterstock)
מעבר לשמירה על נפח השיער, השיטה הזו מאריכה באופן משמעותי את חיי הפן, ובנוסף החפיפה קלה יותר (צילום: shutterstock)

 

חפיפה או שתיים עם השמפו, ואז ריכוך השיער עם קונדישנר. זהו סדר הפעולות המסורתי ששולט בשגרת טיפוח השיער שלנו. אבל האם ייתכן שהוא צריך להיות הפוך? לפי טרנד חדש שתופס תאוצה בחו"ל, התשובה חיובית, ועלינו לשנות סדרי עולם: קונדישנר לפני השמפו. בשיטה הזו, מסבירים לנו, נוכל ליהנות מכל היתרונות של המרכך, מבלי לסבול מהחסרונות שלו. מותגי שיער מובילים אף החלו לרקוח סדרות מוצרים המותאמות לקונספט החדש.

 

איך זה עובד: מרכך הוא תכשיר המכיל חומרים שומניים ומלחחים, שיוצרים תחושה של שיער נעים, רך ומבריק. מצד שני, גם אם נשטוף את השיער היטב לאחר הריכוך, תמיד ייוותרו שאריות שיגרמו לאובדן נפח ול"נפילה" של השיער, בעיקר אם הוא דק.

 

הפתרון: חפיפה לאחר הריכוך. בסדר פעולות זה השערה מקבלת את ההזנה הדרושה לה, אך החומרים המלחיים (או תחליפי המלח) שבשמפו מסירים את השאריות השומניות.

 

לשנות את סדרי החפיפה או לדבוק בסדר הישן? "מצד אחד, לשיטה הזו בהחלט יש יתרונות", אומר מעצב השיער ארז אלון, מומחה השיער הראשי של לוריאל פריז. "מעבר לשמירה על נפח השיער, היא מאריכה באופן משמעותי את חיי הפן, ובנוסף החפיפה קלה יותר, כי כשהשיער מרוכך קל יותר לשמפו להגיע באופן שווה לכל חלקיו. מצד שני, הפיכת סדר הפעולות יכולה גם להזיק. במקרה של שיער פגום, למשל, זה עלול לגרום ליובש. הייתי ממליץ על השיטה החדשה לבעלות שיער דק ודליל או מאוד שמנוני. לכל האחרות כדאי להמתין לסדרות הייעודיות, שבהן ייעשה שימוש בטכנולוגיות חדישות שמונעות את ייבוש השיער".

 

השורה התחתונה: מאחר שלא מדובר פה בדיני נפשות, אתם מוזמנים פשוט לנסות את השיטה החדשה ולבחון את התוצאות. השיער נראה נהדר? המשיכו. השיער מתייבש? חזרו לסדר הפעולות הסטנדרטי.

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד