נשיקת חצות: כך תבחרי את גוון הליפסטיק המושלם לפתיחת השנה

רגע לפני שהספירה לאחור מתחילה ושנת 2016 נפתחת בקול תרועה רמה, קבלי את המדריך שיגלה לך את כל מה שחדש בעולם השפתונים. חתום בנשיקה

אורית ויזל פורסם: 31.12.15 09:18
האם יש גוון שפתון אולטימטיבי שיתאים לכולן? (צילום: שי קדם)
האם יש גוון שפתון אולטימטיבי שיתאים לכולן? (צילום: שי קדם)

אינסוף מילים נשפכו בעבר, וודאי ייכתבו גם בעתיד, על שפתונים - החל מ"מה השפתון שלך אומר עלייך", דרך "מה גוון הליפסטיק שלך מעיד על תחומי העניין והעדפות התזונה שלך", ועד "מה צורת השפתון אומרת, אם בכלל, על האופן בו את נוהגת לבחור את בני זוגך". משפטים רבים נכתבו ועוד ייכתבו, וכולם כאחד יעסקו בגוון השפתון האולטימטיבי שיתאים (אולי) לכל אחת באשר היא. 

 

 


שפתון אדום, לנועזות בלבד  (צילום: שי קדם)
שפתון אדום, לנועזות בלבד (צילום: שי קדם)

 

 

על אף שהניסיון מלמד כי בענייני שפתונים, בסופו של דבר, כולנו חוזרות אל הטעם האישי, ונמשיך למשוח את השפתיים שוב ושוב באותו גוון, פחות או יותר, מעניין לגלות ממה אנו מושפעות בבואנו לאמץ אל תיק האיפור שלנו שפתון חדש? כמה משמעות יש לגוון עצמו, ביחס לאריזה או לשם המותג?

 

 


שפתונים אדומים
שפתונים אדומים, מימין: בובי בראון Luxe Lip Color ב-170 שקל, פלורמר Charming lipstick ב-40 שקל, מאלו וילז Glossy Stick Moisturizing Lip Color ב-138 שקל, אסתי לאודר PURE COLOR ENVY LIQUID LIP POTION ב-190 שקל, אסנס Long lasting lipstick ב-14 שקל, ז'יבנשי Le Rouge Glacé ב-165 שקל, ללין שפתון שובב ב-10 שקל

 

 

אם חוזרים אחורה להיסטוריה של עולם האיפור, ניתן לגלות בקלות כי גוון השפתון הראשון שנוצר על ידי חברת רבלון, אי שם בשנת 1932, היה אדום לוהט. הדוכסית מווינזדור היתה אז הסלב הראשונה שאימצה את הגוון שהפך, כצפוי, לפייבוריט של השחקניות ההוליוודיות הגדולות והמפורסמות, שהפכו אותו לפריט חובה בכל תיק איפור. אותו גוון כונה אז REVLON RED, ולא מפתיע בכלל שהחברה שימרה אותו עד עצם היום הזה.

 

 


שפתונים בגווני קיץ או חורף- בישראל,אין ממש הבדל (צילום: שי קדם)
שפתונים בגווני קיץ או חורף - בישראל אין ממש הבדל (צילום: שי קדם)

 

 

אם נדלג בזמן לעידן הנוכחי, נגלה שבעצם הכול הולך. רק לאחרונה חשף מעצב העל טום פורד את קולקציית השפתונים Lips & Boys, במסגרתה השיק לא פחות מחמישים גווני שפתונים, שזכו לשמות של גברים מסוקסים. בישראל אומנם סיכוי קלוש שנקנה שפתון העונה לשם "אהרון" או "משה", אבל בארה"ב, כך דיווחה החברה, שמו של השפתון הפופולארי ביותר הוא "דרק" בגוון בורדו הורס, שאזל מן המלאי דקות מרגע פתיחת המכירה. דרק מגיע עם עוד כמה חברים גברים, ששמם מוטבע על גווני שפתונים המאיימים גם הם להתפוגג מן המלאי. 

 

 


סמאשבוקס  Be Legendaryהמחיר 99 ₪, קרליין Color Matt המחיר 60 ₪, ג'יידTRUE COLOR SATIN LIPSTICK המחיר 101 ₪, לנקום Shine Lover המחיר 165 ₪, לוריאל פריז COLOR RICHE המחיר 112 ₪, אליזבט ארדן BEAUTIFUL COLOR LIPSTIK המחיר 270 ₪, גרלן KISSKISS Roselip  המחיר 196 ₪.
שפתונים בגווני ניוד. מימין: סמאשבוקס Be Legendary ב-99 שקל, קרליין Color Matt ב-60 שקל, ג'ייד TRUE COLOR SATIN LIPSTICK ב-101 שקל, לנקום Shine Lover ב-165 שקל, לוריאל פריז COLOR RICHE ב-112 שקל, אליזבט ארדן BEAUTIFUL COLOR LIPSTIK ב-270 שקל, גרלן KISSKISS Roselip ב-196 שקל

 

 

מה יש בו, בשם הגברי, שהתחבר כל כך לליפסטיק ותפס הרבה יותר מ"סתם" שם של גוון? לפמיניסטיות תהיה בוודאי דעה נחרצת על מקריות והיעדר קשר בין השניים, וגם העובדות מצביעות על כך שנשים מוכנות לשלם לא מעט כדי לקנות לעצמן צבע טוב של שפתון, עם שם גברי או בלעדיו.

 

 


גווני ורוד ופוקסיה- לא לכל אחת (צילום: שי קדם)
גווני ורוד ופוקסיה - לא לכל אחת (צילום: שי קדם)

 

 

אל ישראל שטופת השמש, בה החורף הוא קיצי והקיץ קיצי הרבה יותר, לא הגיעו הליפסטיקים עם השמות הגבריים. כאן בלבנט עדיין מחלקים את גווני הליפסטיקים לקטגוריות של צבעי חורף וקיץ, אם כי בשנים האחרונות נדמה שהגבולות היטשטשו וכאמור, קיץ או חורף, הכול הולך: גווני הפוקסיה-סגול שתפסו בחמסינים האחרונים את קטגוריית ה"הוט ליפס", עשו כניסה מרשימה לשוק השפתונים, רק שבדיעבד גילו המשתמשות כי צבעי הסגול והוורוד-פוקסיה על תת גווניהם הרבים, נוטים להעניק אשליה של גוון צהבהב לשיניהן. הוסיפו לכך את העובדה שמעטות הנשים שזכו בטור שיניים לבן וצחור כשלג, ותקבלו את הסיבה לכך שגווני הניוד הטבעיים דמויי העור נכנסו בשנים האחרונות לשוק בעוצמה רבה, והם כאן כדי להישאר. 

 

 


שפתונים ורודים מימין: איל מקיאג' XO Lipstick המחיר 199 ₪, ביוטי קייר עפרון שפתיים עבה , המחיר: 5 ₪, פופה Miss Pupa Velvet Matt המחיר 115 ₪, איב סן לורן VOLUPTÉ TINT-IN-OIL המחיר 171 ₪, קלרינס Instant Light Lip Balm Perfector המחיר 150 ₪, קליניק Lip Pop Colour + Primer   המחיר 145 ₪, שיסיידו VEILED ROUGE המחיר 200 ₪.
שפתונים ורודים, מימין: איל מקיאג' XO Lipstick ב-199 שקל, ביוטי קייר עפרון שפתיים עבה ב- 5 שקל, פופה Miss Pupa Velvet  Mattב-115 שקל, איב סן לורן VOLUPTÉ TINT-IN-OIL ב-171 שקל, קלרינס Instant Light Lip Balm Perfector ב-150 שקל, קליניק Lip Pop Colour + Primer ב-145 שקל, שיסיידו VEILED ROUGEב-200 שקל

 

 

אז אם הכל אופנתי והאפשרויות בלתי מוגבלות, במה בכל זאת נמשוח את השפתיים לקראת נשיקת הסילבסטר הקרובה? קבלו מורה נבוכים קצרצר למי שמתלבטת:
שיניים מושלמות? אין לך מה להסתיר? לכי על גווני הפוקסיה והסגולים. אם את מרגישה שהפוקסיה גדול עלייך, הרי שגווני הניוד הם תמיד בחירה נכונה, והולכים עם כל איפור עיניים: מעושן כבד או טבעי ועדין. אחרי הכול, לפעמים, גם פוקוס על איפור עיניים כבד יחסית, יכול להיות הדבר הנכון עבורך, ומה שבטוח - הוא לא יימרח בעקבות נשיקה, לוהטת ככל שתהיה.

 

 


תנו לעיניים פוקוס והפחיתו בשפתון (צילום: שי קדם)
תנו לעיניים פוקוס והפחיתו בשפתון (צילום: שי קדם)

 

 

אם בא לך להפגיז, זכרי כי הגוון האדום משדר תעוזה רבה, סקסיות ומראה שאי אפשר להתעלם ממנו. אם את נועזת באופייך או רוצה להיחשב ככזו - זה הצבע שלך.

 

 


שפתונים בגווני הניוד, מימין: OFRA COSMETICS- LONG LASTING LIQUID LIPSTICK  המחיר: 104 ₪, סקארה Lip & Cheek המחיר: 25 ₪, רבלון ULTRA HD LIPSTICK המחיר 108 ₪, מייבלין ניו-יורק Color sensational המחיר 102 ₪, בורז'ואה AQUA LAQUE המחיר 135 ₪, M.A.C COSMETICS- שפתון RING MY BELL המחיר 89 ₪, יוסי ביטון Lip Click המחיר 88 ₪.
שפתונים בגווני הניוד, מימין: OFRA COSMETICS- LONG LASTING LIQUID LIPSTICK ב-104 שקל, סקארה Lip & Cheek ב-25 שקל, רבלון ULTRA HD LIPSTICK ב-108 שקל, מייבלין ניו-יורק Color sensationalב-102 שקל, בורז'ואה AQUA LAQUE ב-135 שקל,M.A.C שפתון RING MY BELL ב-89 שקל, יוסי ביטון Lip Click ב-88 שקל

 

 

יחד עם כל התיאוריות, שמות הגוונים, הבדלי המחירים והמיתוג המבדל לו זכו חלק מהשפתונים, ראוי לזכור כי אפילו על במות התצוגות הגדולות בשבועות האופנה האחרונים ניתן היה לראות את כל גווני השפתיים מופיעים במלוא תפארתם - מה שמאשרר בפעם המי יודע כמה שהיום הכול הולך והבחירה נותרה בידינו. 

 

צילומים: שי קדם
איפור: אורית ויזל 
דוגמנית: טל מחין
שיער + ע. איפור: יוסף יחזקאל 
ע. צלם: עדי גרוס

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאפרת, מורה לאיפור ובוחנת למקצועות האיפור והיופי, מעבירה כיתות אמן למאפרים וסדנאות איפור וטיפוח לקהל הרחב. כותבת ספרים ומאמרים על תחום הביוטי, קוראת כפייתית של כל החידושים וההמצאות בתחום, ותמיד חייבת להריח, למרוח, להבריש, לערבב, לראות איך יצא, למחוק, לבחון ואחר כך גם לכתוב מאמר על כל זה. משמשת כבעלים ועורכת ראשית של פורטל היופי הישראלי בי ביוטי