אביגיל אלפטוב שבה ממיס יוניברס: "שיניתי דעות של אנשים על ישראל"

אחרי שלושה שבועות עמוסים באירועים, בצילומים ובחוויות חד-פעמיות מהתחרות בלאס ווגאס, חזרה נערת ישראל הביתה ופיה עמוס בסיפורים זוהרים

איתי א. גורביץ'

|

23.12.15 | 19:10

"רציתי לזכות". נערת ישראל אביגיל אלפטוב בשמלה של יניב פרסי ובבגד ים על בימת מיס יוניברס (צילום: Richard D. Salyer ,Darren Decker)
"רציתי לזכות". נערת ישראל אביגיל אלפטוב בשמלה של יניב פרסי ובבגד ים על בימת מיס יוניברס (צילום: Richard D. Salyer ,Darren Decker)
 (צילום: אולגה גולדובסקי)

המסע של אביגיל אלפטוב, נערת ישראל שייצגה אותנו בתחילת השבוע בתחרות מיס יוניברס , הגיע לסיומו. ולצערנו, למרות הציפיות והתמיכה שקיבלה ממעריציה בחשבונותיה ברשתות החברתיות, היא לא הצליחה להעפיל לטופ 15.

הכי בכנות, עד כמה התאכזבת?
"אני לא אסתיר שזה ביאס אותי. באמת רציתי לזכות. וכשאתה נמצא שם, אתה נכנס לרוח התחרות וממש מצפה לזה. אבל לקחתי בחשבון שרק אחת מ-80 בנות זוכה, והיא לא חייבת להיות אני. אני לוקחת את הכל בפרופורציות הנכונות ופשוט ממשיכה הלאה".

למי שפספס את הדרמה הגדולה שהתחוללה ברגע השיא של הטקס, נזכיר כי מיס פיליפינים, פיה אלונזו וורטצבאך, היא מיס יוניברס לשנת 2015 וזאת אחרי שמיס קולומביה, אריאדנה גוטיירז, הוכרזה בטעות כזוכה הגדולה. "הכי הגיע לה", מפרגנת אביגיל. "זה היה החלום שלה לזכות. היא ניגשה שלוש פעמים לתחרות יופי בפיליפינים, ורק בפעם השלישית זכתה ונשלחה לייצג את המדינה שלה בתחרות בינלאומית".

ראינו אותך בכמה תמונה לצידה. התחברתן?
"כן. היא בחורה מקסימה. הכרתי עוד הרבה בנות מקסימות בזמן שהייתי שם. חלקן הפכו לחברות".

התמונה, בה מככבת אביגיל לצד מיס יוניברס הטרייה, זכתה למבול של תגובות לבביות מצד הגולשים הפיליפיניים, שביקשו להודות לנציגה הישראלית על התמיכה במלכתם ברגע מרגש זה. "הפיליפינים לוקחים ממש ברצינות את עניין תחרויות היופי", הסבירה אביגיל את התופעה.

 

אהובה על הפיליפינים. אביגיל מימין למיס יוניברס החדשה (צילום: Patrick_Prather)
  אהובה על הפיליפינים. אביגיל מימין למיס יוניברס החדשה(צילום: Patrick_Prather)

  התמודדה יפה עם המבוכה. מיס קולומביה (צילום: Patrick Prather)
   התמודדה יפה עם המבוכה. מיס קולומביה(צילום: Patrick Prather)

   גם מיס קולומביה הצליחה להתגבר על הפדיחה. "מי שהייתה אמורה לזכות – זכתה", היא הגיבה בחיוך אחרי הרגע המביך. מטעם הפקת מיס יוניברס נמסר, כי "משמעותו של שידור חי, כי טעויות אנוש יכולות לבוא לידי ביטוי. אנו מוסרים את התנצלותנו הכנה למיס קולומביה, למיס פיליפינים ולבני משפחותיהן, ומברכים את מיס פיליפינים על זכייתה בתואר מיס יוניברס 2015".

   על אף התגובות הרגועות, הרוחות באולם ומחוצה לו סערו עם היוודע הטעות, כאשר שני מחנות שונים – מהצד הפיליפיני ומהצד הקולומביאני – דרשו צדק.

   עדויות מהשטח, בבקשה.
   "שמעתי שזה היה מבוים. אבל אני מאוד רוצה להאמין שלא. כולם היו בהלם שם. ואז התחילו צרחות מכל מיני כיוונים. הבנתי שהיו הפגנות המוניות בחוץ, אבל לא יצא לי לראות את זה במו עיניי. מיד אחרי הטקס הלכנו לאוהל להתארגן כדי לחזור לחיים הרגילים שלנו".

   גם מיס סלובניה סיפקה כותרות.
   "היא ממש מסכנה. ביום הראשון להגעתה היא החליקה במקלחת ונפלה על הראש, מה שפגע לה בעצב בפנים וגרם לשיתוק. זה היה נורא. היא בילתה בעיקר בחדר ולא נפגשה עם אף אחד, ויתרה על כל האירועים שהיו לקראת הטקס. ממש ריחמתי עליה".

   גם ליבם של מפיקי הטקס נפתח למיס סלובניה, והם החליטו שלמרות שלא השתתפה בסופו של דבר בתחרות, להעלות אותה על בימת הטקס ולתת לה את האפשרות להרגיש את אהבת הקהל. ללא ספק, אחד הקטעים האנושיים והמרגשים בטקס.

   גם על שמך נרשמה איזו כותרת עם הזמר צ'ארלי פות' שהופיע בטקס, לא?
   "האמת, לא שמעתי עליו לפני כן, אבל הבנתי שהוא ממש מפורסם בארצות הברית. כשהוא הגיע, שאלו אותו מי הפייבוריטית שלו מבין כל המתמודדות. הוא אמר שאין מישהי ספציפית, אבל יש לו קראש גדול על מיס ישראל. את זה סיפרו לי אחר כך, אחרי ששלחו אנשים לחפש אותי והפגישו בינינו".

   סער, בן הזוג שלך, צריך להתחיל לדאוג?
   "(צוחקת) הצטלמתי עם צ'ארלי והעליתי לאינסטגרם. לפי התגובות הבנתי שיש לו המון מעריצים, דיברנו קצת מאחורי הקלעים ומשם חזרתי הביתה, לסער. הוא האהבה האמיתית שלי".

   מעבר לחוויות האישיות, איך הרגשת לייצג את המדינה?
   "אני יודעת ששיניתי דעות של כמה אנשים על ישראל. אני כיום משרתת בצבא, וכולם הסתכלו עליי כלוחמת שעשתה הפסקה. יש לא מעט אנשים שחושבים שאין לנו חיים מעבר לצבא ומלחמות, שנורא מסוכן פה. הצגתי בפניהם את החיים האמיתיים שלנו. יש לנו חיים נורמטיביים לחלוטין, לצד אירועים שקורים. חלק גדול מהבנות שהתמודדו בתחרות והפכו לחברות שלי מתכננות עכשיו לבוא לביקור בישראל. אז אני מאמינה שעשיתי משהו נכון".

    

    

    

   מיס יוניברס, רגע ההכתרה המביך:

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד