דרמה במיס יוניברס 2015: הזוכה הגדולה כמעט הפסידה את הכתר

רגע אחרי ההכרזה על מיס קולומבה כמיס יוניברס לשנת 2015 חזרו בהם המפיקים, הודו בטעות והעבירו את הכתר למיס פיליפינים. אתם חייבים לצפות ברגע ההכתרה

איתי א. גורביץ'

|

21.12.15 | 07:07

ועכשו זה סופי: מיס יוניברס 2015 היא פיה אלונזו וורטצבאך בת ה- 26 מהפיליפינים. נערת ישראל (מימין לה) לא העפילה לגמר (צילום: : Darren Decke)
ועכשו זה סופי: מיס יוניברס 2015 היא פיה אלונזו וורטצבאך בת ה- 26 מהפיליפינים. נערת ישראל (מימין לה) לא העפילה לגמר (צילום: : Darren Decke)
רגע לפני הדרמה. המתמודדות בתמונה קבוצתית (צילום: : Darren Decke)
רגע לפני הדרמה. המתמודדות בתמונה קבוצתית (צילום: : Darren Decke)

דבר כזה עוד לא קרה! ראשית, ברכות למיס פיליפינים, פיה אלונזו וורטצבאך בת ה- 26, ממוצא חצי גרמני, שירשה את הכתר ממיס יוניברס היוצאת, פאולינה ווגה. כעת הינו אמורים לעבור לתמונות פוטוגניות של הזוכה וסגניותיה בבגדי ים, רק שהשידור החי הוליד דרמה מרגשת יותר.

מיס פיליפינים לא הייתה הבחירה הראשונה. בתום התחרות, הכריז המנחה על מיס ארצות הברית, אוליביה ג'ורדן, כסגנית שנייה, על מיס פיליפינים כסגנית ראשונה ועל מיס קולומביה, אריאדנה גוטיירז, כזוכה הגדולה. הכתר כבר היה על ראשה של מיס קולומביה המרוגשת והיא כבר עמדה במרכז הבמה כשהמנחה הודיע על הטעות ושהכתר בעצם שייך לנציגה הפיליפינית.

הרשתות החברתיות של התחרות קרסו מעומס תגובות המעריצים. במקביל, קמו הפגנות ספונטניות באולם בו נערך הטקס, ומחוצה לו. כולם קראו בוז לעבר הבמה ודרשו צדק. הבעיה הייתה שהצדק נדרש מצד שני מחנות שונים – פיליפיני וקולומביאני.

צפו ברגעי הדרמה:

מפיקי התחרות התנצלו על הטעות והפילו את האשמה על הקריין שפשוט טעה. כהוכחה, הוצגה בפני המעריצים הזועמים המעטפה עם שמות הזוכות, כפי שנמסרה לטיפולו של הקריין. בסופו של דבר, נמסרה ההחלטה הסופית, בהתאם לתוצאות האמת ולא בהתאם להמצאות הקריין, שבטח ייפרד היום מהקריירה.

ברשת FOX, שהעבירה את השידור החי זו הפעם הראשונה, יצטרכו, כנראה, לספק כמה תשובות למארגני מיס יוניברס. ומעניין מאוד מה יאמר בעניין דונלד טראמפ, שרק השנה פרש מניהול התחרות. עד רגע זה הוא בעיקר פרגן לבעלים החדשים, כשבמהלך השידור החי צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אנשים נפלאים, בעלים חדשים נפלאים". האמנם?

אביגיל אלפטוב, נערת ישראל שייצגה אותנו בתחרות, סיימה את התחרות בשלביה הראשונים, כשלא הצליחה להעפיל לרשימת טופ 15. לצד שלוש הזוכות, גם צרפת ואוסטרליה הגיעו לטופ 5 – הרשימה הסופית לפני ההכרזה על הזוכה.

אופס. מיס קולומביה שהוכרזה כזוכה ואיבדה את הכתר לטובת מיס פיליפינים (צילום: Patrick Prather)
  אופס. מיס קולומביה שהוכרזה כזוכה ואיבדה את הכתר לטובת מיס פיליפינים (צילום: Patrick Prather)

  מיס פיליפינים ברגע ההכתרה (צילום: : Darren Decke)
   מיס פיליפינים ברגע ההכתרה(צילום: : Darren Decke)

   הפיינליסטיות. מימין לשמאל: מיס אוסטרליה, מיס צרפת ומיס ארה"ב (צילום: Patrick Prather)
    הפיינליסטיות. מימין לשמאל: מיס אוסטרליה, מיס צרפת ומיס ארה"ב(צילום: Patrick Prather)

    לא העפילה לשלבים המתקדמים. הנציגה הישראלית אביגיל אלפטוב (צילום: Patrick Prather, Darren Decker)
     לא העפילה לשלבים המתקדמים. הנציגה הישראלית אביגיל אלפטוב(צילום: Patrick Prather, Darren Decker)

     את הטקס, שנערך השנה בלאס ווגאס, ארצות הברית, הנחה זוכה פרס אמי, סטיב הארווי ("המופע של סטיב הארווי"). צוות השופטים הורכב מאגדת פוטבול אמית סמית', מיס יוניברס 2012 אוליביה קולפו ואושיית שואו ביזנס נוצצת פרז הילטון. השנה, בפעם הראשונה בתולדות התחרות, גם לצופים ניתנה האפשרות לבחור במועמדות המועדפות עליהם, באמצעות הצבעה באתר התחרות. גם לפי התוצאות, כפי שפורסמו בזמן אמת באתר ההצבעה, פיליפינים הובילה בקרב מול קולומביה.

     צפו במיס יוניברס החדשה:

     מיס פיליפינים במהלך התחרות (צילום: Richard D. Salyer, Darren Decker)
      מיס פיליפינים במהלך התחרות(צילום: Richard D. Salyer, Darren Decker)

      אחד משופטי התחרות. אושיית הבידור פרז הילטון (צילום: Richard D. Salyer)
       אחד משופטי התחרות. אושיית הבידור פרז הילטון(צילום: Richard D. Salyer)

       המנחה סטיב הארווי ו-80 הנשים היפות בעולם (צילום: Michael Becker)
        המנחה סטיב הארווי ו-80 הנשים היפות בעולם(צילום: Michael Becker)

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד