גולדי גירל: קייט הדסון תורמת את כספה יחד עם מעצב אופנה מוביל

בית האופנה של מייקל קורס הוא הוכחה ניצחת כי הכל יכול לקרות ועכשיו קורס מתפנה לעסוק בפילנתרופיה. הושבנו אותו ואת קייט הדסון לשיחה על פעילות חברתית זו

מייקל קורס עם קייט הדסון, השותפה למיגור הרעב בעולם
מייקל קורס עם קייט הדסון, השותפה למיגור הרעב בעולם
לא רק מייקל קורס. קייט הדסון לובשת את המעצבים החביבים עליה: סטלה מקרטני וורסאצ'ה (צילום gettyimages)
לא רק מייקל קורס. קייט הדסון לובשת את המעצבים החביבים עליה: סטלה מקרטני וורסאצ'ה (צילום gettyimages)

שום דבר במעמד הכניסה לתצוגת אביב־קיץ 2016 של המעצב מייקל קורס לא בישר את מפגן הכוח המרשים שעתיד להתרחש רגעים ספורים לאחר מכן באולפני ספרינג הניו־יורקיים. החלל, שספסלים ארוכים ולבנים נמתחו בין כתליו, החל להתמלא אט אט במיטב אושיות האופנה המקומיות והעולמיות.

 

את השורות הראשונות פקדו בכירי התעשייה על כל גווניה, מהעורכות החשובות - אנה ווינטור, גרייס קודינגטון ונינה גרסיה, דרך מפורסמות כמו נעמי ווטס, אוליביה וויילד, פופי דלווין ולילי אלדרידג' ועד צמרת הבלוגרים העולמית כדוגמת ליאנדרה מדין (ה"מן רפלר") ובריאן בוי.

 

הנוכחות המרשימה של סקאלה כל כך מגוונת של דמויות מפתח בתעשיית האופנה והבידור התבלטה אפילו בנוף השורות הראשונות של שבוע האופנה וזיכתה את התצוגה של קורס בכיכוב בלא מעט מצעדים שסיקרו ודירגו את הפרגון שאליו זכו המעצבים ברצף שבועות האופנה האחרונים.

 

את סוד הקסם של קורס ניסו לפצח רבים. המותג הצעיר יחסית, שנוסד ב־1981, הצליח לבסס הצלחה בינלאומית ולגייס מיליוני אוהדים ברחבי העולם בזכות מה שמכונה "הזוהר האמריקאי" - סגנון המתבסס על אלגנטיות על־זמנית המשדרת בו זמנית יוקרה ונינוחות, שילוב שמדבר במיוחד ללב ולכיס ההמונים.

 

את הצמיחה המטאורית אפשר לראות בבירור סביב הנפקת המותג ב־2011 בבורסה, כשהוא מתיישב בצורה מדויקת בנישת ה"יוקרה בת־השגה". בשנת 2013, לדוגמה, על פי סקרים, האביזרים של מייקל קורס כבר כיכבו בפסגת ה"וויש־ליסטס" של נערות לעונת החגים, דבר שבעלי החברה יכלו רק לחלום עליו בשלהי 2010.

 

מהמסלול, אביב-קיץ 2016 (צילום gettyimages)
  מהמסלול, אביב-קיץ 2016(צילום gettyimages)

  אהוב יקר

   

  אם נשיב את המבט לזירה האופנתית, המותג של קורס זוכה להבעת אמון מתמשכת. הביקורות על התצוגה האחרונה שלו היו מהללות, והפרגון המקצועי והאישי שהוא מקבל הוא יוצא דופן. קורס נחשב לאחת מהדמויות הלבביות בתעשייה ולאחד שלא זקוק לתדמית אוונגרדית או מיוסרת על מנת לקבל הערכה מקצועית.

   

  בטור העורכת של "ווג" אמריקה האחרון (כהקדמה לכתבה גדולה שהוקדשה לקורס ולביקור מצולם בביתו בלונג איילנד) מעידה אנה ווינטור כי כאשר צוותי המגזין מבקרים אצל המעצבים השונים לצורכי פרזנטציות עונתיות, קורס גורף את אחוז ההגעה הגדול ביותר. היא מסבירה את העובדה המעניינת הזו בכך שהמיליה המקצועי מתייצב אצל קורס "לא רק בגלל הבגדים, אלא גם בגלל החוכמה, הברק והחום שלו. הוא גורם לכל מי שמגיע לפגישות האלו להרגיש רצוי ומבורך".

   

  ווינטור מעידה כי בעיניה האופנה של קורס הפכה לשמחה ובטוחה יותר בשנים האחרונות ומייחסת את השינוי גם לסיפוק שהוא חווה בחייו האישים (הזוגיות, שאותה הוא מנהל באופן גלוי אך פרטי עם הבעל, לאנס לה־פר). את הנוכחות המרשימה של קורס בנוף האופנתי העולמי מלווה גם התייחסות מתמשכת לאופי הקורן שלו כאדם, לאופטימיות שלו ולנגישות הטבעית שהוא מצליח לתרגם גם בעיצוביו.

   

  קורס נחשב לאחת מהפיגורות הפילנתרופיות הבולטות בסצנה האופנתית, והאספקט הזה של פעילותו אינהרנטי לדנ"א של המותג. הוא מונה לשגריר הרשמי של תוכנית האו"ם העולמית למזון בזכות קמפיין פילנתרופי למיגור הרעב העולמי שהשיק ב־2013 בשם "Watch Hunger Stop" בשותפות עם ארגון World Food Program. להובלת הקמפיין הנוכחי רתם קורס את חברתו הטובה קייט הדסון, ומפורסמות נוספות כמו לילי אלדרידג', אלסנדרה אמברוסיו, קיארה פראני ובר רפאלי הן רק חלק מהשמות שהתגייסו להפצה שלו.

   

  הצלחנו לתפוס לריאיון בלעדי את קורס והדסון, והם סיפרו על שיתוף הפעולה ועל החזון שהם מקווים להגשים בפעילותם המשותפת.

   

  מייקל, מה היו המחשבות הראשונות שלך לאחר ההודעה על מינויך כשגריר העולמי למאבק ברעב של תוכנית האו"ם העולמית למזון?

  "אני מרגיש כבוד גדול להיות מקושר לארגון הזה, שעושה כל כך הרבה טוב בעולם. כשהתחלתי להיות פעיל בנושא מיגור הרעב לפני 20 שנה, לא דמיינתי שיום אחד המאמצים שלנו יעזרו לספק יותר מ־10 מיליון ארוחות מסביב לעולם. כמובן, ממש לא דמיינתי שיהיה לי תואר 'שגריר' משלי. אני מקבל

  זאת בענווה".

   

  מכל החזיתות הפילנתרופיות שאליהן יכולת להתגייס - מדוע בחרת דווקא בנושא של מיגור הרעב?

  "התחלתי להיות מעורב בעשייה בארגון שנקרא God’s Love We Deliver, שדואג לאוכל מזין לחולים קשים שגרים באזור ניו יורק. בזמן ההתנדבות ראיתי את התגובה המיידית על פניהם של מקבלי המזון. זהו שינוי מיידי בחייהם. אחרי שנים של נסיעות שבהן נחשפתי להשפעות שיש לתופעת הרעב ברחבי העולם, בחרתי לחבור לתוכנית המזון העולמית של האו"ם, מכיוון שרציתי לתרום את קולי למטרה הזו ולהביא לתודעתה ברמה הגלובלית. התקדמנו רבות במהלך שלוש השנים החולפות ואני יודע שאנחנו הולכים להמשיך וליצור שינוי".

   

  אילו הישגים משמעותיים הצלחת להשיג באמצעות הקמפיין עד כה?

  "התגובות שאנחנו מקבלים מדהימות. בשנה שעברה, למשל, השקנו יוזמה בשם 'Selfless Selfie' על מנת לציין את יום המזון העולמי. באמצעות מכירה של קולקציית השעונים המיוחדת שלנו ואופציות התרומה שיזמנו דרך החנויות ואונליין, הצלחנו לעזור בשליחה של יותר מ־10 מיליון ארוחות לילדים במצוקה.

   

  "באוקטובר השקנו שעונים חדשים וקמפיין דיגיטלי שיאפשר ליותר אנשים ברחבי העולם להירתם לנושא החשוב הזה. כמובן שאנחנו נרגשים מהצטרפותה של קייט הדסון למאבק הזה ומהעזרה שלה בהפצה נוספת של הבשורה".

   

   

  Today I want to... Change the world ! #watchhungerstop @michaelkors

  A photo posted by Bar Refaeli (@barrefaeli) on

  קייט ואני

   

  את הבחירה בקייט הדסון קורס מסביר באנרגיות החיוביות העצומות שיש לה. "הן מידבקות ממש", הוא אומר. "יש לה לב רחב שמאפשר לה ליצור קשר עם אנשים ברחבי העולם, וזהו אלמנט חשוב ביותר כשמנסים להעלות מודעות בהיקף שבו אנחנו פועלים. אני חושב שביחד יש לנו יכולת לייצר שינוי ממשי בעולם שמסביבנו. אני סבור שהפלטפורמה העולמית שיש כיום לכל כך הרבה סלבריטאים ומותגים וההשפעה שיש להם על הקהלים שלהם הופכת אותם לדוברים משמעותיים.

   

  "מדובר בהזדמנות אדירה להשתמש בנראות שיש לנו ובהשפעה כדי לייצר שינוי אמיתי. בין שמדובר בהעלאת המודעות לנושאים חשובים ובין שמדובר בנתינת דוגמה טובה - למה לא לנסות להפוך את העולם למקום טוב יותר?".

   

  גם הדסון מעידה שהחברות עם קורס והאמונה כי שיתוף הפעולה ביניהם באמת עשוי להביא לשינוי גרמו לה להצטרף בהתלהבות לפרויקט.

   

  האם למאבק הזה יש משמעות מיוחדת בעינייך בשל היותך אמא?

  "זו מטרה שאת מגיבה לה ברמה הבסיסית ביותר. כשאת חושבת על אנשים שהולכים לישון מדי ערב רעבים - את רוצה לעזור. במיוחד כאמא, אני חושבת לדוגמה שתוכניות הזנה בית ספריות הן דבר נהדר. חשוב במיוחד להתמקד בילדים כי הם העתיד שלנו, והתוכנית הזו לא רק דואגת להזנה שלהם אלא גם לכך שהם יישארו במסגרת בית הספר – וזה נהדר".

   

  איך הייתה העבודה המשותפת עם מייקל?

  "כמו לעבוד עם חבר טוב. יש הרבה צחוקים והחמלה והאופטימיות שלו מידבקות".

   

  יצא לך כבר לענוד את שעון ה־Bradshaw 100 שהושק במסגרת הקמפיין? מה היו התגובות?

  "בהחלט יצא לי. השעון נהדר בגלל שכאשר אנשים שואלים עליו, ושואלים, אני מוצאת את עצמי מדברת על נושא שאנשים לא חושבים עליו כל יום. הוא עוזר להעלות מודעות, וככל שאנשים רבים יבינו את הבעיה ואיך אפשר לעזור, ייטב לכולנו".

   

  תמיד התעניינת בעשייה הומניטארית? זה משהו שהניע אותך מאז ומתמיד?

  "הרעיון של 'לתת בחזרה' היה בהחלט משהו שחונכתי עליו. אמא שלי הייתה מעורבת בפרויקטים גדולים של צדקה, ואני מרגישה בת מזל שיש לי תפקיד כזה משמעותי בקרן Hawn (קרן שייסדה אִמה, גולדי הון, ופעילה בתחום החינוך; רח"ש). אני חושבת שכשיש לך את הפלטפורמה הסלבריטאית ואת חשופה לכל העוולות שמתרחשות בעולם, מוטלת עלייך האחריות לנסות לשנות כמה מהן. גם העובדה שאני אמא שינתה את הפרספקטיבה שלי - את יכולה ללמוד המון מהילדים שלך ומהדרך שבה הם חווים את העולם".

   

  איזה מסר חשוב לך שאנשים ייקחו איתם מהקמפיין הזה?

  "חמלה, אמפתיה, ביטחון ואושר - אני חושבת שאלו הערכים שכל ילד צריך להיות מסוגל ללמוד, להבין ולהאמין בהם. אני גם מאמינה ברעיון שכל מעשה קטן של טוב לב יכול לחולל שינוי. זו הסיבה שהקמפיין הזה כל כך חשוב - הוא מאפשר לכל אחד להיות מעורב. אפשר לתרום 5 או 50 דולר, לקנות שעון, לעצב חולצה עם מסר אישי, או פשוט להעמיק את הידע בנושא ולהפיץ את הבשורה".

   

  רגעי השטיח האדום של הדסון

   

  הדסון ידועה כאחת שאוכלת שטיחים אדומים לארוחת בוקר ויש לה העדפה ברורה לשמלות גלאם סקסיות. מלבד חיבתה לעיצובים של קורס, הדסון שומרת אמונים לשני בתי אופנה נוספים שאת שמלותיהם היא נוהגת ללבוש לאירועים מתוקשרים. בשנה האחרונה שמלות הוורסאצ'ה החושפניות שלה קרצו למושכים בפלאשים, וזכורה במיוחד השמלה מעוטרת הקריסטלים שהדסון לבשה לטקס פרסי גלובוס הזהב בתחילת השנה.

   

  מעצבת נוספת שהדסון נמצאת איתה בקשרים הדוקים היא סטלה מקרטני. מקרטני אמנם הכניסה אותה לכל רשימות "המתלבשות הרעות" של טקס פרסי האוסקר ב־2001, אבל מאז שיתוף הפעולה בין השתיים הביא לשיאים טובים יותר.

   

  כאמא לשני בנים ידועה הדסון כאחת ה"מילפיות" המתוקשרות בביצה, ומערכות היחסים שלה זוכות אף הן לפוקוס תקשורתי. השמועות על מערכת היחסים האחרונה שלה עם ניק ג'ונאס בן ה־23 (הדסון מבוגרת ממנו ב־13שנה) מוציאות את המיץ אפילו לשועלי הפפראצי הוותיקים ביותר, שמתקשים לנפק הוכחות מוצקות לרומן המסקרן.

   

  המלאכיות של מייקל

   

  רשימת המפורסמות שבוחרות ללבוש קורס על השטיחים האדומים מרשימה למדי, אך יש כמה ששומרות לו אמונים במיוחד: בלייק לייבלי, אחת שיודעת, מאיישת לא פעם את השורות הראשונות בתצוגות של קורס, ואפילו לאחת מההופעות הפומביות הנדירות שלה בזמן ההריון היא בחרה בשמלה בעיצובו. גם הגברת הראשונה, מישל אובמה, הידועה בפרגונה למעצבים אמריקאים, נצפתה לא אחת בעיצובים של קורס, לצד מפורסמות כמו אמה סטון, היילי סטיינפלד, נטשה פולי, אלסנדרה אמברוסיו וג'סיקה אלבה.

   

  לובשות מייקל קורס. אמה סטון, היילי סטיינפלד ובלייק לייבלי (צילום gettyimages)
   לובשות מייקל קורס. אמה סטון, היילי סטיינפלד ובלייק לייבלי(צילום gettyimages)

    

        

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד