מלגה של 10,000 שקל למעצבים: הירשמו לתחרות הטקסטיל הגדולה

מיזם 929 לקריאה מחודשת של התנ"ך קורא ליוצרים לשאוב השראה מספרי הנביאים, ולהשתתף בתחרות עיצוב נושאת פרסים. איך נרשמים וזוכים? כל הפרטים בפנים

מערכת אופנה

|

22.11.15 | 10:37

עבודה של הסטודנטית מיה זעירי מהמחלקה לטקסטיל בשנקר (צילום: אחיקם בן יוסף )
עבודה של הסטודנטית מיה זעירי מהמחלקה לטקסטיל בשנקר (צילום: אחיקם בן יוסף )

מתי בפעם האחרונה יצא לכם לעיין בספר הספרים, הלא הוא התנ"ך? רוב הסיכויים שהתשובה שלכם תהיה נעוצה אי שם בימי התיכון ומבחני הבגרות. במהלך השנה האחרונה פועל מיזם 929 לקידום קריאה של פרק יומי בתנ"ך, מתוך שאיפה לשלב אותו בשיח הציבורי בחברה הישראלית, ולמתג את ספר הספרים כמקור בלתי נדלה של סיפורים, השראות, רעיונות ומוסר השכל.

 

המיזם פועל בכל תחומי התרבות בישראל, ביניהם העיצוב והאופנה, כשלפני חצי שנה פעלו אנשי 929 לחיבור התנ"ך אל מעצבי אביזרים ותכשיטים במסגרת פרויקט משותף, ובימים אלו הם משיקים את פרויקט ארגמן 929 בהשראת ספרי הנביאים, הפונה למעצבי טקסטיל.

 

עיצוב של הילה קמינר, מתוך התחרות הקודמת של פרויקט ארגמן 929 (צילום: Netanel Tobias )
  עיצוב של הילה קמינר, מתוך התחרות הקודמת של פרויקט ארגמן 929(צילום: Netanel Tobias )
   

  "אנו מצפים לקבל עיצובים חדשניים ומעניינים שיש בהם חיבור בין טקס, טקסט וטקסטיל", מסבירה רחלי אררה, מנהלת אירועים של מיזם 929. "הרעיון הוא שכל יוצר ומעצב ייצרו טקסטיל בהשראת סיפורים מרכזיים מתוך ספרי הנביאים, עם מידה רבה של טקסיות (המלכת מלכים, מלחמה, בגידה, נבואה). כבר קיבלתי סקיצה לדוגמה ממעצבת שבהשראת הטקסט קיבלה רעיון לטכניקת אריגה מסורתית, ממנו היא יוצרת בד חדש לפרויקט".

   

   

  בניגוד לפרויקט הקודם, בו התבקשו היוצרים לעצב תכשיט או אביזר אופנה, בפרויקט ארגמן 929 הדרישה פתוחה יותר ופונה ליוצרי טקסטיל מכל קשת היצירה: החל מאריגה מסורתית על נול ועד הדפסת טקסטיל במדפסות תלת ממד. אררה אומרת כי הם פתוחים לקבל כל סוג של תוצר טקסטילי - מיריעת בד מחומר חדשני, ועד אובייקטים כמו שטיח או כריות, כל עוד ההשראה מגיעה מספרי נביאים, שבהם בולטים סיפורים כמו כמו המלכת שאול ודוד (ספר שמואל א'), מקרה אבשלום שבא אל פילגשי אביו (ספר שמואל ב'), קינת דוד על שאול ויהונתן (ספר שמואל ב') ועוד.

   

  "אנו מצפים לקבל עיצובים חדשניים ומעניינים שיש בהם חיבור בין טקס, טקסט וטקסטיל". מתוך התערוכה לסיום התחרות הקודמת של פרויקט ארגמן 929 (צילום: Netanel Tobias )
   "אנו מצפים לקבל עיצובים חדשניים ומעניינים שיש בהם חיבור בין טקס, טקסט וטקסטיל". מתוך התערוכה לסיום התחרות הקודמת של פרויקט ארגמן 929(צילום: Netanel Tobias )

   את ההצעות לתחרות יש לשלוח בפורמט PDF עד ה-19 בדצמבר. כל הצעה חייבת להיות מורכבת מסקיצה וטקסט בן 300 מילה המתאר את ההשראה, תהליך העבודה והעיצוב הסופי. מבין כל מגישי המועמדות ייבחרו 10 הצעות שיקודמו לשלב הביצוע, שהגשתו הסופית תהיה ב-16 בפברואר 2016. כל אחד מהמעצבים יקבל תקציב של 500 שקל לחומרים.

    

   מלמעלה: עבודות של חגי גפן, דניאלה שריה ומיכל מנסקי שושן מהתחרות הקודמת של 929 (צילום: Netanel Tobias )
    מלמעלה: עבודות של חגי גפן, דניאלה שריה ומיכל מנסקי שושן מהתחרות הקודמת של 929(צילום: Netanel Tobias )
     

    בתום הגשת ההצעות יפורסמו התוצרים ברשתות החברתיות, והקהל יתבקש להצביע לתוצר הטוב ביותר. הצבעת הגולשים תהווה 25 אחוז מההחלטה הסופית, שתגובה בצוות שופטים עם נציגים מקרן עדי, המחלקה לטקסטיל בשנקר ואנשי עיצוב מובילים. הפרס הראשון, "פרס עדי לעיצוב טקסטיל", הוא מלגה בסך 10,000 שקל.

     

    כמו כן, במהלך הסמסטר הנוכחי מקדמת 929 את הנושא גם בקורס בהשראת טקסטים במחלקה לטקסטיל בשנקר, בהנחיית גלי כנעני. שלושה סטודנטים מהקורס יזכו במלגת עידוד יצירה בסכום של 3,000 שקל כל אחד. כל העיצובים שיגיעו לשלבים הסופיים יוצגו בתערוכה מיוחדת, ויקודמו באתר וברשתות החברתיות. יוצרים בתחום הטקסטיל המעוניינים להירתם לאתגר מוזמנים להגיש את מועמדותם כאן.  

     

    בשיתוף מיזם 929

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד