מאבק "צדק לילדים" יוצא לדרך:
הגיע הזמן שנשמור על ילדי הגן

הסרטון המזעזע על אלימות בגנים שפורסם כאן בשבוע שעבר הוביל למאות אלפי צפיות ולעשרות סיפורים נוספים על התעללות. עמרי אימבר חלפין מסכם שבוע מאבק ראשון

עמרי אימבר-חלפיןפורסם: 19.11.15 07:55
"הזוועות שהתגלו בפניהן היו נוראיות". צילום אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
"הזוועות שהתגלו בפניהן היו נוראיות". צילום אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
ואז היא התחילה לחשוד שמשהו לא ממש בסדר במשפחתון שאליו הבת שלה רשומה. היא הסתובבה עם התחושה הזו בבטן זמן מה. הסימנים היו שם. הילדה הייתה צורחת בכל פעם שהיו מדברים על השכבה או ישיבה לשולחן לאכול, בלי סיבה ברורה. היא מעולם לא התנהגה ככה לפני כן. היא החליטה לדבר עם אם נוספת מהמשפחתון. "החליטה"... זה פשוט החליק החוצה, יום אחד בגינה. ואז היא גילתה שהיא לא היחידה עם חששות. מהר מאוד החליטו לשלוח את אחת הבנות עם מכשיר הקלטה בתיק. הזוועות שהתגלו בפניהן היו נוראיות. הן ושאר ההורים הוציאו במהירות את כל חמשת הילדים שהיו במשפחתון מטיפולה של אותה אישה והגישו תלונה במשטרה. כלום לא קרה. גם לא כעבור חודש. כעבור חודשיים המשפחתון היה שוב מלא בילדים חדשים, שסובלים מחדש.

 

כנראה שנגענו בנקודה רגישה

זה רק תיאור של מקרה אחד מבין כל הפניות שקיבלתי לקראת סוף השבוע שעבר בו, ביום שלישי בבוקר, התחלנו במהלך שמטרתו הייתה קצרת מועד – לפקוח את העיניים להורים במסגרות חינוך פרטיות לגיל הרך. הסרטון, שעלה בפרופיל הפייסבוק שלי גם ממש כאן בערוץ המשפחה של Xnet, עשה גלי ענק ברשת. בשעה הראשונה לעלייתו הוא כבר שותף 1253 פעמים ונצפה על ידי 26,549 אנשים. מספר פנומנלי שלא קרה בטעות ועומדים מאחוריו עשרות אנשים שהיו שותפים בסוד עלייתו ויצירתו ודאגו לעניין עוד עשרות נוספים ומכאן המשיך הסרטון להתגלגל.

 

התוצאה הסופית הדהימה גם אותנו. הסרטון הגיע תוך יומיים וחצי למעל 14,000 שיתופים ומעל 450,000 צפיות. היה ברור שנגענו בנקודה רגישה. הפחד, המוצדק, של הורים, בנוגע למתרחש מאחורי דלתות הגנים הנסגרות מאחורינו בבוקר, הניע את כולנו לפעולה אותנטית. לכולנו ברור שאלימות כנגד ילדים מתרחשת. כולנו חיים בתוך בועת ה"לי זה לא יקרה". עבור חלקנו הבועה הזו מתנפצת. וזה תמיד מאוחר מדי.

 

עוד ועוד תיאורים מזעזעים

מבול הפניות שקיבלנו היה פנומנלי. מחד תגובות מחזקות ובונות. מאידך תיאורי מקרים מזעזעים שהתגלגלו אלינו הן מהורים והן מאנשי צוות שלכולם סוף אחד - השתקה. היה ברור לנו שלמרות שתכננו קמפיין קצר מועד, זה לא יכול להסתיים כאן. קבוצת ההורים המדהימים של "הכוורת", החברה שלי, הביעו את נכונותם הכמעט מיידית להירתם לתהליך ארוך טווח שבסיומו, כך אנחנו מקווים, נצליח לשנות משהו באופן חסר הנהלים, חסר הפיקוח וחסר האחריות בו המדינה מסתכלת על חינוך הפעוטות שלנו.

 

כעת אנחנו מחפשים מתנדבים נוספים ושותפים לדרך. אנשים שירכיבו איתנו צוותי שטח, חשיבה, יצירה, לובי, כתיבה חקיקתית וכו'. אנחנו מקבלים פניות לעמוד "צדק לילדים" בפייסבוק ונשמח לרשום אתכם איתנו. בקרוב נצא לדרך ונדאג סוף סוף שיהיה מי שישמור על הילדים שלנו באמת. מחכים לכם בעמוד.

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמרי אימבר חלפין, בעל, אבא לשלושה ובעל העדפה ברורה להצליח לבלות עם המשפחה שלו כמה שיותר זמן מהיממה. נפרד משוק העבודה כשנולד בנו הבכור לטובת ניסיון להתאים את חיי הקריירה האישית שלו עם מסגרת הזמן המשפחתית. הנוסחא לעניין עדיין לא לגמרי ברורה, אבל היי, לפעמים זה מצליח. כיום הבעלים של "הכוורת", חברה המתמחה ביצירת פתרונות פרסום ברשתות חברתיות, תוך שימוש בכלים לא שגרתיים.