לוסי אהריש מגיבה לאיומים: "אם היה מדובר רק בי, כוסאמו כל העולם"

דעתנית, חריפה, אמיצה במילותיה ובכל זאת, לוסי אהריש מעדיפה להשאיר את חייה הפרטיים מחוץ לתמונה וכמה קלפים קרובים לחזה כדי להגן על אהוביה מהתגובות

 לוסי אהריש. "הלוואי והיה כאן נורמלי שערבי יוצא עם יהודיה, וערביה יוצאת עם יהודי" (צילום: רונן פדידה)
לוסי אהריש. "הלוואי והיה כאן נורמלי שערבי יוצא עם יהודיה, וערביה יוצאת עם יהודי" (צילום: רונן פדידה)
לוסי אהריש מצטלמת לשער "לאשה"
כתבת: קרן נתנזון ויץ, סטילס: דביר כחלון, צילום: חגי דקל, עריכה: אסף קוזין

בצילומי שער "לאשה" שנערכו רק לפני כחודש עוד יכולנו לדבר בקלילות על בחירתה בתור הפרזנטורית של רשת "מאוזנר", על ילדותה בדימונה שם הייתה לוקחת את בקבוק השמפו במקלחת ומדמיינת איך היא עולה על בימת האוסקר ומודה להוריה, על ההתרגשות בהדלקת המשואה בהר הרצל השנה ועל הדרך שלה לפסגה למרות הקשיים.

 

אבל אז, כמה ימים אחרי, הגיע גל הטרור הנוכחי, שגרם לאנשים לפחד ללכת ברחוב וחייב אותנו לשוב אליה, על תקן מגישת טלוויזיה מחוננת, מנחה חריפה אבל בעיקר זו שמתוייגת בתור הערביה הדעתנית שלא חוסכת מילים וביקורת מאף אחד.

 

"המציאות מכה בנו כל הזמן והיא חזקה מכולנו", אמרה לנו אהריש בצער במערכת אולפני ערוץ i24 news הבינלאומי, הממוקם ביפו ומשדר ברחבי העולם בו היא משמשת כמגישת המהדורה המרכזית ומנהלת התוכן.

 

רק לפני כעשרה ימים, שוב עוררה סערה כשבמהלך תוכנית הבוקר שלה "שיחת היום" אותה מובילה במקביל ברשת ערוץ 2, יצאה כנגד ההנהגה הערבית שאינה טורחת לגנות ולעצור את מעגל ההסתה לטרור.

 

למרות שהיא מודעת לעוצמת הנפיצות של דבריה בשל היותה ערביה ישראלית, אהריש חוזרת ומדגישה שהיא מדברת רק בשם עצמה ואינה מייצגת אף אחד אחר. 

"הערבים אומרים שהתייהדתי וליהודים אני תמיד הערביה" (צילום: רונן פדידה)
  "הערבים אומרים שהתייהדתי וליהודים אני תמיד הערביה"(צילום: רונן פדידה)
   

  "מצפים שאם מישהו ערבי הוא ידבר רק בצורה מסויימת. אם הייתי רוצה להשפיע בשם ציבור שלם הייתי רצה לכנסת, אבל אני לא רוצה להיות בפוליטיקה. מה אמרתי עכשיו שלא אמרתי לפני כן? מתי לא יצאתי נגד ההנהגה הערבית שמזניחה את התושבים הערבים בישראל? אני מדברת גם על הגזענות ועל כמה המצב קשה ועל זה שאנחנו אזרחים סוג ב' ולא שומעים את זה".

   

  "רק כי פתאום דיברתי בעד היהודים, הפכתי להיות ציונית, משתכנזת, משתפ"ית. בצד הערבי אומרים שהתייהדתי והשתכנזתי ומהצד היהודי אני תמיד הערביה".

   

  "את בושה, שיחתכו אותך"

  ההתמודדות עם הקונפליקט הישראלי הערבי אינה נשארת רק בתחומי אולפן החדשות. איומים על חייה, הודעות נאצה ותגובות

  אלימות עתירות קללות ואיחולי מוות הם חלק מהמחיר שהיא משלמת.

   

  זו אחת הסיבות שעל פרטיות חייה האישיים היא מקפידה לשמור בקנאות, מהיכן היא גרה ועד האם היא יוצאת עם מישהו. "אני יודעת שזה מאד מעניין עם מי אני יוצאת ואם יש לי זוגיות. להיות פה בזוגיות עם ערבי או יהודי, זה לא משהו שהוא קל בכלל, ולא רק כי זו אני. יש משפחות ואנשים מסביבי שאני אוהבת ומכבדת ולא רוצה שיפגעו בגללי, בגלל ש"לוסי מתוסבכת", בגלל ש"לוסי לא נורמלית", בגלל ש"לוסי באה עם החבילה הזו".  

   

  "אנחנו חיים במדינה לא סובלנית ואתה נשפט לפי זה. הלוואי והייתי חיה במדינה שזה היה נורמלי, שערבי יוצא עם יהודיה וערביה יוצאת עם יהודי, החיים היו נראים יותר טוב".

   

  >>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

  >>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG

  >>> חדש וכייפי: האפליקציה החדשה של "לאשה"

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד