ארבע הרגליים של ג'ירפה צהובה משמשות כעמודי תמיכה, וראשה מגיח מהגג ומשקיף בעניין על הסביבה. האלמנט הפיסולי הזה כבר הפך את "גן הילדים ג'ירפה", מבנה ציבור שנחנך לאחרונה בצרפת, ללהיט ויראלי באינטרנט. בקומפלקס הזה יש גן ל-60 ילדים ופעוטון ל-20 ילדים נוספים. המבנה שוכן על קו התפר שבין בולון-ביאנקור (Boulogne-Billancourt), פרוור של עשירים במערב פריז, לבין השכונה החדשה לה טראפז (le Trapèze) שעוברת פיתוח מואץ בשנים האחרונות.

את המבנה המשובב תיכנן משרד האדריכלים הצרפתי Hondelatte Laporte Architects, והוא נמצא למרגלות בניין מעורר הדים אחר – Horizons של ז'אן נובל. הבניין של נובל, שהושלם ב-2011, נבנה על חורבות מפעל של יצרנית הרכב "רנו" והוא מכיל 40,000 מ"ר של חללי משרדים ומסחר. שני הפרויקטים מתייחסים זה לזה בשילוש הטופוגרפי שלהם: המבנה של נובל כולל שלושה חלקים בולטים, הניצבים בזוויות שונות לקרקע ועשויים מחומרים שונים; מבנה הג'ירפה מורכב משלוש קומות מדורגות, כשכל קומה מרחפת מעט מעבר לזו שמתחתיה.

רואה רחוק. הג'ירפה (צילום: Philippe Ruault)
רואה רחוק. הג'ירפה (צילום: Philippe Ruault)

הג'ירפה הצהובה תומכת בחלק המרחף של הקומה השלישית, שהיא גם התקרה המקורה לכניסת המבנה. כדי להיכנס פנימה, חייבים לעבור בין רגלי הג'ירפה. ההשתעשעות עם בעלי החיים לא מסתיימת כאן: בצידו האחורי של הבניין ניצב דב קוטב גדול, עשוי בטון לבן, שאוחז באחת הקומות ומנסה לטפס עליה; על חזית אחרת מופיעות חיפושיות משה רבנו, שמכתימות את הקיר הלבן בנקודות צבע אדומות.

"הרעיון היה להמחיש את עולמם הדמיוני של ילדים בשטח ציבורי", הסבירו האדריכלים את הבחירה בחיות גדולות כרכיבים אדריכליים. ההדגשה של החיות נעשית, אגב, בדרך נוספת: כל האלמנטים הנלווים למבנה - כמו מדרגות, מעקות, שערים או מתקן לעגלות - עשויים מתכת עדינה ודקה. החומר הזה, כך סבורים האדריכלים, משמש תפאורת-רקע צנועה לחיות המפוסלות. תקציב הבנייה היה 3.74 מיליון יורו, כ-18 מיליון שקל. ההקמה יצאה לדרך ב-2009 והמבנה הושלם בסוף 2012.