>> הצטרפו ל-Xnet בפייסבוק

אלישע ויערה ינאי, שילדיהם בגרו ועזבו את הבית, רכשו שתי דירות בקומה ה-41 במגדלי W בפארק צמרת. ניסיון חייהם העשיר איפשר להם להגדיר במדויק את צרכיהם, ועל כך נוספה העובדה הנוחה שאחת משתי מעצבות הפנים שבידיהן הופקדה המשימה מכירה את שגרת יומם היטב, שכן יעל ינאי היא בתם.

"השיח המרכזי בינינו היה בנושא הפונקציונליות", אומרת ינאי. "לאבא שלי יש צרכים מאוד ברורים – הוא אוסף חפצים, הוא חולה מדיה, הוא סובל מחום והוא שומע טלוויזיה בסאונד מטורף". הדירה תוכננה, בין היתר, במטרה לתת לצרכים אלה מענה אופטימלי. כך, חדר הטלוויזיה רחוק מחדר השינה, ולבני הזוג פינות עבודה, חדרי רחצה וחדרי ארונות נפרדים, כשחדר הרחצה שלו ממוזג ואת פינת העבודה שלו ניתן לסגור בדלת.

המעצבות ניצלו את המבנה המיוחד שנוצר כתוצאה מחיבור שתי הדירות, כדי להפריד בין הפרטי לציבורי. דלת הכניסה לדירה נפתחת אל חלל גדול, שבו הסלון, המטבח ופינת האוכל. מצד אחד של החלל הזה נמצא פינת העבודה של בעלת הבית, חדר טלוויזיה גדול ומצויד, חדר אורחים וחדר רחצה. בצידה השני של הדירה נמצאים חדר השינה של בעלי הבית, פינת העבודה שלו, שני חדרי רחצה ושני חדרי ארונות (התרשמו מתוכנית הדירה למטה).

חדרון העבודה של בעל הבית, שניתן לסגירה (צילום: שירן כרמל)
חדרון העבודה של בעל הבית, שניתן לסגירה (צילום: שירן כרמל)

איך היה לעבוד עם ההורים?

"השותפה שלי ניהלה את הצד הטכני, כדי שלא אכנס לעימות עם אבא שלי. אני הייתי אחראית על הצד העיצובי ועל בחירת החומרים. העבודה שלי התבצעה מול אמא שלי, שנתנה לי יד חופשית".

  (צילום: שירן כרמל)

האם, יערה ינאי, ביקשה בית שיהיה קל לארח בו: יש לה שבעה נכדים והיא לא רוצה להשגיח - "שלא יצטרכו להיזהר, שיהיה נוח".

חרטות?

"צבענו את הדירה בצבע אקרילי, והוא מתלכלך. חבל שלא התעקשתי על צביעה בצבע מט - לא אופנתי אבל פרקטי יותר".

טיפ למשפצים?

"עברתי ושיפצתי דירות רבות. הדבר החשוב ביותר בעיני כשמשפצים הוא לשכור מעצב פנים. ההוצאה שולית יחסית, וגם מי שיש לו טעם נתקע בבעיות הטכניות. הטיפ השני שלי הוא לא להתרשם מדירות של אנשים עשירים מאוד. הם אינם משקיעים את נשמתם בתכנון, אלא משאירים אותו בידי גוזרי קופונים למיניהם. לכו לראות בתים של בעלי יכולת שאינם עשירים מדי".

>> כך נראית דירת החלומות של זוג אחר שילדיו עזבו את הקן

>> והאם פארק צמרת היא טרנד מיוחצן, או צו השעה?

עוד הצצות ראשונות לבתים בגלריה שלנו

   (צילום: שירן כרמל)
(צילום: שירן כרמל)