>> הצטרפו ל-Xnet בפייסבוק

מעצבת הפנים אורלי אביטל בנתה את ביתה החדש על מגרש שקנתה בשכונת "קפלן" הוותיקה בכפר סבא, שתושביה מתחלפים אט אט במשפחות צעירות. התקציב הכתיב פשרות (למשל, על גודל הבית), אך היצירתיות שלה ניכרת, כולל לא מעט פריטים שעשתה במו ידיה.

עוד בתים יפים:

>> תכירו: לופט עם חצר

>> מסע בזמן: הווילה של פלאטו שרון

>> נחלה בנחלאות: בית בן ארבע קומות על מגרש ברוחב 5 מטרים

דלת הכניסה התכולה, עשויה ברזל, היא פנטזיה שהוגשמה: "היתה לי בראש תמונה ברורה שלה, ומסגר ביצע אותה על פי השרטוטים שלי", היא אומרת. הנכנסים רואים מולם חלון שפונה לעץ זית, ועל האדן הרחב מונחים חפצי נוי ויצירות של הילדות (בנות 4, 12 ו-15). משני צידי החלון גופי תאורה צהבהבים מזכוכית מורנו ועל הרצפה "שטיח" מאריחי בטון מצויירים, המיוצרים במפעל קטן בצרפת ומיובאים בידי חברת "אור באבן".

באמצע המטבח, שהוזמן אצל נגר, בולט אי מעץ אלון גושני, שהגיע כמעט לא מעובד לבקשתה של אביטל, כדי שיישמרו בו החריצים. רגלי האי גולפו ונצבעו אדום, בקונטרסט עז לכסאות הבר הלבנים (מ"פיק אפ"). מעל לכיור ארון ירוק בהיר, שמציג ערבובייה שמחה של כלים וספרי בישול. על הקיר חיפוי מאריחי בטון קטנים ומצוירים, אחיהם של אריחי הרצפה בכניסה, וגם אם נדמה שהונחו בצורה אקראית, אביטל מספרת שתיכננה את השיבוץ בקפידה. המשטח עשוי אבן קיסר בצבע המזכיר את צבע הרצפה, והקיר צבוע אף הוא בגוון דומה.

רגלי עץ מגולפות באדום, כסאות בר בלבן (צילום: טל ניסים)
רגלי עץ מגולפות באדום, כסאות בר בלבן (צילום: טל ניסים)

על קיר הסלון מדף בטון מחופה זכוכית, שנושק לדלת זכוכית גדולה - תשעה מטרים רוחבה - המובילה לגינה. הדלת מוסגרה בפרופילים מברזל בלגי בצבעי אפור-ירוק. התקרה מחופה עץ לבן, בשיפוע דרמטי. על הקיר ציור ענק של בעלת הבית, תחתיו ספה מעור שחור ומולה סלון מקושט בשברי קרמיקה – עוד יצירה של אביטל.

האלמנט המרכזי בסלון הוא תמונה שציירה בעלת הבית. את שולחן הסלון קישטה בשברי קרמיקה (צילום: רני לוריא)
האלמנט המרכזי בסלון הוא תמונה שציירה בעלת הבית. את שולחן הסלון קישטה בשברי קרמיקה (צילום: רני לוריא)

על מה ויתרת?

"על בית גדול יותר, בגלל אילוצי תקציב".

על מה לא הסכמת לוותר?

"על בית שפרוש על פני קומה אחת בלבד. על הרצפה, שהיא רצפת אבן 'חלילה' יקרה. על תקרת העץ בסלון, הפרופילים הבלגיים ביציאה לגינה, ועל הדלת הכפולה בכניסה, סטייל נווה צדק".

פינה אהובה?

"המטבח והדק בחוץ".

חפצים אהובים?

"קערות אמייל משוק הפשפשים, הקמין העתיק שקיבלתי במתנה מלקוחה שכבר לא רצתה בו ואמור להתחבר ולחמם בקרוב, ודלת הכניסה".

טיפ למשפצים?

"לא לרכוש סטים, אלא לשלב - לא לקנות 'סלון', לערבב. ערבוב יוצר שמחה".

>> לאתר של אורלי אביטל