זה נשמע כמו סיפור אגדה: את ביתם במושב שדה ורבורג בנו זוג צעיר ויפה תואר, הורים לשלוש בנות, ללא אילוצים כלכליים, לפי רצונותיה של בעלת הבית. על עיצוב הפנים הופקדה ענבל ברקוביץ, שליוותה את תהליך הבנייה במשך שנתיים, משלב התוכניות (אדריכלית הבית היא אילנה זוהר).

לדברי ברקוביץ, הבית נבנה סביב חלומה של בעלת הבית על חדר רחצה שבמרכזו אמבטיה שקועה ומרובעת בגודל 180 על 180 סנטימטרים.

האמבטיה בחדר ההורים (צילום: גידי בועז)
האמבטיה בחדר ההורים (צילום: גידי בועז)

פינה אהובה?

העדפות בעלי הבית שונות - הוא אוהב את המרפסת: "הרהיטים נוחים ואני מכור לנוף של השדות, שהוא כמו ציור. אוהב לבלות גם בחדר הקולנוע הביתי". זוגתו מעדיפה את חדר השינה: "יש בו אווירה נהדרת, נעים לצפות בטלוויזיה מהמיטה ולקרוא לאור המנורות של פיליפ סטארק".

חרטות?

"הרצפה בקומת הכניסה יפיפייה אבל לא פרקטית, קולטת כל כתם. אני מוצאת את עצמי מנקה אותה שעות רבות. וגם שלא הקפדנו על פנלים שקועים בקיר. זה היה פספוס".

על מה ויתרת?

"ויתרתי על הרעיון שהכל יהיה לבן. התפשרתי עם ענבל, ויש הרבה אפור. עוד ויתור: בשידה האדומה בחדר האמבטיה של הבנות לא רציתי שיהיו ידיות, אבל השתכנעתי".

ארונות האמבטיה של הילדות (צילום: גידי בועז)
ארונות האמבטיה של הילדות (צילום: גידי בועז)

על מה לא ויתרת?

"על הרהיטים של אריק בן שמחון, על הספה של 'האח הגדול' שנמצאת למעלה בפינת הטלוויזיה של הילדות ועל שתי הכורסאות התפוחות בסלון".

טיפ לבונים?

"לבחור מעצב שיזרום איתך, להיות פתוח אליו, להודות בטעות. לדוגמה, לבקשת הילדות רציתי לצבוע בחדר שלהן קיר בנצנצים. ענבל היתה מאוד נגד, ובעד טפטים. לא ויתרתי, צבעתי קיר אחד וזה באמת היה נורא, אז הלכנו על טפטים".

בחדר הילדות (צילום: גידי בועז)
בחדר הילדות (צילום: גידי בועז)