תוואי השביל המרובע שייחנך השבוע

ביום שלישי הקרוב ייחנך שביל חדש לאופניים והולכי רגל, בפארק רמת מנשה. השביל נמצא בליבו של הפארק, השוכן במרחב הביוספרי שנמתח בין הקיבוצים והמושבים במועצה האזורית מגידו, והוא עובר בשטחים חקלאיים. ארבעה כבישים תוחמים אותו, ומכאן הכינוי שניתן לו: השביל המרובע. מדובר בשביל טבעתי סלול שרוחבו 4 מטרים, המותאם לאנשים עם מוגבלויות, ואורכו חמישה קילומטרים. הוא יואר בלילה באמצעות אנרגיה סולארית.

כראוי לרוכבי אופניים משכימי קום, השביל ייחנך בשעה 8 בבוקר. ראשוני הרוכבים יהיו תלמידי כיתות ה' בבית הספר האזורי "עומרים". עוד פרטים על המסלול החדש כאן.

השביל הוא שלב א' בפרויקט, שאותו מתכננות אדריכליות הנוף חנה לבנה ומירב רוזן. חנוכתו תתרחש ביומו השני של כנס האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה, המתמקד השנה בנושא "מרחבים ביוספרים ושינויים גלובליים".

במושב שיתקיים מיד לאחר חנוכת השביל, יציגו אדריכלים, אדריכלי נוף ומתכננים סוגיות עכשוויות של תכנון וסביבה. אדריכל הנוף ליאור לווינגר יפתח את המושב בהרצאה על אקולוגיה אורבנית במרחב העירוני; איתמר בן דוד, מנהל תחום תכנון בחברה להגנת הטבע, יציג את האיומים העכשוויים בשמירה על השטחים הפתוחים בישראל; הרצאות נוספות יעסקו בנושאים הבאים: הנוחות התרמית בחצרות באקלים מדברי, ניתוח נקרו-גיאוגרפי של בתי קברות בגוש דן, וקונפליקטים בתכנון ופיתוח סביבתי במקרה של תוכנית המתאר למודיעין שלב ב'.

עוד פרטים בכנס האגודה לאקולוגיה