הדירה בארלוזורוב תוכננה עבור זוג צעיר, שניהם ילידי תל אביב שחזרו לעיר הגדולה אחרי נדודים במקומות אחרים. אדריכל הפנים יהונתן רוטנברג, היה שותף להתלבטות שקדמה לרכישתה. "השאלה הגדולה היתה אם לקנות דירה מאוד רועשת וחזיתית, באחד הרחובות הסואנים בעיר", הוא אומר, "או לשים דגש על המיקום הנהדר והחניה הצמודה - שני שיקולים משמעותיים ביותר בתל אביב של היום.

"כשראיתי את הדירה בפעם הראשונה קלטתי מיד את הפוטנציאל", מספר רוטנברג, "אבל הרעש היה עצום: זו היתה דירת ירושה, חפה מכל ריהוט, החלונות היו פתוחים וכמעט לא שמעתי את עצמי חושב. אבל הפור נפל: בטחתי בכוחי לבודד את הרעש, ועשיתי זאת באמצעות מערכות אלומיניום מזוגגות בזכוכית טריפלקס עבה ומרופדת בטפט אקוסטי מיוחד".

לרוטנברג חשובה האחידות בכל הדירה: "כל עבודות הנגרות צבועות באותו לבן. לכל הארונות אותן ידיות ודלתות. המסר שאני מקפיד לבסס בכל הדירות והבתים שאני מעצב הוא מסר של אחידות והרמוניה". גם הווילונות שתלויים בדירה זהים - לבנים ושקופים למחצה - ודלתות החדרים, הנמתחות עד התקרה, נעשו בהזמנה אישית. מיותר לציין את צבען.

אחת משתי המנורות מתוצרת ''פלוס'', העומדות בסלון לצד ספה אפורה שנרכשה ב''ניס'' בפלורנטין. בכל החללים תאורה שקועה וסמויה, וכבלי החשמל והתקשורת נסתרים מהעין (צילום: סטודיו יונתן בלום)
אחת משתי המנורות מתוצרת ''פלוס'', העומדות בסלון לצד ספה אפורה שנרכשה ב''ניס'' בפלורנטין. בכל החללים תאורה שקועה וסמויה, וכבלי החשמל והתקשורת נסתרים מהעין (צילום: סטודיו יונתן בלום)

פינה אהובה?

"נראה לי שהכי נחמד לשבת על האי במטבח, לשתות קפה ולהביט על הפיקוס".

חרטות?

"ממש לא".

על מה ויתרת?

"על מרפסת. לא היתה ברירה - מי יישב ברעש הזה במרפסת? התלבטתי אם ליצור מרפסת קטנה לקפה של בוקר, והחלטתי שלא".

על מה לא ויתרת?

"על נוחות והמון שטחי אכסון, על רמת גימור גבוהה ועל מערכת 'חשמל חכם' שיוצרת תרחישי תאורה מהפנטים. החלל המרכזי נראה אחרת בכל תרחיש: הרומנטי, למשל, הופך בלחיצת כפתור את הדירה למסתורית ומעומעמת. יש גם התייחסות למוסיקה שמושמעת בדירה כל העת, במערכת סטריאו שמקיפה את החלל".

טיפ לבונים?

"לעשות רשימה התחלתית של מה רוצים, לבודד ממנה שלושה מרכיבים הכי חשובים, ובהם להשקיע".

לא מפריע שאי אפשר לפתוח חלון?

"פותחים את החלונות שבצדדים, ובקיץ משתמשים במיזוג אוויר".

בדירה הזו תוכלו לבקר בסוף השבוע במסגרת אירועי "בתים מבפנים" - אירוע אדריכלי שמתקיים בתל אביב-יפו פעם בשנה, שבו, במשך סוף שבוע אחד, אפשר לסייר ולבקר בעשרות בתים פרטיים, מבני ציבור וממשל, בתי תפילה וגינות. לרשימת הסיורים המלאה.

לבתים נוספים: