ההסברה הישראלית עובדת שעות נוספות בימים אלו, אך מי שכנראה לא צריכה להתאמץ במיוחד כדי לזכות בכותרות חיוביות בתקשורת העולמית השבוע היא השחקנית והדוגמנית גל גדות – שבכל יום שעובר מתחזקת את מעמדה כאחת השגרירות הבולטות של היופי הישראלי בתפוצות. גדות, מלכת יופי בדימוס, פרזנטורית של קסטרו ושחקנית ("מהיר ועצבני"), הפכה לשם מוכר ברחבי העולם מאז שנבחרה בסוף שנת 2013 לגלם את דמותה של וונדר וומן בשלושה סרטים חדשים. כעת היא כובשת יעד אופנתי נוסף, עם בחירתה על ידי האתר של מגזין גלאמור האמריקאי המצליח לאחת מ-11 השחקניות הצעירות שעתידות להמציא הקיץ מחדש את הסגנון על השטיח האדום.

 

הכוכבות שנבחרו על ידי גלאמור מייצגות את התגליות החדשות והחמות ביותר של התקופה האחרונה, הן כשחקניות והן כאייקוני אופנה. גדות זכתה בכבוד גדול במיוחד ומופיעה במקום הראשון ברשימה, כאשר לצד תמונתה נכתב "התאהבנו ביפהפייה הישראלית כבר כשראינו אותה בסדרת סרטי 'מהיר ועצבני'. עם גוף ארוך של דוגמנית, היא ודאי תיראה מעולה בכל דבר שתלבש".

 

עוד בערוץ האופנה

 

 

גל גדות, הנרי קאוויל ובן אפלק בפסטיבל קומיקון (צילום: gettyimages)
גל גדות, הנרי קאוויל ובן אפלק בפסטיבל קומיקון (צילום: gettyimages)

 

 

אחרי גדות מופיעות עוד 10 שחקניות צעירות, לוהטות ומדוברות במיוחד בתעשייה ההוליוודית, ובהן ניקולה פלץ, אשר בחודשיים האחרונים מסתמנת כתגלית שיקית במיוחד; שחקנית האינדי הנחשבת בריט מרלינג; השחקנית אימוג'ן פוטס; השחקנית והבמאית ג'יה קופולה, אחייניתה של סופיה קופולה ומי שביימה לאחרונה את הסרט "פאלו אלטו" המבוסס על ספרו של ג'יימס פרנקו; ודקוטה ג'ונסון, בתם של דון ג'ונסון ומלאני גריפית' המככבת בעיבוד הקולנועי לספר "50 גוונים של אפור".

 

בנוסף לפתיחת הרשימה הנחשקת של מגזין גלאמור כבשה גדות גם פסגה נוספת בתעשיית הזוהר כאשר הגיעה לפסטיבל קומיקון הידוע כדי לקדם את סרט גיבורי העל החדש לצד השחקן בן אפלק, וחשפה תמונה ראשונה שלה במדים הרשמיים כוונדר וומן. 

 

 

הלוחמת בדרכים. גל גדות חושפת את מדי וונדר וומן החדשים (מתוך פייסבוק)
הלוחמת בדרכים. גל גדות חושפת את מדי וונדר וומן החדשים (מתוך פייסבוק)

 

 

בעוד באירועים הרשמיים נראה כי גדות זוכה לאהבת הקהל בקלות, דווקא עמוד הפייסבוק שלה הפך בימים האחרונים לזירת התגוששות אינטנסיבית. בחשבון הפופולארי, שלו מעל לחמישה מיליון עוקבים ואשר מנוהל בעברית ובאנגלית, אירעה תקרית דיפלומטית המוכיחה את המורכבות של מעמדה החדש של גדות כנציגה מקומית וכוונדר וומן בינלאומית. תמונה של השחקנית יחד עם בתה כאשר שתיהן מדליקות נרות ומתפללות לשלומם של תושבי ישראל גררה תגובות אוהדות ותומכות מהקהל המקומי, לצד לא מעט ביקורת מהעוקבים בעולם שגינו אותה על התמיכה בפעולות ישראל. גדות אומנם לא נגררה לדיון עם המגיבים, אך הטקסט שליווה את התמונה לא השאיר מקום לספק באשר לעמדתה: "אני שולחת את אהבתי ותפילותיי לתושבי ישראל. במיוחד לכל הבנים והבנות שמסכנים את חייהם בהגנה על ארצי מפני האקטים המחרידים שמבצעים חמאס, אשר מתחבאים כמו פחדנים מאחורי נשים וילדים. אנחנו נתגבר!!! שבת שלום!"

 

 

לא חוששת להביע דעה. הפוסט שעורר סערה בעמוד הפייסבוק של גדות (מתוך פייסבוק)
לא חוששת להביע דעה. הפוסט שעורר סערה בעמוד הפייסבוק של גדות (מתוך פייסבוק)

 

 

הסערה שעורר הפוסט הפטריוטי והלוחמני היא הוכחה נוספת למעמדה העולה של גדות ככוכבת בינלאומית, שאולי תפס בהפתעה אפילו אותה. עד שתתרגל להשלכות של הפיכתה לסלבריטאית שכל תנועה שלה נבדקת תחת זכוכית מגדלת גם ברחבי העולם, היא יכולה לשמוח מהמילים החמות של מגזין גלאמור, ואולי לבקש טיפ או שניים מהקולגה בר רפאלי, שכבר צברה קילומטרז' נאה בתפקיד שגרירה ישראלית באירועים מתוקשרים וכעת יכולה לחלוק איתה את אור הזרקורים.