תמונת הפתיחה בתצוגת הקיץ של קסטרו, שהתקיימה בשבוע שעבר, הציגה לראווה את אחת המגמות הרותחות של הרגע: The Midriff Cut-Out – שם קוד לרווח שבין חלק עליון קצר לחלק תחתון בגזרה גבוהה, המשאיר את הצלעות חשופות. לאחר שבתצוגות אביב-קיץ 2014 זכה הטרנד לככב בתצוגות של ז'יל סנדר, שאנל ואלכסנדר מקווין, ואומץ על ידי סלבריטאיות כמו קים קרדשיאן, בר רפאלי, מיילי סיירוס, פריס הילטון וג'ניפר לורנס, הגיע תורה של וונדר וומן הישראלית לחשוף בטן שטוחה ולהצטרף למגמה. לבושה בסט ספורטיבי שהורכב מחולצה וחצאית מידי בצבעי מנטה, לבן ושחור, הראתה גדות לכולם איך לובשים את הטרנד הזה כמו שצריך. בכל זאת, אשת חיל היא לא מישהי שתיפול בקטנות.

 

עוד בערוץ האופנה

 

 

שיק לשורה הראשונה. זואי קרביץ בתצוגה של שאנל (צילום: gettyimages)
שיק לשורה הראשונה. זואי קרביץ בתצוגה של שאנל (צילום: gettyimages)

 

 

בניגוד לטרנד חולצות הבטן של השנה האחרונה, המידריף מציע אופציה אלגנטית יותר של חשיפת הגוף והוא תחום בגבולות גזרה ברורים: מעל קו הטבור ומתחת לקו החזה. לעומתו, חולצות הבטן הפופולאריות נוטות לחשוף גם את החלק שבין הטבור למותניים, תלוי אם גזרת המכנסיים או החצאית גבוהה או נמוכה. אומנם מדובר בדקויות של 3-2 סנטימטרים, אבל בתעשיית האופנה מדובר במהפכה של ממש. לכל סנטימטר יש חשיבות, בדומה לתיאוריית "מדד המכפלת" שהוצגה ב-1926 על ידי הכלכלן ג'ורג' טיילור. לטענתו, קו מכפלת גבוה ורגליים חשופות הם סממנים לתקופת שפע ועליות שערים בבורסה. האם הבטן החשופה היא תוצר של כלכלה משתקמת, כפי שמנבאות התחזיות?

 

 

 

 

תצוגת העילית של שאנל בניצוחו של קרל לגרפלד, שהתקיימה בחודש שעבר בפריז, הציגה שתי פרשנויות לטרנד: צנועה וחשופה. במקרה הראשון נשמרה ההפרדה בין שני החלקים, אך את הבטן כיסתה תחתית אטומה – בכל זאת, הלקוחות העשירות של אופנת העילית לא ירשו לעצמן מראה חשוף שכזה. במקרה הצנוע פחות, הוצגה מערכת לבוש שהורכבה מחצאית בצבע ורוד בייבי וחולצה תואמת שנקשרה קצת מתחת לחזה וחשפה את גופה הצנום של הדוגמנית.

 

 

גרסת הקוטור. שאנל (צילום: gettyimages)
גרסת הקוטור. שאנל (צילום: gettyimages)

 

 

עם כל הכבוד ללגרפלד, את התנופה למגמה מספקות הסלבריטאיות הרבות שאימצו את הטרנד בחום. השחקניות אמה ווטסון וג'ניפר לורנס לא מחמיצות אף הזדמנות להשוויץ בשרירי הבטן שלהן, ומגיעות כמעט לכל אירוע בבטן חשופה. כך גם האחיות לבית קרדשיאן, שבאופן מפתיע מצליחות לאמץ את המראה בגרסה יחסית לא צעקנית. במסיבת הסופרבול שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בארצות הברית, היתה זו פריס הילטון שהראתה לכולם איך לובשים את הטרנד נכון, באנסמבל של חצאית וחלק עליון מעור בצבע שחור עם דוגמת משולשים גיאומטרית בצבע מוקה. גם סלינה גומז, מיילי סיירוס, ליידי גאגא ופינק לא נשארות מאחור, ומוכיחות כי שעות הריקוד על הבמה ובסטודיו משתלמות כשחושפים את הבטן.

 

 

חיתוכים ומשחקי שקיפויות. כריסי טייגן (צילום: gettyimages)
חיתוכים ומשחקי שקיפויות. כריסי טייגן (צילום: gettyimages)

 

 

בישראל חתומה על המגמה בר רפאלי, שלא מחמיצה אף הזדמנות לחשוף את הגזרה החטובה במיוחד שאימצה בשנה האחרונה. בתוכנית הגמר של "X פקטור", למשל, היא החליפה משמלת ערב שחורה של ורסאצ'ה לגופייה לבנה קטנטנה של דיור ומכנסיים רחבים בצבע לבן של מוגלר, ונראתה כמו רקדנית בסרט בוליוודי.

 

 

פס דקיק. ג'ניפר לורנס (צילום: gettyimages)
פס דקיק. ג'ניפר לורנס (צילום: gettyimages)

 

 

קשה עדיין לנחש כיצד תתקבל המגמה ברחוב הישראלי, אך אנו תקווה שהיא תאומץ כפי שהיא ולא תזכה לתרגום פשטני וחסר עידון. בקיצור, אין לנו שום עניין להיתקל בפופיק שלכן הקיץ.