לפני שלוש שנים בחרה טיטי איינאו (21), אז תלמידת שמינית מצטיינת בפנימיית חסידים, להקדיש את עבודת הגמר שלה באנגלית לברק אובמה. הנחישות שלו, והיותו דמות פורצת דרך בהיסטוריה של העם האמריקאי, היוו עבורה השראה גדולה.

 

>> בואו להיות חברים של מלכת היופי בפייסבוק

 

היא לא תיארה לעצמה שכמה שנים אחר כך תעשה היסטוריה כמלכת היופי הישראלית הראשונה ממוצא אתיופי, וסיפור חייה כה ירגש את הנשיא האמריקאי, עד שיבקש להזמינה לארוחת הערב הרשמית בעת ביקורו ההיסטורי בישראל.

 

"אני זוכרת שבאותה תקופה התלבטתי בינו לבין מרטין לותר קינג, שניהם אנשים שאני מעריצה ושמאוד השפיעו עליי ונתנו לי המון אמביציה להסתכל קדימה", משחזרת איינאו הנרגשת, "בסופו של דבר בחרתי לכתוב עבודה על אובמה, משום שהוא היה נשיא טרי, אף אחד אצלנו עדיין לא כתב עליו עבודה והוא נראה לי מעניין.

 

"לא מזמן ראיתי תוכנית טלוויזיה שעסקה בביוגרפיה שלו, זה שודר בערוץ 8 והוא נראה שם נואם כסטודנט בהארווארד, עומד שם עם ידיים בכיסים בלבוש יומיומי אבל עם ביטחון, ומדבר כל כך יפה. נראה היה שהוא לא הכין נאום מראש, ולמרות זאת הוא היה כובש וכריזמטי".

 

השבועות האחרונים, מאז בחירתה למלכת היופי של ישראל, היו מאוד מרגשים עבור טיטי איינאו. "אני עסוקה ברמה שלא תתואר: צילומים, ראיונות ופגישות. כיף לקום בבוקר ולעשות את מה שאתה אוהב", היא מחייכת. "עזבתי את העבודה שלי כמוכרת בחנות והודות להנהלת התחרות התחלתי ללמוד אנגלית עם מורה פרטית - אני רוצה שהאנגלית שלי תהיה ברמה של העברית שלי, משום שזה מאוד מתסכל אותי לרצות להגיד משהו ולא לדעת איך".

 

סיפורה של יטאייש (טיטי) איינאו סופר בשבועות האחרונים בכל אמצעי התקשורת בישראל ובעולם: היא נולדה בעיירה קטנה בגונדר. אביה מת במלחמה כשהייתה בת שנתיים ואמה גידלה אותה ואת אחיה יילק.

 

כשהייתה בת 12 מתה גם האם. טיטי ואחיה עלו ארצה, התגוררו אצל סבם וסבתם בנתניה ולמדו בפנימיית כפר חסידים. בצבא שירתה כקצינה, ובספטמבר האחרון נסעה לטיול שורשים באתיופיה. ואז הגיעה תחרות מלכת היופי.

 

כאמור, דבר בחירתה הכה גלים בעולם והגיע עד לבית הלבן. הנשיא ברק אובמה התרגש, והוחלט שהיא (יחד עם עוד 120 ברי מזל, רוה"מ, הרמטכ"ל ועוד) תוזמן להשתתף בארוחת הערב שנערכה לפני שבוע בבית הנשיא שמעון פרס, לכבוד הביקור ההיסטורי של הנשיא אובמה.

 

"מעולם לא חלמתי להגיע למעמד כזה מכובד, יש לי פרפרים בבטן. לפני עשר שנים הסתובבתי יחפה באתיופיה ולא העליתי בדעתי שיום אחד אהיה בארץ ישראל, אפגש עם נשיא המדינה ועם נשיא ארצות הברית. לא יכולתי לדמיין סיטואציה עוצמתית ומרגשת כל כך", אמרה בראיון שקדם למפגש.

 

מה הרגשת כששמעת כי סיפורך ריגש את אובמה?

"זה לא משהו שחלמתי עליו. ידעתי שעשיתי היסטוריה, אבל לא חשבתי שזה ירגש כל כך הרבה אנשים, ובוודאי לא חשבתי שהנשיא האמריקאי יהיה חלק מהם. אני לצד כל כך הרבה מכובדים וגדולים? מי אני בכלל? אני ילדה אנונימית שלפני שבועיים זכתה בתואר מלכת היופי, וזה לא נתפס".

 

רגע לפני

 

יומיים לפני המפגש, ראיינתי אותה. וזה מה שאמרה: "אני בטוחה שבשניות הראשונות אהיה בהלם, ואני מקווה שהוא יעבור עד שיתאפשר לי לומר לנשיא אובמה שלום. יש לי פרפרים בבטן, אבל אני מאמינה שזה ילך טוב.

 

איזה הכנות את עושה?

"בעיקר הכנות נפשיות, למשל שלא אעמוד שם כמו איזו בובת עץ. אני גם מנסה לדמיין מה הוא ישאל אותי, אם בכלל יתפנה אליי. אני גם צריכה לבחור שמלה (זו בטוח תהיה אחת מהשמלות של המעצבת ברטה). היא צריכה להיות אלגנטית, לא מהודרת מדי, עדינה, קלאסית".

 

אם יכולת לקחת איתך מישהו לארוחת הערב, את מי היית לוקחת?

"את יילק, אחי הגדול, שהוא האדם שאני הכי אוהבת בעולם".

 

לו יכולת, מה היית שואלת את הנשיא אובמה?

"הייתי רוצה לשאול אותו למה בחר לפנות לפוליטיקה, ומאיפה הוא שואב כוח ואנרגיה (וככה אוכל לדעת בשבילי). יש לי המון שאלות לשאול אותו, אבל אני באמת כל כך מתרגשת".

 

רגע אחרי

 

טיטי מספרת שאת ההכנות לארוחת לארוחת הערב החלה כבר בצהריים, והתוצאה בהתאם, בתוספת התרגשות גדולה.

 

על השטיח האדום פגשה טיטי את פרופ' עדה יונת, זוכת פרס נובל לכימיה, הצטלמה עם הרמטכ"ל בני גנץ, התראיינה לתקשורת המקומית והעולמית, וגם נענתה ברצון לבקשות של אנשים שביקשו להצטלם איתה. "זה היה מדהים וכל כך מרגש", אמרה טיטי רגעים אחרי שהסתיימה הארוחה.

 

הצלחת להחליף מילה עם הנשיא ברק אובמה?

"דווקא כן: הנשיא שמעון פרס הציג אותי בפניו ואמר לו שאני מלכת היופי של ישראל. אובמה לחץ לי את היד ואמר שאני באמת יפה, ואני נורא התרגשתי. הוא אמר שמישל הייתה אוהבת את הגובה שלי. לפני שהוא המשיך לאורחים האחרים הוא שאל אותי מה גובה העקבים שלי..."

 

איזה רושם הוא עשה עלייך?

"אובמה הוא איש מלא קסם וכריזמה, וכשהוא נכנס לחדר – אי אפשר לפספס את זה. וחוץ מזה יש לו חיוך מושלם וכובש".

 

את מי עוד פגשת?

"דיברתי גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר לי שזה כבוד גדול שאני מייצגת את המדינה, וגם יאיר לפיד לחץ לי את היד".

 

את בכלל יכולה לסכם כזה ערב?

"אני בחלום! אני לא מאמינה שזה כבר נגמר. זה היה עוצמתי, מדהים. אני מרגישה בעננים!"

 

מרגישה בעננים. טיטי איינאו
מרגישה בעננים. טיטי איינאו

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

עוד באתר מלכות היופי :