מזג האוויר הנוח וארוחות החג הכבדות מסמלים את פתיחתה הרשמית של עונת הפיקניקים. לרגל החגיגה, קבלו מאיתנו מתנת חג - 10 אתרים מומלצים לפיקניק מענג:

 

1. חורשת טל, בין שאר ישוב לקיבוץ דפנה

 

250 דונם של מדשאות וחניון מוסדר לפיקניקים עם שולחנות, ברזיות, מקלחות ותאורת לילה, אפשרות לדגים ומגלשות מים בעונה. את החורשה הגדולה והמטופחת חוצה פלג נחל הדן ומימיו הקפואים זורמים לבריכת שחייה ענקית. על פלג המים ובמרחבי הדשא ובין הפריחות מיקמו שולחנות וספסלים. אפשר להתארח בגן לפיקניק יומי ועד לפיקניק ארוך של כמה ימים הכולל לינה באוהלים או בבונגלוס ובחדרי האירוח שבשטח הפארק.

 • הגעה: מצומת המצודות בכביש 90 פונים לכביש 99. לפרטים: 04-6942360. בתשלום

 

 

פורחת. חורשת טל (צילום: אריאלה אפללו)
פורחת. חורשת טל (צילום: אריאלה אפללו)

 

 

2. חניון הדרדרה (אשמורה)

 

פינת חמד בלב חורשת אקליפטוס בעמק החולה המזמינה להשתעשע בפלגי המים הזורמים לבריכה שבה גדלה צמחיית מים עשירה. קק"ל טיפחה את המקום, הוסיפה שילוט ותמונות מימים עברו, הנציחה את זכרם של שלושת המגינים שנפלו על הגנת המקום ומיקמה ברזיות ושולחנות פיקניק מסביב לבריכה.

 • הגעה: מצומת מחניים בכביש 90 פונים לכביש 918 לכיוון קיבוץ גדות. חוצים את הירדן בגשר הפקק וממשיכים עוד כ־2 ק"מ צפונה עד לשלט המפנה מזרחה לדרך עפר.
 • לפרטים: קק"ל, 1-800-350-550. ללא תשלום

 

 

בלב חורשת אקליפטוס. חניון הדרדרה (צילום: עדי אדר)
בלב חורשת אקליפטוס. חניון הדרדרה (צילום: עדי אדר)

 

 

3. עין פורייה ועין קדש

 

מימי המעיין נובעים מתוך נקבה ונקווים אל בריכת אגירה ואל בריכות ואמת המים ששוקמו וסביבן ניטעו עצי דקל ואשל והוצבו גשרוני עץ מעל תעלות המים. סביב הבריכות הקטנות תוכלו למצוא שולחנות פיקניק וספסלים למנוחה בצל העצים. המעיין הוא גם הוא גם נקודת אתנחתה להתרעננות ומנוחה על אם הדרך של שביל ישראל, בדרך לטבריה ולמושבה כנרת.

 • הגעה: מכביש 767 היורד מצומת אלומות לכנרת או מכביש 768 דרך נוף יער שוויץ ואכסניית פורייה.
 • לפרטים: קק"ל, 1-800-350-550. ללא תשלום

  

4. יער שוויץ

 

ואם אתם כבר באזור עין פורייה, זו ההזדמנות לדגום את דרך הנוף הנחשבת לאחת מהיפות בארץ המתפתלת ביער ולאורכה הוכשרו מצפורים שמהם נשקף נוף עוצר נשימה של טבריה, הרי גלעד, הגליל והגולן ובטבורם האגם הכחול. לקראת השקיעה הפנורמה מרגשת במיוחד, אז מנצנצת הכנרת בשלל גוונים והאורות מסביב מוסיפים לה קסם מיוחד. במרחבי היער, הממוקם על מורדות טבריה, מקומות נפלאים להתרווח, להירגע ולהתבשם מהמנוף ומריחות הבשר הנצלה על המנגל. ביער עצי האקליפטוס שניטעו כדי לשמור על הקרקע מפני סחף, חניון מוסדר עם מתקני משחק, שולחנות פיקניק ומרפסות תצפית. אם אתם מחפשים לוקיישן לפיקניק רומנטי בשעת בין ערביים, זה המקום!

 • הגעה: מכביש 90 מטפסים במעלה כביש 767 עד לאכסניית פורייה ופונים בשילוט לדרך הנוף. ללא תשלום

 

 

לוקשיין רומנטי. יער שוויץ (צילום: אריאלה אפללו)
לוקשיין רומנטי. יער שוויץ (צילום: אריאלה אפללו)

 

5. גן לאומי אכזיב

 

חוף ים יפהפה, סלעי ומפורץ, לגונות ובריכות טבעיות, שרידי יישוב קדום, מדשאות גדולות ושולחנות פיקניק. אלה מספקים את כל התנאים הדרושים לפיקניק מושלם מול המים ואפשרות להמשיך את הלילה בלינת קמפינג בשטח הפארק. אפשר להלך בין המפרצונים, לשכשך בבריכות הרדודות ולחפש בין הסלעים שושנות ים, קיפודים, סרטנים, תמנונים ודיונונים. אם תגיעו מצוידים בחכה ובהרבה סבלנות, אולי תוכלו לעלות מהמים גם את ארוחת הצהריים שלכם.

 • הגעה: מכביש 90 נהריה־ראש הנקרה.
 • פרטים: 04-9823263. בתשלום

 

מול המים. שמורת אכזיב (צילום: גיל נחושתן )
מול המים. שמורת אכזיב (צילום: גיל נחושתן )

 

 

6. יער אשתאול

 

עם הכניסה ליער מתפוגגת המולת הכביש. רוח מערבית נעימה נושבת מבעד לעצי האורנים הגבוהים שניטעו בצפיפות על הדרך המחברת בין נווה שלום לאשתאול. היער הוא חלק מפארק יצחק רבין השופע חניוני נופש, בהם מתקני שעשועים, שולחנות ופינות מרגוע המאפשרות ליהנות מפיקניק בטבע.

הגעה: מכביש 3 פונים במחלף נחשון לכיוון הישוב נווה שלום וממשיכים עד סוף הדרך הסמוכה למשתלת קק"ל. ללא תשלום

 

 

 מנוחה בין עצי האורנים. יעל אשתאול (צילום: עמית שאבי)
מנוחה בין עצי האורנים. יעל אשתאול (צילום: עמית שאבי)

 

7. פארק ניצנים

 

פארק החולות הנושק לים משתרע בין אשדוד לניצנים ומזמן שלל חוויות בין דיונות הזהב, האגמים, החורשות והבוסתנים. לרוץ ולהתגלגל על החולות הרכים ממרומי הדיונה ועד למרגלותיה, לחפש עקבות בעלי חיים בשטח, לטפס אל מצפורי הנוף להשקיף על הסביבה. לפני התחלת טקס הנפנופים יוצאים לטייל בשטח השמורה ובחוף, בארמון - ביתו המפואר של האפנדי הסמוך לקיבוץ ניצנים, ומקנחים בפיקניק בחניון האקליפטוס המוסדר עם שולחנות ושירותים ביולוגיים. עוד אפשרות לפיקניק היא בחניון השקמים הסמוך שגם בו שולחנות, מתקני שעשועים ושלטי הדרכה לטיול בפארק.

 • הגעה: מכביש 4 אשדוד־אשקלון.
 • פרטים: בי"ס שדה שקמים. 03-6388688. ללא תשלום

 

 

8. פארק אשכול

 

את המדשאות, המעיינות והגנים המטופחים חוצה פלג של נחל הבשור שזורם גם לבריכה המרכזית שבה אפשר לשחות, לדוג ולשוט בסירות פדלים. לטובת הפעוטות הכשירו בריכות לשכשך רגליים בין העצים ומתחת לפרגולות המצלות. בין הצמחייה הייחודית מתקני שעשועים ונופש פעיל, שולחנות פיקניק, מנגלים בנויים, מקלחות ואזור ללינת קמפינג. בין שחייה, לדיג ומנגול, צאו לטייל למצפור עם מסילת הרכבת הבריטית שעליה חונה קרון עץ משוחזר.

 • הגעה: מכביש 241, אחרי אופקים.
 • לפרטים: 9985110/20־08, בתשלום

 

גנים מטופחים. פארק אשכול (צילום: אריאלה אפללו)
גנים מטופחים. פארק אשכול (צילום: אריאלה אפללו)

 

9. יער יתיר

 

בטרם תתנחלו לפיקניק ביער סעו להכיר את השטח בחרבת ענים. טפסו לגבעת שרידי בית הכנסת העתיק, שממנה פנורמה מרחבית על האזור ובסמוך מערה. בחזרה לרכב עוברים על פני גשרון ופונים ימינה לדרך המאגר המסומנת כחול שעל שפתו שולחנות פיקניק בצל עצי הפיסטוק. חניון מוסדר נוסף נמצא על שביל המתקנים החקלאים שבו פזורים בורות מים, גת לדריכת יין, מפרכות של בית בד ומכלאות צאן. בחניון שולחנות, מתקנים קבועים למנגל, ברזיות מים ומתקני משחק.

 • הגעה: מכביש 31. כ־5 ק"מ מצומת שוקת לכוון ערד פונים צפונה, עוברים את בית היערנים ופונים ימינה לכיוון הישוב שני־לבנה

 

 

אל בורות המים. יער יתיר (צילום: אריאלה אפללו )
אל בורות המים. יער יתיר (צילום: אריאלה אפללו )

 

 

10. עינות צוקים

 

בין כחול של ים וחום של מצוקים גבוהים, ממוקמת שמורת הטבע עינות צוקים, נווה מדבר קסום שופע מעיינות ופלגי מים מתוקים. השמורה מתחלקת לשלושה חלקים: הצפונית סגורה ומסוגרת, עוברת שיקום טבעי של החי והצומח; הדרומית, שמורה חבויה מרהיבה ביופייה הנראית כפיסת גן עדן כאשר החי והצומח מזינים זה את זה בהרמוניה; השלישית פתוחה ומזמינה עם פלגים מתפתלים, בריכות שכשוך ושחייה. אחת החוויות במקום היא לפתוח שולחן על אחד מאלה הממוקמים בתוך המים המתוקים כשברקע מקפצים יעלים על מצוקי העתקים שמשלימים את התפאורה הפסטורלית.

 • הגעה: מצומת אלמוג פונים לכביש 90, צפון ים המלח. לפרטים: אתר הרט"ג, 02-9942355. בתשלום

 

מגדל התצפית בעין צוקים (צילום: אריאלה אפללו)
מגדל התצפית בעין צוקים (צילום: אריאלה אפללו)

 

>> הפארקים שווים בישראל

 

 • קליק אחד ויש לכם מנוי לפנאי פלוס