>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק 

 

"אני זוכרת את הפעם הראשונה שלי על השטיח האדום", סיפרה ג'ניפר הדסון בראיון לגיליון ספטמבר של מגזין Self. "המראיין שאל אותי איך זה להיות במידה גדולה בהוליווד, והסתכלתי סביבי לראות למי הוא מדבר? אליי? אני מידה גדולה? בשכונה שלי בשיקגו מידה 16 היא נורמלית, אך בהוליווד הייתי חריגה". 

 

היום (שני) חוגגת הדסון את יום הולדתה ה-30, והמשקל העודף שליווה אותה הפך לזיכרון רחוק. מי שהתפרסמה כאישה גדולה עם קול גדול עוד יותר, הפכה בשנה האחרונה לבעלת גזרה מהודקת וצרה. גם חוש הסטייל שלה התפתח בהתאם, והבחירות הלא אופנתיות שלה פינו את מקומן לתלבושות מהוקצעות.  

 

2005. היה קשה לדמיין שתהפוך לכוכבת (צילום: gettyimages)
2005. היה קשה לדמיין שתהפוך לכוכבת (צילום: gettyimages)

 

 

כן זמרת, לא איידול

 

הדסון נולדה בשיקגו, ובילתה את ילדותה במקהלת הכנסייה. בגיל שבע קיבלה את הסולו הראשון שלה, וב-2004 נרשמה לתוכנית הריאליטי "אמריקן איידול", שם סומנה מיד כהבטחה. למרות זאת, היא הודחה באמצע התוכנית וסיימה במקום השביעי – עניין שרבים תלו במראה הלא קוקטי שלה. שיער אפרו נפוח ובגדים פשוטים וחסרי סגנון לא היו המתכון לניצחון בתכנית המתבססת על פופולאריות. כשהגיעה להשקות ואירועים ניסתה להתאים את הנעליים לתיק או את הסרט בשיער לשמלה, אך התוצאה היתה צולעת למדי. למרות קולה האדיר, קשה היה לדמיין כי תהפוך לכוכבת.

 

 

אוחזת את הפסלון שבו זכתה בטקס האוסקר 2007. שיפור איטי בבחירת המלתחה (צילום: gettyimages)
אוחזת את הפסלון שבו זכתה בטקס האוסקר 2007. שיפור איטי בבחירת המלתחה (צילום: gettyimages)

 

 

אך הדסון הפתיעה את כולם, והמשיכה לחתור לפסגה למרות ההדחה מתכנית הטלוויזיה. היא זכתה בתפקיד בסרט "נערות החלומות", שבו הופיעה לצד ג'יימי פוקס, אדי מרפי וביונסה. הדסון, שלא היתה אז רזה במיוחד, נדרשה לעלות עוד במשקל כדי להתאים לדמות, וההשמנה השתלמה: היא הצליחה לגנוב את ההצגה מהשחקנים המנוסים, ואף זכתה באוסקר לשחקנית המשנה ב-2007. לשטיח האדום היא הופיעה בשמלה חומה ועליונית בצבע כסף של המעצב אוסקר דה לה רנטה, ואילו בטקס עצמו לבשה שמלת זהב ארוכה שהצביעה על שיפור בסגנון אך עדיין היתה רחוקה מאמירה אופנתית ייחודית.

 

 

2008. עם שרה ג'סיקה פרקר בבכורת הסרט ''סקס והעיר הגדולה'' (צילום: gettyimages)
2008. עם שרה ג'סיקה פרקר בבכורת הסרט ''סקס והעיר הגדולה'' (צילום: gettyimages)

 

 

ב-2008 הוציאה הדסון את אלבום הבכורה שלה, שהביא לה זכייה בפרס הגראמי. באותה שנה הופיעה בסרט "סקס והעיר הגדולה", שסימן את כניסתה למעגלי הסטייל ההוליוודים. תפקידה כחובבת אופנה צעירה שמגיעה לעיר הגדולה ומוצאת עבודה כעוזרת האישית של קארי בראדשו סיפק לה הזדמנות להופיע על המסך כאישה עם שיק, וגם בחיים הורגש שיפור בסגנונה. לטקס האוסקר שנערך באותה שנה הגיעה בשמלה לבנה ארוכה של רוברטו קוואלי, ואילו לפרמיירת הסרט לבשה שמלה כסופה וצמודה של המעצב פיטר סורנסון. נראה היה שמקומה בתעשיית הסרטים גורם לה להרגיש בטוחה יותר בעצמה ובגזרתה, ושהיא מתייחסת לאופנה כמשחק מהנה.

 

 

בהופעה, 2011. מציגה את הגזרה החדשה (צילום: gettyimages)
בהופעה, 2011. מציגה את הגזרה החדשה (צילום: gettyimages)

 

 

כמה חודשים לאחר יציאת הסרט לאקרנים פקדה את הדסון טרגדיה נוראית כאשר אמה, אחיה ואחיינה נרצחו. היא שקעה בדיכאון ונמנעה מהופעות בתקשורת למשך כמה חודשים, אך בפברואר 2009 חזרה לבמה כדי לשיר בטקס הסופרבול. בהמשך אותה שנה נולד בנה הבכור, ובעקבות הלידה פצחה בדיאטה חריפה המשלבת פעילות ספורטיבית והשילה 36 קילו ממשקלה. שיערה המקורזל הוחלק והפך לארוך וגולש, וחוש האופנה שלה התאים את עצמו מיד למידותיה החדשות (36 במקום 46). לטקס הגראמי שנערך ב-2010 הגיעה בשמלת מיני שחורה שעיצבה ויקטוריה בקהאם, אשר חבקה את גופה והדגישה את קימוריה.

 

 

בשמלה כחולה של ורסאצ'ה בטקס פרסי הגראמי 2011. משטרות האופנה שיבחו (צילום: gettyimages)
בשמלה כחולה של ורסאצ'ה בטקס פרסי הגראמי 2011. משטרות האופנה שיבחו (צילום: gettyimages)

 

 

שנה מאוחר יותר הגיעה לטקס הגראמי בשמלה כחולה של ורסאצ'ה שחלקה האחורי ארוך יותר מהקדמי והפגינה גזרה צרה עוד יותר, שזיכתה אותה בשבחים רבים ממשטרות האופנה. נראה שמבחינת הדסון, ממדי הגוף החדשים הולכים מצוין עם הבגדים של בית ורסאצ'ה, שאחראי גם לשמלה האדומה שלבשה בטקס האוסקר האחרון, כשהיא רזה מתמיד.

 

 

 

 

עם הדיסק I Remember Me שהוציאה במרץ, תפקיד ראשי בסרט "ויני" כוויני מנדלה, ופרסומות לשומרי משקל – נראה כי הדסון ממנפת היטב את הפיגורה החדשה למעמד של כוכבת על.