לפני הקרנת הפרק הראשון של "2.3 בשבוע", הדרמה החדשה של ערוץ 10, הצהירה סמנכ"לית התוכן של הערוץ, קרני זיו, "אם תצאו מפה ותחשבו 'איך זה אצלנו?', אז עשינו את העבודה שלנו". אם כך, קרני, בהחלט עשיתם את העבודה, מכיוון שקשה לבן אדם שלא להרהר בחיי המין שלו מיד אחרי שהוא נחשף לפרק שלם בסדרה שמוקדשת לחיי המין של אחרים.

 

עם זאת, מדובר בחצי עבודה בלבד, והסיבה העיקרית היא שאיך שלא מסתכלים על זה, מדובר בעוד סדרת יחסים בניחוח יאפי תל אביבי מוכר מדי. כבר היינו שם, אבל יוצרי הסדרה - שחר ברלוביץ', שגם מביים, והתסריטאית הראשית, עמליה רוזנבלום (אחות של עידו והבת של אדם ברוך) - נעזרים בשחקנים שמצליחים להפתיע ולחלץ את הממד האנושי מאבי הטיפוס השחוקים שהם מגלמים.

 

כוונתי ליוסוף סוויד שמגלם נשוי +1 שכבר לא נמשך לאשתו ומוצא נחמה בפורנו, אורי פפר שלוקח על עצמו את הרווק התל אביבי ההולל, אלה ארמוני (הבת של דפנה) שמגלמת טינאייג'רית גיקית שמגלה את מיניותה ועוד, אתם בטח יכולים להמשיך לבד.

 

אבל הרגעים המוצלחים שמנפקים השחקנים פה ושם, אינם יכולים להסיט את תשומת הלב מהגישה הבעייתית של היוצרים שכמו נבהלים מהקלישאות שמהן לא הצליחו לחמוק ומבקשים עתה לבדל את עצמם בכל מחיר, בכל צורה. האירוניה היא שדווקא היא, הצורה, היא שכמעט ומחסלת באופן מוחלט את "2.3 בשבוע": במה שנראה, לאחר צפייה בפרק הראשון, כמו החלטה אמנותית הרסנית, הוחלט להכניס את מארג הסיפורים שבהם עוסקת הסדרה אל תוך מסגרת של מחקר מדעי העוסק במין ואינטימיות.

 

גיבורי הסדרה מתראיינים מול חוקרת ומצולמים בבתיהם ובסיטואציות האינטימיות שלהם במצלמה אה־לה "האח הגדול". זה לא עובד. הסדרה סובלת מצילום עכור ומשעמם, מתנועות מצלמה מכניות שממש מפריעות לצפייה ומתחושה בלתי נמנעת של עצלות, של מסגרת תיעודית כפתרון קל מדי לבעיות תסריטאיות אמיתיות. לא קשה כל כך לנווט סצנה כשהשחקן שלך מישיר מבט אל המצלמה ואומר מה הוא מרגיש ומה הוא רוצה שיקרה, נכון? נכון, והתוצאה היא סדרה על נושא מוכר מדי בביצוע שממש לא מוסיף לה נקודות זכות.

 

בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

סקינס

 

יש עוד נקודה קטנה בקשר ל־"2.3 פעמים בשבוע", אחת שעזרה לה עם החצי־כוכב הזה שנדרש לה כדי להתעלות בציון מעל הסדרה הישראלית השנייה במדור הזה: "2.3" היא נועזת, ולא רק בגלל שככה מגדירים אותה יוצריה. בפרק שבו צפיתי נספרו התחת של ג'ו סוויד, כמה פמפומים יבשים, ציצי (יפה) בפרופיל, התחת של אורי פפר ואקט אוננות אחד (של ארמוני הטינאייג'רית, לא פחות!). יפה, לא? עם קצת מזל, נועה תשבי (שמגלמת את מושא האהבה שהולך ליישר את פפר) תהיה הבאה בתור, ונוכל להתחיל לדבר על עוד כוכב שלם.

 

ציון: 2 כוכבים וחצי

 

"2.3 בשבוע", ראשון, 22:40, ערוץ 10

___________________________________________________________________________________________________________

 

עוד פנאי פלוס: