הדבר המגוחך ביותר בלהיות סלב, לא מניסיון אישי כמובן, הוא שהאומדן האמפירי שלך לגבי המציאות והמאפיינים שאמורים להרכיב אותה משתבש עד לבלי היכר. ולא שיש משהו רע בלחיות בסרט, אלוהים עדי שעל מנת לצלוח את היומיום התפל שלי גם אני נאלצת לצלול תכופות לחיים ביקום המקביל שמתחולל בתוך ראשי, ובכל זאת, יש דחפים שלא אמורים להשתבש. למשל, הדחף להיות פצצת מין קונצנזואלית מעל הכול.

 

לפני כשבוע הרעידה אחת מהנשים הנחשקות עלי אדמות, אווה מנדז, את כתלי הפרמיירה של בושם כלשהו לבית טיירי מוגלר. מנדז, שמצטיינת באינסטינקטים של מכונת סקס משומנת, הנחיתה חתיכת פצצה תמוהה על אחד המראיינים שנכח במקום ושאל אותה על סודות ה"מהממות" שלה. "האמת, הייתי מעדיפה להיות חמודה ולא סקסית", טענה הלטינית. "דבר ראשון, בגלל שלהיות חמודה זה כל כך הרבה יותר מאתגר מלהיות סקסית".

 

אם היה ניתן לעשות זאת תחבירית ולצאת בשלום, הייתי פותחת את הפסקה הזאת בסימן שאלה מצלצל. מסתמן שאפילו ממרומי האולימפוס שבו משתכנת עלמת החן מנדז, קשה להתענג על הקלות הבלתי נסבלת בה את קמה בבוקר והולכת לישון בערב עטופה בריר של גברים אקראיים.

 

 

עדי אשכנזי. איזה חמודה! (צילום: שי וליץ)
עדי אשכנזי. איזה חמודה! (צילום: שי וליץ)

 

 

קורע מצחוק לשמוע שקל להיות סקסית, בעיקר בגלל שלרובנו זה לא קל בכלל. מסעיר לגלות כי בעוד מנדז לא מבלה אף לא דקה בחיפוש אתגרים במסגרת הקריירה שלה, היא דווקא כן טורחת להתגייס למען הפיכת הטייטל המשוקץ "חמודה" לתו תקן נחשק של ממש. שיהיה לה בהצלחה. כידוע, וכמאמר הקלישאה, חמודה זה טייטל שניתן להצמיד לכל כונפה בעלת דופק. במלים אחרות, זו מחמאה למכוערות.

 

תווית החמודה היא אחת מהתוויות הבזויות ביותר שנשים נאבקות על מנת להיחלץ מהן. ולא רק בנות - חמוד זה הרי הטייטל שגם כל בחור סולד ממנו. הבחור החמוד הוא הידיד, היצור הא-מיני ההוא שלבסוף נאלץ לאבד את הבתולין בגיל 21 עם אחת מהחברות של אמא שלו. מי לעזאזל רוצה להיות חמוד, אווה? להיות חמוד זה טייטל נחשק עבור כלבלבים שמוטי אוזניים, חתלתולים רטובים מגשם, תינוקות מכוערים. לא עבור יצור אנושי שרוצה להזדווג.

 

 

קרן פלס. נשארה חמודה גם ממרומי הבלקון (צילום: רונן פדידה)
קרן פלס. נשארה חמודה גם ממרומי הבלקון (צילום: רונן פדידה)

 

 

כמובן שאפשר לרדת לעומקו של הדיון: האם בחורה חמודה יכולה להיות גם סקסית? אין ספק שישנם גברים שיוכלו לאשרר עבורנו את האוקסימורון הזה, אך ברחבי האנושות הלא פתולוגית קשה למצוא בחורה שצלחה בכבוד את החיבור שבין חמידות לסקס מטפטף. יש משהו בסקס אפיל שמנטרל את החמידות, ולהפך. דמיינו למשל את קרן פלס המופלאה ופני גור הכלבים הפותות להפליא שלה. הרי גם ממרומי הבלקון המדוגם שלה היא לא מצליחה לגרד את הסקס אפיל המטורף שמשפריצה חברתה מירי מסיקה. כל החמידות הנערית והנגישות שאופפות אותה די מיגרו את האפשרות שלה להפוך לסמל מין, על אף נתוניה הפיזיים המרשימים בהחלט. זה ישמע מוזר, אבל מסתבר שדווקא בשביל לשדר יצריות סקסית את צריכה לשמור על סטריליות מסוימת. סוג של פני פוקר שבחורות חמודות פשוט לא מצליחות לסגל.

 

פעם שאלתי את אמא שלי אם אני יפה או חמודה בעיניה. כשהיא טענה שאני חמודה, לא נותר לי אלא להיעלב עד עמקי נשמתי. כשהתמרמרתי בפניה על הקביעה, היא ניסתה להסביר לי שחמודה זו מחמאה הרבה יותר גדולה מיפה כי בחמודה יש משהו נגיש ואנושי יותר ופחות קר ומנוכר כמו בבחורה יפה. אני לא מבינה איך ההסבר הזה היה אמור להניח את דעתי. אם יש משהו שאני לא מעוניינת להיות זה נגישה ואנושית. בגלל זה תמיד משפיל אותי כשגברים מתחילים איתי ברחוב. זה לא מחמיא לי בכלל, כי זה אומר שאני לא מספיק יפה בשביל שהם ירגישו מאוימים ממני. לעזאזל, אני רוצה להיות כל כך יפה שאנשים לא יעזו לדבר איתי.

 

 

לירון ויצמן. כל האופנה שבעולם לא תעקור ממנה את המתיקות (צילום: רועי חביב)
לירון ויצמן. כל האופנה שבעולם לא תעקור ממנה את המתיקות (צילום: רועי חביב)

 

 

במפתיע, מסתמן שאמא שלי ומנדז לגמרי תיאמו גרסאות, שכן בהמשך הציטוט טוענת השחקנית כי "כשמישהו מחמיא לך שאת חמודה או מקסימה זה מרגיש אמיתי, זה מרגיש כמו מחמאה אמיתית. הרי סקסיות זה הרבה רוח וצלצולים. צריך להיות עם הרבה אישיות בשביל להיות חמודה, לכן זו בעצם מחמאה עמוקה יותר. כשמישהו מחמיא לך על זה שאת חמודה הוא מתייחס לאישיות שלך, לממשות שלך".

 

כן, זו הבעיה עם לקבל עצות שיק מסלבס בליגה כזאת. בעוד אנחנו מתות להרגיש קצת לא רגילות, הן מתגעגעות לתפלות המגוחכת של להרגיש "אמיתיות". הכי תסמונת "נוטינג היל".