אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בתצוגות האופנה הוא הדוגמניות, שכבר הפכו לסלבריטאיות בעצמן. יוקרת התצוגות תלויה גם במקבץ הדוגמניות שמהדסות על המסלול, וככל שהן מפורסמות יותר כך עולה המוניטין שלה. בחרנו את הדוגמניות הבולטות של קיץ 2011, אלו שפתחו תצוגות וסגרו קמפיינים – אלו שמייצגות את אידיאל היופי העכשווי על פי מעצבי האופנה.

 

אריזונה מיוז

 

ללא ספק, הדוגמנית החמה ביותר בשטח. מיוז מובילה את קמפיין איב סאן לורן ונבחרה לפנים של פראדה, פתחה וסגרה תצוגות של BCBG מקס עזריה, פראדה, מיו מיו, רושאס וקנזו. אך החותם האמיתי הגיע כשהקדישה לה אנה ווינטור 12 עמודים בווג, ואף השוותה אותה לסופר מודל לינדה אוונג'ליסטה. לעתים נדירות קוטפת דוגמנית מעל גיל תיכון הצלחה שכזו, ומיוז עושה זאת בגיל 23 כשהיא אמא לתינוק בן כשנתיים בשם ניקו. היא מייצגת מודל יופי בוגר עם רגליים על קרקע, מראה טבעי (גבות פראיות), קארה גלי וחיוך שובה. ולמרות התחושה הנינוחה שהיא משדרת, היא מסוגלת להשתנות כזיקית בהתאם לקונספט של כל תצוגה.

 

לינדזי וויקסון

 

רק בת 17, וכבר מחזיקה ברפרטואר תצוגות וקמפיינים לא קטן. הלוליטה עם שפתי הלב, הרווח בין השיניים והעיניים העגולות הגדולות פתחה את תצוגות קיץ 2011 של אייסברג ומיסוני, וסגרה את אלה של ג'ונתן סונדרס, מוסקינו וספורטמקס. השנה היא גם הפכה לפנים של אלכסנדר מקווין, מובילה את הקמפיין של מלברי והפכה לאחת הדוגמניות הלוהטות.

 

 

קרלי קלוס. בוגרת ואצילית (צילום: gettyimages)
קרלי קלוס. בוגרת ואצילית (צילום: gettyimages)

 

 

קרלי קלוס

 

האמריקאית עם הרגליים הארוכות והמחוטבות להפליא היא אחת הדוגמניות המדוברות כרגע. היא אומנם עוד לא בת 19, אך מציגה מראה בוגר ואצילי הכולל עיניים מלוכסנות, שפתיים דקות ויציבה של רקדנית בלט לשעבר. בקיץ 2011 היא פתחה את התצוגות של אוסקר דה לה רנטה, דונה קארן, בלומרין, כריסטיאן דיור, הרמס, ג'ון גליאנו, סוניה ריקל וזק פוזן, וסגרה את אלה של קרולינה הררה, ג'יאנפרנקו פרה, אלי סאאב ואחרים.

 

דפני גרונוולד

 

בינואר 2010 סומנה ההולנדית הצעירה באתר מודלס.קום כדוגמנית שצריך לעקוב אחריה. בחורף היא נבחרה לפנים של מיו מיו והופיעה בקמפיין מוצלח של המותג ביחד עם הדוגמנית לארה סטון. בקיץ 2011 היא פתחה את התצוגה של קלווין קליין בניו יורק ואת התצוגה של מקס מארה במילאנו, וסגרה את התצוגה של מארני. המראה הייחודי של בת ה-15 כולל מצח גבוה, עיניים שקועות וגוף צנום שעוד לא סיים לגדול – ולכן לעתים היא נראית כילדה קטנה המתחפשת בבגדי אמה.

 

 

דפני גרונוולד. עיניים שקועות וגוף שלא סיים לגדול (צילום: gettyimages)
דפני גרונוולד. עיניים שקועות וגוף שלא סיים לגדול (צילום: gettyimages)

 

 

פריה בהה אריקסן

 

אריקסן אומנם החלה את הקריירה ב-2004, אך השנה לא ניתן לדפדף במגזין אופנה בלי לפגוש את פרצופה הרענן. בקיץ 2011 היא פתחה את התצוגות של ראג אנד בון, בוטגה ונטה, פוצ'י ומארני, וסגרה את אלו של נרקיסו רודריגז, מארק ג'ייקובס, אלכסנדר וונג, אלברטה פרטי ומקס מארה. היא מייצגת מראה אנדרוגיני, אדג'י ולא מתאמץ המתוחזק ב-16 קעקועים, ומתאימה היטב להלך הרוח העכשווי, פוסט המיתון הגדול, בו משדרים המעצבים מראה חזק, על אופנתי, שורד.