אדל בספלוב, זוכרים? הצלע הנשית בפאוור קאפל "טום ואדל" מהעונה השנייה של "המירוץ למיליון" לא שוכחת עד היום, חמש שנים אחרי, את ההפסד הצורב בגמר.

אתם אולי מקמטים את המצח כדי לזכור מה היה שם, אבל היא, בגיל 22, עדיין מלקקת את הפצעים, כי השתמשה בכל הכלים שעמדו לרשותה באותה תקופה - נשיקות, צעקות ושיחות חתך עם החבר טום קשתי - כדי לקחת את הפרס הראשון.

את הכסף היא לא באמת הייתה צריכה. אביה העשיר מתגורר ברוסיה, ומעניק לה חיים של נסיכה נוטפת שיק ותיקי הרמס. היא רק רצתה לנצח, כי היא לא אוהבת להפסיד. "והיום רוב הסיכויים שהייתי זוכה", היא שוב מתחממת, "היום אני יותר רגועה והייתי מגיבה לדברים בפשטות. וגם לא הייתי עושה את זה עם בן זוג".

למה?

"כשאת מגיעה עם חבר שלך, את לא יודעת מה הולך לעבור עליכם. אני עשיתי את כל המשימות, הכל־הכל־הכל, ומי שהיה איתי לא עשה כלום. אבל עזבי, לא רוצה לדבר על זה".

בזמן שסדרות ריאליטי חדשות עלו ונשכחו, הספיקה אדל לסנן את המעריצות של החבר ואז להיפרד ממנו; לרדת במשקל; לעשות צבא (פקידת מפקד המטבח בבסיס שדה דב) ולשקוע בדיכאון־בוגרי־ריאליטי, המוכר לפסיכואנליזה גם כ"שכחו אותי בבית אחרי 15 דקות". אחר כך התפנתה לשופינג ולחשבון נפש קצרצר, התאהבה בבחור אחר, עברה לחיות איתו בניו יורק, ולאחרונה מתמודדת עם החיים בלעדיו.

עם חברותיה לקאסט IT GIRLS (צילום: אלדד רפאלי)
עם חברותיה לקאסט IT GIRLS (צילום: אלדד רפאלי)

עכשיו היא שוב איתנו. מככבת עם שלוש פשניסטות נוספות במידה אקסטרה־סמול בדוקו־ריאליטי החדש IT GIRLS (ימים שני-רביעי ב־HOT בידור ישראלי וחינם ב־HOT VOD). בתוכנית חוברות הבנות זו לזו כדי להקים אתר אופנה ועל הדרך להראות לנו איך נראים החיים כשאת בתו של איש עשיר (בספלוב), נראית כמו ברבי (קים אקאפי), בלוגרית צרת מותניים (אבישג נגר) או בתו של הפרסומאי המצליח אילון זרמון (דנה זרמון), שמסתמן בעצמו כהברקת הליהוק של הסדרה.

"היו תככים", היא מגלה, "ארבע בנות זה קרב חתולות. אבל ב'מירוץ' היה יותר גרוע".

מה היה גרוע?

"היה לי קשה. כשהייתה פגישה ראשונה של הזוגות במלון, המשתתפים האחרים אמרו, 'היא ילדה'. רציתי להוכיח לאנשים שאני מסוגלת".

מה קרה לך מאז?

"התבגרות. היום אני מרגישה שהייתי בובה שלהם. הייתי בת 17 וחצי, את רוצה להגיד לי שבגיל כזה נכון לעשות את כל הדברים האלה? זאת טעות. מה את מבינה מהחיים שלך?"

את מרגישה שהצלחת למנף כראוי את הפרסום ב"המירוץ"?

"לא בטוח. כשחזרתי לארץ קיבלתי שוק. לקחתי הכל קשה, כל הטוקבקים, לא הבנתי מי אלה האנשים שמתערבים בחיים שלי. הכל היה לי יותר מדי. הייתי מבולבלת ולא היה מי שיחזק אותי. פתאום בנות התחילו לעמוד מתחת לבית שלנו, טלפונים בלי סוף. החלפתי שלוש פעמים מספר טלפון. לא אהבתי גם שחיטטו לי בזוגיות, ולא אהבתי שנהיו לי חברים רק כי הייתי מפורסמת, ואחר כך התרחקו ממני כשכבר לא הייתי. הייתה הפרידה מטום ופתאום נשארתי לבד. אחרי חצי שנה שכחו אותי, לא עניינתי יותר אף אחד. נעלמתי לשנתיים, עשיתי צבא".

אדל בשער "לאשה" השבוע (צילום: רונן פדידה)
אדל בשער "לאשה" השבוע (צילום: רונן פדידה)

בעוד היא מככבת על המסך בתוכנית אחת, היא כבר מצטלמת לאחרת. הריאיון שלנו התקיים לפני שהיא נכנסה לצילומי העונה השנייה של "היחידה", דוקו־ריאליטי בהפקת סוכנות הייצוג והתוכן ADD. לא סתם מלהקי ריאליטי חוזרים ופונים אליה.

גם בגרסתה הנוכחית מצוידת בספלוב בתכונה הנכחדת של מי שנגעו בתהילה: פה שלוח רסן שמנפיק פניני קאלט. כזה שאף מלהק עם חוש דרמטי ורצון בסיסי בפרנסה לא ייתן לו לחמוק. ועדיין, היא טוענת, לא היה קל לשכנע אותה לחזור למסך.

"כשבאו אליי עם ההצעה ל־IT GIRLS, לא הסכמתי", היא משחזרת. "אמרתי להם, חבר שלי טס עכשיו לניו יורק, הוא מקים שם מסעדה, אני אעזוב אותו שם לבד? בחיים לא. אני אעמוד שם בשבילו, גם אם אני כל היום יושבת בבית ולא עושה עם עצמי כלום. אז ויתרו עליי וכבר היה ליהוק אחר, ואז שוב התקשרו אליי. העורך אמר לי, 'בבקשה, בואי, זאת לא תוכנית ריאליטי, אני לא אוציא אותך לא־את. זאת תוכנית סטייל'. ברגע שהוא התחיל לדבר איתי מהמקום הזה, חשבתי, אוקיי, למה לא לבוא לעזור לילדות ולנערות שאין להן כסף לקנות מותגים? עכשיו אני לא מצטערת לשנייה".

את מוצגת בסדרה כבת תפנוקים שלובשת רק מותגים.

"בגלל זה בהתחלה לא רציתי להצטלם. היה לי ברור שהקונספט הוא של בחורה עשירה, ואת תראי שאני לבושה שם טוב מאוד מכף רגל ועד ראש, ויש מותגים. אבל מה אכפת לי, אנשים יכולים לחשוב מה שהם רוצים, מי הביא לה את הכסף, יש לה ספונסר או לא, אם זה זיוף או לא".

נראה שתיק ההרמס שלך בסדרה אמיתי.

"קיבלתי אותו במתנה מאבא שלי. לבד לא הייתי קונה כזה בחיים, לא ארשה לעצמי, והילדות שלי לא יקבלו תיק של שאנל. הבעלים שלהן יקנו להן. אני אוהבת לשלב זארה עם תיק יקר. ילדה כמוני שנראית טוב - למה שלא אלבש פריטים פחות יקרים ואחסוך כסף? אז כן, קיבלתי כמה מתנות מאבא שלי. לא מלהיב אותי. כמה שיותר כסף, יותר בעיות".

את לא אוהבת מותגים? נו, באמת.

"אני כן אוהבת מותגים, אבל לא בכמויות של חדר ארונות מתלהב, ובחיים לא תראי באינסטגרם שלי תמונה של תיק שקיבלתי. אין מצב, זה כל כך מגעיל, למרות שעד לפני שנה הייתי מבזבזת ולא מעריכה את העבודה והכסף של אבא שלי".

איך רזית?

"החלטתי שמספיק עם התזונה המגעילה ועם טייק־אוויי ופיצות באחת בלילה. התחלתי לאכול בריא ותוך חצי שנה רזיתי שמונה קילו, ואני עושה TRX ופילאטיס. עשיתי שער ל'בלייזר' ואנשים השתגעו. זו אמנות. קים קרדשיאן מצטלמת בעירום כל שני וחמישי, ותראי איך מעריצים אותה".

"זו אומנות" אדל על שער "בלייזר", מעדיפה בלי בגד ים? (צילום: אלכס ליפקין)
"זו אומנות" אדל על שער "בלייזר", מעדיפה בלי בגד ים? (צילום: אלכס ליפקין)

היא נולדה בבת ים, עברה בגיל שנתיים לרמת גן, ומגיל חמש גרה בכיכר המדינה בתל אביב. אביה, איש העסקים הרוסי מארק בספלוב, עזב את הארץ כשהייתה בת כמה חודשים, והיא גדלה עם אחיה התאום אצל סבתה, אמו של אביה, והוא מימן מרחוק את החיים הטובים של משפחתו. עם אמה היא בקשר רופף.

מלבד האח התאום, שהוא מלצר במסעדה רוסית, יש לה אחות גדולה מנישואיה הקודמים של אמה ואח צעיר מנישואיו השניים של אביה. "כשאני רואה את האהבה של אבא כלפיו, צובט לי בלב", היא אומרת. "אבא תמיד רצה שיהיה לנו את הטוב ביותר, אבל סבתא גידלה אותנו. היא הקפידה שתמיד נהיה בקשר ונסעתי אליו כל הזמן".

לחבר האחרון שלה, שאיתו ניהלה זוגיות בת שנה וחצי עד לאחרונה, קוראים מאץ' (מצליח, במקור) עבד, בנו של השף והמסעדן קובי עבד. גם מאץ' הוא מסעדן, שהקים סניף אמריקאי של מסעדת "מיתוס".

שמונה חודשים מהזוגיות הם גרו בניו יורק, והיא התפייטה על האהבה ביניהם במהלך IT GIRLS. "הכרנו לפני חמש שנים, מבית ספר 'אנקורי'. הוא היה הידיד הכי טוב שלי. הייתה לו חברה ואז זה בכלל לא התאים לנו. הוא לא אהב את איך שאני, ואני לא אהבתי את איך שהוא".

עד ש...?

"ארבעה חודשים אחרי שעברתי איזו פרידה - לא מטום - ראיתי אותו בים. לא יודעת מה קרה, זה מאלוהים, הייתה לי פתאום התאהבות. אמרתי לעצמי, 'אני רוצה אותו עכשיו'".

מה הוא חשב על זה?

"הוא לא רצה אותי. את יודעת איזה עינויים עברתי כדי להיות איתו? איזו עבודה קשה? הוא אמר לי, 'אדל, ממי, עברתי פרידה מחברה שלי, אני עובר לניו יורק ואני רוצה להיות רווק בניו יורק. מה את רוצה ממני? את לא מבינה שאת לא יכולה להיכנס לי ללב כל כך מהר?' החבר המשותף שלנו אמר לי, 'הוא לא יהיה איתך, תעזבי'".

אני מניחה שלא חסרו לך מחזרים.

"הייתי אז אחרי הדיאטה, פצצה, אבל בחורים לא התקרבו אליי, כי במצבים כאלה אני הכי שטן שיש. אין מצב שמישהו יכול להתקרב אליי במסיבות. אם גבר מסתכל עליי, אני מחזירה לו מבט שהוא לא יכול לגשת אליי בחיים. אני לא יכולה להיות עם מישהו שאני לא מכירה שנים. רציתי רק את מאץ', אבל הוא אמר, 'יש לי בחורה אחרת במחשבות', ואני נלחמתי עליו בשיניים".

למה? את מזוכיסטית?

"אין מצב שאני אלחם על גבר, אבל כאן היה משהו אחר. כשהוא היה אומר לי, 'את יכולה לבוא אליי הביתה, אין לי בעיה', הייתי הולכת, נשארת לישון שם בכוונה. התאהבתי בו כי הוא הגבר העיראקי של פעם עם הכבוד לבחורה שלו. ראיתי את המשפחה שלו וכל כך רציתי להיות חלק מזה. רציתי שהם יאהבו אותי".

איך הפכתם בסוף לזוג?

"אחרי ארבעה חודשים שבהם מה לא עשיתי בשבילו, כל מה שאת יכולה לחשוב עליו, היה לי יום הולדת, והוא עשה לי מסיבה במסעדה שלהם, ואחר כך לקח אותי לירושלים. שם הוא אמר לי, 'אני מתחיל להתאהב בך'".

"אבא של מאץ' פתח לו מסעדה בניו יורק, ומאץ' רצה להתפתח. הוא עבד משמונה בבוקר עד שתיים בלילה כמו סוס. גם אני השתניתי. נהייתי הבן אדם שהכי מעריך את האנשים שקורעים את התחת, ואני הולכת ומטיילת כאילו אני פרינססה. אבל לא תמיד היה קל, כשהיו לנו ריבים, לא היה לי לאן ללכת. אני בן אדם עם המון דעות והייתי צריכה לסתום לפעמים".

בפגישה שלנו היא הגדירה את מאץ' בתור "האהבה הגדולה של חיי. הגבר שאני רוצה להיות איתו, לא מעניין אותי איפה. גם אם זה בסיביר על קרחון", אלא שממש לפני שנכנסה לצילומי "היחידה" – הם נפרדו.

"ממש קשה לי לדבר על זה", היא אומרת, "בואי נגיד שנפרדנו מסיבות אישיות. אהבה לא תמיד מספיקה. יש משפחה, יש נסיבות. ובגלל שאני עדיין מאוד אוהבת אותו וחושבת עליו רק דברים טובים ולא רוצה לפגוע במשפחה שלו, אני מעדיפה לא לפרט. חשבתי שהוא יהיה האבא של הילדים שלי ופתאום זה נגמר. נשבר לי הלב. שבועיים הייתי מרוסקת, בכיתי כל יום, כל היום. זה מי שחשבתי שאני אהיה איתו כל החיים ועכשיו הוא כמו אדם זר".

נורא עצוב, במיוחד אחרי שנלחמת עליו ארבעה חודשים.

"גם עכשיו נלחמתי עליו! ואני עוד אלחם. אני לא מוותרת עליו. הוא אהבת חיי הראשונה ועם עוד קצת מלחמה הכל יחזור לקדמותו".

איך מתמודדים עם פרידה מאהבה כזו, ועוד תוך כדי צילומים?

"עוברת עליי תקופה נורא קשה, כי אני פה לבד ועצובה ובלי אהבת חיי, ומצד שני טוב שזה קרה עכשיו, כי אני כל הזמן עסוקה. אנחנו בשיזפון, בחום של 50 מעלות על מדים ולמי יש זמן לחשוב על זה. אני מנסה לא להיות בדיכאון".

החברים לצילומים יודעים מה עובר עלייך?

"מצאתי פה חברת אמת, עדי שילון, שיודעת הכל ותומכת בי נפשית. זה מאוד מנחם".

איך תילחמי על הקשר כשאת פה, והחבר לשעבר בניו יורק?

"את זה תשאירי לי".

  • הראיון המלא עם אדל בגיליון "לאשה" החדש - השבוע בדוכנים