איזו נערה הייתה רינה מור (לא, לא מלכת הכיתה)? מה הקשר שלה לשרה נתניהו? ולמה בעצם היא חזרה הביתה?

"נולדתי לתוך המלחמה"

היא נולדה לפני 55 שנה במושב ציפורי ליד נצרת. למרות שהייתה תינוקת, התקופה של מלחמת סיני מתויקת אצלה מסיפורים כתקופה של מתח. מסביב למושב היו ערבים ולאבא שלה היה רובה בבית.

"הבסיס שלי לחיים"

בגיל שנתיים עברה לגור בבית-שערים ואחר כך בטבעון – שם עברו עליה כל שנות נעוריה. אבא זאב היה מכונאי, ואמא אפרת – גננת. אחת מתלמידותיה הייתה שרה בן-ארצי, לימים נתניהו. היא גדלה בבית חם ואוהב, ומה שאפיין אותו לאורך השנים היא היציבות שנתנה למור בסיס מצוין לחיים.

"החוף שלנו"

חוף טנטורה היה החוף של המשפחה. בימי הקיץ החמים המשפחה הייתה נוסעת עם צידנית ואוהל ומעבירה שם את היום. היא למדה לשחות בגיל צעיר, ואוהבת לעשות את זה גם היום.

אם בשנות השבעים היה פפארצי, ככה התמונה הייתה נראית (צילום: אהרון יוסלביץ)
אם בשנות השבעים היה פפארצי, ככה התמונה הייתה נראית (צילום: אהרון יוסלביץ)

"כמו תאומים"

אחיה רן הצעיר ממור בפחות משנתיים הוא היום איש מחשבים. הם גדלו כתאומים והמשחק האהוב שלהם היה במכוניות, כיאה לילדים של מכונאי. עשר שנים לאחר שרן נולד, הגיע האח עוזי, כיום רואה חשבון.

"סגורה וביישנית"

בגיל 15, רינה מור הייתה תלמידה טובה והצטיינה בביולוגיה, אבל תמיד נחשבה לסגורה וביישנית. היא לא חשבה שהיא יפה, כי המילה יופי לא הייתה קיימת בעולם המושגים שלה. היא לא הייתה מלכת הכיתה ולא היו לה הרבה חברים.

"הכי יפה בעולם?"

בגיל 20 היא זכתה בתואר מלכת היופי. היא הייתה חיילת בחיל האוויר ומאוד שיעמם לה בצבא, אז כשהוזמנה למיונים לתחרות היא חשבה לעצמה שזו דרך יותר מעניינת להעביר את היום. העניינים התגלגלו במהירות, היא הורידה עשרה ק"ג וזכתה בתואר. גם כשזכתה בתואר "מיס יוניברס" היא לא חשבה לרגע שהיא הכי יפה בעולם. היא המשיכה את החוויה בשנתיים של הרצאות ברחבי ארה"ב ואז חזרה הביתה.

"בזכות התלתלים"

את דורון גודר, לעתיד בעלה, פגשה מור כשעבדה אצל שאול אייזנברג. בפעם הראשונה שראתה אותו היא רצתה להעביר יד בתלתלים שלו, אבל עברו שנתיים עד שגליה אלבין שידכה ביניהם, וכעבור חצי שנה (בגיל 26) הם התחתנו.

עם הבעל דורון, גם בשחור-לבן רואים למה היא זכתה (צילום: אהרון יוסלביץ)
עם הבעל דורון, גם בשחור-לבן רואים למה היא זכתה (צילום: אהרון יוסלביץ)

"משפחה שכזאת"

דורון בעלה, הביא לנישואים את שחף בנו מנישואים קודמים. לזוג נולדו שתי בנות – שרונה ודניאלה, שהפכו את מור לאמא שחושבת שאימהות היא פלא.

"לאירופה ובחזרה"

בגיל ארבעים מור קיבלה תואר של עורכת דין. המשפחה נסעה להולנד בשליחות ושם היא סיימה תואר נוסף ועבדה עם השוק המשותף. אבל היא רצתה הביתה ולכן הם חזרו לישראל.

"והיום"

מור מתנדבת ב"ש.י.ל" – שירות ייעוץ לאזרח של משרד הרווחה והעיריות השונות. במסגרת התנדבותה היא מסייעת לאנשים מעוטי יכולת בנושאים של דיני משפחה, בעיקר גירושים, ומפנה אותם לקבלת סיוע משפטי. לעיתים היא גם ממלאת מקום של עורכת הדין הקבועה במנהל הנשים בהרצליה ומלווה שם הליכים משפטיים. היא רחוקה מהתקשורת ומחיי הזוהר וטוב לה בצורה הזאת.

רינה מור בתמונה מהשנים האחרונות (צילום: איתן טל)
רינה מור בתמונה מהשנים האחרונות (צילום: איתן טל)