לפני 22 שנה הגיעה לפריז דיאן קרוגר, נערה בת 15 מכפר קטן והררי בצפון גרמניה כדי לממש את חלומה להפוך לבלרינה. היא לא ידעה מילה בצרפתית ולא היו לה חברים. בסופו של דבר היא הצליחה להשתלב בעיר האורות. היא אומנם לא הפכה לבלרינה מהוללת, אבל מהר מאוד פיתחה קריירת דוגמנות מצליחה ובהמשך הפכה לאחת השחקניות האירופיות הבולטות והמבוקשות.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

במהלך הקריירה הנאה שלה, קרוגר הבלונדינית הנאווה הספיקה לעבוד פעמים עם בראד פיט בשוברי קופות הוליוודיים ("טרויה", "ממזרים חסרי כבוד"), להנחות את טקסי הפתיחה והנעילה של פסטיבל קאן, לגלם דמויות מרתקות ומורכבות כמו מארי אנטואנט והלנה מטרויה, לחרוך שטיחים אדומים ולהפגין חוש אופנתי משובח - וגם לשמש פרזנטורית של מותגים ובתי אופנה מובילים בתחום האופנה והקוסמטיקה, כמו לוריאל, שאנל וקלווין קליין.

עכשיו הגיע הזמן של קרוגר בת ה־37 לעשות וי על תחום נחשק נוסף: לככב ולהוביל סדרת טלוויזיה אמריקאית. בימים אלה קרוגר בולטת על המרקע ב"הגשר" (yes Oh, yes VOD), עיבוד מצליח תוצרת FX לסדרה הסקנדינבית המוערכת.

העלילה מתרחשת על רקע פשע שהתרחש בגשר המחבר בין אל פאסו ארצות הברית לחוארז במקסיקו. קרוגר מגלמת את סוניה קרוס החוקרת רצח של שופטת אמריקאית, שהיתה ידועה בעמדותיה הנחרצות נגד המהגרים הלא חוקיים. קרוס חסרת הסבלנות נאלצת לשתף פעולה עם עמיתה המקסיקני, ומהר מאוד השניים מבינים שיש להם עסק עם רוצח סדרתי אכזרי, הפועל משני צידי הגבול.

"אהבתי מאוד את הסדרה המקורית, והיא ריתקה והפנטה אותי", אומרת קרוגר במפגש שקיימתי איתה בפסטיבל ברלין. "לשמחתי הסדרה האמריקאית אפשרה לי לתת פרשנות משלי לדמות. הגרסה שלנו מאפשרת היכרות יותר מקיפה עם החיים הפרטיים של סוניה.

"העובדה שסוניה קרוס היא אשה עם תסמונת אספרגר היא זאת שמשכה אותי לפרויקט הזה. אף פעם לא היתה לי תשוקה לגלם שוטרת, מה גם שאני לא הטיפוס שמתאים לו להתרוצץ עם אקדחים, אבל הדמות של סוניה כל כך מורכבת ומרתקת שאי אפשר להגיד להצעה כזאת לא - היא פשוט שונה וקולית מדמויות אחרות של שוטרות. בגלל האספרגר, היא ניחנה ביכולת להתרכז ולהתבונן במציאות מנקודת מבט אחרת לגמרי, וזה היה אתגר לעשות מישהי כזאת".

איך התמודדת עם האתגר?

"כל הנושא של אספרגר היה חדש מאוד עבורי. שמעתי אומנם על אוטיזם, אבל לא הייתי מודעת לאספרגר. אז כמובן שהתחלתי לקרוא ולהתעמק בנושא, וגם הצמידו לי בחור צעיר בשם אלכס, בחור עם אספרגר, והוא שימש כיועץ והמדריך בזמן הצילומים, ביליתי איתו יותר מאשר עם חבריי לצוות, והיו לי כל כך הרבה שאלות אליו, לעיתים מביכות ולא נוחות, ולא נרתעתי לשאול. בזכות אלכס הייתי יכולה לישון טוב בלילה, בגלל שידעתי שהוא משגיח עליי ומוודא שאני עושה נכון את התפקיד".

במרכז חייה הרומנטיים של קרוגר ניצבים שני גברים שווים: הבמאי־שחקן הצרפתי גיום קאנה ("אל תגלה") והשחקן האמריקאי ג'ושוע ג'קסון - שלנצח יהיה פייסי מהסדרה "דוסון קריק", וגם מוכר מהסדרה "פרינג'". עם קאנה היא התחתנה ב־2001, וכינתה אותו "אהבת חיי". הנישואין של הזוג היפה הזה לא שרדו.

"כשאתה נשוי, יש לך מחויבות לבעל שלך, וכשחקן קשה לשמור על המחויבות הזאת, כי אתה כל הזמן מצטלם במקומות שונים בעולם", היא הסבירה לאחר הגירושין. "אחרי שנפרדתי מגיום, הבנתי שאני מעכשיו אחראית לעצמי, ואין לי רגשי אשמה על כך שאני עסוקה בקריירה, והשינוי הזה משתקף באיכות העבודה שלי".

ב־2006 היא הכירה את ג'קסון, ובשבע השנים האחרונות אהבתם מתרוצצת על פני שלושה בתים: בוונקובר, פריז ("בשבילי פריז היא הבית. אני חושבת שג'וש נהנה לבלות בעיר ומרגיש שם בנוח") ובלוס אנג'לס. "אני יכולה לגור בכל מקום", מכריזה קרוגר. "לפעמים אני רואה כוכבים שנלכדים בבועה של זוהר וראוותנות. לי זה לא מתאים. זה תלוי באישיות שלך ובאיזה סוג של חיים אתה רוצה לחוות. האם אתה רוצה להיות מבודד או לא".

קרוגר מתוודה שהקשר בינה לבין ג'קסון התחיל דווקא בדייט בעייתי ולא מוצלח. "ג'וש כל הזמן טוען שהוא ביקש ממני לצאת לדייט והסכמתי, אבל זה ממש לא נכון - בכלל לא הסכמתי לצאת איתו לדייט. הסכמתי רק לשתות כמה משקאות איתו, ולמעשה היו לי תוכניות להמשך אותו ערב - לצאת עם מישהו אחר, כך שאין מצב שהסכמתי לצאת עם ג'וש לארוחת ערב.

"וכך ישבנו על הבר, והשעה היתה כבר 21:00, והייתי מוכנה לעזוב את המקום ולהגיד לג'וש שלום ולהמשיך לארוחת הערב המיועדת. ואז הוא אמר לי: 'בואי נלך, הזמנתי מקום לשנינו'. וחשתי מאוד רע עם כל הסיטואציה, וקלטתי שהוא מאוד משתוקק לצאת איתי, והתלבש יפה, אז אמרתי: 'או.קיי, בסדר, בוא נלך'.

"ואז הוא לקח אותי למקום רומנטי, שהיה מלא בפרחים יפים ומרהיבים, שגורמים לי לתגובה אלרגית קשה. וזה היה נורא, והעיניים שלי לא הפסיקו לדמוע, שלא לדבר על האף שלי. חשבתי שג'וש יתחשב במצבי ויציע לקחת אותי הביתה, אבל כמובן שזה לא קרה - והוא דיבר על עצמו שעה וחצי בלי הפסקה. ואז הוא לקח אותי חזרה למלון, והמכונית שלו היתה ממש גרוטאה, והיא הריחה כל כך רע, והדלת שלה נאכלה על ידי כלב.

"ג'וש ניסה לנשק אותי, ותהיתי האם לסטור לו. יחד עם זאת הוא היה מאוד חמוד. אחרי הדייט הזה חשבתי שהוא בחיים לא יתקשר אליי שוב או ידבר איתי, אבל למחרת הוא שלח לי פרחים יחד עם חבילת ממחטות נייר".

קרוגר לא זוממת בינתיים למסד את הקשר נוכח משקעי העבר שלה עם מוסד הנישואין. "כבר עשיתי זאת פעם אחת, וזה הספיק לי", היא נימקה. "אין לי עניין לעשות זאת שוב. לא אכפת לי לחגוג במסיבה, אבל אני לא מעוניינת בטקס דתי".

לא רוצה להתחתן שוב. דיאן קרוגר (צילום: gettyimages)
לא רוצה להתחתן שוב. דיאן קרוגר (צילום: gettyimages)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :