חידה: בסרטון היוטיוב שהזניק את הקריירה של הזמר מאור אדרי, "לב קבור", מה יש יותר? צפיות, גברים חשופי חזה (אחרי הסרת שיער) או פחיות כחולות של משקאות אנרגיה? התשובה: צפיות, כנראה. 1,120,023 איש שחיפשו ומצאו את הסרטון לא טועים.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

עזבו את הצורך לבנות על הרדיו, לחרוש את השטח בהופעות, להתחנף לשדרני הרדיו האזורי ולהגניב להם סינגלים; מספיק להעלות וידאו מחאפלה שאורגנה ליד הבריכה במלון באילת והופה, אלבום ראשון, אלבום שני, שניהם מוכרים זהב. האנגר 11, פעמיים (!), וביולי האחרון - קיסריה. זינוק מטאורי יהיה אנדרסטיימנט לתיאור הקריירה של אדרי בשנתיים האחרונות, מי שתתקשו לזהות כשיעבור לידכם ברחוב.

הספק מרשים. לקיסריה הגעת עוד לפני שהפכת לפנים מוכרות בכל בית.

"אני חושב שזמנים משתנים. לדעתי היום יותר קל להגיע לאן שהגעתי מאשר מה שהיה פעם. יש פייסבוק, יש יוטיוב, סלולר, הורדות. יותר קל להיחשף מפעם, ואם כולם מכירים אותך, אז זה כבר הסוף ואין לאן ללכת משם. לא בונים את זה ביום, יומיים, ולא בשנה או שנתיים. יש לי עוד לאן לשאוף, שכולם יכירו אותי. לאט לאט, בדרך שלי".

כשהסרטונים ביוטיוב תפסו תאוצה, שדרן רדיו לב המדינה אליקו כהן החליט להזמין את סנסציית היוטיוב אליו לאולפן ונתן את חותמת הכשרות שלו לכוכב המתהווה. ומאז? אדרי לא מפסיק לעבוד ומתחכך בקרם דה לה קרם של התעשייה המזרחית. תופר אירועים, פותח קופות בלי חשש, מדי פעם עובר על התגובות של המעריצים בפייסבוק (הם טוענים שהוא צריך לחזור לשיר דיכאון. הוא טוען שהכל במינון), ומפרגן לאליקו, כי זה מה שצריך לעשות.

שניכם מרוויחים מהחיבור ביניכם ומההצלחה שלך. חייבת לשאול: לא סגרתם דיל או משהו, נכון?

"אליקו זה באמת בנאדם שבא ועושה מהנשמה כי זה הרדיו, בשביל המוזיקה. הוא האמין בי. בלי החיבוק של הקהל לא היה קורה משהו, אתה יכול להיות מושמע בכל מקום אפשרי, וזה לא קורה כי הקהל לא אוהב ולא מחבק. זה הכל.

"השמועות על דילים זה חארטה, זה שקר, בחיים לא היה דיבור כזה. לא באתי מבית היי־סוסייטי ולא היה לי חשבון בנק מפוצץ וגם לא משקיע. באתי ממש מהשטח, מהשכונות ברמלה, מהמקום הכי פשוט שיש, וזאת ההוכחה הכי גדולה שבאמת שום דיל לא קיים שם".

אתה לא פוחד להתקרב אליו כל כך? הוא לא היסס להסתכסך עם זמרים מצליחים.

"לא, באמת זכיתי להכיר אדם מדהים. כשירון אילן מזמין אותי אני הולך. כשדידי הררי משמיע אז זה בסדר. מה שקורה ביניהם זה ביניהם. זה לא צריך לעניין אף אחד, אני לא נכנס למקומות האלה, לא אכפת לי. אני פה לעשות מוזיקה ולא להתעסק בשטויות. אני חבר של אליקו, הוא הראשון שבאמת העז והשמיע. התחברתי אליו מאוד, הוא יקר לליבי ואין עניין של פחד".

לטובת מי שטרם החל לעקוב: אדרי, שיחגוג 25 באפריל, גדל ברמלה לאבא עורך דין ואמא עקרת בית, האח הצעיר בין שלושה. הלימודים לא כל כך עניינו אותו, הוא רצה לעבוד. אז בגרות מלאה אין לו, כי במקום ללמוד מתמטיקה הוא החליט ללמד את עצמו לנגן ולהפיק.

"למדתי איך מקליטים, איך עושים, איך התהליך, איך זה נבנה עד שזה נוצר. היינו שרים כל הזמן, פתאום גיליתי שאני יודע לכתוב שירים. קניתי קלידים וניסיתי לנגן עם אצבע אחת, וזה גם משהו שבא לי לבד. להפיק מוזיקלית זה גם משהו שלמדתי מלראות ולשמוע. בלי שום בית ספר".

אדרי תפוס חזק כבר חמש שנים, חמסה חמסה. נטלי קוראים לה, בת גילו מלוד. הם עוד לא גרים ביחד כי היא דתייה ואסור לפני החתונה שלא נראית באופק. כל השאר, אגב, מותר, כמו שאדרי מציין בחיוך.

באסה, עד שהתפרסמת ובנות עפות עליך אתה עמוק בזוגיות.

"ממש לא. ממש לא. טוב לי, יש סביבי הרבה אנשים שמחזיקים אותי שפוי ובזכותם אני יודע איפה הגבולות שלי. נטלי היא אחת מהם - מבהירה איפה הגבולות שלי, וטוב לי. אם לא היה לי טוב הייתי קם ועוזב. אנחנו נהנים מזה יחד".

היא לא נרתעת מזה שיש לך מעריצות?

"היא תמיד אומרת לי - אני יודעת מי אתה ואני סומכת עליך וזה הכוח של הזוגיות שלנו".

איך אתה מבהיר למעריצות לשמור מרחק?

"אני לא, אני פשוט שומר על עצמי. עושה את העבודה שלי וזהו. את יכולה לתת לי מספר טלפון, השאלה מה אני אעשה איתו. זה יכול להיכנס לטלפון וזה יכול להישאר מונח באוטו. כל אחד שיעשה מה שנכון לו.

"היו כמה פעמים שישבתי באירוע השקה ופתאום ניגשה אליי מישהי ולחשה לי שהחלום שלה זה לילה מטורף רק אני והיא. אני לא יודע איך להגיב לזה, זאת חתיכת הפתעה להגיד את זה. באותו רגע אמרתי לה, 'נשמה, יש לי חברה ותודה אבל אני מוותר'. לפעמים אני מעדיף לטאטא מתחת לשטיח כאילו זה לא היה אז אני לא מספר לנטלי, אני לא רוצה להכביד יותר מדי, גם ככה לא קל לחיות איתי".

עוד משהו שהחברה היתה צריכה לספוג: עליית שמו של בן זוגה לכותרות בפרשיית אייל גולן. אדרי זומן לתחנת המשטרה עם התפוצצות הפרשה ושמו פורסם ברבים כמי שלקח חלק במסיבות החשק ונחשד בקיום יחסי מין עם קטינות. החשדות נוקו במשטרה, ברשתות החברתיות זה ייקח קצת יותר זמן.

"באמת שאין לי שום קשר לכל העניין הזה", הוא אומר ומושך בכתפיו. "אחד מהמעורבים בפרשה זה אדם שיצא לי לעבוד איתו. הוא הזמין אותי ליום הולדת, הגעתי, ישבתי עשר דקות, אמרתי מזל טוב. אחת הילדות שהיתה שם הצטלמה איתי וכשהגעתי למשטרה שאלו אותי אם אני מכיר את הילדה. אמרתי שלא, והראו לי תמונה איתה. שאלו למה הצטלמתי איתה. אמרתי לחוקר שיבוא לטייל איתי ביחד ויראה כמה אנשים יבואו להצטלם איתי. שאלו אותי אם ראיתי דברים שם, עניתי שלא".

ולא שמעת שמועות על מה שקורה?

"שום דבר. הפתיע אותי לאללה".

הטלפון מהמשטרה לא הלחיץ אותך בטירוף?

"תקשיבי, באותה תקופה עלתה התוכנית 'אמבוש' והייתי בטוח שעושים לי אמבוש! אני אפילו לא בקשר עם אייל גולן, אף פעם לא דיברנו. הייתי בטוח שצוחקים עליי. התקשרתי ליחצ"ן שלי ושאלתי אותו: 'תגיד לי את האמת, עושים לי אמבוש?'. לא ישנתי כל הלילה, נלחצתי, אבל הנה, כמו שזה בא זה נגמר. ככה זה בתקשורת, אנשים אוהבים לדבר".

מה החברה חשבה על כל הסיפור?

"האמת שהיא, ולא רק היא, גם אנשים שפגשו אותי, כולם אמרו 'אין מצב'. מכירים אותי. היא אפילו לא היתה צריכה להגיד. אני התבאסתי מזה, את יודעת, אני באמת שומר על עצמי, לא בא לי על השטויות האלו".

לדעתך נעשה לאייל גולן עוול?

"ברור. זה היה 28 שעות ביממה בכותרות. אני לא מתערב, אבל בטח שנגרם עוול. אנשים ראו את זה וכל אחד קיבל את זה בצורה אחרת, חלק האמינו לו, אבל חלק גם אמרו עליו איכס".

אתה לא יכול להבין למה ההוללות הזו מתפרשת כחזירות, כניקור עיניים?

"תראי, אם אדם רווק וצעיר ואוהב את החיים האלה והחאפלות האלה וכל הבלגן הזה, אז מישהו יכול להגיד לו לא? אני לא מדבר על קטינות, אני מדבר על מסיבות. למה לא, תיהנה. כל אחד שיעשה מה שהוא חושב שנכון לו.

"אני בכל אופן שם את עצמי במקום שבו טוב לי - הזוגיות שלי, המשפחה שלי, החברים. אם אני עושה מסיבה בבית, אז זה עם אנשים שנכון לי שיהיו כאן. כאן אין מסיבות חשק. יש מסיבות קריוקי. כשיש לי סוף שבוע פנוי אז אנחנו יושבים כל המשפחה פה, אבל חוץ מקצת פיצוחים ואלכוהול לא תמצאי יותר מדי. באחריות".

** את הראיון המלא תוכלו לקרא בגיליון החדש של פנאי פלוס

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :