>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

המבורג, 1962

נפשות פועלות: ג'ון לנון, פול מקרטני, ג'ורג' הריסון, סטיוארט סאטקליף

הסיפור האמיתי: אחרי שסולק מאונייה של הצי הסוחר שבה הועסק, מצא את עצמו רד משוטט בברים האפלוליים של המבורג, שם נתקל בגלגולם הראשון של הביטלס. פול, נלהב מכישרונו של רד, סיפח אותו ללהקה על אפם וחמתם של האחרים, במיוחד לנון שהרגיש כי מנסים להחליפו.

פגוע וזועם, לנון החליט להרעיל את רד, אולם כוס הבורבון שהכין לו הגיעה לשפתיו של הבסיסט המוכשר סטיוארט סאטקליף, ששתה ומת. רד נמלט באישון הליל ברכבת משא שיצאה ליאקוצק, סיביר. הביטלס המשיכו בלעדיו.

ורד אומר: "חצופים, אני לימדתי אותם כל מה שהם יודעים. את ג'ון לכתוב, את פול לשיר, את ג'ורג' לנגן ואת רינגו איך נדחפים ללהקה מצליחה. אגב, אם משמיעים את השירים שלהם אחורה שומעים, 'תודה רד אתה מדהים'".

ניו יורק, 1964

נפשות פועלות: בוב דילן, ג'ואן באאז, בובת פיתום

הסיפור האמיתי: רד, שעשה קולות רקע לבוב דילן, הסתבך איתו אחרי שהתאהב באהובת נפשו של דילן, ג'ואן באאז, וחטף אותה. רד החזיק אותה בבגאז' של האוטו שבוע ימים, מביא לה פכסמי כוסמת ומיץ חיטה, עד שבאאז נשבעה לאהוב אותו לנצח.

אחרי ששחרר אותה מהבגאז' ולקח אותה הביתה, הגיע בוב עם שוטגאן ובלי מסרים של שלום וליברליזם. אחרי מאבק קצר נורה רד ברגלו, אבל לא לפני שחבט בדילן בבובת פיתום שקנה שבועיים קודם לכן מצועני שאמר לו כי יזדקק לה, וגרם לו לזעזוע מוח.

מאותו היום דילן השתנה ומעולם לא חזר לפוזת הטרובדור האקוסטי שלו, אלא התחיל בקריירה חשמלית עם "Like a Rolling Stone", והכה את מעריציו בתדהמה.

ורד אומר: "מתי הצלם מגיע לצלם אותי בעירום? יש לי 'באד שיער ערווה דיי'"

סנטה מוניקה, 1971

נפשות פועלות: וורן בייטי, ג'ק ניקולסון, קוקסינל בשם פרדי

הסיפור האמיתי: רד הוזמן למסיבת חשק פרועה ורבת משתתפים באחוזתו של ג'ק ניקולסון ההולל. כשהגיע, הכיר לו וורן בייטי, עירום לחלוטין ושיכור, בחורה יפהפייה אותה כינה "פרדי". רד, שתוך זמן קצר גמא כמה ליטרי אלכוהול בעצמו, מצא את עצמו מתחיל לתנות אהבים עם הגברת על גג הרעפים של הבית, כשכמה רעפים קרסו והזוג המתגפף מצא את עצמו נופל, עירום ושיכור, תשעה מטרים היישר לתוך הג'קוזי שבו השתכשכו ניקולסון ושתי שרלילות שהתחפשו לבתולות ים.

לניקולסון נשברה עצם הבריח, אחת מבתולות הים כמעט וטבעה, וכשנפלו, המגבת נשמטה ממותניה של פרדי, ורד גילה למה יש לה שם של בן.

ורד אומר: "נו אז מה? לך אין פאדיחת שכרות מדי פעם? פרדי זה שם יוניסקס. זה היה יכול לקרות לכל אחד אחר".

לונדון, 1985

נפשות פועלות: חברי להקת בלאק סאבאת

הסיפור האמיתי: רד, שאמור היה לנגן בגיטרה בהופעת הצדקה הענקית לייב אייד במקום טוני איומי, הגיטריסט הפצוע של הלהקה, הסתכסך עם אוזי אוסבורן דקות ספורות לפני העלייה לבמה. אוזי, שיכור כהרגלו, החליט שילמד את רד לקח והחליט לקצץ את אצבע הגיטרה שלו שתהיה כמו אצבעו המפורסמת של איומי, שנפצע בתאונת עבודה במפעל והמציא את הריף של הרוק הכבד בשל מוגבלותו.

במסגרת המאבק שהתחולל ביניהם בחדר ההלבשה - אוזי מניף סכין ורד צורח ומנסה להגן על עצמו - נדקר ניק קרשו שעבר במקום בדרכו לבמה. רד, שנחלץ מאוזי, התנדב להחליף את קרשו על הבמה ולבצע את הנאמברים שקרשו תכנן, ומאחר שהשילוב בין חרא של חומר מקור ואמן שלא מכיר ולו מילה ממנו איננו טוב, קברה ההופעה את הקריירה של שניהם.

ורד אומר: "אני לא יכול להגיב על זה, אבל אני יכול להקריא לך את התשובה הרישמית מהעורך דין: 'פאק יו'".

לוס אנג'לס, 1997

נפשות פועלות: ביגי נוטוריוס ב.י.ג סמולס

הסיפור האמיתי: שבועות ספורים לאחר שנורה ונרצח טופאק שאקור, שכר הראפר הניו יורקי ביגי סמולס את רד כמאבטח. כשגילה כי רד גיטריסט שיכול להתחרות בגדולים ביותר, הפך אותו לנגן הסשנים שלו, אולם לא כיסה את החור באבטחה, ובמרץ 1997 נורה למוות בדרך למסיבה בלוס אנג'לס.

רד, שנותר בניו יורק כדי לסיים את האלבום, מעולם לא סלח לעצמו על שהפקיר כך את ידידו. שבועיים אחרי הרצח, פאף דאדי פיטר אותו בגלל ש"אתה נראה לי מדוכא מדי. אני שונא אנשים מדוכאים. ביי".

ורד אומר: "די עם הסיפור הזה. כל ראיון אותו סיפור. יש לך מזל שאנחנו מדברים בטלפון אחרת הייתי עושה לך חוקן טבסקו".

ניו יורק, 2013

נפשות פועלות: מיילי סיירוס, רובין תיק

הסיפור האמיתי: תחילה, היה זה רד שאמור היה להופיע על הבמה עם מיילי סיירוס בטקס פרסי MTV האחרון, אולם פעם אחר פעם, רד לא הצליח להשתלט על עצמו כשמיילי ביצעה עליו את הטוורקינג שלה. האינסטינקט הרוק'נ'רולי הטבעי שלו היה לפמפם חזרה. אחרי כ־327 ניסיונות, נמאס למיילי, שדרשה כי יחליפו אותו לאלתר. מבויש, רד צפה ברובין תיק האפס מטוורק את מיילי במקומו.

ורד אומר: "טוב, מתי אתה מתפשט. מה זה, ראיון בלי אפטר־סקס? אני לא מאמין שעניתי לך על כל השאלות האלה לחינם!".

"המופע של רד ודביר", רביעי ושבת, 22:30, ערוץ 2

** את הכתבה המלאה תוכלו למצוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :

  • איך הפכה רוני דואני לסמל מין? ראיון נועז