קשה לדבר על "הוליווד הצעירה" - זאת שמתרחשת בזמן שבן אפלק וג'ניפר גארנר עושים תורנויות טיטולים וג'ניפר אניסטון בוחרת פאנלים למטבח - מבלי לדבר על ליאם המסוורת.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

השחקן בן ה־23 הפך מגולש אוסטרלי ממוצע עם שק חלומות הוליוודיים, לאחד האנשים המסוקרים והמסקרנים ביותר בתקשורת האמריקאית. הסיבה: המסוורת נחשב ל"חבילה השלמה": הוא חתיך באופן יוצא דופן, מוכשר מספיק ביחס לתחרות מסביבו, הוא גולש מהזן המגניב ויש באמתחתו תפקידים אטרקטיביים.

גם בגזרת הרכילות הוא מספק את הסחורה, אחרי שפירק אירוסין וזוגיות בת שלוש שנים עם מלכת הלשון והפרובוקציות, מיילי סיירוס. הבעיה: הוא קצת דושבאג.

ככה זה התחיל: המסוורת נולד ב־13 בינואר 1990 לאם מורה לאנגלית, ואב עובד ברשויות הרווחה של אוסטרליה. הוא הבן השלישי והצעיר ביותר של השניים, אחרי לוק, אחיו הבכור וכוכב הסדרה האוסטרלית "שכנים שכנים", וכריס, אחיו האמצעי וכוכב הוליוודי יותר גדול אפילו ממנו.

כשהיה בן שמונה עקרו הוריו לאי אוסטרלי קטן בשם פיליפ איילנד, שבו בילה המסוורת את שנות נעוריו ושם גילה שהוא טוב בעיקר בלגלוש ובלתפוס בחורות.

בד בבד החל המסוורת ג'וניור להתעניין במשחק כמו אחיו הגדולים, והצליח למצוא לעצמו סוכן כבר בגיל שנה, מה שעזר לו להבליח בתפקידי אורח באופרות סבון אוסטרליות, כמו "שכנים שכנים" ו"קרוב רחוק".

האמסוורת, שחיפש את הכסף הגדול, ראה את אחיו כריס נוטש להוליווד, וכדי להתקיים נאלץ לחלטר כרצף במשך כמה חודשים, תוך שהוא נכשל בניסיונותיו להשיג תפקידים נוספים.

במרץ 2009 החליט המסוורת בן ה־19, שהוא קץ בעסקי הרצפות־ולפעמים־משחק, ונסע לנסות את מזלו בהוליווד. בהתחלה הוא נאלץ לחלוק חדר באכסניה עם אחיו כריס ועוד כמה אנשים זרים, אך למזלם של ההמסוורתים, נראה שהוליווד התאהבה בקסם האוסטרלי שלהם, ולמעשה, את כל תשומת הלב שחיפשו באוסטרליה הם קיבלו בהוליווד.

את התפקיד המשמעותי הראשון המסוורת קיבל רק כמה חודשים אחרי שנחת בלוס אנג'לס השמשית בסרט "הבלתי נשכחים 1" לצד סילבסטר סטאלון, אך מאוחר יותר דמותו נמחקה מהתסריט (רק כדי לחזור בגדול ב"הבלתי נשכחים 2.0").

כמה חודשים לאחר מכן העניינים בין ליאם לבין אחיו הגדול כריס התחממו והם מצאו את עצמם מתחרים על אותו התפקיד, של גיבור הקומיקס "תור" (המוקרן בימים אלה בבתי הקולנוע). בסופו של דבר כריס היה זה שנבחר לגלם את הדמות הנחשקת.

מאוחר יותר דיברו השניים על התחרות על התפקיד וליאם אמר: "זה בסדר, אנחנו בתחרות בריאה, אנחנו דוחפים זה את זה להצלחה".

במקום להתייאש, המסוורת ג'וניור המשיך לנסות את מזלו בעיר האורות. אחרי שלל כמעט־התקבלת, ליאם כבש את התפקיד הראשי הראשון שלו וזכה להצעה ששינתה את חייו, להשתתף לצד מיילי סיירוס (אז בחורה שפויה וכוכבת הילדים הכי גדולה בעולם) בסרט "השיר האחרון".

הציניקנים יגידו שהמסוורת ראה הזדמנות טובה ולקח אותה בשתי ידיים, שהסרט "השיר האחרון" אומנם לא היה מאסטרפיס, אבל קרבה לסיירוס הגיעה עם הרבה יוקרה, עניין תקשורתי ולא מעט כסף.

הרומנטיקנים יגידו שהמסוורת בסך הכל הגיע לעבודה והתאהב. איך שלא מסתכלים על זה, המסוורת לא רק השיג את התפקיד הראשי הראשון שלו (מגזין "הרולינג סטון" כתב: "הסרט כל כך נורא שהוא גורם ל'היומן' להיראות כמו 'קזבלנקה'"), אלא גם את החברה המפורסמת הראשונה שלו.

הניוז הכי לוהט בקיץ 2009 היה העובדה שמיילי התגברה על האקס המיתולוגי, ניק ג'ונאס מלהקת האחים ג'ונאס, וזרמה הלאה עם מי שכונה בזמנו "הבחור ההוא, מ'השיר האחרון'". קצת מעליב, אבל המסוורת לא לקח ללב, הוא השפיע על מיילי לטובה, ולפי מקורבים גרם לה אפילו להתנתק מעט מהטוויטר ולהתרכז בקריירה שלה.

לכאורה סיפור סינדרלה מושלם, אך כבר אחרי שנת זוגיות, ב־2010, התגלו הסדקים: המסוורת וסיירוס נפרדו באוגוסט, חזרו אחד לזרועותיה של השנייה כעבור כמה ימים, ונפרדו שוב בנובמבר באותה השנה. בתחילת 2011 השניים דגמנו עוד קאמבק והפעם נראה היה שהיחסים שלהם עלו על דרך המלך.

בפברואר 2012 המסוורת סיפר בראיון ש"מיילי גורמת לי להיות ממש מאושר. צילמתי איתה סצנות שבהן הייתי אמור להיות מאוהב בה. אתה צריך להיות לא אנושי כדי לא להרגיש שם משהו". אחרי לא מעט ספקולציות,

ביוני 2012 השניים הכריזו בפני העולם שהם מאורסים, הוא בן 22 והיא בת 19 בלבד. במקרה (או שלא), ההודעה מגיעה כשהקריירה של המסוורת נמצאת בשיא פריחתה, הוא נישא על אדי ההצלחה הפנומנאלית של "משחקי הרעב 1" ומצלם את סרטיו "אמפייר סטייט", ו"פרנויה", ומכין את עצמו לקראת הצילומים של הסרט השני של "משחקי הרעב". סיירוס, לעומת זאת, התחילה לעבוד על אלבומה הנוכחי והשערורייתי.

ואז הכל התחיל להידרדר. סיירוס, שכבר קצה בתדמית הדיסני, החליטה שהיא רוצה להיות בימבו בזכות עצמה, גילחה את הראש, התפשטה, החלה לעשן סמים בפומבי ובאופן כללי אימצה אטיטיוד א־לה בריטני ספירס בתקופת הגלאח.

במקביל, המסוורת, שכבר הבין שהוא מניה לוהטת, מתחיל לפדות את הפרסום כשהוא מבלה לילה עם כוכבת "מד מן" ג'נוארי ג'ונס, שאיתה צולם ביציאה מאפטר פארטי נוצץ, כשהשניים נכנסים לאותה מכונית ומתגפפים ללא הרף כל הדרך לבית מלון.

מערכת היחסים של סיירוס והמסוורת שרדה את זה, ובמאי 2013, כשהוא נתפס מפלרטט קשות עם הקולגה ג'ניפר לורנס בפסטיבל קאן, מיילי התייאשה. במקום להתנצל, ליאם הקשיב לעצתו של אחיו הבכור, כריס, ואמר למיילי ביוש.

כל סוכן טוב בהוליווד יגיד לכם שהכל מתחיל ונגמר, כמעט, בתדמית. למרות הכמות המסחרית של האנשים היפים והמוכשרים בעיר, אלה שמאיישים את המסך הגדול והקטן הם לא תמיד היפים והמוכשרים ביותר, אבל הם אלה שיודעים לשחק את המשחק הכי טוב. בגלל זה ג'ניפר לורנס המקסימה זכתה באוסקר בגיל 22 ומליסה מקארתי השמנמודה ממשיכה לקטוף תפקידים.

ליאם המסוורת נמצא במקום עדין במעמדו כשחקן הוליוודי, שבו התדמית שלו היא הדבר שעליו תקום ותיפול הקריירה שלו.

אולי בגלל זה סוכניו היו מודאגים כששבועיים אחרי שפירק את האירוסין הכי ידועים לשמצה בהוליווד, המסוורת הספיק להשיק את החברה החדשה שלו, דוגמנית מקסיקנית העונה לשם אייזה גונזלס, 23, שקיבלה במקסיקו את הכינוי "מייקל ג'קסון המקומית" בזכות חיבתה לניתוחים פלסטיים.

העובדה שהמסוורת זרק את סיירוס (לא לפני שבגד בה) בטיימינג נוח, בדיוק כאשר הפך לסופרסטאר, גרמה ללא מעט אנשים להרים גבה ואפילו למתג אותו בתקשורת האמריקאית כדושבאג.

הבלוגרית המובילה גוסיפ גירל כתבה: "אני לא מאמינה שאני מצדדת במיילי סיירוס, אבל היציאה של המסוורת עם גונזלס שעות ספורות אחרי שהצהירו על פרידתם היא צעד של דושבאג רציני". במקביל, האתר הוליווד לייף סיכם: "אפשר להבין את הסיבה שבגללה מיילי התאכזבה מליאם, בהתחשב בעובדה שכל העולם מוחא לה כפיים ורק הבחור שיש לה בבית לא מסכים לפרגן לה". אאוץ'.

בזמן שהתדמית שלו הולכת ומתפוררת, הסיכוי היחיד של המסוורת להתעלות מעל התואר "כוכב לשנייה" הוא אם יצליח למנף את הקריירה שלו מעבר לסרטי "משחקי הרעב". בהיעדר תפקיד בשרני ממש טוב או רומן שישכיח מאיתנו את הטעם הרע שהשאיר עם מיילי, המסוורת, הדרלינג החדש של הוליווד, נמצא בבעיה.

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :