>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

פני מלאך

אנג'לינה ג'ולי מבקרת במחנות פליטים בתדירות שאנחנו מבקרים בסופר

אולי השחקנית שהכי מזוהה עם עולם הצדקה ומי שרשמית לקחה על עצמה את תפקיד האודרי הפבורן של ימינו. ג'ולי היא שגרירה של רצון טוב מטעם האו"ם ועבודתה עם הארגון שלחה אותה למקומות מוכי מלחמות ורעב, לכל חלקי אפריקה, סוריה, לבנון ולחלקים היותר נחשלים של אסיה.

מחלק מהמקומות האלה היא חזרה עם מזכרת יפה (ילד או ילדה מאומצים), לאורך כל הדרך טרחה לנהל ראיונות וקמפיינים מפורסמים מאוד כדי להעלות את המודעות למצב בדארפור, ובנתה עשרות בתי ספר ברחבי אפריקה וקמבודיה.

ג'ולי מנתבת חלק גדול מהכסף שיש בחשבון הבנק שלה למטרות צדקה, ומקורביה מלחששים שהגזרה הדקיקה שהיא מדגמנת בשנים האחרונות היא תוצאה של גזירה שגזרה על עצמה שלא ליהנות מאוכל, אחרי שראתה שכל כך הרבה אנשים בעולם לא זוכים לגישה למים נקיים ולמוצרי מזון בסיסיים. מלאכית.

כמעיין המתגבר

בראד פיט הוא למעשה בוב הבנאי הבונה בתים אקולוגיים לנפגעים בסופת קטרינה. וזאת רק ההתחלה

השחקן חובב הארכיטקטורה הקים פרויקט לבנייה ירוקה בניו אורלינס אחרי הוריקן קטרינה, ואפילו היה קריין של סרט דוקומנטרי בנושא הבנייה הירוקה ושמירת איכות הסביבה על ידי בתים אקולוגיים (לסרט קוראים "Design e2", אגב, והוא לא רע בכלל).

הוא פעיל גם בארגון ONE העוסק במלחמה באיידס, והוא חלק מארגון הצדקה "The Jolie Pitt Foundation", שנותן מענה הומניטרי לאוכלוסיות נחשלות ברחבי העולם. פיט פועל גם למען הקהילה הגאה ותומך נלהב בנישואין חד־מיניים, ועל כך אנחנו אוהבים אותו. טוב, על כך ועל כמה סצנות סקסיות ב"מועדון קרב".

לב פראי

מתיו מקונוהיי עוזר לנערים ונערות בעלי צרכים מיוחדים ומציל בעלי חיים

השחקן הלוהט והאלרגי לחולצות הקים ארגון צדקה הנקרא Just Keep Livin' Foundation, שתורם לנערים ונערות ברחבי ארצות הברית ו"עוזר להם להגיע לבחירות הנכונות בחיים". בפועל, מקונוהיי שופך מיליוני דולרים על בתי ספר לילדים עם מוגבלויות, וב־2012 לבדה תרם יותר מ־200 אלף דולר לשני בתי ספר.

בנוסף, מקונוהיי הוא אוהב בעלי חיים ידוע, שאחד מתחביביו הפילנתרופים כולל איסוף, אימוץ והצלה של בעלי חיים. אחרי הוריקן קטרינה הגיע לניו אורלינס כדי להציל חיות, ואפילו הציל חתלתול ששני בני נוער ניסו להצית. גבר מהמם במלוא מובן המילה.

ג'ורג' יוצא למלחמה

ג'ורג' קלוני עוזר לפליטים בדארפור ובהאיטי, נלחם למען הסביבה ומצלם את הדיקטטור הסודני 24/7

הרווק הנצחי ישאיר חותם פוליטי ופילנתרופי הרבה אחרי שיחזיר ציוד לבורא: קלוני חבר בארגון Not On Our Watch, למען ניצול נכון של המשאבים הטבעיים של כדור הארץ, ב־2010 ארגן אירוע צדקה שכל הכנסותיו הלכו לתושבי האיטי מוכי רעידת האדמה, והוא אחד הפעילים ביותר לקידום המודעות למצב בדרפור.

לאחרונה גילינו כי את כל הכסף שהוא עשה מהפרסומות של נספרסו תרם כדי להעלות לוויין ריגול מעל צפון ודרום סודן, כדי לתעד את מעשיו של עומאר אל־באשיר, הרודן שהואשם בפשעי מלחמה בבית הדין בהאג. או, ג'ורג'!

מדגמנת חמלה

ג'יזל בונדשן מאכילה אנשים מעוטי יכולת בברזיל, ומרחמת גם על ילדי הגן

הדוגמנית הברזילאית יפהפייה מבחוץ, אבל לא פחות יפה גם מבפנים. מעבר לעובדה שהיא שגרירה של רצון טוב מטעם האו"ם ופעילה אקטיבית בכל נושאי איכות הסביבה - היא גם עושה הרבה טוב לארץ ממנה הגיעה.

בונדשן תרמה בעבר 150 אלף דולר לתוכנית "Zero Hunger Program", שנועדה להאכיל אנשים מעוטי יכולת בברזיל, ועיצבה שרשרת מיוחדת בשיתוף עם המגזין "הארפר'ס בזאר", שכל הכנסותיו נתרמו לבית חולים לילדים. בנוסף, היא פועלת עם אגודות שמטרתן להעלות את המודעות לנגיף האיידס באפריקה, ומנחה ומשתתפת באירועי צדקה על בסיס כמעט חודשי. נפלאה? לא נכחיש.

משחקי הרעב. ג'יזל (צילום: gettyimages)
משחקי הרעב. ג'יזל (צילום: gettyimages)

הגברת הראשונה

אופרה ווינפרי תרמה מעל 400 מיליון דולר לחינוך ולצדקה. אפילו ברק אובמה חייב לה

אי אפשר לדבר על צדקה בלי לדבר על האשה שעושה הכי הרבה בשביל מעמד האשה והאיש השחור - אופרה ווינפרי. ב־2004 הפכה אופרה לאשה השחורה הראשונה שנכנסה לרשימת התורמים הגדולים ביותר באמריקה ושמרה על הטייטל הזה עד 2010.

עד שנת 2012, תרמה ווינפרי מעל 400 מיליון דולר לחינוך והוראה. היא אפילו הקימה בית ספר לנערות במצוקה בדרום אפריקה. במהלך השנים היתה ווינפרי מעורבת בכל כך הרבה אירועי צדקה וארגונים, שקשה למנות את כולם . היא גייסה מעל 11 מיליון דולר לנפגעי קתרינה. אם יש גן עדן, מקומה מובטח.

לב יהודי חם

הסיינפלדים תורמים לילדים, לקרן השואה ולצלב האדום. איך אפשר לא לאהוב אותם?

מדי שנה יוצאים בני הזוג סיינפלד למסע שופינג של ארגוני צדקה, ומבזבזים כאילו אין מחר. בשנת 2008 בלבד תרמו בני הזוג 3 מיליון דולר ל־American Red Cross, לארגון למען ילדים אוטיסטים Autism Speaks, ולארגון שנותן מלגות למחוננים מעוטי יכולת. ג'סיקה סיינפלד פתחה ארגון צדקה בשם Baby Buggy, המספק מוצרים לתינוקות.

ג'רי וג'סיקה נחשבים לשניים מהאנשים היותר נדיבים בהוליווד. יש דברים שהם לא בדיחה.

בבקה שוקולד לכולם. הסיינפלדים, שפילברג וג'ורג' קלוני מציץ מאחור (צילום: gettyimages)
בבקה שוקולד לכולם. הסיינפלדים, שפילברג וג'ורג' קלוני מציץ מאחור (צילום: gettyimages)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :