אנחנו נשענים על מעקה המרפסת של הדירה שלו במגדלי יו ומסתכלים למטה. מתחתינו, אתר בנייה שבו עמלים במרץ על גורד השחקים הבא. אני רואה בלוק בטון אפור שעתיד להפוך למפלצת. הוא, חובב נדל"ן מושבע, רואה יצירת אמנות בהתהוות.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

"אני יכול לעמוד כאן ולהסתכל על זה שעות, לאבד תחושה של זמן", הראל סקעת, 32, מודה בחולמניות. שזה מצחיק, כי זו בדיוק התחושה שאני מרגישה כלפיו. הבחור הזה מהפנט.

סקעת עומד על הקצה וממשיך להסתכל למטה. ככה נראים החיים שלו כרגע, עומד על שפת נהר, שנייה מלקפוץ אל השחייה הגדולה של חייו. החודשים הבאים שלו עמוסים במיוחד: אחרי שיסיים לככב בהצגת החנוכה "אלאדין ויסמין" לצד שירי מימון, ויוציא את הסינגל הבא שלו, "עכשיו", הוא ישיק אלבום רביעי במספר. אלבום שלטענתו הולך להתרחק קצת מאזור הנוחות של הבלדות והשנסונים הנוגים שניפק לנו עד עכשיו, וילך לכיוון יותר פופי ועכשווי.

בנוסף, הוא עמל בימים אלה על אלבום בינלאומי שהקולט בפריז ("אני לא רוצה להצליח בחו"ל, אני רוצה לעבוד בחו"ל", הוא מדגיש), ומתחיל להבשיל לקראת עוד משימת חיים חשובה: הרעיון של להיות אבא.

"אנשים שאני עובד איתם נורא ניסו להוציא את המקום היותר שמח שבי, כי רוב השירים שלי עד עכשיו, היה בהם קומץ של עצב", הוא מסביר. "המקום שאני נמצא בו בחיים כרגע הוא מקום מאוד מאושר ושמח, ונורא רצינו שזה יבוא לידי ביטוי בשירים. אם תקראי את הטקסטים שכתבתי בהתחלה, תגידי 'יואו, מה יש לך? מה קרה?'. אני רגיל לכתוב טקסטים מאוד עצובים, אבל אני כבר לא עצוב, אני כבר לא במקום הזה.

"כתבתי על היציאה מהארון בהתחלה וחשבתי - אבל אני לא שם! אני כבר מעבר לזה, עברתי הלאה. אנשים שעובדים איתי על האלבום לא ויתרו לי. כל הזמן הייתי שולח טקסטים חדשים עד שהצלחתי להגיע למקום שבא מאושר, מחופשיות, משמחה. אז רוב השירים שאני עובד עליהם כרגע - מלבד כמה בלדות שאני הרוס עליהן - הם נורא קצביים וכיפיים. אני לא יכול להגיד קלילים, כי אצלי שום דבר לא קליל. אבל זה משהו שמתכתב יותר עם מה שקורה בעולם".

איך הגעת להקליט בפריז אלבום באנגלית?

"שנתיים וחצי אני עובד על זה. בהתחלה היו כמה חברות תקליטים בלוס אנג'לס, שאמרו 'בוא לכאן מחר, אנחנו בונים מאפס הכל. רק תבוא', ופתאום קלטתי שאני לא בנוי לזה.

"ואני זוכר שעידן (רול, בן זוגו של סקעת - ל.א) אמר לי - 'הראל, אני חייב להגיד לך משהו ואל תיעלב, אבל אני חושב שאתה לא באמת רוצה את זה'. ובאמת הבנתי שאני לא מתכוון לעבור לגור שם. אני מתרגש שהציעו לי, אבל לא מתכוון ללכת על זה".

בארץ יש נטייה להרים גבה כשכוכב מנסה את מזלו בחו"ל.

"מבחינתי, שלא ישמעו על זה בכלל כאן. מה זה ללכת להצליח בחו"ל? ברור שכולם רוצים לכבוש את העולם. אני מקווה שזה יצליח בטירוף ושאפתח לעצמי אופק חדש וקהלים חדשים. ובינינו? שיגידו! מה זה לא אכפת לי".

אי אפשר לדבר עם הראל סקעת מבלי לדבר על מבול תוכניות הריאליטי המוזיקליות שתקף את ארצנו בשנים האחרונות. למעשה, ב"אקס פקטור" הוא אמור היה להשתתף על תקן מנטור, אבל החליט בסופו של דבר לא לקחת בזה חלק הפעם ("אני בכלל לא שולל את זה בעתיד", הוא מבהיר).

אחרי הכל, בלי "כוכב נולד 2", אלוהים יודע אם הוא היה יושב פה מולי, ועוד בדירה באחד הפרויקטים המפוארים בארץ שאותה קנה כבר בגיל 25 ("אל דאגה", הוא מרגיע, "יש משכנתה").

למה ויתרת על "אקס פקטור" בעצם? זה צ'ק הרבה יותר בטוח מאלבום בינלאומי.

"האלבום הוא התקדמות בנפש. אני מסוג האנשים שמצד אחד מאוד חשוב להם כסף - אני לא מתבייש, אני רוצה להרוויח כסף, אני לא חושב שזה דבר פסול - ומצד שני יש הרבה דברים שפסלתי והיה בהם הרבה כסף, כי הם לא היו אני".

אתה מהמסמסים?

"אני לא מסמס, לא סימסתי לאף אחד. פעם אחת סימסתי, אני מודה, למארינה (מקסימיליאן - ל.א) - בגמר. אמרתי די, היא חייבת לזכות".

אתה אחד האנשים שיצאו הכי שפויים מהתוכנית הזאת.

"אלוהים שומר עליי. אני מרגיש שהוא איתי כל הזמן. יש הרבה דברים לא נעימים שקרו לי והייתי צריך להתמודד איתם, וידעתי שהם יצילו אותי. תקופות של דעיכה, תקופות מעבר בין פרויקטים שבהן אתה מתחיל להרהר, אלה המקומות שגרמו לי לעבוד יותר קשה, להבין שהחיים הם כאן ועכשיו. אני לא יודע מה יהיה.

"זאת עבודה של הרבה לוח זמנים והרבה נפש והרבה ויתורים. יכול להיות שאם לא הייתי עובד בכזו קדחתנות היה לי כבר ילד לפני שנה. ומצד שני, המשפחה והחברים שלי מאזנים אותי. אחרי 'כוכב' אפילו אנשים מסביבך מתייחסים אליך קצת כאילו אתה Beyond. קצת מעבר לאדם רגיל. לא יכולתי לסבול את זה".

סקעת מתחזק כבר קרוב לשנתיים זוגיות עם הדוגמן סלאש עורך דין סלאש תסריטאי עידן רול (29), שבין היתר כיכב אצלנו ב"פנאי פלוס" על שער הגיליון הסקסי של 2012. הם גרים ביחד, ומבחינת סקעת, זו התרומה המשמעותית ביותר שהוא יכול לתת לקהילה הלהט"בית, שלעיתים מתבאסת מהעובדה שכוכבים גדולים וגאים כמוהו לא פועלים יותר לקידומה.

"יש משהו בגישה שלי שלפעמים עורר אנטגוניזם, כי התייחסתי לזה בצורה של 'אני לא מבין מה העניין', וזה מוטיב חוזר בכל מה שקשור בקהילה. כאן בארץ אני חושב שהעזרה הכי גדולה היא פשוט לחיות.

"הרבה פעמים שואלים למה אני ועידן לא מגיעים לאירועים ביחד ושזה מאוד חשוב, ושאנחנו זוג מאוד דומיננטי בקהילה. אני חושב שעצם זה שאנחנו חיים ביחד, לא עושים מזה עניין ויש תמונות שלנו בחוץ או תמונות שאנחנו מעלים שמשקפות חיים בריאים ונורמליים, זאת העזרה הכי גדולה לתהליך הזה. כי זו ההוכחה שזה לא כזה עניין".

מדאיג אותך המצב של הקהילה ביתר העולם? רוסיה, נניח?

"כמה ימים אחרי שאישרו את הנישואין החד מיניים בצרפת היתה הפגנה נגד זה מתחת למלון שלי. בד בבד ראיתי גם מה שקורה ברוסיה, וראיתי שבארצות הברית אישרו נישואין חד מיניים.

"הכל בסדר, זה עניין של זמן, אבל מצד שני יש אנשים שכן חווים גיהינום, ואני אומר את זה גם מניסיון. בארץ זה עדיין לא במקום מושלם. אנחנו במקום הרבה יותר נאור מפעם, אבל עדיין לא לגמרי שם".

הזכרת שאתה רוצה ילדים, זה יקרה בקרוב?

"בטח. אני גם יודע שיגיע שלב שאגיד 'אין, אתה לא מחכה אחרי הפרויקט הזה, אחרי ההופעה הזאת'. כולם נורא אומרים לחיות את הרווקות כל עוד אתה יכול, תישן בלילות, תאגור שינה.

"הדבר היחיד שאני מנסה לא לחשוב עליו זה שאני יודע שביום שאצטרך להתמודד מול פרוצדורות כאלה, נורא אתעצבן. כשאגיע למקום שיערימו עליי קשיים ממשלתיים והלכתיים על איך להביא את הילד ומה מותר ומה אסור וכמה כסף, אני יודע שנורא אתעצבן מזה, ברמה שארצה לעשות שינוי לעשות פה איזשהי מהפכה.

"בגלל זה אני קצת דוחה את זה, אני מרגיע את עצמי. זאת זכות בסיסית. אי אפשר להגיד לי לא להיות אבא, זה לא הגיוני. אז בסדר, אין ספק שזה יקרה, וזה יקרה בקרוב ועל הצד הכי טוב שיש. לי ברור שזה יקרה".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

לחיות ביחד ולא לעשות מזה עניין, זאת העזרה הכי גדולה לקהילה. עם עידן רול (צילום: רפי דלויה)
לחיות ביחד ולא לעשות מזה עניין, זאת העזרה הכי גדולה לקהילה. עם עידן רול (צילום: רפי דלויה)

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :

  • המחירון: כמה עולה להיראות כמו אייל גולן?