>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

"אני בא ממשפחה שאוהבת מצלמות"

ליאור דיין, בן 29, עיתונאי, גר בתל אביב, נשוי לרוני ההריונית וחובבת השופינג, שבמהלך העונה הבין, למרבה הצער, כי הוא כנראה פשוט אדם פחדן למדי

ליאור דיין (29) כל כך רגיל לתדמית הבאד בוי המיוסר, שנראה כי הנצר הצעיר לשושלת משפחת דיין המיתולוגית יעשה הכל כדי להוכיח שאחרי תהליך גמילה מוצלח במכון בלוס אנג'לס, הוצאת קובץ סיפורים ונישואין טריים לרוני זילבר (שנה וחצי, אם להיות מדויקים), הוא בחור חדש (וגם אם לא חדש, אז לפחות מנסה להיות).

ליאור ורוני נמצאים בימים אלה בחודש השלישי להריון הראשון שלהם, אחרי שתיעדו בסדרה את המסע בדרך להריון.

איך המשפחה והחברים הגיבו כשסיפרת שאתה הולך להשתתף? האם יש מישהו קרוב בחייך שהחליט שלא לקחת חלק בתוכנית?

"אשתי לא כל כך אוהבת את זה, היא לא מרגישה טבעי מול מצלמות. ידעתי שאיתה זה יכול להיות טיפה קשה. לא היה אף אחד שלא הסכים באופן גורף להצטלם. אני בא ממשפחה שבה אנחנו מאוד אוהבים מצלמות. אבא שלי ואמא שלי, כשצילמתי אותם, הם מיד הרגישו פריחה באוויר. אתה יכולת לראות את הניצוץ בעיניים שלהם.

"סבתא שלי עדיין לא הבינה מה ההבדל בין 'האח הגדול' ל'מחוברים'. לא משנה כמה שאמרתי לה שזה דוקו־ריאליטי, היא אמרה 'אני ראיתי את גדעון לוי ואני מכירה אותו וקוראת את המאמרים שלו ב'הארץ', וב'מחוברים' הוא מדבר דברים משונים מאוד עם בת הזוג שלו'!"

חששת מה יחשבו עליך אחרי התוכנית או במהלכה?

"כן, וזה הפתיע אותי. אחרי חצי שנה בערך של צילומים, פתאום אתה מתחיל לקבל פידבקים ואתה מבין שזה עוד שנייה עולה, ואז גיליתי על עצמי משהו - שמבן אדם שצילם במשך חצי שנה דברים לא מתפשרים הפכתי לאדם פחדן, שתמיד חושב מה עדיף לו מבחינה תדמיתית להגיד.

"פתאום אמרתי, 'בוא'נה, מה שרואים שם זה גבר שהוא פשוט הבובה של אשתו, זה לא יכול להיות. ואז הבנתי שזאת פשוט האמת, וזה מצער מאוד. הנקודה התחתונה היא שגיליתי שאני אדם הרבה יותר פחדן ממה שחשבתי".

למי הכי התחברת מהעונות הקודמות?

"רן שריג מהעונה הראשונה. רן שריג הוא בעיניי המחובר האולטימטיבי. הוא פשוט כל מה שמחובר צריך להיות. זאת היתה תצוגה מרהיבה של מה זה מחובר".

"התחלנו את העונה בסערה מאוד גדולה"

בעז רוזנברג, 38, במאי, נשוי לשחקנית נתי קלוגר, גר בתל אביב ואב לתאומות ההורסות אנה ואמילי, מתעד את המרדף היומיומי והמתיש של בני הזוג אחרי פרנסה במציאות הישראלית הלא פשוטה

בין הזוגות שנוטלים חלק בעונה החדשה של "מחוברים", בעז רוזנברג ונתי קלוגר הם שכנראה מדגימים באופן המיטבי את הערך בעונה שמלכתחילה כוללת גם זוגות. במקרה שלהם לא מדובר בגיבור דו־ראשי, אלא במעין שניים במחיר אחד, משום שמערכת היחסים המורכבת שלהם הנפרסת במלואה בפני המצלמה במציאות שבירה ומורכבת לא פחות, מעניקה חלון הצצה מרתק לחייהם.

מי לדעתך יהיה הכי מעניין בתוכנית ולמה?

"חוץ ממני, את מתכוונת? תראי, אני לא רוצה להישמע יותר מדי פוליטיקלי קורקט אבל אני חושב שאנחנו קבוצה מאוד מיוחדת של אנשים. זה לא 'האח הגדול' או תוכנית שבסופו של דבר מישהו יצא מהבית עם הפרס הראשון. זה אנסמבל מעניין של אנשים, ואני חושב שכולנו באיזשהו מקום ניגע באנשים. ואני בטח אהיה הכי מעניין בסוף. סתם!".

מה הרגע שהכי היה קשה לך לצלם?

"אני ונתי פותחים את העונה בסערה מאוד גדולה. אנחנו בוחרים לעשות הפלה, ועשיתי הפרדה בין הרגש והשכל ולקחתי איתי את המצלמה לרגעים הכי אינטימיים שלנו שם בפנים, נקודה לא פשוטה. מצד שני, בגלל שאני בא מהמקצוע, אני יודע שאיפה שהכי קשה, זה המקום שצריך להדליק את המצלמה".

אתה מרגיש שמגיעים לעונה החמישית עם מודעות עצמית אחרי כל העונות הקודמות?

"לא. להפך. הייתי במאי של כמה מהעונות של 'האח הגדול', חוץ מהשתיים האחרונות, ושם, ככל שהעונות מתקדמות, את רואה את ההשפעה של המודעות. 'מחוברים' זה סיפור אחר לגמרי ואתה מצלם בסביבה הביתית והטבעית שלך, ככה שכמה אתה יכול בעצם לזייף? יש תחושה של התחדשות בעונה שלנו, אולי בגלל השינוי בהגדרה של הפורמט שמערבב בין הנשים והגברים והזוגות".

"אין לי שם גבולות"

אילון נופר, בת 41, מייסדת להקת מיומנה, גרה בתל אביב, ניצחה את מחלת הסרטן ועכשיו ניצבת בפני אתגר שונה אבל סבוך ומורכב בפני עצמו: איך מוצאים בן זוג כשאת נודדת מסביב לעולם כמו מרקו על טריפים?

אילון נופר (41) היא המייסדת והמנהלת האמנותית המקצוענית והפרפקציוניסטית של להקת מיומנה, שכבר שנים עושה חיל בישראל ובעולם. נופר הקימה את הלהקה כשהיתה בת 27 והיום היא הבעלים שלה, ובסדרה היא עומדת מול שאלות קשות בנוגע לזוגיות, לאימהות פוטנציאלית ואיך היא רוצה להמשיך בצומת הדרכים שאליו הגיעה.

מה הרגע שהכי היה קשה לך לצלם?

"ב'מחוברים' יש כמה רגעים לא קלים לצילום. אני חושבת שהרגע שבו היה לי הכי קשה לצלם הוא בזמן העבודה. כשאני עובדת עם השחקנים של מיומנה יש הרבה ריגושיות ואינטראקציה וקונפליקטים, ולהוסיף מצלמה לכל הסיפור זה לפעמים לא קל, צריך לגלות הרבה רגישות".

היו רגעים שלא הסכמת לתעד או לפחות ששקלת לא לתעד?

"כן, בטח, כשזה היה קשור למישהו אחר. בכל מה שקשור רק אליי אין לי שם גבולות, אבל זה אחרת כשאתה מכניס לסירה עוד אנשים. לא תמיד ניתן לפתוח את המצלמה, בעיקר בגלל שאין לי בן זוג קבוע למסע שמחויב כמו נתי ובועז או שאר הזוגות".

הרגע הכי מביך/מצחיק שיצא לך לצלם?

"חלק גדול מהחיים שלי מתנהל בחו"ל, ומתוך כך יש לי חשיפה רבה בכלי התקשורת המקומיים, שבהם הגעתי תמיד עם מצלמה. אף אחד לא מבין למה אני מצלמת את עצמי מתראיינת, ומצאתי עצמי מסבירה שוב ושוב מה זו הסדרה המדהימה הזו שאני לוקחת חלק בה".

"הייתי בהלם, זה שיעור לחיים"

נדב אבוקסיס, בן 41, סטנדאפיסט ובדרן, גר ברמת גן, יצא בתוכנית מהארון בפני משפחתו וחבריו ומודה בזאת לבמאי שהתעקש כי ימשיך לדובב את אביו, מה שהוליד את הרגע המרגש ביותר שלו העונה

נדב אבוקסיס יצא ממש לפני שנייה מהארון בראיון ל־"7 לילות", למרות הקריירה הארוכה שניהל באור הזרקורים. שזה הגיוני, כי ממש אוטוטו כולנו נוכל לחטט בקישקעס של חייו המשפחתיים עם בתו בת השנה, שירה, ואמה הביולוגית, מירה, שגרה בבית נפרד אך מנהלת איתו חיים משותפים ומורכבים כהורים.

איך המשפחה והחברים הגיבו כשסיפרת שאתה הולך להשתתף? האם יש מישהו קרוב בחייך שהחליט שלא לקחת חלק בתוכנית?

"אני חייב לומר שרובם התנגדו, רוב החברים והמשפחה שלי, אבל השתחררו בהמשך. בהתחלה זה היה קשה להם שאני מצטלם והם לא רצו להצטלם, אבל יש משהו משחרר במצלמה בצורה בלתי רגילה.

"זו גם היתה חוויה מקרבת, כי הייתי מחזיר את החומר לבמאי ולעורכים כל שבועיים ואז הוא היה מבקש ממני: 'השיחה ההיא עם אבא שלך? תמשיך אותה'. הייתי אומר לו, 'אין מצב, אי אפשר להוציא מאבא שלי מעבר ממה שהוא אמר', ועובדה: מהשיחה הזאת יצא לי הפרק הכי מרגש של 'מחוברים'. לא האמנתי כמה אנשים רוצים חיבוק, הכרה, לדבר. הייתי בהלם. זה שיעור לחיים".

מה הרגע שהכי היה קשה לך לצלם?

"אני חושב שהיו לי כמה שיחות מאוד קשות עם מירה, האמא של הילדה שלי, והמצלמה נפתחת אוטומטית באותם הרגעים. אחרי שצילמתי היה לי מאוד קשה, אבל לשמחתי הרבה הצוות של 'מחוברים' היה מאוד רגיש וחלק מהשיחות לא נכנסו, כי הם לא חיפשו את הצהוב. הלכתי עם הרגש שלי והרגשתי שאני נמצא במשפחה ושהם שומרים עליי ועל מירה. אבל חלק מהצילומים היו מאוד קשים. זה עניין של אמון הדדי".

חששת מה יחשבו עליך אחרי התוכנית או במהלכה?

"מה פתאום חששתי? אני עדיין חושש! יהיו שם דברים לא קלים לצפייה. יש שם שיחות לא קלות ואני עומד מאחוריהן, אבל אני לא רגיל להיחשף. בכלל, אני כמעט 20 שנים מתחת לרדאר. פתאום אני עולה ברדאר ואני עולה במכה אחת, כל הקישקע בחוץ".

"חוץ מלצלם את האקט עצמו חשפנו הכל"

שירלי ברנר, בת 36, שחקנית, נשואה לתסריטאי, המעצב והאמן ברוס רובנשטיין, גרה איתו ועם שתי בנותיהם בלוס אנג'לס ועדיין רודפת אחרי החלום ההוליוודי ההוא

שירלי ברנר, מי שהיתה בשלהי שנות ה־90 אחת הבלונדיניות היותר לוהטות בארץ, נותנת ב"מחוברים פלוס" הצצה לחייה בלוס אנג'לס עם בעלה, ברוס רובינשטיין. בעוד הוא ממשיך לנסות ולהרים פרויקטים קולנועיים לאוויר אחרי הפיק המקצועי שלו בשנות ה־90, והיא מנסה להחזיר את הקריירה ההוליוודית שלה למסלולה אחרי לידת בתה, ג'רני, ומקדמת את קריירת המשחק של בתה הבכורה, מילה.

מי לדעתך יהיה הכי מעניין בתוכנית ולמה?

"קשה לי כי אני לא אובייקטיבית לגמרי. אני חייבת להגיד - ולא בגלל שהוא הבעל שלי - שאנשים מאוד יופתעו מברוס. הוא דמות מאוד צבעונית, ואת זה אני יודעת שנים כי אני נשואה לו, אבל הוא מין אדם כזה שאומר את כל האמת בפרצוף ואין לו מחסומים על הפה. יש לו עבר מאוד טראגי ומרגש".

הרגע הכי מביך/מצחיק שיצא לך לצלם?

"יש פרק שלם על סקס והוא פרק ממש מביך, אבל גם מצחיק. נתנו את הדברים הכי הכי אישיים ואינטימיים ומצחיקים מחיי הסקס שלנו בנקודת הזמן ההיא ואני לא יכולה ממש לספר מה קורה בפרק, כי אני חושבת שזה יותר מדי נועז בשביל 'פנאי פלוס', אבל זה פרק שישאיר את חותמו. חוץ מלצלם את האקט עצמו חשפנו הכל. זה הפרק שהתעלפתי מזה שסבתא שלי הולכת לראות אותו".

למי הכי התחברת מהעונות הקודמות?

"מאוד אהבנו את סקאזי, אני וברוס, חשבנו שהוא מדהים, כל הקטע של הרייבים היה מעניין וגם הוא כאישיות היה מאוד כריזמטי. ברוס הוריד את כל הפלייליסט של סקאזי וכל בית שהיינו נכנסים אליו בלוס אנג'לס היה זוכה לקבל את הנעימות שלו כמנגינת רקע".

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :