השנתיים האחרונות היו נעימות מאוד לחובבי בית המלוכה הבריטי. אחרי עשור שלם של חדשות רעות וסקנדלים באדיבות החברים מבקינגהאם, נראה כאילו דברים מתחילים להסתדר בשושלת הנוצצת.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

המלכה חגגה את פסטיבל הג'ובילי שלה, הנסיך וויליאם נשא לאשה את קייט מידלטון והשניים אפילו הביאו לעולם בשבוע שעבר את המלך הבא. אבל עד הלידה המלכותית, מה שהכי ריגש את הבריטים הוא דווקא המהפך שעבר הדוד הטרי בשנים האחרונות.

הרבה דברים אפשר לומר על הנסיך: שהוא פחות ייצוגי מאחיו הגדול, שהוא מעולם לא מיצה את הפוטנציאל שלו כשחקן פולו ושהוא ג'ינג'י טיפוסי, אך דבר אחד אי אפשר לומר עליו: שהוא משעמם.

הבריטים, שיכולים לדגור על העורק הראשי של הנסיכה ביאטריס כי לא חבשה את הכובע נכון, לא ממש יודעים איך לעכל את משב הרוח הרענן שלהם, בזמן שהוא מתגלגל ממועדונים שיכור כלוט, לובש מדי נאצים, מתערטל בבתי מלון בלאס וגאס קרדשיאן־סטייל, ונושא בגאון את תואר "הדבר המזעזע ביותר שקרה לשושלת ווינדזור. אבר".

בשנה האחרונה משהו קרה להארי ויש מי שיטען שהנסיך סופסוף התבגר. אז נכון, הוא עדיין לא ממש סמל לאצולה ועדינות בריטית, אבל היי, הוא לפחות הפסיק לעשן קנאביס בכניסה לפאבים כמו כוכב רוק מזדקן ולגלגל במצעים המלכותיים שלו כל פרחה בריטית מזדמנת.

הנסיך הארי, 28, נולד בכלל כהנרי צ'רלס אלברט דייוויד ווינדזור - שם שאפילו הוא לא זוכר - ב־15 בספטמבר 1984. הוריו, הנסיכה דיאנה המנוחה והנסיך צ'רלס, בחרו לתת לו את השם "הארי" כשם חיבה, בדיוק כפי שהעדיפו לקרוא לוויליאם "ווילס".

הארי אולי נולד למשפחה הלחוצה בעולם, אך אמו - בדיוק כמו הדוכסית קייט אחריה - הבטיחה לעצמה ולממלכה שהוא ואחיו הבכור לא יינעלו בבועה המלכותית כל חייהם. במקום לנתק אותם מהעולם האמיתי, הילדים התלוו לאמם במסעותיה לאפריקה, ביקרו במרפאות לחולי איידס ועזרו לחסרי בית. בנוסף נשנשו מקדונלד'ס ואפילו בילו ביורודיסני בצרפת.

בניגוד לאחיו הבוגר, הארי תמיד היה פתוח וסקרן יותר, ולא התאים בהתנהגותו לשאר בני המלוכה. אמו המנוחה הגדירה אותו כ"ארטיסטי ומאוד אתלטי". הוא היה פחות מאופק ויותר מוחצן מאחיו הגדול - לטוב ולרע - וכשהנסיכה דיאנה נהרגה, הארי בן ה־12 סבל מסיוטים בלילות ולא הצליח להתגבר על האבידה חודשים רבים. מצבו הנפשי הידרדר וכך גם הישגיו על ספסל הלימודים.

באותה השנה הוחלט שהארי יחזור על השנה האחרונה בבית הספר היסודי, לפני שישלח בקשה להתקבל לתיכון איטון היוקרתי. אביו לקח אותו לטיול בדרום אפריקה וניסה לעודד אותו, הארי הצליח לעבור את שנת הלימודים.

הארי זכה לתואר המפוקפק "הנסיך המרדן" בגיל ההתבגרות, וכבר בגיל 17 נתפס כשהוא מעשן קנאביס ושותה אלכוהול, פרשה שנמרחה על שערי כל הצהובונים בבריטניה. בתגובה, לקח אותו אביו למרכז גמילה בפאתי לונדון, כדי להראות לו איך יסיים את חייו אם ימשיך לשתות ולחשש על בסיס קבוע. הניסיון החביב לא צלח, והארי המשיך לצרוך סמים ואלכוהול בזמנו הפנוי.

עיתוני העולם מבועתים מהתנהגות הנסיך
עיתוני העולם מבועתים מהתנהגות הנסיך

כשהנסיך סיים את בית הספר התיכון ציפו ממנו לצעוד בעקבות אחיו הבכור ולהתגייס מיד לצבא הבריטי, אך לו היו רעיונות אחרים ובמקום לתת הקשבים, הוא בילה שנה שלמה בטיולים באוסטרליה, באפריקה ובארגנטינה. אז גם פגש את צ'לסי דייבי, האקסית הדרום־אפריקאית שלו, שכונתה בדיפלומטיות על ידי רבים בבריטניה כ"פרחה מהגיהינום", הודות לחיבתה העזה לבלונד פלאטינה, ליפסטיק ורוד צווחני וחוסר רצון משווע לעשות כל דבר בחיים שאיננו שופינג ומסיבות.

דייבי אגב סיימה לבסוף לימודי משפטים, אבל לא לפני שקיפצה בין כמה אוניברסיטאות וצוטטה כמי שאמרה, למרבה האימה, שהיא שונאת את אנגליה ושמזג האוויר שם כל כך מעאפן, שהיא לא יכולה לחכות לחזור לדרום אפריקה. הארי לא נבהל ובמקום לבעוט אותה בחזרה לביתה, דילג בהנאה אל התקופה שבזכותה זכה לכינוי "Wild Child" (ילד פרא) בתקשורת הבריטית.

ב־2005 הנסיך נשחט על ידי התקשורת העולמית כאשר הגיע למסיבה לבוש במדי הצבא הנאצי, ועל הדרך גם הצדיע במועל יד. לאחר שתמונתו פתחה את מהדורות החדשות (גם אצלנו), הארי נאלץ להתנצל על חוסר הרגישות ועוגמת הנפש שגרם.

לאורך אותה השנה הנסיך מצא את עצמו בלא מעט קטטות עם צלמי הפפראצי השנואים עליו (מובן, בהתחשב בצורה שבה סיימה אמו את חייה), והקפיד לקלל ולגדף בכל פעם שנתקל באחד. כאילו לא די בכל זאת, הארי עמד במרכזה של שערורייה גזענית כשנשמע כאילו אמר לאחד ממכריו הפקיסטנים, "הנה ה'פאקי' הקטן שלנו" (כינוי המזכיר בחומרתו את המילה "יהודון" - ל.א).

באותה השנה בית המלוכה החליט שהוא לא מסוגל יותר לשאת את כמות השערוריות ושלח את הארי להתגייס לצבא הבריטי על אפו וחמתו. במקום להתגייס לתפקיד שלא יסכן את חייו, הארי השובב התעקש להתגייס ליחידה קרבית המשרתת באפגניסטן. הבריטים סירבו אך ב־2008, הג'ינג'י קיבל את שלו ונסע במשלחת לשדה הקרב, שם שירת במשך חודשיים שלמים.

בשנת 2009 הופצו הקלטות של הארי צוחק על חבריו ליחידה באינטרנט והוא (שוב!) נאלץ להתנצל בפני האומה על חוסר הרגישות שלו. בתגובה, הצבא הבריטי שלח אותו ל"קורס ברגישות". את השנתיים הבאות בילה הנסיך כשהוא ממשיך לעשות צרות לבית המלוכה, נוסע לעוד משלחת באפגניסטן, נפרד מהחברה ומתחיל לצאת עם כל מיני נערות זוהר בריטיות, כולל זמרת הסאטרדייז, מולי קינג החלולה.

באוגוסט 2012 נפש הנסיך הארי בלאס וגאס וגילה, בפעם הראשונה בחייו, שמה שקורה בווגאס לא תמיד נשאר שם, אלא מתועד על ידי כל טלפון סלולארי עם מצלמה ומשווק לכל המרבה במחיר. הארי השתכר, הזמין אינספור בנות מזל לחדר המלון שלו, הסתובב עירום כביום היוולדו ובאופן כללי עשה לא מעט בושות לשושלת.

בדיעבד, נראה כי נקודת השפל הזו בחייו של הנסיך הביאה גם לשינוי הגדול שעבר בשנה האחרונה. משפחת המלוכה - ובראשה המלכה אליזבת והנסיך צ'רלס - לא הסתירו את זעמם, ונכנסו גם במאבטחים שככל הנראה העדיפו לבלות מאשר להחרים את הסלולאריים שהנציחו את הנסיך השובב.

נזיפה קשה שקיבל מהצבא הבריטי והעובדה שחברתו דאז זרקה אותו, גרמו לכך שמשהו השתנה אצל הנסיך. והשינוי הזה הוא שהביא את הארי להיות אחד הרווקים הנחשקים והמחוזרים ביותר בבריטניה.

יחד עם זאת, נראה שהשינוי הגדול ביותר נגרם דווקא לצהובונים שמצאו את עצמם נטולים סיפורי שגעת מלכותית באדיבות הנסיך. הדוד הארי הפסיק לצאת לפאבים ולמועדונים, הוא מבלה את רוב הערבים שלו עם משפחתו, ובייחוד עם ההורים הטריים, קייט ו־ווילס. הוא מצא לעצמו חברה יפה ובלונדינית בדיוק כפי שהוא אוהב, העונה לשם קרסידה בונאס, ובבית המלוכה מלחששים שהוא הולך להציע לה נישואין עד סוף השנה.

בביקור האחרון שלו בארצות הברית לפני כמה חודשים, הוא ויתר על החגיגות והשתתף בפעילויות חברתיות עבור אוכלוסיות קשי יום, עד שצהובוני בריטניה נתנו להתנהגות שלו 10 מתוך 10, ציון שמאוד זר לו בכל התחומים בחייו. במגזין "מארי קלייר" פורסמה לפני כמה חודשים כתבה תחת הכותרת: "16 סיבות מדוע נשות אמריקה מתות על הנסיך" (שכונה לא פעם בעבר "המכוער"), "הדיילי ביסט" כתב: "הנסיך המציא את עצמו מחדש.

הוא ניקה את התדמית והפעיל את הקסמים שלו", ובסוף השבוע שעבר חברו לפלוגה, דמיאן וויטוורת, סיפר שהנסיך היה זה שהגן עליו מאינספור הצקות והטרדות עקב נטייתו המינית, והתוודה בפני מגזין "הטיימס": "הארי היה החייל הכי מודרני שהכרתי". נסיך נולד.

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :