לעיתים נדמה שכל משפחת ג'קסון היא קונספירציה אחת גדולה שנועדה לזרז מכירת צהובונים ולתחזק את תעשיית הפפראצי. ארבע שנים אחרי שעשה אקזיט אחרון בשנת 2009, מייקל ג'קסון משאיר מאחור ממון רב, משפחה בעייתית ושלל שערוריות שיעסיקו את כולם לנצח.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

בין הסקנדלים הבלתי נגמרים של הג'קסונים ניתן למצוא האשמות נגד סבא ג'ו ג'קסון על אלימות במשפחה, האשמות נגד מייקל בשנת 1993 ובשנת 2005 בגין התעללות מינית בילדים, טלטול בלנקט ג'קסון מחלון מלון בגרמניה, ביקורים של רשויות הרווחה באחוזת נברלנד, ולקינוח גם שילפת פטמה סוררת בחסות ג'נט ג'קסון במהלך הופעה בשנת 2004. על כל אלה תוסיפו את מריבות האחים (ג'רמיין נגד רנדי, ג'רמיין נגד מייקל, לה־טויה נגד ג'נט, ג'נט נגד מייקל וכו'), והנה לכם סקנדל משפחתי למופת.

גם היום קשה לעמוד בקצב השערוריות שהמשפחה הזו מנפיקה, אך החלק המדאיג ביותר בהתפתחות של הג'קסונים, מאז שמייקל הפקיד ציוד, הוא הבעיות מהן סובלים ילדיו: פרינס מייקל, 16, פריס, 15, ובלנקט, 11. המוות של מייקל לא הרגיע את המשפחה המטורללת ואפילו בתוך התא המשפחתי היה מי שהתמרמר גם על העובדה כי קתרין ג'קסון, 83, סבתם של הילדים, זכתה למשמורת עליהם.

לרגע הכל נראה תקין, סבתא קתרין העניקה לילדים סביבה נורמלית בביתה שבפרוור העשיר קלבסס, קליפורניה והילדים נרשמו לבית הספר באקלי שבאזור. פרינס הצטרף למקהלה, פריס שיחקה בנבחרת הפוטבול והעתיד נראה היה ורוד מתמיד. בנוסף, הילדים התנתקו, בעצת פסיכולוגים, מהמשפט נגד קונרד מורי, הרופא שטיפל בג'קסון, נמצא אשם ברשלנות ובהריגתו, ונשלח ל־4 שנות מאסר.

הדעה הרווחת היתה שחייהם של שלושת ילדי משפחת ג'קסון השתפרו בצורה ניכרת, מה שלא הפריע לאחיו של מייקל לזמום על ממונו ולתחזק יריבות מתוקשרת עם הזאטוטים המבוהלים. השיא היה כאשר ג'נט התקוטטה עם פריס הצעירה, קיללה אותה נחרצות ואיימה עליה - מהלך שצולם במצלמות אבטחה ודלף לרשת. למזלה של הנערה, סבתה היתה בסביבה כדי לעזור.

ביולי 2012 הפסטורליות פינתה מקום לדרמה המוכרת, כאשר סבתא קתרין נעלמה מביתה ללא הודעה, מה שהקפיץ את רשויות החוק בארצות הברית. החשש שנחטפה ונרצחה היה גדול, ומהדורות החדשות סיקרו את הטרגדיה בהרחבה.

לאחר מספר ימים קתרין נמצאה באריזונה כשהיא מבולבלת וחשה ברע, והוחזרה לביתה. מאוחר יותר אחיו של ג'קסון ודודיהם של הילדים, ג'נט, רנדי וג'רמיין, הגיעו לביתה בקלבסס כדי לדרוש משמורת על שלושת האחים - ככל הנראה כדי שיוכלו לשדוד את הממון הרב שהוריש להם מייקל - אך ללא הצלחה.

אבינו שבשמיים. בטקס האזכרה למייקל ג'קסון (צילום: gettyimages)
אבינו שבשמיים. בטקס האזכרה למייקל ג'קסון (צילום: gettyimages)

דרמות אינן דבר חדש בחייהם של שלושת הג'קסונים הצעירים. כבר מהיום שבו הגיעו לעולם דן אותם אביהם לבדידות. הם לא זכו לפגוש ילדים אחרים בני גילם, וקיבלו חינוך בבית משלל מורים פרטיים. בנוסף, הילדים לא הורשו לראות טלוויזיה ונדרשו להסתובב בפומבי עם מסכות, מנהג שפריס ג'קסון קראה לו "טיפשי" בראיון אצל אלן דג'נרס.

ואם לא די בכל אלה, הילדים זכו גם למצוא לא פעם את אביהם מעולף, בדרך כלל בחדר האמבטיה, אחרי נטילת מנת יתר של משככי כאבים - מה שבוודאי לא תרם ליציבותם הנפשית.

מי שנחשבה בעיני רבים לאי של שפיות בחייהם של הזאטוטים היתה אמם הביולוגית של השלושה, דבי רואו, שרק לאחרונה חזרה לחייהם. בשנת 2001, אחרי שנים של ביקור אחד בכל חודש וחצי, ויתרה רואו באופן רשמי על זכותה לראות את ילדיה. הילדים לא הצליחו לסלוח לה על כך ושמרו על הנתק גם לאחר מות אביהם.

למרות שג'קסון טען בעבר כי הוא אביהם הביולוגי של הילדים, לאחרונה פורסם כי פרינס מייקל ופריס אומנם נולדו לרואו, אך ביולוגית הם שייכים לשני אבות שונים (אף אחד מהם הוא לא מייקל). ובאשר לבלנקט הצעיר, ביולוגית הוא לא שייך לרואו או לג'קסון. הוא נולד לאם פונדקאית ששמה מעולם לא הוסגר בתקשורת, וגם זהות אביו לא ידועה.

"בלנקט תמיד היה האאוטסיידר מבין שלושת הילדים", דיווח ה"דיילי מייל" בשנת 2011, מקורב למשפחה הוסיף כי "פריס ופרינס הם התקווה הגדולה להמשיך את שושלת ג'קסון בעולם השואוביז. בלנקט אחר, הוא יותר שקט ובקושי מדבר, הוא מאוד מסוגר בתוך עצמו והרבה פחות פתוח מאחיו". ואילו ליליאן גלאס, דוקטור לקריאת שפת גוף, הוסיפה: "הוא תמיד נראה כל כך עצוב, בא לי לבכות כשאני רואה אותו".

באפריל 2013, יצרה פריס קשר עם אמה, מה שגרם לחבריה של הצעירה לספר לתקשורת שהיא "מאושרת ונורמלית". עם זאת, אחיה הבכור, פרינס, סירב לפגוש בדבי והחליט להמשיך לשמור מרחק, בטענה שלעולם לא יסלח לה על שנטשה אותם.

הגילוי כי פרינס מייקל והיא רק חצי אחים, טלטל את עולמה של פריס, מה שגרם לה, ככל הנראה, לנסות לשים קץ לחייה ביוני האחרון, על ידי נטילת משככי כאבים וקריעת ורידים בסכין מטבח. הצעירה הובהלה לבית החולים UCLA בלוס אנג'לס, שאליו הגיעה גם גופתו של אביה ב־2009 ושם הוכרז מת, והיא מטופלת עתה במחלקה סגורה להפרעות אכילה. ר

ופאיה של ג'קסון המסכנה מספרים כי היא מתקשה למצוא מרכז שיקומי שיסכים לקבל אותה עם כל הקרקס התקשורתי שהיא סוחבת על גבה, בייחוד לאור העובדה שהיא רוצה להתרחק מלוס אנג'לס.

בזמן שפריס מנסה לשקם את חייה, המציאות חוזרת לעוד סיבוב מכאיב במיוחד, הפעם בדמות גילויים חדשים אודות תחביביו של אבא מייקל. מתברר שאחד מהם היה להתעלל לכאורה בקטינים ואז לשלם להם דמי שתיקה ופיצויים. לפי ידיעות רכילות ועדויות של נפגעי ג'קסון, מלך הפופ שילם במרוצת השנים סכום אסטרונומי של כ-36 מיליון דולרים למשפחות קטינים שסבלו ממעלליו.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו, ילדי משפחת ג'קסון טרם התמודדו עם הידיעה באופן פומבי, כמו שהם רגילים וחשבון הטוויטר של פריס ממשיך לעדכן בעיקר אודות התספורת החדשה שלה.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :