זו בהחלט לא היתה השנה שלהם: הכירו את הסלבס שמרכיבים את רשימת השוק. ומה דעתכם על בחירת השופטים? הצביעו והשפיעו.

אלי זולטא

טייץ בהדפס מנומר בצבעי אדום שחור, סניקרס בצבע תכלת, כובעי צילינדר, בנדנות בשלל צבעים, מכנסי עור ומשקפי טייסים. זו רשימת מלאי של תכולת הארון של אלי זולטא, מלך השוק שלנו לשנת 2013.

מי שפרץ לחיינו בתוכנית הריאליטי "חי ב־La La לנד" כנראה לא יצא עדיין מהסרט שהוא חי בו. ככה זה כשמודל החיקוי שלך הם אליס קופר ואוזי אוסבורן.

דבר השופטים:

מיקי בוגנים: פשוט לא!

גיא סילברמן: אלי זולטא תקוע בשנות השמונים האפלות. הוא חושב שהוא גלגולו של אליס קופר, אבל הבעיה היא שאליס עדיין חי ובועט. כל מה שאגיד לא יעזור, פשוט צריך להעמיד פני מת עד שהוא יסתלק מהסביבה.

איריס אברמוביץ': אנחנו מבינים את הקטע, אלמנה שחורה וכל זה, אבל זה הכי ניינטיז, והשיער נראה תמיד כאילו הוא זקוק לחפיפונת. אנחנו מבינים שזה אתה, אבל זה לא מתאים לנו.

שי פרץ: זולטא עושה את זה בכוונה. הוא מתלבש כדי לזעזע ומצליח לו. אני מזועזע. כל יום מחדש. מזל טוב.

יובל שרף: אני מבינה שהרבה אנשים יכולים להירתע מהלוק שלו, אבל אני מעריכה את זה שהוא הולך עד הסוף עם הדמות הצבעונית שהוא בנה לעצמו.

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק !
  אלי זולטא הוא מלך השוק שלנו. ומה אתם חושבים?

אביבית בר זוהר

ללא מתחרות והרבה לפני כולן, זה ברור כי יש בשכונה מלכת שוק חדשה וקוראים לה אביבית בר זוהר (הקוראת ליהיא גרינר מתבקשת לנשום עמוק).

מהחיבה המוגזמת לריסים מלאכותיים, ארוכים כמו ספינת מפרש, דרך תוספות שיער מסיביות ועד לשמלות ערב שלא היו מביישות את מחלקת העודפים בבזאר בקנדהאר, הוכיחה בר זוהר שטראש מבחינתה זו לא מילה גסה.

נזכור ולא נשכח את שמלת הטישו הלבנה, שנראתה כאילו נתפרה על ידי ילדים בחוג נוער שוחר מחזור מטעם המשרד לאיכות הסביבה. ואי אפשר שלא להזכיר את שמלת הסטרפלס השחורה שלבשה לחתונה של הצ'ילבה, גרינר, שהיתה בפני עצמה עילה לגירוש מהחתונה.

דבר השופטים:

איריס אברמוביץ': בר זוהר חיה בסרט שהיא שפנפנה של יו הפנר שחיה במאליבו, בעוד שהיא עברה רק לאחרונה מרחובות לתל אביב. העקבים, שמלות הפרו פרו המלמלתיות, האיפור המוגזם והשיזוף בהתזה הופכים אותה לדמות מופרכת מבחינה אופנתית.

שי פרץ: ראיית עולם פרובינציאלית גורמת לבר זוהר לחשוב שאם זה יקר אז זה יפה, וזה לא נכון. הלוואי שאביבית תבין שהיא פצצה ויכולה להיראות טוב גם בג'ינס, נעליים שטוחות וחולצת טי לבנה פשוטה. רק אז הקיטבג של לואי ויטון לא ייראה כמו פרופ שנחמס מהסט של "מעושרות".

מיקי בוגנים: מלאה פוטנציאל. מת להוריד לה ולראות אותה טבעית.

מיכל יהודאי: סובלת מעודף סכריניות, מאד פלסטית ולא טבעית. די עם הנוצות והפרנזים, את לא ציפור בפנטזיה.

ליאת אשורי: אביבית בעיקרון צריכה להוריד. להוריד את הריסים, את הסיליקון בשפתיים, את תוספות השיער, ולשחרר קצת את הבגדים, שיהיו קצת פחות צמודים לגוף, ואז יהיה יותר טוב.

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק !
  אביבית בר זוהר היא מלכת השוק שלנו. ומה אתם חושבים?

רן דנקר

זו השנה השנייה ברציפות שרן דנקר, זה שבזכותו צפינו בשש עונות של "השיר שלנו", מתברג לרשימת השוק, ונדמה שמדובר בסיפור אבוד ולנו נותר רק להתרפק על זיכרונות העבר.

גם השנה הוא הקפיד לטפח את הלוק המוזנח עם חולצות פלנל, זקן מדובלל, ומגפיים שעדיף לו היו נשארים בחנות. בבקשה תחוס עלינו, תעשה שזה ייגמר.

דבר השופטים:

ליאת אשורי: לטעמי רן דנקר כל כך יפה, שהרבה פעמים אני לא מצליחה לשים לב למה שהוא לובש, ונראה לי שלא אכפת לו בכלל מה ללבוש ורק זורק על עצמו משהו כדי לא לצאת עירום. צניעות זה חשוב.

יובל שרף: במקרה הזה אני נאלצת לא להסכים עם חבריי השופטים. רן הוא אחד הגברים הכי הורסים, יפים ומוכשרים במדינה ואני אוהבת את הלוק המחוספס שלו. זה בכלל לא שוק בעיניי.

מיכל יהודאי: רן, אתה שובר את ליבי. סופית.

שי פרץ: הוא אחד הגברים הכי שווים בארץ. חבל שהוא מנסה להצניע את זה ולהחביא את מה שיש לו מתחת לבגדים משעממים.

יוני פרוים: זה תמיד נראה שהוא עשה טובה שהוא שם על עצמו איזו חולצת פלנל מעופשת שמצא בארון וציוות לה זוג מגפיים שעברו חורף או שניים.

מיקי בוגנים: בשנים האחרונות הוא מזניח את המראה שלו.

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק !
  רן דנקר שוב מככב ברשימת השוק

ליהיא גרינר

מלכת השוק של השנה שעברה פינתה את המקום לטובת החברה הטובה אביבית בר זוהר. זה לא שגרינר היטיבה להתלבש או הפנימה, חלילה, את ההערות שלנו מהשנה שעברה. פשוט היו רעות ממנה.

החיבה לשורטים קצרים ושמלות אוברול מהבת מצווה היא שהבטיחה בקלות את מקומה ברשימה גם השנה. עם זאת, לזכותה ייאמר שהיא נטשה את הפאות וחשפה קארה בלונדיני קצר ומחמיא, ואפילו נתפסה בכמה לוקים שהיו לגמרי נסבלים, כמו האוברול השחור וז'קט הג'ינס שלבשה לתצוגת הבוקר של רנואר.

דבר השופטים:

גיא סילברמן: ליהיא היא מלכת השוק היוצאת והמתלבשת הגרועה האהובה עליי בכל הזמנים. איפה להתחיל? גופיות אורגנזה מקומטות משוק הכרמל בירוק צפרדע, תיקי צד זולים, שמלות פאייטים קצרות מדי, אקססוריז במראה פושטי למדי והרשימה ממשיכה וממשיכה. למרות זאת האטיטיוד, הפה הגדול והחיוך הכובש שלה גורמים לי לטפל בה בכפפות של משי - או יותר נכון, בכפפות ניילון זולות במיוחד.

איריס אברמוביץ': אומנם חל שיפור מה מהשנה שעברה, אבל מיס גרינר עדיין נעה בין מראה דודתי לבין מראה של קליפורניה גירל, שמתאים לכאלה שצעירות ממנה בעשור. מכנסונים זה רק לבעלות רגליים חטובות, אבל בסדר, את בהריון, תנוחי.

יוני פרוים: גם השנה היא התלבשה בחוסר טעם משווע. שמלת הכלה שלה גורמת לי עדיין להתעורר בצעקות.

מיקי בוגנים: זה הקטע שלה והיא נראית לי סופר מרוצה מזה.

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק !
  מה דעתכם על הלוק של ליהיא גרינר?

מורן מזור

הלוואי שהיית מתלבשת כמו שאת שרה. מזור בחורה נאה ומתוקה להפליא, עם פיגורה עסיסית שלא מתכתבת עם סטנדרט "משחקי הרעב" שמועלה כאן על נס כל הזמן.

אולם קשה להבין מדוע היא הסכימה ללבוש את שמלת הצוללנים בתחרות האירוויזיון. מילא בקדם, אבל למה לעשות את זה לאירופה, כשגם ככה דעת הקהל שם בהקשר הישראלי היא נושא כאוב.

הפסיקי נא עם השמלות הצמודות והלא מחמיאות, שמבגרות אותך וגורמות לך להיראות כמו האחות האבודה של קרן פלס. תראי איזה יופי עושה את זה אדל.

דבר השופטים:

איריס אברמוביץ': מורן מזור מתלבשת תמיד כמו דיווה, אבל הדיווה הזאת בת 22 ואף פעם לא נראית כמו מישהי בגילה. ולא נשכח ולא נסלח את האוברול־עטלף הכחול עימו הופיעה ביום העצמאות. מדינת ישראל הרכינה ראש.

שי פרץ: מורן יכולה להיות נסיכה ישראלית. היא נראית נהדר ושרה כמו מלאך, אבל משום מה מתעקשת להתלבש כמו ספרנית שמנסה להתחיל פרק ב' בחיים וקיבלה עצות מהחברות הרעות שלה. הרבה כסף והרבה מאמץ מושקעים בתוך הטעות הזו, וחבל. תתעשתי, כפרה, ויפה שעה אחת קודם.

מיכל יהודאי: מורן המוכשרת והמקסימה נראית מבוגרת בהרבה מגילה בשל השיער העשוי מדי, המשקפיים הלא מחמיאים והבגדים השמרנים.

אלון ליבנה: אני מאמין שהיא תיקח את זה לתשומת ליבה ותבין שגם אשה אמיתית יכולה ללבוש דברים מחמיאים, והיו לה כמה רגעים כאלה.

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק !
  לא רק באירוויזיון: מורן מזור מקבלת שוק

דניאלה פיק

אם היינו חיים באגדה של דיסני, דניאלה פיק ללא ספק היתה מככבת בתפקיד הנסיכה יסמין מהסרט "אלדין", לאור חיבתה העזה לשמלות מקסי נשפכות, שראויות יותר לאולמות פאר בנתניה מאשר להשקות ואירועים. חבל שפיק מבזבזבת את נתוני הפתיחה המוצלחים שלה ומתלבשת כמו לפרק של "דייט בחשכה".

ברגע שלבשה טייץ קטיפה שחור עם סריג רשת ורוד, הבנו שאין מנוס וזה הזמן לפנות לעזרה. בדיוק כמו שהולכים לפסיכולוג בשביל הנפש, לוקחים סטייליסט בשביל הבגד.

דבר השופטים:

מיקי בוגנים: אולי די עם השמלות הקצרות והצמודות?!

איריס אברמוביץ': תכלס, לא ברור לי איך דניאלה מצאה את עצמה בשוק. אולי זו התחושה של כולנו שהיא מסוגלת ליותר, ואיכשהו התמקמה הכי עמוק ונוח במיינסטרים - שגורס שסקיני ואיזה טופ חביב עם בלייזר בגוון פסטל זה הכי הכי. מדובר בבת של המאסטרו, דעי את מקומך.

גיא סילברמן: היא מאסטרית בבחירת צבעים מעוררי בחילה, או פשוט חיוורים, או לא מחמיאים לעורה ולגילה. מחמת הספק אתן לדניאלה שחרור רפואי, כי כמו שזה נראה היא כנראה פשוט עיוורת צבעים.

יובל שרף: יש לה גוף מעולה והיא נורא יפה. והיא צריכה יותר קלילות בבחירות שלה.

 • img
  הצביעו שוק שיק
  אנחנו קבענו: שוק !
  דניאלה, מצטערים, השופטים קבעו: שוק

** את רשימת המתלבשים הטובים והרעים של השנה תוכלו למצוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

____________________________________________________________________________________________________________

עוד שיק ושוק:

 • בית הדין הגבוה לאופנה: הכירו את השופטים