רואי (איקו) עוזרי

ג'ניפר סנוקל היא אחת הדמויות הבולטות בעונה החדשה של "מעושרות", אבל את הסיפור הזה היא לא מספרת בסדרה. גבריאל (גבי) אביב הוא ספר בן 29, שהיה אמון על תחזוק הבלונד הזוהר של סנוקל במספרה בצפון תל אביב. לטענתו, סנוקל והוא התכוונו לפתוח יחד מכון יופי בדירת מגורים שאותה היא שכרה בשכונת המשתלה. לדברי אביב, הוא העביר לסנוקל 30 אלף שקל במזומן, שהיו אמורים להיות מושקעים בשיפוץ הדירה ותחילת הסבתה לאותו מכון יופי. די מהר התגלה כי בעל הנכס והנהלת הבניין לא יאשרו לפתוח שם בית עסק, ומכאן, טוען אביב, הכל הסתבך. סנוקל התנערה, לדבריו, מלהשיב לו את כספו והשאירה אותו להתמודד עם בעלי מקצוע שכבר החלו לעבוד בדירה. כאמצעי לחץ, אביב התבצר בדירה במשך שלושה ימים, סיפח לעצמו מסך פלזמה ומכונה לתוספות שיער של סנוקל ואיים שלא ייצא מהדירה שלה עד שיקבל את כספו. סנוקל הגישה תלונה במשטרה על הטרדה, ובאוקטובר 2012 הוצא נגדו צו הרחקה לשבועיים.

"זה כמו גן ילדים"

חלופת הסמסים ביניהם באותם ימים הגיעה לפנאי פלוס . בסמס מ־1 בספטמבר היא כותבת לו שהיא מבינה שהוא לא רוצה לעבוד איתה ושהוא לא יודע עד כמה היא חושבת עליו ועל העתיד שלו. "אני איתך בעסק ב־100 אחוז", משיב לה אביב. ב־14 באוקטובר השותפות הצעירה קורסת. "אני אשת עסקים ולא מתעסקת בחרא, ההתנהלות איתך זה כמו גן ילדים, זה לא מתאים לי... לא השקעת כמעט כסף בעסק, אז בוא נסגור את העניינים וניפרד כידידים", כותבת סנוקל.

בתגובה מסכים אביב לסיים את הקשר בתנאי שיקבל כספים שכבר השקיע, לטענתו, במיזם. ב־14 באוקטובר הוא נוקב בסכום של 18 אלף שקל כתגמול שתמורתו יפנה את הדירה וייעלם מחייה. סנוקל, שבשלב זה לא ברור אם היא אשת עסקים מרושלת או קורבן לסחיטה, מבקשת שקודם ייצא מהדירה ואז הם יישבו ו"נעשה חשבון", אך אביב מסרב.

למחרת כותב לו עופר טלקר, בן זוגה של סנוקל: "אתה יודע טוב מאוד, גבי, שאין לה כרגע, אז תן לבדוק כמה דברים, אף אחד לא אמר שלא תקבל את הכסף" - ומבקש פירוט של הסכומים. ב־24 באוקטובר מודיע טלקר לאביב שהעניין עבר לטיפול המשטרה והתקשורת בין הצדדים גוועת. מהתכתובת נראה לכאורה שגם אם אביב כושל בהבאת סימוכין בנקאיים ואחרים, הרי שהיה לו ולסנוקל ניסיון עסקי משותף.

"אני הכוכבת בתוכנית"

כשכתב "פנאי פלוס", שי פרץ, ביקש לשמוע את גרסתה לאירועים, המעושרת התפוצצה. "אתה לא חוקר וזה לא '7 ימים'. אני לא רוצה לשמוע ואני לא רוצה לענות. אם אתה רוצה שאענה על החיים שלי, הילדים שלי והעסקים שלי, אז סבבה. אני הכוכבת בתוכנית וזו הכתבה שלי ב'פנאי פלוס'. זו כתבה כיפית. אני צריכה לענות לכל בנאדם שממציא שקרים? לא. זו כתבה שלי. תגיד את זה לבעל הבית שלך, זה לא העניין שלך. למי אכפת?". בשלב זה היא עזבה את החדר בסערה כדי לעשן. כשחזרה, העיניים שלה היו אדומות והיא רעדה בעצבנות. את הגרסה שלה היא לא מוכנה לספר לציטוט, ולמעשה היא מוכנה לומר לציטוט רק שאביב משקר וש"אנשים משועממים. אין לי שום דבר להסתיר. כשיהיו לו הוכחות נדבר, עד אז אל תאמין לאף מילה".

טלקר, אליו פנינו, אמר שכשתגיע תביעה הם יפעלו בהתאם. אביב טוען כי בכוונתו להגיש כזו, אבל טרם עשה זאת עד לשעת ירידת הגיליון לדפוס. מערוץ 10 נמסר: "לא היה ולא נברא. דברים אלה הם בגדר הוצאת דיבה ולשון הרע. סיפורים ומעשיות של גורמים קטנים שמונעים מקנאה ואובססיה הרסנית".

הראיון המלא עם סנוקל - מחר (רביעי) ב"פנאי פלוס"

"אני לא מתעסקת בחרא". סנוקל בצילומים ל"פנאי פלוס" (עם ספר אחר, כמובן) (צילום: לימור שיר)
"אני לא מתעסקת בחרא". סנוקל בצילומים ל"פנאי פלוס" (עם ספר אחר, כמובן) (צילום: לימור שיר)