ציון אשכנזי (35) הוא אחד המרואיינים הכי נועזים, מעניינים ומצחיקים שיצא לי לראיין בשנים האחרונות, אז פלא שהוא כיכב באחת מסדרות המקור האהובות עליי?

אשכנזי קיבל תפקיד ראשי באדפטציה של הערוץ הראשון ל"גיא אוני" של שולמית לפיד המדהימה ששודרה לפני כשנה וחצי, וגם הפציע ב"מגדלים באוויר" בערוץ 10 וב־"15 דקות" של yes.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס פייסבוק

בתיאטרון הוא כיכב בהצגות "דון ז'ואן" ו"חמישה קילו סוכר" של תיאטרון גשר ואף ביים את ההצגה "הדבר האמיתי" של המחזאי הבריטי טום סטופארד - הכל ב־2012, אז גם זכה בפרס רוזנבלום לאמנים מבטיחים. הוא מצטלם לשני סרטים עצמאיים והחל ממאי תוכלו לראות אותו בהצגה "ז'אן ז'נה בן זונה", בה הוא מככב ואותה גם כתב וביים במסגרת פסטיבל ישראל.

__________________________________________________________________________________________________________

עוד ביכורים:

__________________________________________________________________________________________________________

הדרך ארוכה ומפותלת? תן דוגמאות לאודישני בלהות.

"באודישן הראשון ל'גיא אוני' דן וולמן (הבמאי והמפיק, ל.א) אמר לי שהחלק העליון של הפנים שלי לא תואם את החלק התחתון שלהן, ועם זה הסתובבתי שבוע עד האודישן הבא. ואז הגעתי לאודישן השני ואמרתי לו: 'דן, אולי אגדל זקן ואז יראו רק את החלק העליון, שאתה בלאו הכי אוהב יותר?', וככה שיצא שאני מופיע עם זקן ב'גיא אוני'.

"אודישן אחר היה עם מנחם גלובוס והוא ביקש ממני לרקוד. נכנסתי לחדר מלא ב־12 אנשים מההפקה והוא ציווה עליי: 'תרקוד!' אמרתי לו, 'מה זאת אומרת? באיזה סגנון? יש מוזיקה?' 'לא, פשוט תרקוד! עזוב הכל, פשוט תרקוד!' וככה פשוט התחלתי לרקוד ולנוע בין כמה וכמה סגנונות, כי לא היה לי ברור מה אני אמור לעשות שם, והוא אמר 'אוקיי, תודה', וכך זה הסתיים. גם זה, אגב, היה שבוע קשה".

היי, לפחות אתה לוקח את זה בהומור.

"אין שום דרך אחרת לקחת את המקצוע הזה".

מי היה גיבור הילדות שלך?

"הרב שלי. בגלל שהייתי דתי תקופה ארוכה בילדות־נעורים שלי. הרב יצחק אלון קוראים לו, והוא היה כל מה שרציתי להיות בחיים שלי אי פעם. הייתי מוכן לנקות לו את הבית מרוב שרציתי פשוט להיות קרוב אליו. הוא היה גיבור הילדות שלי".

מה הכי יפתיע אנשים לדעת עליך?

"אני מנקה עופות מספר 1 בארץ גם מבחינת המהירות וגם מבחינת המיומנויות, כי בזה התעסקתי בילדות שלי".

ולסיום, העם דורש לדעת: האם יש לך חברה?

"אין לי כרגע חברה, אבל אני רווק ממש מבוקש. זה אומר ממש מבוקש. עדיין קשה לי עם מחויבות. אני גם מאוד אוהב אורגיות, אז מחויבות קשה לי".

מה יקרה אם בסוף לא תהיה שחקן?

"יש לי תוכנית מגירה. בגלל שאני גם כותב שירה ומקריא בכל מיני ערבי שירה, ובגלל שאני מקווה שהספר שלי יתפרסם בזמן הקרוב, ובגלל שאני גם עוסק בתסריטאות וכותב פיצ'ר - קומדיה על מילואימניקים שנפגשים לזכר חבר שנפל. זה משהו שמעניין אותי. בגדול, יש לי מחשבות לנצל את היכולות המאוד טובות שלי בסקס כדי לעשות כסף".

איך גילית שאתה רוצה להיות שחקן?

"כשהייתי ילד היה ברור לכולם שאהיה שחקן. הייתי רוקד ושר ועושה חיקויים, כי גדלתי באייטיז. כשגדלתי חשבתי שזה לא מספיק עמוק ורציני וברחתי מזה שנים. בגיל 25 וחצי הבנתי שאני בורח ממשהו שאני רוצה לעשות. עזבתי הכל, נכנסתי לסטודיו של שלוש שנים והתחלתי ללמוד משחק".

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :