"מצחיק אותי הבן זונה", צוחק קותי סבג בקול רם כאשר שמו של ציון ברוך, החבר החדש של "ההיא" שאין לומר את שמה, עולה בשיחה. "שתבין, כשאני רואה אותו בערוץ 10 אני אפילו לא מעביר ערוץ".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

כבר חודש שלם שזוכה העונה האחרונה של "האח הגדול" מסתובב ברחובות רווק לחלוטין והודף הצעות מפתות ממעריצות, סלבריטאיות וסתם נשים שביקשו שיטבול את הביסקוויט שלו בתה הפרטי שלהן.

"אין מצב שאדלג בין מיטה למיטה", הוא מבטיח, "בשביל מה? שאחר כך יצא לי שם של זיין? כשהבחורה הטובה תבוא היא לא תרצה להיות איתי. כפי שאני לא רוצה בחורה שעברה על כל העיר, אני מאמין שגם בנות מעדיפות בחורים טובים".

צודק הבחור הטוב. לפעמים נדמה שהמעריצים והמעריצות הרבים שלו - אלה שמפציצים כל ידיעה שקשורה אליו בכמויות אדירות של טוקבקי אהבה, יותר מלכל סלבריטאי אחר שנמצא כרגע בשטח - לקחו את הפרידה לא פחות קשה ממנו. קותי מבלה לא מעט שעות ביממה כדי להחזיר טלפונים למעריצים ששלחו לו מתנות מנחמות לרגל הפרידה המי יודע כמה מיאנה יוסף, ההיא שהוא התאהב בה בריאליטי ההוא.

הוא קיבל כמעט הכל: דובים, מכתבים, עטים, פיג'מה, חלוק אמבטיה, מצעים ואפילו בקבוקי פטל מצאו את דרכם למפתן דלתו, והוא מתקשר להודות ואז חוזר להתאבל. אבל כל זה נגמר ממש לפני שבועיים, בתחילת השנה האזרחית החדשה. פרטים בהמשך.

אם יצא לכם להיתקל באישיות הטלוויזיונית של קותי, יש סיכוי טוב שחשבתם, כמוני, שמדובר באומלל מקצועי. תחושת הקיפוח שעלתה ממנו בבית "האח הגדול", העילגות הסמי־מאולצת, החרדה הקיומית והקפוצ'ון המפורסם - לא חסרות סיבות. אבל כשאני יושב מולו אני רואה קותי אחר לגמרי.

"הקפוצ'ון מחמם אותי!", הוא מסביר, "אני יודע שזה נראה טיפשי, אבל קר לי באוזניים". מצחיק איך הסבר כל כך פשוט, יכול לשנות כל כך הרבה.

אבל לפני שאני מספיק לשאול אם יושב מולי קותי משודרג, גרסת 2013, הוא עוצר אותי. "הלו, אל תגיד קותי המשודרג, כי אין קותי חדש. זה קותי שתמיד היה, אבל עכשיו יוצא החוצה".

מה לקח לו כל כך הרבה זמן?

"לקח לי זמן להבין דברים".

אילו דברים?

"אין, לא יעזרו לך המניפולציות. לא תוציא ממני רחמים עצמיים. אין לי על מה לרחם על עצמי".

האקסית שלך מצולמת בכל העיר עם ציון ברוך.

"אני מפרגן להם", הוא חורק שיניים ומכריח את עצמו לחייך, "היא היתה בת הזוג שלי, אם אלכלך עליה, זה יגיד יותר עליי מאשר עליה".

גבר אמיתי. למה נפרדתם בעצם?

"זו היתה דעיכה ארוכה. בסופו של דבר היתה שיחה והחלטנו להיפרד. רק היא יודעת למה זה נגמר, והיא צריכה לחיות עם זה".

כמה דקות אחרי, קותי מרשה לעצמו להשתחרר, "אתה יודע מה, לא אשקר לך. למרות שרינת (איתן, הסוכנת של קותי - ש.פ) לא תאהב את זה, אני חייב להיות כן".

לך על זה.

"שלושה ימים אחרי שנפרדנו לא יצאתי מהמיטה, הייתי גמור. לא יכולתי לעשות כלום, כל דבר הזכיר לי אותה. כשהייתי יושב לאכול הייתי נזכר בה, ואז התיאבון היה נעלם לי. כולם ידעו שאין עם מי לדבר. אני לא עונה לטלפונים.

"אחרי שלושה ימים קשים מאוד, התקשרתי לאמא שלי, אמרתי שאני בא עם קולה, הכלב שלי. והיא שונאת שאני בא איתו. היא נתנה לי הרצאה של רבע שעה בטלפון ואני פתחתי מחברת והתחלתי לכתוב".

מה כתבת? טיפים?

"איזה?! מערכונים! אמא שלי קורעת! כתבתי מה שהיא אמרה ועשיתי מזה מערכון למופע הסטנד־אפ שלי".

מה?

"כן, כשראיתי שיש לי מספיק חומר אמרתי לה שאני חייב לנתק והתקשרתי לחבר. הוא עונה לי ברחמים, 'קותי כפרה, איך אתה מרגיש?', ואני רק צועק שיסתום ויקשיב למה שכתבתי".

למה כתבת מערכון?

"כי זה מה שאני רוצה לעשות בחיים. סטנד־אפ! החלום שלי זה לעמוד על במה ולהצחיק אנשים. נאור ציון הוא כמו המנטור שלי, יושב איתי על חומרים ומלמד אותי. במקום לרחם על עצמי, פשוט הלכתי לסטנד־אפ וזה עשה לי טוב".

30 שנה לקח לו להבין שהחיים הם בעצם בדיחה אחת גדולה וקורעת. אבל מתברר שמה שכמעט מיליון שקל בבנק ויותר ממיליון תוצאות על שמו בגוגל לא הצליחו לעשות, עשתה לו הפרידה.

"30 שנה מכניסים לי לראש שאסור לשבת בבתי קפה, לקנות דברים יקרים ולהיות אינטרסנט. היו לי הצעות, אם הייתי רוצה, היום יכולתי לשבת על 2־3 מיליון שקל ולהיות אחד האנשים החזקים במדינה. אבל הקשבתי לאנשים הלא נכונים".

אנשים שאמרו לך לשבת בבית?

"למשל. ולא ללכת להשקות. מי אני שלא אלך להשקות? מה זה השטויות האלה?! אבל זהו, נמאס לי להתבייש וללכת עם הראש באדמה. היום אני לומד ללכת זקוף, עם ראש מורם".

איך אתה מפנק את עצמך מאז שזכית בכסף?

"אני אוהב לאכול בחוץ הרבה. קניתי לאחותי חופשה בברצלונה, ולעצמי קניתי אייפד ורכב שיומיים אחרי שקיבלתי אותו, אני כבר רוצה להחליף אותו".

יגואר? פורשה? מרצדס?

"רכב החלומות שלי הוא BMW, אבל קניתי שברולט משפחתית. אני כבר מת למכור אותה, לקנות משהו יותר קטן".

בגדים? תכשיטים?

"איזה?! אתה רואה מה יש עליי? לבשתי את אותם הדברים בבית 'האח'. אני לא קונה בגדים ולא לוקח גם כשמציעים לי חינם. מת לקנות שעון, אבל אני מרגיש שאנשים מסתכלים, בוחנים כמה אני מבזבז, על מה, כמה עלה לי כל דבר. אם הייתי זוכה בלוטו ואף אחד לא היה יודע בכמה ולמה, אז הייתי נהנה יותר, הכסף הזה מרגיש שהוא שייך לכולם".

הרבה עבר על קותי עד שהגיע למסקנה שהוא חייב להציב את עצמו במרכז ולהפסיק להסתתר מהעולם. "בהתחלה פחדתי לצאת החוצה", הוא מספר, "הייתי ננעל, מתכנס בתוך עצמי ולא יוצא לשום מקום".

מתברר שבזמן שהקהל נהנה לחבק אותו, קותי היה עסוק בלחבק אסלות. "סבלתי מהתקפי חרדה איומים", הוא נושם עמוק, "רק עכשיו הצלחתי להשתחרר מהם".

מה זה אומר בעצם?

"בוא נגיד שלצחצח שיניים היה לוקח לי שעה כל בוקר. הייתי מתחיל ואז ישר מרגיש רפלקס הקאה, נופל על הרצפה וזוחל לאסלה, מחבק אותה ככה 20 דקות ואז שוב מנסה לצחצח. זה התחיל באודישן הראשון ל'אח הגדול' והמשיך עד לפני שבוע".

אנשים בתוכנית ידעו על זה?

"כן, בטח. זוכר את הקטע שאמרתי 'אני קותי סבג ואני נרקומן'? אז זה צולם אחרי יום שלם שבו רק רצתי לשירותים ולא הצלחתי לדבר. בסוף יורם (זק, עורך התוכנית - ש.פ) שאל אם לקחתי סמים.

"אחרי שהצלחתי לעמוד על הרגליים באמצע הלילה הגעתי לצילומים של תעודת הזהות לתוכנית. היו שם 15 אנשים שרק חיכו שאצחיק אותם. הסיטואציה נראתה לי כמו קבוצת תמיכה. אז אמרתי, 'אני קותי ואני נרקומן'. הם נקרעו מצחוק, אבל בטלוויזיה זה יצא מהקשרו".

כי אתה לא באמת נרקומן.

"ברור שלא, יא משוגע! אם הייתי, אתה חושב שהייתי אומר את זה ככה? או שהיו מכניסים אותי לתוכנית?".

ברור שלא. אבל סמים ניסית?

"מה, יש מישהו שלא ניסה?".

בזמן האחרון, קותי לומד משהו שחדש לו לגמרי: ליהנות מהחיים. "אני רואה אנשים רוכבים על אופניים, מטיילים עם הכלבים שלהם, מסתובבים ברחוב, דברים רגילים שלא עשיתי".

אז איך אתה מבלה?

"אני יוצא עם חברים למקומות בלי פפראצי. אולי זו הטעות שלי. בגלל זה אנשים חושבים שנעלמתי".

יש לך חברים מפורסמים?

"כן, אני מכיר את כולם, אני יודע גם שאם אשב עם נינט או יהודה לוי, ישר נהיה חברים טובים. אנשים נתפסים עליי ישר".

מי החבר־סלב הכי טוב שלך?

"חיים רביבו. פעמיים בשבוע אנחנו יושבים אצלו על הגג עם שגית והילדים. האמת שזה הבילוי המועדף עליי".

יאנה אמרה בראיון שאתה מעדיף להיות בבית.

"איזה שטויות, זה לא נכון", הוא נושם עמוק ומבקש בפעם המי יודע כמה שיאנה לא תיפגע מהראיון הזה. "היא היתה בת הזוג שלי שנה שלמה. אני לא רוצה לפגוע בה".

אומרים שהייתם ביחד כשהיא התראיינה אצלנו וסיפרה שאתם לא.

"זה נכון. בזמן שהיא התראיינה ואמרה שאנחנו לא מתאימים, היינו ביחד".

נעלבת?

"בטח, מה, זה לא מעליב?".

מעליב. אבל חזרת אליה.

"כן. אין מה לעשות זה כמו אלכוהוליסט, גם כשאתה נגמל אתה עדיין אלכוהוליסט. אני מאמין שתמיד יהיה לי משהו ליאנה. אבל חודש אנחנו לא ביחד ולאט לאט אתה משתחרר".

איך זה שאתה עדיין רווק?

"מי אמר לך שאני רווק?".

אם עד לנקודה זו סבג דגמן איפוק, פתאום זינק מתוכו ילד נרגש שרק רוצה לחלוק עם העולם את הפרפרים שיש לו בבטן. "כבר עשרה ימים אני יוצא עם בחורה מדהימה", הוא מצחקק כמו נערה מתבגרת, "אני רק מחכה שהראיון הזה ייגמר כדי שאוכל להתקשר אליה ולספר לה איך היה".

בת המזל ששמה קץ לתקופת האבל היא מורה בישראל, בת 29 ובעלת "שם תנכ"י מדהים", הוא חושף, "היא גם מתנהגת כמו הדמות על שמה היא קרויה".

רחב?

"אוי ואבוי לי!".

אז מי זו?

"היא מעדיפה להישאר אנונימית בינתיים, אבל היא בחורה מהסוג שלא חשבתי שאני אי פעם אכיר. עדינה ויפה וחכמה. אני מרגיש פתוח איתה, יכול לדבר על הכל, היא לא שופטת אותי".

איך הכרתם?

"בסילבסטר יצאתי עם חברה טובה להופעה של נאור ציון והיא הצטרפה. אחרי ההופעה הלכנו רק אני והיא לאיזה בר. מאז שהכרתי אותה, גיליתי שאני לא חייב טלוויזיה בחיים שלי. שתבין, אין דבר כזה שאני יושב והטלוויזיה לא דלוקה. פתאום אני מוצא את עצמי יושב בבית עם יין ונרות ומנהל שיחה של שלוש שעות בלי טלוויזיה".

אתה מאוהב?

"אנחנו רק בהתחלה, לא רוצה לצאת בהצהרות".

>> רוצים לראות איך נראית החברה החדשה של קותי? לחצו כאן

עשרה ימים אחרי שהכיר את הנסיכה החדשה בחייו, התקפי החרדה של סבג נעלמו. "אתה לא מבין, הכל עבר לי במכה אחת! זה מדהים! כאילו השתחררתי במכה אחת והכל נפתח לי".

אז בכל זאת יש קותי שעושה קאמבק בגרסה משודרגת.

"אמרתי לך, אל תגיד חדש ואל תגיד קאמבק, איך אני יכול לעשות קאמבק אם עדיין לא עשיתי שום דבר משמעותי?".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :