את יוני בלוך, המפיק המוזיקלי של אלבום הבכורה שלה, הכירה סיון טלמור במשחקי הכדורסל שאליהם היתה מגיעה. לא כצופה, כשחקנית.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

"כל שבת שיחקנו במגרש שברחוב דובנוב בתל אביב", היא מספרת. "היינו קבוצה מאוד אקלקטית ומשונה של חברים. חברה שלי ואני היינו הבנות היחידות, ומאוד לא אהבתי את יוני, חשבתי שהוא מעצבן כזה".

יוני בלוך מעצבן?! הוא לא נראה מזיק.

"הוא תחרותי והיה עושה עליי פאולים. הייתי חוזרת עם סימנים כחולים הביתה. לא היה בינינו משהו מעבר לכדורסל".

נשמע כמו התחלה קלאסית לסיפור.

"רגע אחרי שקיבלתי החלטה להיכנס ל־'The Voice', הילה, חברתי הטובה, שהיא היום גם המנהלת שלי, אמרה לי בסקייפ מחו"ל, 'אין מצב שאת הולכת לתוכנית בלי שיש לך שירים מוכנים', ושאלה כדרך אגב מה עם יוני בלוך.

"תוך 30 שניות קיבלתי ממנו שיחת סקייפ, והרי אפילו בכדורסל כמעט ולא דיברנו. הוא ביקש שאשלח לו את החומרים שלי, ושלושה ימים אחר כך אמר שהוא לגמרי בעניין. יחד עם האלבום נוצרה חברות אמת מיוחדת במינה".

"מילים" הוא שם הסינגל הראשון של טלמור, 26, שיצא השבוע, כחצי שנה אחרי שהודחה מהנבחרת האיכותית של אביב גפן ב־"The Voice" בתחילת שלב ההופעות החיות. שלושה חודשים זה לקח למלהקים העקשנים לשכנע אותה להשתתף בתוכנית, אבל היא לא מתחרטת על כלום. להפך.

"זו אחת ההחלטות הכי נכונות שלי. יצא לי מושלם, נפלתי מוקדם אבל לא יותר מדי, ואיכשהו הצלחתי להשאיר טעם של עוד. הכרתי אנשים מדהימים, קיבלתי את אביב במתנה וזה בעיקר הדליק לי את המנועים, שאני כנראה שווה את זה והגיע הזמן שאעוף לשמיים".

טלמור שירתה בלהקה צבאית (חיל חינוך) ובהמשך למדה שלוש שנים בבית הספר רימון במגמת הלחנת שירים. היא גם נשואה כבר שלוש שנים לעודד מרגלית ("פתאום הגיעה אהבת חיי ואמרתי על דבר כזה אסור לוותר").

את המוזיקה שלה קצת קשה לה להגדיר. "איך אפשר, יש כל כך הרבה סגנונות. זה אינדי פופ עם נגיעות פולק, ועם קצת ריתם. ההשראה הכי גדולה שלי היא Feist, זמרת קנדית מופלאה".

את האלבום כולו כתבה והלחינה בעצמה, פרט לשיר של ג'ניס איאן שתרגם עבורה יהונתן גפן. עם גפן האבא היא גם מופיעה בסדרת ההופעות החדשה שלו, "האיחוד".

איך הגיעה לשם? "שישי בצהריים אחד אביב מתקשר ושואל, 'מה את עושה בערב'. אמרתי לו אתה יודע, ארוחת שישי. שאל, 'את יכולה להופיע עם אבא שלי?'. אני הרי ילדת 'הכבש השישה עשר', לא ילדת 'אור הירח', אז ברור שאמרתי כן. תוך שעתיים מצאתי את עצמי בוואן עם מיטלמן, מחפשים באייפון סולמות לשירים של יהונתן, שאת כולם אני תכף עומדת לשיר". מאז היא חלק מהצוות.

את הסינגל הראשון תחגוג טלמור במופע מיוחד בפסטיבל הפסנתר בסוזן דלל (9.11, 13:00), ובו תארח את בלוך ואת רן דנקר, איתו שרה בעבר את "בואי נעזוב" ו"מה שלא הספקתי לומר" בפרויקט "שווים".

דנקר החזיר לך טובה באלבום שלך?

"לא, אין באלבום דואט. אבל איכשהו הצלחתי להשחיל את יהונתן לתוך האלבום אז הכל בסדר".

____________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :