>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

1. יש דברים שרק בלונדיניות ללא תואר יכולות ללמד אותך

רוב האנשים מגיעים לקולג' כשהם רשומים לכמה קורסים, עם שאיפה להצטיין בהם כדי שיוכלו לנצל את שעות הפנאי למלחמת כריות ("בית החיות"), אולם לא כך הבלונדיניות. בלונדיניות הולכות לקולג' כדי להחזיר אליהן את הארוס הסנוב שלהן ("לא רק בלונדינית"), או כי כרגע סילקו אותן מאחוזת פלייבוי ("בית השפנפנות").

ויחד עם זאת, דווקא חלק מאותן בלונדיניות הוא זה שמעביר שיעורים אמיתיים מהחיים, ומלמד דברים שאי אפשר לשים עליהם תג מחיר. כמו למשל כוריאוגרפיה לנאמבר מדהים במשחק בייסבול ("מעודדות צמודות"), או העובדה שמניקור ופדיקור יכולים להפוך לריקוד העצמה נשי.

הריקוד עצמו נבנה סביב תנועה בעלת "98% הצלחה במשיכת תשומת לב", וכשעשויה נכון בעלת "93% אחוז שתקבלי הזמנה לארוחת ערב".

גיבורת "בית השפנפנות" היא שפנפנת פלייבוי שסולקה מהאחוזה, מתמקמת באחוות החנוניות ומלמדת אותן איך להפוך לחבורת הנשים הלוהטת של הקולג'. זה כולל ליפסטיק ומחשופים, מעבר פתאומי לבלונד ושינוי קאפ בחזייה.

מסרטים אלה אפשר להבין את תפקידן של הבלונדיניות בחיינו: הן הנשים ללא תואר אך בעלות הלב החם, שילמדו אותנו מה הכי חשוב בחיים: כולם נראים טוב יותר בוורוד.

2. הדבר הכי חשוב בקולג' הוא המסיבות. אלה עם הסמים והאלכוהול

רבים מגיעים לקולג' וכל מה שיש להם בראש זה מסיבות, אלכוהול, סיקס פאק, בחורות וסמים קלים. הם מכונים סטודנטים, והם משלמים במיטב כספם כדי שהחלום הזה יהפוך למציאות.

בסרט "יחצן המסיבות" מגלם ראיין ריינולדס סטודנט שכבר 7 שנים לא מצליח לסיים את לימודיו, אך נחשב גאון מסיבות הקולג', בעל יוקרה אמיתית, ארכיטקט של הנאה וניקוי קיא.

דוגמאות נוספות אפשר למצוא בסרטים "הרולד וקומאר משתוללים באמריקה", "בית החיות" ומסיבת הטוגה שלהם ו"חוקי המשיכה", שם מתברר ההמשך לחוק, הקובע ש"אלה שמספקים את המסיבה יוצאים מורווחים".

כדי שמסיבה בקולג' תצליח, כל מה שצריך הוא בית אחווה עם בחורות יפות ותמימות לבושות בסט הלבשה תחתונה, אותו יהיו מוכנות לחשוף בעוד רגע. כן, הנה הן שם, נלחמות זו בזו בעזרת כריות, בחורות שגדלו באתר קרוואנים על יצירת המופת "Girls Gone Wild" ולצידן פחמימות פשוטות, חביות בירה קרות, כובעי בירה לכל המוזמנים ובריכה בחצר.

ככה כל מסיבת קולג' טובה צריכה, אהממ, להיגמר
ככה כל מסיבת קולג' טובה צריכה, אהממ, להיגמר

3. מורה לכתיבה הוא המקצוע הנחשק ביותר בעולם, וכל הנשים רוצות לשכב איתו

כולנו יודעים שמורה לכתיבה הוא אחד המקצועות העלובים ביותר שיש, אחד מאותם תפקידים המקנים לאוחזים בהם כלים שאיש אינו זקוק להם. אבל כשלומדים בקולג', ליצורים לא אפויים עד הסוף עם חרדות מכאן ועד התואר השני, המורה לכתיבה - זה שלפני שמונה שנים הוציא ספר ממש טוב ומאז לא כתב כלום חוץ מהערות בעט אדום - הופך להיות הגבר הנחשק ביותר עלי אדמות.

הריחוק הלא מוסבר שלו, הכישרון הטראגי שלו וחייו העלובים הם לבנות העשרה מה שרומן של ג'יין אוסטן הוא לרווקה בת המאה ה־19: אפרודיזיאק לוהט.

סטודנטיות העיפו את עצמן על המורה השחור וקפוץ הלסת שלהן ("אגדות וסיפורים"), על המורה המזדקן שלהן (קייטי הולמס על מייקל דאגלס ב"נערי הפלא") וגם ג'ואי פוטר ("דוסון קריק") ניהלה רומן עם המרצה לכתיבה שלה (כן, שוב הולמס). כי זה מה שבנות מסוימות, אלה שלא הולכות לקורס משחק ושוכבות עם המרצה שלהן, עושות.

בקולג', את הדברים הכי חשובים לומדים מחוץ לכיתה, ובמיטה. יותר מאוחר רוצות רוב הבנות לשכב עם ברוקרים ומנהלי קרנות גידור, וזו הסיבה שאיכות הסקס יורדת עם השנים.

המרצים לכתיבה, עלובי נפש ככל שיהיו, ניחנים בתשוקה הלוהטת של אלה שמשלח ידם לא משתווה לתאוותם, ועליהם לספק אותה בדרכים שונות. אח, החיים.

אומנם לקראת סוף הסרט הדמות עוברת תהליך התבגרות ומבינה שאי אפשר לשחק ולבלות כל היום וחשוב גם להגיע לשיעורים, אבל באקלים הכלכלי של היום זה כבר לא מדויק. בכל מקרה לא יהיה לך מה לעשות עם התואר אחרי הלימודים. אז נרים כובע של בירה לחיי המנהג.

4. יש מעט מאוד ויכוחים בין בנות שלא מתלקחים לקרב כריות

חייזרים שהיו נוחתים בכדור הארץ היו משתכנעים מהר מאוד שאין מריבה שאי אפשר לפתור בעזרת נוצות אווז. נשים בסרטי קולג' פשוט אוהבות להישאר בלבוש תחתון ולהכות זו בראשה של זו בעזרת כרית. המעשה אומר: "אני כועסת עלייך, אבל לא מעוניינת לפגוע בפנייך בצורה כזו שתיאלצי לעבור הליך קוסמטי. למה היית צריכה להתנשק עם רוב מאחורי גבי?".

בסרט הקולג' "בית החיות" בנות נהנות מקרב כריות, ובסרט "Sorority Boys" יש סצנה שצוחקת על הסטריאוטיפ הזה בדיוק. אחד החוקים הנוקשים של הז'אנר: אם גבר צופה, קרב כריות יכול להפוך ארוטי בכל רגע נתון.

אך גבר הצופה בקרב כריות תמיד ישלם מאוחר יותר על הנאתו המציצנית. זה יכול לקרות, למשל, בגלל שהסולם עליו הוא עומד נופל ("בית החיות"), אבל לצפייה בנשים נלחמות זו בזו בכריות תמיד יש מחיר.

לכן, בתום הקולג', נשים רבות מפנות את יצריהן לכיבוס ולגידול ילדים, וכך נפטרות מהאנרגיה המיותרת שגרמה להן לפרוץ במריבה שכזו מלכתחילה.

5. לשחורים ולאנשים ממוצא זר יש ריאה נוספת לסמים קלים

נכון, בסרטי קולג' יש גם לבנים שמעשנים סמים, אבל הם לא מסתובבים עם עמוד האש צמוד להם לגב. סרטי הסטלה השחורה, לעומת זאת, כוללים את העלילות המופרכות ביותר שיכול מוח להפריח, ובתנאי שהוא היי.

קחו לדוגמה את הסרט "How High" בכיכובם של מתוד מן ורדמן. העלילה עוסקת בשני סטלנים המנסים להתקבל לקולג'. בזמן שהם מחכים למבחן הם מערבבים את האפר של חברם הטוב שנפטר לאחרונה בתערובת גידול למריחואנה ומגדלים צמח עם יכולות־על, שהופך אותם למבריקים.

גם עלילת "הרולד וקומאר משתוללים באמריקה" ניזונה מכך שהשניים (אחד קוריאני, השני הודי) מסטולים נורא, ולכן פשוט חייבים לאכול משהו. כינוי החיבה של הסרט אצל מעריצים הוא "הרולד וקומאר משיגים מנצ'יז".

זרים, לפי תרבות הפופ האמריקאית, הם אלה המביאים את הסמים לאמריקה, ושחורים הם אלה שמפיצים אותם בכזאת הצלחה. לא צריך ללכת לקולג' כדי לדעת את זה. אנשים לבנים פשוט משחקים גולף.

6. הסטודנטיות הזרות הן הכי לוהטות ומשוחררות מינית

החל מנדיה (שאנון אליזבת) ב"אמריקן פאי" על שלל המשכיו, עבור בסטודנטית הזרה ב"קטע מהסרטים" וכלה בצ'ינג צ'ונג מ"טיפשים בלי הפסקה 2" - הסטודנטית מחילופי הסטודנטים היא לא רק יפהפייה בעלת שדיים מושלמים, אלא גם תמימה בצורה קיצונית ולעולם לא חושדת.

הסטודנטית הזרה יכולה לאונן על הספה עם מגזינים בלי לחשוש שמישהו ייכנס. פשוט, בבוואריה, משם היא מגיעה, אנשים לעולם לא נכנסים לחדר בלי לדפוק בדלת, והיא תמיד מוכנה לקיים יחסי מין בלי להתחייב.

הסטודנטית הזרה היא כליא הברק של האומללים והבתולים - היא מוכנה לעזור לכל מי שזקוק לעזרה ולעשות זאת בחולצת בטן ומשקפי חנונית.

מאחורי עובדה פעוטה זו נמצאת נחמה: רוב הגברים לא מצליחים להשכיב את מספר הנשים שהיו רוצים, לכן הסאבטקסט הוא "סטודנטיות הן עם קשה. נאלצנו לייבא כמה על מנת לשכב איתן". עובדה זו תגרום לכל גבר באשר הוא להרגיש יותר טוב בקשר לעצמו.

7. כמות האותיות הלטיניות בשם של האחווה אומרת משהו, לאף אחד אין מושג מה

בין אם קוראים לכם זיטא בטא גאמה או אלפא סאטלה גאמה, לשם של האחווה יש משמעות, אבל אף אחד - במיוחד צופים מישראל - לעולם לא יודע מה היא. אולי הכי טוב לשאול את בית ה־KEG של סטיב סאנדרס.

8. יש חיים (לנשים) אחרי גיל 40

סרטי קולג' רבים מתגאים באלמנט האשה המבוגרת. ב"אמריקן פאי" (שמתרחש בתיכון, אנחנו יודעים) זו אמא של סטיפלר, ובסרט "הבוגר", שעוסק בבוגר קולג', ישנה גברת רובינסון, הקוגרית שהגדירה את הדור הקודם.

נשים מבוגרות הן כלי לסיפוק יצרים, וגברים בגיל הקולג' לא מנהלים איתן מערכות יחסים אלא מוצאים פורקן וממשיכים הלאה.

בסרט "MILF" מ־2010 יש שני חנוני קולג' שלא זוכים להצלחה עם בנות גילם ומגלים את חדוות המין עם מבוגרות, וב"קוגר קלאב" (2007) חבורת סטודנטים נכנסים למועדון הסוגד לנשים בוגרות ומעשירים את מיניותם. עוד שימושים לנשים בגיל הזה: אמא, מרצה לכלכלה, מלצרית בדיינר, חשפנית מזדקנת.

9. רוצה לתפוס נסיך? כדאי שבין השיעורים תהפכי לחברה הכי טובה שלו

בכל פעם שנישא בן מלוכה מבית המלוכה הבריטי, דומה שמשהו נשבר בליבה של כל בחורה ביקום, כששריר ה"זו יכולתי להיות אני, מה רע בי? לא, באמת, מה רע בי?" מתכווץ מספאזם פתאומי.

למזלנו, סמוך לחתונת הנסיך וויליאם עם בח"ל קייט מידלטון נעשה סרט הטלוויזיה "וויליאם וקייט", המתאר את תחילת מערכת היחסים של הזוג המאושר, שהתבצעה בכלל באוניברסיטת סנט. אנדרוז, בה למדו שניהם. ומהי סיבה טובה ללכת לאוניברסיטה אם לא לתפוס נסיך? אמא של קייט בטוח מרוצה עד הגג.

ובכן, הדרך לעשות זאת היא לא לפתות את הנסיך במשיחות צבע עזות על הפנים, שרבובי שפתיים ומעשי עגב שונים, נהפוך הוא. עלייך להפוך ל"אחת מהחבר'ה" של הנסיך, ידידה טובה שאינה רואה בו רק מעמד או תפיסה לוהטת, אלא חברה אמיתית.

לאחר מכן רצוי להפוך לשותפים לדירה. בתור שותפה תוכלי לשמור על מעמדך כחברה הטובה וגם להסתובב בבית ללא חזייה. הצלחה מובטחת.

10. מבחנים? בחופשת הסמסטר נוסעים למקסיקו ומורידים את החולצה

בסרטי הקולג' כשמגיע מדי פעם איזה כריסמס כזה, כל התלמידים נוסעים הביתה חזרה לאיזו עיר רחוקה ומושלגת, ורק התלמיד היתום נשאר גלמוד בחדרו.

וכשמגיעה חופשת הסמסטר מיד יודעים כולם מה עומד לקרות: חלק נוסעים לטיחואנה לאבד את הבתולים, חלק עושים מסע לחוף לחוף, טסים למקסיקו או לקריביים, וחלק משום מה טסים לאירופה בקיץ שלפני הקולג' ("יורוטריפ").

ועוד לא התחלנו לדבר על הספרינג ברייק ותחרויות החולצה הרטובה שכלולות בה (כמו בסרט "Mardi Gras: Spring Break" בו שלושה קולג'יסטים יוצאים לחופשת סקס בניו אורלינס ופוגשים את כרמן אלקטרה).

מדוע הם אינם מבלים את החופשה בדגירה על לימודיהם, תוך שהם משמינים, מתחצ'קנים ונכנסים לדיכאון כאחיהם הישראלים? בארצות הברית, כך מתחוור, הלימודים אינם מעזים להשתלט על זמנו הפנוי של הסטודנט.

וכך, בעת שאנו תולים את עצמנו בעזרת ספרי לימוד, האמריקאים השובבים עוסקים בפעילות מינית עם בחורות שכל רצונן להשתחרר מכבלי החזיה החונקת. מה נגיד? אמריקה!

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :