מאיה בוסקילה עוברת הריון קשה. בחיים לא הייתם מנחשים עליה, לא כשהיא יושבת מולכם בשמלה פרחונית, לוגמת מים ונראית בהריון קצת יותר ממה שרותם סלע וגל גדות נראו בהריון. היא עוד רגע בת 35, נמצאת בחודש שישי, עוברת גיהינום של תופעות לוואי, מתמודדת עם התערובת הרגילה של אייטמים לא מחמיאים ודיבורים על קשיים בקריירה, ולא רואים עליה כמה קשה לה. מרשים.

"תמיד יהיו את ההריוניות האלה שיגידו 'זה כזה מדהים, זה כזה כיף, את מרגישה שופעת, את מרגישה טוב'", היא צוחקת, "אבל אני מרגישה חרא בלבן. כל תופעת לוואי ששמעת עליה, יש לי אותה, פשוט הכל".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

ואת עדיין מופיעה? לא קשה ככה?

"מאמי, בשבוע שעבר היו לי שלוש הופעות. להפך, זה מה שמחזיק אותי, מה שמציל אותי בהריון שהוא אחד הקשים. אתה לא יכול לתאר לך כמה זה קשה. התעלפויות, בחילות, סחרחורות, מה שאתה רק רוצה".

ולא מפחיד אותך שההריון יפגע בקריירה שלך?

"להגיד לך שאני לא מפחדת? אני מפחדת, ברור. הקריירה זה הדבר היחיד שאני מכירה, מגיל מאוד צעיר. אבל הריון אף פעם לא בא בזמן טוב, ופשוט צריך לעשות את זה מתישהו.

"יש לי עזרה, אמא שלי, אמא של מתן (כהן, בעלה של בוסקילה מזה שנה ושלושה חודשים - י.ב), ומראש הודעתי לכולם שאם אני לא מקבלת עזרה, אני לא יודעת אם אוכל לעשות את זה. אולי זה נשמע נורא, ואני אומרת את זה לפני שבכלל ילדתי, אבל התפיסה שלי היא שהקריירה זה מה שהכי חשוב לי".

לא קל, מה שאת אומרת.

"תראה, כרגע הקריירה מעל הכל, אבל אני לא יכולה לדעת. כשהוא ייצא, אדע. כרגע זאת התחושה שלי, ואני לא יכולה לשקר. להפך, לפעמים אני מפחדת שאהיה טוטאלית עם הילד כמו שאני טוטאלית עם הקריירה שלי, שלא אתן לאף אחד לעשות כלום כי אני קונטרול פריק מטורפת. זהו, אין החלפות, אני הולכת להיות אמא".

בוסקילה מתגוננת. היא לא ממש מתכוונת לעשות את זה, זה בדרך כלל לא הקטע שלה, היא אומרת, ובכמה שלבים במהלך שתי הפגישות שלנו גם מסבירה בפירוט מה היא חושבת על כל השונאים למיניהם, ובכל זאת, כשמגיעות השאלות הקשות היא מתגוננת.

"היה משבר בקריירה, בטח שהיה", היא מגיבה כשאני שואל, "אז כבר אין 40 הופעות בחודש, אבל אני מודה לאלוהים שזה לא ככה יותר. מי לא רוצה קצת זמן למשפחה שלו, לחברים שלו? אלה דברים שלא היו לי בעבר, רק עבודה ועבודה ועבודה".

אבל לא מדובר בחוסר כנות או בענייני אגו, אלא בסוג של התניה התנהגותית שעברה בשנים האחרונות, כמי שמרגישה - לעיתים קרובות בצדק - שהתקשורת נטפלת אליה, עטה על התנודות השליליות בקריירה שלה וממהרת להספיד אותה כאילו לא מדובר במי שרשמה זהב עם אלבום הבכורה שלה, ונבחרה כזמרת השנה.

העניין הוא ששמונה שנים עברו מאז, ותנודות הקריירה של בוסקילה נטו להיות דווקא בצד השלילי של הגרף: הפרידה המתוקשרת והסוערת מרוברט בן שושן והמעבר לניהולו של אבי גואטה (המנהל של שרית חדד); האלבום השלישי שלה, "שוברת שתיקה", שיצא לפני ארבע שנים ונכשל במכירות; סינגלים שלא חדרו מבעד לחומות הפלייליסט; הגיוס היחצני לצה"ל שהפך לחרב פיפיות תקשורתית; הנזק התדמיתי שעשתה ההשתתפות בחרב פיפיות אחרת, "האח הגדול VIP", וההבטחה שהיא תייצג את ישראל באירוויזיון, תפקיד שבסוף הלך ללהקת איזבו.

בקרוב היא תופיע ב"חי ב־LA LA לנד 2", אחת מ־6 זמרים שישתתפו בעונה, ובהחלט המפורסמת והמצליחה מביניהם.

"אלוהים נתן לי את המקצוע הזה, ומגיל שלוש ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות. יש קהל שמת עליי, שבא להופעות ומחבק ומנשק, ויש קהל שלא, וזה בסדר, אני ממש לא רוצה להיות מאמי לאומית. טוב לי שזה 50־50, זה מה שמשאיר אותי שפויה.

"אתה יודע שאני סוגדת לנינט? תראה מה עשו לה. בכוח הכתירו אותה למאמי הלאומית, והיא לא רצתה את זה, היא פשוט לא רצתה. ועכשיו, כשהיא הפכה להיות מי שהיא רצתה להיות, אני מאמינה לה בטירוף וחולה על המוזיקה שלה, למרות שבדרך כלל אני לא אוהבת את הז'אנר. אני כל כך מבינה אותה, וגם כשכולם ביקרו אותה ואמרו שהיא לא נשמעת כמו עצמה, מי אתם שתחליטו כמו מי היא נשמעת? אני מזדהה, באמת.

"כמעט את כל 'שוברת שתיקה' כתבתי בעצמי, ואז אמרו שאני לא נשמעת כמו עצמי. אז כמו מי אני נשמעת? המדינה לא מפרגנת, אין מה לעשות. אתה חושב שאם ביונסה היתה משלנו היו מפרגנים לה?".

משרת שיפוט בתוכנית ריאליטי מוזיקלית, מעניינת אותך?

"ברור. אני גם חושבת שמאוד אתאים לזה. לדעתי אין מספיק כנות בתוכניות האלה, ואם למשל יש מישהי שנתנו לה את הזדמנות חייה - ולי לא נתנו הזדמנות כזו בגילה, אני עבדתי הרבה זמן בשביל זה - צריך לתת לה הכוונה אמיתית, כזו שתעזור לה באמת.

"זה גם מעצבן לפעמים: את באה, את לא מוכנה, את שוכחת את המילים, את מזייפת, ואז אומרים לך שאת מהממת ושאת פוטנציאל אדיר. כולם מהממים? כולם מקסימים? נו, באמת, את מבזה את הבמה שם, במה זה מקום קדוש. את צריכה לבוא מוכנה".

אם אני עורך תוכן ב"כוכב נולד" או ב"The Voice", אני מתקשר אלייך.

"ב'כוכב נולד' צריכים את זה יותר. מירי (מסיקה - י.ב) היא אחת מהחברות שלי, אני חולה עליה ברמות, אבל אני חושבת שחסר שם משהו, וזו אפילו לא כנות, כנות מתבטאת אצל כל אחד באופן אחר".

עד שתגיע משרת השיפוט ב"כוכב נולד", בוסקילה תסתפק, כאמור, ב"חי ב־LA LA לנד 2", שתעלה בקרוב ב־yes לעוד עונה של אנגלית שבורה ותקוות גדולות, הפעם עם בוסקילה והזמרים שיר לוי, שרית אביטן, ליאת בנאי, הראפר סאז ואלי זולטא, סולן להקת הרוק אלמנה שחורה.

בוסקילה טוענת בתוקף שמדובר על חיה אחרת לגמרי מהעונה הראשונה של התוכנית, אבל לא יכולה לנדב יותר מדי פרטים. אז ניאלץ להסתמך על שמועות, והשמועות אומרות שהיו דרמות על הסט, ושבוסקילה בהחלט נטלה בהן חלק.

היו אנשים שלא הסתדרת איתם?

"לא הסתדרתי עם כולם. להיות בבית הזה חודש וחצי עם אלי זולטא היה בלתי נסבל. מצטערת, אבל אסור לי לספר לך יותר מזה" (תגובתו של זולטא: "מאיה, ברוב הדברים היא דבש, אבל פה ושם יש גם עוקץ. לא משנה לי מה היא אמרה, אני מת עליה, לא יעזור כלום").

את חוששת ממה שהעריכה יכולה לעשות, מאיך שאת עלולה לצאת שם?

"בטח. אתה יודע איזה רגעים קשים היו לי שם, רגעים שאני אצא מפונקת בעיני אנשים? אבל זה לא מעניין אותי, כי אני עומדת על העקרונות המקצועיים שלי. תראה, לא באתי לשם לחפש חברים, מאגר החברים שלי גדול דיו. באתי בשביל ההזדמנות הקרייריסטית, הגשמת החלום הכי גדול שהיה לי בחיים.

"אני גם לא בן אדם שקל לריב איתו, ועם השנים עבדתי הרבה על האגו שלי, כי אגו זה משהו שיכול להרעיל אותך אם הוא לא בשליטה. אבל אם יש משהו שיפגע בי, בדרך שלי, בקריירה שלי או במשפחה שלי, אני יכולה להיות לביאה. למרות זאת אני חושבת שאני בן אדם טוב, שאני לא עושה דברים במזיד. קשה להיכנס לי ללב, להתקרב אליי, אבל אני חושבת שזה בגלל אנשים שאכזבו אותי, שיש שם חומות, שיש שם הגנות".

מי אכזב אותך?

"היו אכזבות, גם מבחינת קריירה, גם מבחינת חברים, היו, אבל אני לא נתפסת להן. כולם חושבים שאני נוטרת טינה למנהלים שהיו לי בתחילת הדרך, למשל. בחייאת רבאק, עברו שמונה שנים".

אז זה לא רוברט בן שושן שאכזב אותך.

"לא, ממש לא. להפך, אני חושבת שרוברט עשה לי בעיקר דברים טובים".

מה היה הכי קשה בצילומי "לה לה לנד"?

"זה שאתה עובד קשה ומגיע למשהו בחיים ופתאום עושים לך אודישן, פתאום אתה בתחרות עם זמרים אחרים, וזה קורע אותך מבפנים, בעיקר כשאתה לא זוכה. אבל אספתי את עצמי, הבנתי שזו תחרות, מה לעשות. אם התעצבנתי שם, והתעצבנתי, אז זה רק מדברים מקצועיים. אם החליטו לעשות מזה בדיחה, אז בסדר, אבל אני שלמה עם הדרך שלי".

היא מתגוננת, לפחות עד שנמאס לה. כשאני מקריא לה אייטם על הופעה שלה שבוטלה עקב מכירת כרטיסים דלה, היא כבר מתעצבנת. "השמועות שביטלתי את ההופעה בזאפה בגלל שלא מכרו מספיק כרטיסים? ממש ממש לא. נמכרו מלא כרטיסים, ואף אחד לא ידע שלא הרגשתי טוב והייתי מאושפזת.

"כשמדובר בשקרים זה הכי מעצבן, והאייטם הזה הגיע משני מעריצים שבאו אליי בטענות שאני שקרנית ושלא סיפרתי להם על ההריון. הלו! זה הריון שלי, ואתם עוד מוציאים את זה ממני כשאני חודשיים בהריון ומספרים לעיתון? לא עושים דבר כזה! אלה החיים הפרטיים שלי ושל בעלי, די, תרדו ממני!".

חיים פרטיים או לא, מרגע היוודע דבר הנישואין של בוסקילה וכהן, כאילו צוירה לה על הגב מטרה גדולה נוספת.

העובדה שהחתן צעיר ממנה בעשור, ארבעת החודשים שעברו מאז שהכירו ועד שהתחתנו, והעובדה שהסטטוס המקצועי של כהן בן ה־25 לא לגמרי ברור ("איש משרד הביטחון", גרסו אתרי הרכילות, "יחצן מועדונים" או "מאמן אומנויות לחימה", גורסים אחרים, ומאיה מוכנה רק לומר בעמימות ש"מתן יצא מקבע וממשרד הבטחון ועכשיו יש לו ברים בתל אביב") חברו כולם לחגיגת אייטמים שהסתיימה בחינה מתוקשרת, כאסח עם הפפראצי וחתונה עוד יותר מתוקשרת, כולם עדות למשחק הכפול, אהבה־שנאה, שבוסקילה מנהלת עם המדיה בשנים האחרונות.

אבל בוסקילה אומרת שהיא מאוהבת, ופשוט לא אכפת לה. "אני בן אדם אינדיבידואליסט", היא מכריזה, "רגילה להיות לבד. כל החיים עבדתי, מגיל 14, ואני לא רגילה שאומרים לי מה לעשות. אני לא בן אדם נורמלי, אני לא חושבת שקל לחיות איתי".

התחתנתם צ'יק־צ'ק.

"אני עושה דברים בזמן שלי, מתי שבא לי ואיך שבא לי, ולא על סמך מוסכמות חברתיות כאלה או אחרות. לא ידעתי שזה יהיה עם מישהו צעיר ממני, ולא ידעתי שזה יקרה כל כך מהר, אבל אני עושה את מה שאני רוצה, לא את מה שרוצים בשבילי.

"אני לא מבינה למה אנשים מחפשים רק את הרע, אומרים 'היא התחתנה איתו מהר מדי' במקום לומר 'היא התאהבה בו והם התחתנו'. אז כמה זמן אני בעצם צריכה לצאת עם מישהו לפני שאני מתחתנת? יש חוקים כתובים איפשהו?

"יש קנאה, ואני מושכת אש, זה כנראה האופי שלי. מזל עקרב, ועוד מרוקאית. מה לעשות. התחתנתי עם מישהו שהתאהבתי בו מעל הראש, שמקבל אותי כמו שאני, שאני סוגדת לו על זה שהוא סובל אותי. כל השדים יצאו אצלי על התחלת הקשר בינינו, והוא אהב אותי בכל זאת. זה מדהים אותי בכל פעם מחדש".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :