"ההשראה שלי לתמונה היא מרלון ברנדו מתוך 'חשמלית ושמה תשוקה' - תפקיד שנחרט אצלי בזיכרון, כי הוא בוצע מכל הלב והנשמה ומלווה אותי מאז הצפייה הראשונה בסרט בתקופת לימודי המשחק.

"ברנדו שיחק את התפקיד בתיאטרון וכשאיליה קאזאן עשה מזה סרט, לקחו את אותו קאסט שחקנים. אז אף אחד לא ידע מי הוא, ובעצם שם הוא הפך למרלון ברנדו. הוא עושה בסרט הזה תפקיד שטורף את המילים. הוא מאלה ששינו את עולם המשחק".

>> בוא להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

כמו בסיפור אגדות ישן, בסוף זה קרה גם לעמוס תמם. אחרי שנים של שיטוטים באזור התעשייה של הבידור, הוא התבגר, והברבור היפה שהוא הפך להיות קוטף, ובצדק, שרשרת תפקידים שתפורים למידותיו הברבוריות.

אם בשנה שעברה הוא הסתפק בעיקר בתפקיד משנה ב"עספור", השנה הוא כבר השתלט על תפקיד מנהל העבודה במפעל בדרמה "שביתה" של רני בלייר, הצטיין בתפקיד ראשי כשוטר עשוי ללא חת בסדרת המשטרה המוצלחת "אחת אפס אפס", המשיך להתייסר כאמיר ב"סרוגים 3", הוביל קמפיין של "מתאים לי" וחיזק את זוגיות האון־אוף עם עדי הימלבלוי.

אלה עיתות הפריחה של תמם, 36, והוא סוף סוף התיישב בנישה המדויקת שלו – מיזוג אותנטי של ניגודים.

תמם מתפקד מצד אחד כגבר מלא און זכרי ומשפריץ סקס אפיל, ומצד שני עדיין משדר רגישות גברית נוגה, מהורהרת. משהו באישיות של תמם מאפשר לסתירות האלה להתקיים בכפיפה אחת, וכפיפה מאוד מוצלחת, יש לציין.

זה בא לידי ביטוי גם בדמויות שהוא מגלם (בקרוב נקבל אותו במיצוי של הטייפקאסט בתפקיד הראשי ב"קזבלן" של הקאמרי), וכולנו יוצאים מורווחים.

מקום ברשימת "היפים והנכונים": 2

מה יפה בו? הזיפים מעולם לא היו מאושרים יותר.

מה נכון בו? הפרצוף המושלם למחאה החברתית הקרובה למקום מגוריך.

אף אחד לא מושלם: אבל אתה די קרוב.

"זאת היתה שנה מאוד משמחת מבחינת הקריירה"

מה הסיטואציה הכי מוזרה שהעניקה לך השראה?

"ביומולדת 30 שלי טסתי לחודש לבד בתאילנד. זה היה אמור להיות טיול כיף. התחלתי באי קופיפי וישנתי במלון שחטף את הגל הראשון והכי חזק של הצונאמי שהתרחש כמה שנים קודם לכן.

"בנו את המלון מחדש, מלון יפה, והסתכלתי מהחלון וראיתי את הים ולא יכולתי להפסיק לחשוב שמפה הגיע הגל שכל העולם דיבר עליו. בלילה חלמתי שאני במים וכשהגל מגיע אני דוחף את הראש לחול כמו בת יענה, כי אם לא אסתכל זה לא יקרה.

"חודשיים אחר כך עדיין כתבתי את החלומות והתובנות שהיו לי שם על עצמי. זה היה שבוע שהמוח שלי עבד כל הזמן. המחשבה שכל כך הרבה אנשים מתו שם עשתה לי בלגן בפנים, המקום הזה הציף אצלי מלא דברים".

מי השפיע עליך לרעה בשלב כלשהו בחייך?

"לצערי הייתי כל הזמן ילד טוב. ההורים השפיעו עליי כל כך ושמרו עליי כל כך חזק וחינכו אותי בכזאת נוקשות, שלא הייתי ילד רע. אני לא זוכר שמישהו הצליח להשפיע עליי לרעה. אולי חבל".

מה אתה עושה כשאתה מרגיש חסר השראה?

"מי שנותנת לי השראה באמת זאת המשפחה שלי. כשאני מרגיש חסר השראה, בדרך כלל אדבר עם מישהו מהמשפחה, עם אמא, אבא, אחד האחים. אולי אסע לרמלה לאכול צהריים, או ממש ממש אחכה ליום שישי. אני מגיע כל שישי לארוחה משפחתית, לקידוש, לכדורגל בשכונה. הבית ברמלה והמשפחה הם השראה".

מה היצירה שהכי השפיעה עליך?

"כל היצירות של עמיר בניון, בעיקר האלבום 'הכל עד לכאן', אולי האלבום הכי טוב ששמעתי בחיי. ביליתי ימים רק בלהקשיב לו. זה מסוג הזמרים שאף פעם לא נמאס לי לשמוע, תמיד יש עוד משפט שתופס אותך. אני מלא הערכה לאיש ולמוזיקה שלו".

מה היה הדבר הכי משמח שקרה לך בשנה שעברה?

"זאת היתה שנה מאוד משמחת מבחינת הקריירה, כי קיבלתי הרבה הזדמנויות לעשות תפקידים מעניינים - ב'אחת אפס אפס', ב'שביתה' וב'סרוגים'. אין דבר יותר משמח מלקבל תפקידים שיש בהם בשר ויש מה להביא אליהם. חוץ מזה נולדה לי השנה אחיינית חדשה, וגם זה הכניס המון שמחה למשפחה".

הצליל האהוב עליך?

"ה'אמן' האחרון שכולם אומרים אצלנו בבית בקידוש, לפני שאוכלים את האוכל של אמא".

מה אתה מאחל למדינה לרגל ראש השנה?

"מה שמאחלים פה כבר יותר משישים שנה, שנצליח להגיע לאיזשהו שקט עם השכנים שלנו.

"אני גם מאחל שיהיה יותר קל להתפרנס בכבוד במדינה הזאת, שתהיה פה יותר רווחה כלכלית לאנשים שקשה להם. אני חלק מהקמפיין של ארגון 'פתחון לב', והייתי מאחל לנו שלא נצטרך עמותות כאלה, שעוזרות למשפחות ושדואגות שיהיה לילדים רעבים מה לאכול בערב חג".

ולעצמך?

"שאהיה שמח, שאדע להגיד תודה על כל מה שיש ושאשכיל לראות כמה יש, כי יש הרבה".

צילום: אוהד רומנו, סטיילינג: גיא סילברמן, איפור ושיער: שמעון בן הרוש

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד יפים ונכונים :

** את רשימת 50 "היפים והנכונים" המלאה תוכלו למצוא בגיליון החדש של פנאי פלוס