אני עוברת ימים מאוד קשים. בשבועיים האחרונים, כשהגמר קרוב, אני מוצאת את עצמי במצב נפשי מעורער. אני נאלצת להתמודד עם תגובות גועליות באינטרנט שמערבות את הבן שלי, ועם קמפיין נוראי שפתח נגדי בוקי ללא שום סיבה. אני לא בן אדם שבוכה בדרך כלל, אבל אתמול במהלך שיחה במשרדי ההפקה פשוט נשברתי והתחלתי לבכות בלי שליטה".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

מתברר שענת הראל (42), אשת הברזל של "הישרדות VIP", זאת שניצחה במשימות חסינות בקצב שבו בני תמותה מחליפים גרביים, וסללה את דרכה לגמר בעזרת מהלכים מחושבים וקרים - דווקא יודעת להפגין רגש אנושי, כמו כולנו. מדהים, אני יודע.

גם כשהיא צוחקת, קל מאוד לראות על פניה של הראל שהיא עוברת תקופה קשה. בקרב חבר המושבעים, אלה שיכריעו מי יהיה השורד האחרון, מצבה בעייתי. חוסר הוודאות לגבי תוצאות ה־SMSים בערב הגמר, שיפילו אחד משלושת המתמודדים, ובעיקר המלחמה הווירטואלית שבוקי פתח נגדה, מסבכים את חייה של הפיינליסטית.

"אני לא מבינה למה הוא עושה את זה", היא מסננת בתסכול. "בימים האחרונים הוא התחיל לפרסם כל מיני דברים נגדי בפייסבוק שלו. זה התחיל בכל מיני סטטוסים מעליבים, ועכשיו הוא מפמפם איזה קליפ, שבו רואים אותי לוקחת את פסלון החסינות מעזאם עזאם בפרק הראשון, תחת הכותרת 'מי לימד את בוקי לגנוב'.

לא גנבתי כלום מעזאם, הפסלון הגיע לי באופן חוקי וזה נעשה עכשיו כתירוץ למה שהוא עשה לי כאשר גנב את הפסלון מהתיק שלי. תצא גבר, תבוא ותגיד, 'עשיתי מהלך גדול, מהלך אסטרטגי וזה מה יש', למה לחפש תירוצים?".

למרות ניסיונות בלתי פוסקים מצידי, בלתי אפשרי להוציא מהראל נבואה באשר לתוצאות הגמר. לדבריה, יותר מדי פרמטרים משחקים תפקיד בערב הגורלי מכדי לדעת כבר עכשיו מי ייקח את המיליון. לגבי דבר אחד היא בטוחה: אם הכל יסתדר לטובתה, והיא זו שתעזוב את בריכת הסולטן בשבת עם הצ'ק, היא כבר יודעת מה תעשה עם הכסף.

מתברר שבישראל 2012, להיות אגדת אימוני כושר, אשת טלוויזיה מוכרת, שותפה בחברה שמייצרת מכשירי כושר ביתיים ופרזנטורית של דגני בוקר, לא מספיק כדי להפיג את החששות כשמנהל הבנק מתקשר בסוף החודש.

"סכום הזכייה הוא לא ברמה שזהו, אפשר להפסיק לעבוד, זה ברור לכולם, אבל זה יקנה לי שקט נפשי, לפחות לתקופה מסוימת", היא מסבירה. "אנשים חושבים שזה שאנחנו מפורסמים ועושים פרסומות בטלוויזיה, אוטומטית אומר שאנחנו עשירים. זה כל כך לא נכון. אני נאבקת בכל חודש וחודש כדי להביא פרנסה הביתה ולדאוג לבן שלי. כבר שנים שאני שורדת לבד ומפרנסת אותנו. לא קל להיות אם חד הורית ואני בטוחה שרבות מבינות על מה אני מדברת ".

כאמא לתומר בן ה־12, שלא מפסיק לעודד ולפרגן, גם לא ברגעים הקשים של העונה, כשחקנית אסטרטגית ("אני ואיתי שגב היינו היחידים שחשבו אסטרטגיה. גם תורג'י, אבל פחות"), וככוח בלתי ניתן לעצירה במשימות ("כולם היו טובים, אני פשוט הייתי יותר טובה") - ענת הראל מאמינה בכל ליבה שתואר השורדת האחרונה מגיע לה יותר מלכל אחד אחר, וששום קמפיין אינטרנטי של בוקי מחרחר הריבים לא יגרום לכם לחשוב אחרת.

"כולם היו טובים, אני פשוט הייתי יותר טובה". הראל ב"הישרדות VIP" (צילום: ורד אדיר)
"כולם היו טובים, אני פשוט הייתי יותר טובה". הראל ב"הישרדות VIP" (צילום: ורד אדיר)

באופן בלתי נמנע השיחה איתה גולשת הישר אל עבר תקרית פסלון החסינות שבוקי גנב ממנה. "הפסלון היה אצלי בתיק כל הזמן, מאז שתורג'י הביא לי אותו", היא אומרת. "לא חשבתי להחביא אותו, כי לא תיארתי לעצמי מצב שבו אחד השורדים אפילו יעלה על דעתו לחטט לי בתיק. אתה חייב להבין שהתיק הזה הוא הדבר הפרטי היחיד שיש לך שם על האי. היום אני מבינה שהייתי תמימה. מה שהוא קו אדום מבחינתי, הוא לאו דווקא קו אדום בשביל אנשים אחרים.

"לפני שהפסלון הועבר אליי, הוא היה בכלל בארגז של השבט, עם כל הציוד שלנו. יומיים הוא ישב בארגז הזה. עזאם, משה פרסטר ומיכל זוארץ ראו אותו כמה פעמים. הוא פשוט היה מונח שם, הם ידעו, ופשוט התעלמו. אנשי הפקה אפילו צחקו עלינו אחר כך על הדבר הזה. אבל אין ספק שהייתי נאיבית על גבול הטיפשה ששמרתי אותו ככה בתיק. היום אני מבינה את זה".

זה היה מהלך אסטרטגי חכם של בוקי, או כמו שכינית את זה בזמנו, גניבה?

"היום אני מבינה שזה היה מהלך חכם, אסטרטגי, שבוקי היה חייב לעשות כדי לשרוד. סלחתי לו עוד על האי, דיברנו על זה והשלמנו. בגלל זה אגב מאוד נפגעתי כשראיתי שהוא יוצא נגדי ברשת. זה כמו בגידה פתאום, כשהייתי בטוחה שאנחנו דווקא בסדר".

אז בשורה התחתונה את מפרגנת לבוקי על המהלך.

"האם אני חושבת שזה מהלך נכון עבורו באותו הזמן? כן. האם אני הייתי נוהגת כך אם המצב היה הפוך? לא. בוקי עשה מה שהיה צריך לעשות, אבל במקום להגיד, 'עשיתי מהלך גאוני, אני אסטרטג', הוא מתחבא מאחורי תירוצים, מאשים את תורג'י בדברים, ולא מוכן לעמוד מאחורי מה שהוא עשה.

תצא מול כולם, תגיד, 'אני שחקן עם ביצים, עשיתי מהלך ולא מעניין אותי כלום', אבל לבוא ולהדביק את זה על שטויות כי קשה לך להתמודד עם העובדה שגנבת? נו באמת! אף אחד הרי לא חושב שבוקי, בחיים האמיתיים, יכניס יד לתיק של מישהו ויגנוב. זה משחק, ואין מה לעשות, אלה החוקים, אז תתגאה!".

"אני מאחל לענת הראל המשך חיים יפים ושתאכל הרבה קורנפלקס כדי להישאר טובה, נחמדה ולבבית כמו שהיא", אומר לנו בוקי נאה בתגובה על הדברים. "אני עומד מאחורי כל המהלכים שעשיתי במשחק, כולל גניבת הפסל מתיקה".

מי מהמושבעים בצד שלך?

"זה מאוד תלוי בתוצאות ה־SMSים. אם שגב יודח, ואשב מול אנה, אני מאמינה שהמושבעים שתכננו להצביע לו, יצביעו לי. לא בגלל שהם אוהבים אותי, אלא כי הם שונאים אותי פחות מאשר את אנה. אני מקווה שעזאם, נטלי דדון, בוקי, משה ויוליה פלוטקין יצביעו לי. אולי אפילו שגב. אם אשב מול שגב, אין לי סיכוי לנצח".

מי השורד האחרון שלכם? כנסו לסקר XO , טקבקו וספרו לנו

ברביעי הבא תעלה הראל לבמה של בריכת הסולטן בירושלים, כשעונה שלמה תתנקז לרגע קריטי אחד (או שניים, אם סופרים את הכרעת המסמסים). לצידה של האשה החזקה, יש יגידו הראשונה בתולדות "הישרדות" הישראלית, יישבו החברה הטובה אנה ארונוב, והנמסיס שלה לאורך העונה, איתי שגב.

באופן טבעי בת הברית והקולגה לספסל הגמר מקבלת מהראל מאה אחוז פרגון. מחמאות על חברות אמת ממלאות את חלל החדר כאשר עולה שמה של ארונוב, ומאוד קשה להוציא מהראל איזו ביקורת על ה־BFF.

"זאת הפעם הראשונה בתולדות 'הישרדות' שברית שקמה ביום הראשון למשחק הלכה את כל הדרך בצורה כל כך יציבה עד הגמר", היא מצהירה. "אנה היתה לצידי לכל אורך הדרך, ועצם הידיעה שיש לי חברה אמיתית, מישהו שאני יכולה לסמוך עליו בעיניים עצומות למרות כל המערבולות והלכלוך מסביב, עזרה לי מאוד, והקלה עליי את החוויה".

אז אם אתן שיחקתן יחד את אותו המשחק בדרך זהה, למה שיבחרו בך, ולא באנה?

"נכון שפעלנו יחד, אבל מי שעשה את המהלכים הקשים זאת הייתי אני. עובדה שנטלי דדון רואה בי אשמה בהדחה שלה, ועזאם כועס דווקא עליי מכל השלישייה. תמיד שמתי את עצמי בפרונט כי ככה אני מתנהלת בחיים. בקטע הזה גם הצופים וגם המושבעים יכולים לעשות הפרדה בינינו. מי שניהל את המהלכים האלה זאת הייתי אני".

בעוד היא שומרת על קור רוחה בכל מה שקשור לרקדנית ובת הברית מהיום הראשון, עצם אזכור השם שגב מוציא מהראל הרבה עצבים. לדבריה היא לא יכולה שלא לחשוד בו שהוא זה שעומד מאחורי מתקפת הרשת של בוקי נגדה.

בניגוד להראל, שגב בחר באסטרטגיה שונה במשחק. כאחד שמגדיר את עצמו לוזר, חנון ואנדרדוג תמידי, הוא העדיף "להוריד את הראש", בשפת השכונה, ולנסות לשרוד מהדחה להדחה. לאורך רוב העונה, מלבד הדחה מפתיעה שהוביל עוד בתקופת שבט דאנג, והמעורבות שלו במהלך שייזכר לעד כמהלך הפסלון הגנוב, הקומיקאי נעלם אל הכלים, השתדל לא להתבלט וכונה לא פעם, גם על ידי בני בריתו, "לקקן" ו"חנפן".

בזמן שהוא טוען שעשה זאת כאסטרטגיה גרידא, הראל לא נותנת כבוד לדרך הזאת. "איתי בגמר בזכות בוקי בלבד. אם לא הפסלון, שגב לא היה יושב בשלישייה הסופית בחיים. הוא חייב לבוקי את הגמר".

בתגובה לטענות שעולות בכתבה, אומר לנו איתי שגב: "לגבי המהלך של בוקי, ענת צודקת. בזכות הפסלון שהוא גנב גם הדחנו את דורון ג'מצ'י ואת אושרי כהן. בזכות הפסלון הגנוב גם זכיתי בזמן האמת בחסינות, בצמיד וטו, וגם הדחנו את ענת לאי התקווה, אי שמעולם לא ראיתי. אגב, ענת לא אמרה בתוכנית שהגעתי רק בזכות החנפנות? אז אני מבולבל, זה הפסלון של בוקי, או החנפנות שלי שהביאו אותי לגמר?

"כשנשארנו ארבעה שורדים אחרונים על האי, ידעתי שמבחינה אסטרטגית מובטח לי מקום ודאי בגמר אם אני מצטרף לאנה וענת. האופציה השנייה שלי היתה להמר, ולנסות לגרום לאתגר אש של בוקי נגד אנה, ובכך להסתכן שהבנות יגלו את המהלך ולהיות מודח בעצמי. כל אחד במקומי היה נוהג ככה, ומי שטוען אחרת הוא צבוע.

אפרופו צביעות, זה לא הייתי אני שחיבק את מיכל זוארץ ואמר ששתינו אמהות, ונלך רחוק. זה גם לא הייתי אני שאמר ליוליה שהיא איתי, עם אנה ותורג'י בברית ואז הדחתי אותה. ובמיוחד לא אני שאמר לנטלי בואי נעשה ברית בנות והדחתי אותה רגע אחרי".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :