עידן קפון. מושבע ב'הישרדות האיים הקריביים' ופיינליסט 'הישרדות אולסטארס'

השורד האהוב:

בוקי נאה. כי הוא אבא שמן כזה שאתה רק רוצה לחבק. חברה שלי מתה עליו.

השורד הגרוע:

איתי שגב. הפיינליסט הכי חסר כבוד שהגיע אי פעם לגמר. מתלקק יותר מהמכשיר הזה שמנקה את השירותים. יקבל קול אחד בגמר יותר מדי, מנטלי, ויישאר פתט.

המהלך שהכי אהבת:

גניבת הפורמט של הישרדות על ידי רשת.

גניבת הפסלון על ידי בוקי נאה: בעד או נגד?

ברור שבעד. זה לא הישרדות שוויץ.

המהלך הגרוע:

להשאיר פסלון בתיק ללא השגחה.

פייבוריט לזכייה:

ענת הראל, ללא ספק. צריכה לזכות בכל קולות המושבעים.

נעמה קסרי, השורדת האחרונה של 'הישרדות האיים הקריביים'

השורד האהוב:

היו לי שני שורדים אהובים מתחילת העונה: בוקי נאה ואיתי שגב. עם התפתחות העונה התחלתי לאהוב גם את ענת הראל. אני אוהבת את רוח הלחימה שלה ושהיא הובילה מהלכים. בפרקים האחרונים חזרתי לעודד את איתי ובוקי, בעיקר כי הם היחידים שמודים ומבינים שזה משחק ולכן הכל מותר, ואף רצוי.

השורד הגרוע:

איתי תורג'מן, כי הוא רמס את כל מי שהדיח. ככה אי אפשר לקחת את הגמר גם אם אתה אסטרטג מהולל.

המהלך שהכי אהבתי:

ההדחה של אושרי כהן. את שתי הפעמים. ככה מדיחים: בהפתעה.

גניבת הפסלון על ידי בוקי נאה: בעד או נגד?

בעד. החוקים הם שאין חוקים. שאפו לבוקי .

המהלך הגרוע:

אי-פיצול הקולות של השלישייה אחרי שבוקי גנב להם את הפסלון. אגב, זה שיעור לכל העונות הבאות, שכל מי שמגיע זחוח למועצת שבט, לפידו נכבה.

פייבוריט לזכייה:

איתי שגב.

שי אראל, השורד האחרון של 'הישרדות הפיליפינים'

השורד האהוב:

נטלי דדון. קודם כל היא מהקריות, אז זאת אחוות קרייתים. מעבר לזה, נטלי ריגשה אותי מאוד. ההישרדות הזו הפכה אותה מדוגמנית שברירית ועדינה לפאייטרית בנשמה ושורדת אמיתית. אני גאה בה על הדרך שהיא עשתה, ובשבילי היא השורדת האחרונה.

השורד הגרוע:

הראל מויאל. זמר מעולה אבל ממש לא שורד. מאות אלפים חולמים להתקבל להישרדות, סיירת מטכ"ל של תוכניות הריאליטי בארץ. אותך, הראל, קיבלו, אז תעשה שיעורי בית, אל תחכה שהצופים בבית יסמסו לך, כמו שאמרת לתורג'י. חוץ מזה אני אמשיך לאהוב את השירים שלך.

המהלך שהכי אהבתי:

איתי שגב לא מדיח את משה פרסטר, למרות ששנייה לפני זה פרסטר מודה בפניו שהוא מתכוון להדיח אותו. איתי שגב נשאר נאמן לחברו ולא רושם את שמו.

גניבת הפסלון על ידי בוקי נאה: בעד או נגד?

בעד. זה חלק מהמשחק. בגלל זה נותנים את הפסלון למתמודד שישמור עליו. בעונה שלי היה חצי פסלון חסינות שהיה פי שלושה יותר גדול מהפסלון הנוכחי. ישנתי איתו, אכלתי איתו ,לא עזבתי אותו. יש פה מיליון שקל.

המהלך הגרוע:

משה פרסטר משתגע ורוצה להדיח את חברו ובן בריתו איתי שגב. למה? הבחור פשוט השתגע.

פייבוריט לזכייה:

רציתי נטלי, אבל שיהיה שגב.

יאנה קלמן, מושבעת 'הישרדות איי קאמרינס'

השורד האהוב:

יוליה פלוטקין, כי היא שיחקה ישר והוגן, יצאה אצילית (בקטע שהיה עם פסלון החסינות שלה, שהעניקה אותו לבוקי). בחורה עם ערכים.

השורד הגרוע:

איתי תורג׳מן, ההפך הגמור מכל מה שאני כוללת במושג ״אדם מוסרי״: אדם שמסוגל לשקר, להפקיר אדם שסומך עליו, לשקר בפנים, לצחוק על מישהו בפרצוף, לא מתייחס בכבוד, אדם שעבורו כל האמצעים כשרים. התנהגות כזאת פסולה בעיניי.

גניבת הפסלון על ידי בוקי נאה: בעד או נגד?

אני חושבת שגניבה היא דבר נוראי, אבל במקרה הספציפי הזה הייתי בעד, בשביל להוציא את תורג׳י מהמשחק. בוא נגיד שבשביל לשרת אינטרסים זה היה מעשה נכון, אבל זה שבוקי היה מסוגל לעשות זאת - בעיניי זה מחזק את התחושה שהוא לא אדם שאפשר לסמוך עליו.

פייבוריט לזכייה:

אנה ארונוב. ולא כי אני אוהבת את הדרך שהוא עשתה - היו המון מצבים פסולים בעיניי, שעברו את הקווים האדומים שלי - אלא מתוך הזדהות: אישה, ממוצא רוסי, מוכשרת ומצליחה. איך אומרים, הרע במיעוטו.

טל 'טלכו' כהן, פיינליסט 'הישרדות הפיליפינים'

השורד האהוב:

עזאם עזאם, שלצערי נפל בדרך והותיר את חיבתי למשה פרסטר, שניסה לייצר סרט המשך ל"להתחיל מחדש" עם טום הנקס.

השורד הגרוע:

מאבק צמוד בין דורון ג'מצ'י להראל מויאל, אבל ג'מצ'י ניצח עם קליעה משלוש. שניהם מהווים הוכחה שכישרון בתחום אחד אינו סותר חוסר חוכמה בתחום אחר.

המהלך שהכי אהבתי:

באופן טבעי, גניבת הפסלון. בהישרדות אין חוקים. זו ממלכת האפשרויות הבלתי מוגבלות (המציאות גרועה יותר מהתוכנית). הניסיון להגדיר מהלכים ערכיים ומוסריים במשחק שמלכתחילה הוא כאוס ומלחמת כל בכל, פתטי בעיניי. כשזה המצב, בוקי עשה את הדבר המתבקש. המהלכים החכמים ביותר הם גם הפשוטים ביותר. באתי, לקחתי, שרדתי.

פייבוריט לזכייה:

בוקי נאה, מבין הארבעה האחרונים, היה הראוי לזכייה דווקא משום שהוא לא נמנה עם הראויים לכאורה. אנטי גיבור אמיתי.

(צילום: רועי חביב, רפי דלויה, גיא קרן, אייל נבו, עדי אורני)