אל סיפונה של סירת המרוץ שהתקרבה לחוף עוצר הנשימה בתאילנד עמדו כחושים ופצועים מתמיד, איתי שגב (40), המנצח הגדול של המשימה המשותפת של "הישרדות VIP" (רביעי ושבת, 21:00, ערוץ 10) ו"פנאי פלוס", ונטלי דדון (29), חברתו לברית שנבחרה על ידו כדי ליהנות איתו מהפרס - צילומים למגזין.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

הוא עקוץ, מתקלף ומריח כמו הלכלוך הגדל על גבה של טינופת, והיא שזופה ומיואשת כקבצנית בשוק בבנגקוק. מלבד חבורת זבובים חובבי איכס, מעל ראשם התנדנד גם סימן שאלה אחד גדול שפירושו: "מה אנחנו עושים פה לעזאזל?".

עמדת האיפור של שירן המבועתת ("אני לא מאפרת אותם עד שלא ישטפו פנים ויצחצחו שיניים") הוקמה בלוקיישן מובחר - על גגו של קן נמלים אדומות, המלתחה המסוגננת שבחרה לה הסטייליסטית קרן ("אני לא באמת צריכה לגעת בהם, נכון?") נפרסה לצידו של מחנה ג'וקים מעופפים, וכולנו חיכינו שמישהו יקפוץ מהשיחים ויצעק "עבדנו עליכם!!". זה לא קרה.

"איך התאכזבת לראות אותי פה, אה?", חייך שגב את החיוך המפורסם שלו, זה שגורם לך לרצות להדביק לו נשיקה על האף. הוא חיכה לתשובה. האמת שיש סיכוי סביר שפנטזנו שאנה ארונוב ואיתי תורג'מן ישתזפו טופלס מתחת לפלאשים שלנו, אבל היי, גם הזוגיות (האפלטונית!) של איתי ונטלי זה סופר מגניב.

בכל זאת מדובר בשניים מהשורדים הכי מפתיעים של העונה: הוא הלוזר למראה שהוכיח את עצמו כאסטרטג לא רע בכלל, והיא, ובכן, ראיתם את משימת אכילת המקקים ובטח נדהמתם.

למי שפספס: דדון בכלל היתה אמורה להשתתף לפני כמה שנים בעונה הראשונה של "הישרדות", אבל אחרי שאיחרה להגיע למבדקי הספורט הודיעו לה שהיא בחוץ. במקומה נכנסה אחת, מרינה קבישר, ונטלי הלכה לנסות את מזלה בריאליטי אחר שאמור היה לעזור לה להיכנס לתחום שאליו היא באמת שואפת, "הדוגמניות".

"פתאום התחילה העונה של 'הישרדות'", היא מספרת, "ראיתי את ההתרגשות סביב זה והבנתי מה החמצתי. אתה מבין? במקום זה הלכתי לריאליטי שאף אחד לא ראה".

בסופו של דבר זה היה לטובה.

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהתנצל בפני מי שאמר לי שהכל זה לטובה ולא האמנתי לו".

"אתה לא תאמין לי", שגב מצביע על נטלי שבדיוק נמרחת בשמן תינוקות, "אבל אני לא רואה אותה כאובייקט מיני".

לא מאמין לך.

"בי אני נשבע שאין פה אונות! אין אוני לי, קול אונות חלושה, אין כלום! אולי אני אדבר עם איריס בר־און שתגיד לי שהכל בסדר".

נטלי: "הוא צודק, אין פה אפילו נטייה למיניות. ישנתי כפיות עם אושרי כהן פה, תוך יום אתה שואל את עצמך אם יש סיכוי. אבל זה כל כך לא שם".

תגידו, למה הייתם צריכים את זה בכלל?

איתי: "לא היה לי קל לקחת את ההצעה, אבל בסופו של דבר רציתי את החוויה ואני מודה, גם עניין הכסף שיחק פה תפקיד רציני".

השארת מאחור ילדה קטנה.

שגב עוצר את שצף הבדיחות והצווחות שלו ומוחק את החיוך מהפנים. "אל תגיד לי את זה, אני ישר מתחיל...". הוא לוקח נשימה עמוקה ומנגב את הדמעות שהצטברו לו בעיניים. "היא עזרה לי להגיע להחלטה הזו".

בכל פעם שמזכירים את אורי, בתו בת העשר מאשתו לשעבר (כיום שגב נמצא בזוגיות עם הזמרת ופליטת "כוכב נולד" מאיה רוטמן), עיניו של שגב מתמלאות דמעות. "אני אבא חד אורי", הוא משתעשע, "היא מדהימה, היא הדבר היחיד שמשאיר אותי שפוי פה".

באת כדי לנסות לחזור לקדמת הבמה?

"באתי בגלל הפרנסה ובגלל החוויה. כן, הציעו לי עוד דברים במקביל, אבל זה משהו שהוא מאתגר והכי קיצוני. כשהודיעו באיזו תוכנית בידור שאני ב'הישרדות', כל הSMSים ששלחו לי היו 'חחחחח', 'גדול', 'מצחיק', אתה מבין? זאת היה בדיחה. גם לא האמנתי שאשרוד את הטיסה בכלל".

איך התכוננת?

"אני מודה שלפני שהגעתי חשבתי איך אני אמתג את עצמי ואפילו כתבתי פאנצ'ים. באתי עם סטנד־אפ מוכן".

בכנות, כשאתה רואה את הצעירים המצליחים האלה, זה לא צובט בלב?

"אני כבר לא שם. זה קצת מביך, אני ממש לא מרגיש VIP, אני לא בפרונט שנים! לא באתי בשביל להיות סלב, אבל עם המשחק אתה חושב על זה ואומר אולי זו באמת פלטפורמה טובה, אבל זו באמת לא היתה המטרה שלי. מאחורי הקלעים סבבה לי".

>> לא רק בביקיני: קבלו הצצה לארון של השורדת נטלי דדון

איתי אולי משוכנע שהוא לא הגיע לאי כדי להחיות את הקריירה הסלבריטאית שלו, מקסימום להחיות את קריירת הסטנד־אפ שהוא מתכנן בימים אלה, אבל במקרה של דדון מדובר בסרט שונה לחלוטין.

אחרי שהודחה מהריאליטי של גלית גוטמן הספיקה לפזז בבגד ים זעיר בתוכנית של דודו ארז "לילה בכיף", להנחות תוכנית סטנד־אפ ולחלטר בכמה קמפיינים קטנים. עכשיו דדון כבר מוכנה להודות: "אני בשלה לדבר האמיתי".

מה זה אומר?

"'לילה בכיף' דווקא תרם לי הרבה לביטחון, לעמוד מול קהל בביקיני ולהיות מסוגלת לצחוק על עצמי. אבל תמיד כשהלכתי לאודישנים היתה סביבי אווירה כזו של וונאבי. התייחסו אליי כאל פליטת ריאליטי".

עכשיו תהיי פליטה בריבוע.

"כן, אבל בגלל שזו עונת VIP זה שם אותי בקטגוריה אחרת לגמרי, רציתי מקפצה יותר טובה ומה לעשות שבארץ הריאליטי שולט. חששתי מהתדמית של פליטת ריאליטי, אבל עונת VIP פחות הרתיעה אותי".

"מצחיק שדווקא אנחנו נמצאים פה", היא אומרת בין הצילומים, "האנדרדוגס של העונה".

מה זאת אומרת?

"בבית הספר הייתי הכי פחות מקובלת, ילדה מכוערת ומחוצ'קנת, חנונית גמלונית ונטולת חזה, ופתאום אני מגיעה למקום הזה, עם האנשים האלה".

נטלי הגיעה לאי מתוך מצב חיים לא פשוט. "לפני שהגעתי לכאן חשבתי שאין לי כלום בחיים ועכשיו אני חוזרת להעריך הכל".

למה חשבת שאין לך כלום בחיים?

"יצאתי מסיטואציה שבה אמא שלי עוברת לדירה קטנה יותר בגלל קשיים כלכליים, והיא ביקשה ממני לעזור בשכירות או למצוא דירה משלי.

"אני חוזרת עכשיו לשום מקום, לא לבית ולא לכלום. עדיין לא שכרתי דירה, כל הציוד שלי נמצא במכולה. בדיוק נפרדתי מהחבר שהיה לי, ואין לי מושג איפה אגור. התכוונתי לכל מילה כשאמרתי שיש את נטלי של לפני ואת נטלי של אחרי".

נשמע לא קל.

"לא פעם מצאתי את עצמי יושבת ובוכה, זה בכי שלא מפסיק. חושבת על החיים, אם בכלל בא לי להמשיך. כל כך הרבה פעמים רציתי לקום ולוותר לעצמי".

למה לא עשית את זה?

"לא רציתי לאכזב את עצמי".

את מרגישה אנדרדוג על האי?

"בטח שמרגישים. אושרי כהן ואיתי תורג'מן הם הכי מפורסמים וככה הם גם מתנהגים. זה די ברור להם שהם צריכים לעשות הכי מעט".

תורג'י, כמה מפתיע, הוא סוג של מושא תיעוב משותף של דדון ושגב. תיעוב שהם מתקשים להסתיר כשאני מדבר איתם שוב עכשיו, שנה אחרי, בארץ, כשכבר צפו בחלק מהתוכניות. "איתי תורג'מן אכזב אותי מאוד", אומר שגב. "לא צריך להרחיב. אני בטוח שבחיי היומיום הוא לא כזה, ואני לא שונא אותו או כועס עליו. אבל זה אכזב אותי".

ממה התאכזבת?

"הוא בנאדם עם כריזמה שלא ראיתי כזו הרבה זמן, הוא סוחף. אבל יחד עם זאת, כשהלכתי להתחנף, כאילו, ותורג'י אמר שאני עלוב, אני חושב שההפך הוא הנכון. ברגע שבנאדם לא מתלהם ומדבר מהלב, לא מנסה לצעוק, זה מצטייר כעלוב.

"שאלתי אותו בכנות, 'למה אתה מדבר אליי ככה?', בשנייה יכולתי גם לצעוק ולקלל, כולם היו אומרים שאני גבר, אבל אני הייתי מרגיש נחות. אם ככה מוגדרת חולשה אני גאה להיות חלש".

נטלי מוסיפה: "תורג'מן יכול להגיד שהיה רעב ובתוך משחק, יש מיליון תרוצים להתנהגות שלו, אבל כולנו היינו באותם תנאים. הוא יכול היה להתעלות על עצמו. לא פעם ולא פעמיים נפגעתי ממנו וגם בשביל אחרים נפגעתי".

בריב הגדול שלו ושל אנה, נעלבת גם בשבילה?

"האמת שזה היה מקסים בעיניי, זה ריב בין אוהבים. מאנה, אגב, היתה לי סלידה בהתחלה. לא יודעת, שתי כוסיות על אי אחד היה נראה לי כמו קרב חתולות, אבל יש באמת בנאדם מאחורי הדמות של הרקדנית, היא הפתיעה אותי".

ותורג'י הפתיע לרעה?

"אני אקצין ואגיד - הוא דוחה".

הללויה. עכשיו תסבירי.

"לבוא ולהגיד משפט כמו 'הציצים שלך בולטים מדי אז בא לי להדיח אותך', זה משהו שלא אומרים אם אין לך ביצ'יות או רוע. הייתי מול המסך בבית כשראיתי את זה, עמדתי בשוק, לא חשבתי שאיתי באמת ירד לרמות כאלו מכוערות.

"כשהוא אמר בתחילת העונה שהוא ימכור את אמא שלו בשביל המיליון, לא האמנתי שהוא יעשה את זה, אבל היום אני יודעת שהוא מסוגל".

נטלי משתתקת לרגע, לוקחת נשימה עמוקה, עוצמת עיניים וממשיכה, הפעם בשקט, בכאב, "יש כאן בנאדם מעבר לציצים". זו לא הפעם הראשונה שנטלי אומרת את המשפט הזה. גם אם לא בקול רם, אז לעצמה, בראש. "לא תמיד הייתי ככה", היא מספרת, "אני הרבה מעבר למה שרואים".

איך בן הזוג הנוכחי שלך, חמי בראל, מרגיש כשהוא רואה את תורג'י מדבר עלייך ככה?

"הייתי צריכה להחזיק אותו כי הוא מבת ים", היא צוחקת, "קשה לו גם עם הרגעים שזה פול קלוז־אפ על איברים מוצנעים, למרות שהוא לא הכיר אותי כחסידת ברסלב או משהו".

זה בטח מחמיא כשמתמקדים עלייך ועל בגד הים שלך.

"כן, אבל זה עדיין קשה, היו כמה נשים בבגדי ים, אבל ההתמקדות עליי היא באמת אובר. בהתחלה זה באמת החמיא, ידעתי שזה מה שיהיה, חיפשתי את בגד הים שיישב עליי בול כמו שצריך. אני לא מסתתרת מאחורי קלישאות. באתי להראות מה שיש לי. גם באודישנים לא בחרתי בגד ים שלם כדי להתקבל".

נו, אז קיבלת מה שרצית.

"כן, אבל אנשים מגיעים אליי ואומרים לי, 'וואו את מפתיעה אותנו', וזה לא כי יש קלוז־אפ של טוסיק, ההפתעה מגיעה ממקום אחר, מזה שאני עונה לתורג'י איפה שצריך, מזה שאני כן עומדת על העקרונות שלי".

הפתעת מאוד גם במשימת המקקים.

"איכס!! אני לא מאמינה שעשיתי את זה! מאיפה הכוחות?! רק מלראות את הפרומו הייתי רצה להקיא. שתבין, זו משימה שהכי יצאתי בה דוגמנית".

למה?

"מנה־הקאה, מנה־הקאה".

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :