אם הייתם צריכים לסווג את פיני טבגר לאחת משתי הקבוצות - יפה או חנון - כנראה שהייתם בוחרים באופציה השנייה, לא בהכרח בצדק.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אולי כדי להפריך את הבחירה הזאת, טבגר לא היסס בשנים האחרונות לפתוח לציבור צוהר לחייו כרווק תל אביבי שמתקתק את הסצנה הבליינית ואת הבחורות שמגיעות איתה, ועוד אחד שמסרב להתנצל על זה ונהנה מסלביותו הפורחת עד טיפת הוודקה האחרונה.

אבל עולם כמנהגו נוהג, וטבגר התבגר מאז. היום הוא כבר בן 34, ובמהלך שמונת החודשים האחרונים מתחזק זוגיות עם סמדר הירש, בעלת סטודיו לפילאטיס. בקרוב, אולי שמעתם, תצטרף עוד צלע לזוגיות הזו, מכיוון שהירש בהריון.

"אני מתרגש מאוד", מצהיר טבגר, "וחושב על זה כל הזמן. זו אחריות גדולה, הכי גדולה שיש, וזה גם מורכב, כי באיזשהו מקום זה מעמת אותי עם עצמי. אני בן אדם מאוד אגוצנטרי, וכדי להיות הורה אתה פשוט צריך לוותר על החלק הזה של עצמך. גם בשביל הזוגיות אתה צריך. בשנים האחרונות שלי נהייתי מונוגמיסט סדרתי. לפני זה הייתי בלגניסט".

מה זה בלגניסט?

"בלגניסט. למצוא אהבה זה גם להיות בתדר נכון, להיות בכוונון פנימי, ולא הייתי. היתה עייפות החומר, תשישות מלא לדעת מאיפה אתה זוכר את הבחורה הזאת שעכשיו אומרת לך שלום ואז, כעבור שעה, להיזכר ששכבתם, כל מיני דברים נוראיים כאלה שקורים בתל אביב. הייתי עייף מעצמי, מין חוסר תכלית. פשוט הייתי נרקומן של בנות ואלכוהול, ואז הגיעה ההתבגרות. שמע, יש לי אנרגיות שונות היום".

ההווה של טבגר כולל לא רק להיות מנחה הריאליטי שמנווט בין חנונים מתוקים ויפות פקאצתיות ב"היפה והחנון" של ערוץ 10, אלא גם תפקיד בסרט קולנוע חדש, שבו הוא מגשים משאלה וזוכה להיות גם יפה וגם חנון בבת אחת.

מי שיראה את שמו על כרזת הסרט "יותר איטי מלב" (שמוקרן כל רביעי, שישי ושבת בסינמטק תל אביב), עלול להיות מופתע למדי כשיגלה בדיוק איזה תפקיד הוא עושה שם.

פרדי, אחד משלושת גיבורי הדרמה הרומנטית העצמאית של ינאי גוז ויוני זיכהולץ ("אלנבי רומנס"), הוא הומוסקסואל דתי שמרגיש שנשמתו חופשייה רק כשהוא מאופר ולבוש כאשה, סגנון חיים שתובע ממנו מחיר כבד.

כשמערכת היחסים היצרית שהוא מנהל עם גבר אחר (עומר עציון) הופכת למסוכנת, וכשהוא אינו מסוגל להתמודד יותר עם הריחוק הכפוי מאשתו הדתייה ובתם שהוא לא זוכה לראות, פרדי מתחיל לאבד את עצמו, וטבגר זוכה לנעוץ את שיניו בדמות וסיטואציה שלא כל אחד היה מצליח לתקל.

ההעזה והיכולות השתלמו: לפני כחודש זכה טבגר בפרס מיוחד בפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה בתל אביב על תפקידו.

"זה סרט דל תקציב, אתה יודע", הוא מספר, "ובחרתי לעשות אותו בגלל התפקיד הזה, בגלל פרדי. למרות שהרבה פעמים טרנסווסטייטים מתוארים כאוחצ'ות או מוגזמות, החלטנו להקטין את הדמות, להפוך אותה לפגיעה יותר. וכן, היו חששות. שמע, אין מה לומר, יש בסרט כמה סצנות קשות".

כשטבגר מדבר על "סצנות קשות" הוא מתכוון בעיקר לזו שכוללת סשן מזמוזיישן סופר אינטימי עם עציון - אם כי גם להסתובב חצי סרט עם פאת סטנדרט בחום־ערמונים שכמו נקטפה ממדף במאה שערים זה לא קל.

"סקס זה עניין אחד, ואתה פשוט מזייף את זה", מסביר טבגר, "אבל נשיקה היא עניין אחר, והיא הדבר הכי קשה, לפחות עבור סטרייט שצריך להתנשק עם גבר אחר, כי נשיקה זה באמת הדבר הכי אינטימי, איפה שקיימת המשיכה הכי גדולה. ככה אתה יודע שאתה מתחיל להתאהב במישהי, מהנשיקה שלכם".

ואיך עברת את זה?

"למזלי עומר, השותף שלי לסצנה, היה מאוד סולידי בנוגע לזה ומאוד נבוך בעצמו, כי גם הוא סטרייט. אני חושב שהמבוכה המשותפת הזו שלנו עזרה לזה לקרות. הוא נתן לי את ההרגשה הנכונה, ופשוט צחקנו על זה. תחשוב על זה רגע: אני יושב פה מולך, גם אתה שחקן, ואנחנו צריכים להתנשק. זה קשה מאוד, אבל הוא היה מקסים".

נשמע רומנטי.

"שמע, בחיים אין לי התלבטויות בנוגע למיניות שלי, אבל אני חושב שאני מספיק פתוח להרהר ולדמיין חיים כאלה. זה ממש לא אישיו מבחינתי, ואולי אני פשוט מספיק בטוח בגבריות שלי שאני לא צריך להפגין איזה מאצ'ואיזם כדי להוכיח אותה. כן, זה בטח זה".

הנחיית "היפה והחנון" בפעם השלישית מעניקה לטבגר את ההזדמנות להשתעשע ולחקור את הצד הקליל יותר של הפרסונה שלו, והוא נהנה מכל רגע.

"אני קצת פסיכי עם אתגרים", הוא אומר, "אז באו אליי ואמרו לי 'בוא תהיה מנחה של תוכנית ריאליטי'. זה כאילו באו אליי ואמרו לי, 'בוא תהיה נהג משאית'. אף פעם לא הייתי נהג משאית, אבל שווה לנסות.

"לקח לי זמן להיכנס לזה, כי זה טוטאלי מאוד מבחינת זמן וכשאנחנו מצלמים זה ממש אינטנסיבי. באמת, לפני העונה הראשונה לא ידעתי שכרוכה בזה כל כך הרבה עבודה. בדיעבד אני מבין כמה אני מתאים לפורמט הזה מהמקום של פיני השחקן. זה הרי גם תפקיד, להנחות את 'היפה והחנון', גם אם זה היה קצת שונה ממה שהתרגלתי לעשות עד אז".

"מפלרטטות איתי לפעמים". בנות "היפה והחנון 3"  (צילום: גיא קרן)
"מפלרטטות איתי לפעמים". בנות "היפה והחנון 3" (צילום: גיא קרן)

כבר התרגלת לתגובות ברחוב?

"התקופה הכי קיצונית היא כשהתוכנית משודרת, כמו עכשיו. בזמן הזה אני חוזר להיות כמו מי שהייתי במהלך הצילומים, חוזר לתפקיד, ואז אני נורא נהנה. גם הפרקים נורא מצחיקים אותי, וגם כל השאלות ששואלים אותי ברחוב. כמו שיש לאנשים שאלות מוכנות, לי יש תשובות מוכנות בשבילם".

בוא נבדוק: החנונים באמת כאלה חנונים?

"כן".

והיפות באמת מטומטמות?

"כן".

אחלה תשובות. לאיזו קבוצה אתה נוטה?

"אני מאוד אוהב חנונים. מאוד".

לא בא לך לפעמים לעצור ולתת למישהו כמו ויקטור חיבוק?

"בא לי הרבה פעמים. זה לא מאוד קל, לשמור על ממלכתיות כשאני עומד מולם. עם אלכס מהעונה הקודמת היו לי כל הזמן קטעים, בקטנה. הפתעתי אותו ברוסית, הייתי זורק לו מילים, מחמאות ועקיצות, וממש נהניתי לראות את התגובות שלו".

והיפות? איך הן מגיבות למנחה שלהן?

"הן מקסימות, הן מצחיקות אותי נורא והן גם מפלרטטות איתי לפעמים, כי אני המנחה ואולי אני יכול לעזור להן".

וקרה שהיו ניסיונות יותר רציניים מפלירטוט?

"היתה באחת העונות מתמודדת שהעבירה דרך הספר של התוכנית את מספר הטלפון שלה אחרי שהדיחו אותה. אבל לא עשיתי עם זה כלום, למרות שהיא היתה מאוד יפה".

מלהיות טאלנט קולנוע וטלוויזיה בישראל, כולל הנחיית ריאליטי פופולרי, אי אפשר להתפרנס יפה? לחסוך קצת?

"לחסוך? לא ממש. אגיד לך את האמת: בתחילת הדרך היה איזה שלב קטן של אופוריה, כשעשיתי סדרות לטלוויזיה וחשבתי שהפרנסה שלי תקפוץ בסכומים אדירים.

"פעם־פעמיים אפילו קראו לי 'פרימדונה' בגלל שהרגשתי שאני כבר יכול לבקש מאנשים לסדר לי כל מיני דברים, אבל מהר מאוד הבנתי שהתקרה פה כל כך נמוכה, שאם אתה קצת קופץ אתה חוטף מכה שתחזיר אותך למציאות.

"בהתחלה אתה לא מבין למה משלמים לך רק מאה דולר יותר על העונה השנייה של "השיר שלנו", כשפתאום כולם מדברים איתך ברחוב, כולם מזהים אותך, אבל מתישהו אתה מבין שככה זה פה. וזו הסיבה שיש סרטים כמו 'יותר איטי מלב'. אנשים רעבים פה לעשייה".

אתה רעב לעשייה?

"מאוד, כל הזמן".

____________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :